Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 V chráme Valemara

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

V chráme Valemara - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 7 I_icon_minitimeŠt 31 október 2019, 23:48

Kapitána to nerozhodilo, Tal venoval len pohŕdavý pohľad. Ničomu čo povedala neveril, alebo sa tak aspoň tváril. "Pozoruhodný príbeh, isto so štipkou pravdy kde tam. O kom že to vlastne hovoríte?" Prehovoril a veľavravne sa obzrel na Sestru. Tej začala pomaly ale isto červenieť tvár od jedu, no nejakým zázrakom sa pred výbuchom dokázala uchrániť. Možno mal ten alkohol na ňu opačný efekt. "Dievčatá moje, to sú vážne obvinenia... ale vidím, že ste sa s niekým pobili. Ako zvyčajne." Otočila sa na kapitána otrávene, no zároveň od neho hľadala definitívnu odpoveď. "Pravda, zranenia na vašej zverenkyni pochádzajú z bitky. Ale nie sú dôkazom ničoho... môj muž sa mohol aj brániť. Krvácajúci nos a pery, prosím - nikto sa ju nepokúšal zraniť vážne. To by sa situácia mala inak." Pokrčil plecami a chcel pokračovať, no Alya už nezvládla držať jazyk za zubami. "Do riti, ten bastard ma zvalil na zem a jebol mi do papule keď som sa bránila! Dnes ráno sa ma pokúšal... schmatnúť, a to isté sa stalo teraz! Sestra, nepočúvajte tohto debila, ani žiadneho z nich, sú to zaje...!" Rozkričala sa, no trocha to prehnala, lebo Sestra sa rozhodla udeliť jej riadnu facku na líce. "Slová. Správaj sa!" "... Al-Alya hovorí pravdu, ctená Sestra." Pridal sa Valer, no po vlčom pohľade Sestry radšej zmĺkol. Kapitán Jarett mohol pokračovať. "Gled... svoj pokus o krádež oľutoval a dal mi sľub, že sa to nikdy znova nestane. Samozrejme, patrične sa mu dostalo potrestania podľa zákonov Valemara." Vysvetľoval, celkom sebaistý vo vlastných slovách. No nebol by prvým veliteľom chrániacim svojich podriadených, svojich "chlapcov." "Chcete aby sme vyvodili zodpovednosť len z vašich tvrdení? Sestra, na spravodlivom súde musia byť vypočuté obe strany. A zároveň odporúčam aby ste si svojich zverencov držali lepšie na uzde." Sestra sa vám v tejto chvíli nemohla postaviť na pomoc. Útok na vojaka z valemarskej armády bol vážnym zločinom, a ona sama dobre poznala dievčatá a ich výstrelky. "Deti, po tom čo tu neustále vyvádzate, je mi vám ťažko veriť. Chlapec, ktorý vás včera zachránil pred útokom šelmy - na mieste kde ste vôbec nemali čo robiť - sa vás dnes pokúša... znásilniť? Určite ste sa znova vybrali do lesa a ten mladík sa vás pokúsil zastaviť, a potom sa strhla šarvátka. Priznajte sa!" Zrúkla Sestra, ktorá s vami strácala trpezlivosť. Zdalo sa že vám neverí ani slovo.


Naposledy upravil Horox dňa St 06 november 2019, 15:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

V chráme Valemara - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 7 I_icon_minitimePi 01 november 2019, 00:11

Tal´maer

Aké typické.. prevrátila som očami nad jeho slovami. Mohlo mi dojsť, že bude chrániť svojich aj cez fakt, že to boli úplný bastardi. Ostatne ja by som pravdepodobne pre takú Alyu spravila to isté. A teraz sa strhla debata, ktorá vôbec ,vôbec nebola v prospech Alyi a mňa. Chcela som sa hádať, celkom to vo mne vrelo. Stihla som obe ruky v päsť a dobre že som pohár kapitánovi nevyrazila z ruky. No po tom mi to došlo.. nebolo to až také ťažké. Keď som si to tak zobrala, pre čo by som sa mala hnevať? Jeden z jeho mužov skončil  nožom zabodnutým kto vie ako hlboko v rebrách. Ten druhý pravdepodobne nebude schopný použiť svoju pravú ruku, do konca svojho života.. V podstate to bola stále tak či tak výhra na našej strane. O čo som sa tu snažila bojovať. Pocit hnevu ma po chvíľke opustil a nahradil ho taký ten pocit dosť krvavého a chladného zadosťučinenia. Nemalo cenu sa nijak ochraňovať či hádať.. boli sme voči nim len deti.
Pohľad som nespúšťala z kapitána. "Dobre.." Prikývla som nakoniec na slová sestry. "Priznávam sa.. že som zabodla nôž do rebier vojaka, ktorý tu kradol.. a priznávam sa, že som urvala ruku mužovi, ktorý sa dotýkal mojej kamarátky." Predsa len, oni vlastne ani nevedeli, čo sa s tým niekým stalo. Dosť možno už umrel. "A priznávam sa k tomu, že by som to pokojne spravila znova." Bolo to trocha absurdné a ja som si to uvedomovala. Mala som dvanásť. Ani v jednom z tých prípadov som nemala byť schopná spraviť.. čokoľvek. Nie proti vojakom, ktorý za sebou mali kto vie koľko ozbrojených konfliktov.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

V chráme Valemara - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 7 I_icon_minitimePi 01 november 2019, 00:47

Po priznaní Tal už Sestra ani kapitán nepotrebovali počuť viac. Všetci ste boli príliš rozrušení na akúkoľvek rozumnú diskusiu a tak vás macocha poslala do izieb. Asela sa postarala o ošetrenie Alye, no v bitke neutrpela vážne zranenia; krvácanie z nosa a pier sa podarilo zastaviť rýchlo a bez dlhodobých následkov. Pre zraneného vojaka vyslali hliadku a v tábore sa o neho postarali vlastní - kapitán aj so Sestrou ho v tajnosti hneď vypočuli, chceli poznať jeho verziu, a vy dve ste netušili čo im tam všetko narozprával. No musel vyzerať naozaj ľútostivo a zúbožene, lebo mu to obaja zožrali ako červa na háčiku. Isto na tej posteli v stane našli dobrého a slušného chlapca, do ktorého sa pustili traja fagani a v presile ho zmlátili. Zanedlho sa Sestra vrátila do chrámu a zamierila si to rovno do haly, kde deti spávali. A tieto novinky sa vám rozhodne nezapáčili. No aký malo zmysel proti tomu bojovať?
"Vy dve vážené - Tal'maer a Alyana. Zbaľte si veci, dnes budete spať dole, vrátane celého zajtrajšku. Po tých klamstvách, nerešpektovaní zákazov, po tom ako ste sa skoro nechali zabiť divou zverou, a celkom pravdepodobne ste dnes niekoho doživotne zmrzačili a potom ho krivo obvinili... jednoducho nemám na výber. A bez reptania." Potom však pripomenula, že zatiaľ nikto nie je obvinený z ničoho - a vyšetrovanie stále pokračuje. Samotku ste schytali len preventívne, hlavne za ten včerajší cirkus na čistine. O tom či budete môcť pristúpiť k prijímaniu rozhodne zajtra, zrejme na základe svojho rozhodnutia ohľadne dnešnej krvavej potýčky.

"Heh... posledné dva dni vyzerám akoby ma zrámovalo stádo koní." Pousmiala sa Alya, dobitá ako pes, zatiaľ čo smutne sledovala obrys mesiaca cez zamrežované okienko. Niekto sa nad vami musel zľutovať, pretože ste obe mohli zostať v jednej miestnosti, čo úplne marilo pojem "samotka." Pritom nešlo o nejakú chladnú väzenskú celu. Mali ste tam aj koberec, stôl, stoličky, sviečky, vlastne celkom príjemnú atmosféru (vrátane jedného malého okienka a pevných dubových dverí zo západkou). Jediným zdrojom zábavy bola malá svätyňa Valemara Venkalama - cieľom samotky bolo zamyslieť sa nad sebou, nad svojím správaním a nad dôvodom prečo ste dostali tento trest. Pomodliť sa, nájsť svetlo, čo bolo vo vašej súčasnej situácii paradoxné a pomerne absurdné. Soška Valemara akoby sa vám vysmievala - predsa len, Venkalam bol paragónom spravodlivosti. Kde bol teraz? "Čo budeme robiť, Tal?"
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

V chráme Valemara - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 7 I_icon_minitimePi 01 november 2019, 01:03

Tal´maer

Očividne im to stačilo, ostatne ako aj mne. Naozaj nemalo cenu sa s nimi hádať. Poslali nás aspoň na teraz späť do izieb a keďže Alyu ešte pred tým potrebovali ošetriť. Neostávalo mi nič iné, než tam počkať na rozhodnutie, ktoré od nich malo prísť. A ono po chvíľke prišlo.

Samotka nebola nič hrozného. Navyše sme z nejakého dôvodu boli obe v jednej izbe. Zatiaľ čo Alya pozorovala mesiac, ja som len sedela na koberci pri soške a uprene som sa na ňu dívala, aj keď trocha neprítomným pohľadom. 
"Uhm?" Zo zamyslenia ma vytrhli práve jej slová. Takmer som jej odpovedala niečo na štýl, že á pravdu.. že vyzerá hrozne, no po tom som sa radšej kusla do jazyka a pohľad som znova upriamila na sošku.
"Dostaneme sa na akadémiu.. čo iného." Povedala som pomerne sebaisto a z vrecka som si vytiahla šuter, ktorý sa mi sem podarilo prepašovať. Mala som ho položený na dlani a Alyu mohlo napadnúť, že trénujem. Ostatne som to robila dosť často.. len na to posledne nebol moc čas. Samotka pre mňa vždy vyzerala takto.. zavrieť ma sem znamenalo len to, že som si v hlave opakovala všetky cvičenia na ovládanie enny, ktoré som poznala.. a aj som ich tu často praktizovala. Pohodila som si kamienok v rukách a trocha nepríjemne som sa zamračila:
"Toto miesto.. nie je to, čo bývalo.. človek sa tu zvykol cítiť bezpečne..." Dodala som nakoniec. Očividne ma to stále trápilo.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

V chráme Valemara - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 7 I_icon_minitimePi 01 november 2019, 04:40

Alya na tréning teraz nemala náladu. Z celého dňa bola vyčerpaná a priam vystresovaná; súčasné ticho a pokoj jej vyhovovali. Z toho útoku sa stála triasla. Nie kvôli rozbitému nosu či perám alebo boľavej nohe, ale z toho o čo sa ten mladík pokúšal. Nečakala že bude schopný niečoho takého hrozného. V ľuďoch sa vždy snažila vidieť dobro, no... naivka blbá. Vedela, že svet je horší než sa na prvý pohľad zdal, ale ona sama chcela žiť v perfektnej ilúzii, vo svojej fantázii. Inak by ju nikdy neprešiel ten smútok, to sklamanie z reality. No v tejto chvíli ju prepadali len ponuré myšlienky. "Čo ak nás macocha nepustí na prijímanie?" Obzrela sa spýtavo na Tal - ako si mohla byť tak istá, že neuveria tomu bastardovi a vy tu zostanete až do smrti? Možno vás z chrámu vyhnajú, hodia do skutočnej väznice. "Čím bližšie vojna..." Tým sa všetko viac serie. Od frontu ste sa nachádzali pomerne ďaleko, no vojna mala ďalekosiahly vplyv, ba aj nekonečný. Nikto sa jej nemohol úplne vyhnúť. Jedine že by ste odišli z krajiny, no takú možnosť ste nemali. Od toľkej chmúrnosti ju čoskoro pochytila únava. Svojej kamarátke popriala dobrú noc, potom spadla na posteľ, otočila sa k stene a zavrela oči.

Ranné slnko ju prebudilo s panikou. Prudko vyskočila z lôžka a zmätene sa obzerala navôkol. Chvíľu jej trvalo kým si uvedomila kde sa nachádza. Samotka s Tal... a komisia príde až zajtra. Neprešvihli ste prijímanie - Alya si zhlboka vydýchla a znova sa posadila. "Frasa, pred momentom sa mi snívalo, že sem dorazili majstri z akadémie... a my tu trčíme." Prehovorila ospalo a zívla si, dúfajúc že Tal je už hore. Nemali ste ani poňatia kedy vás odtiaľto vypustia, a či vôbec. Plánovať deň teda nemalo zmysel. "Počuj, Tal... chcem sa ospravedlniť za včerajšok. A nehovorím o... tom ako som zareagovala keď ste došli na pomoc. To bolo blbé a... cítim sa ako krava. Som rada, že ste prišli. Sama by som to nezvládla." Prehovorila Alya potichu. Cítila sa trápne. Takto by sa k svojim kamarátom nemal správať nikto. "Mám na mysli ten môj tupý plán. Chcela som mu najprv vysvetliť, že oň nemám záujem." Zasmiala sa Alya nad absurdnosťou tohto nápadu. "Ako si vieš asi predstaviť, to... sa mi nepodarilo. Znova sa nasral, začal ma sledovať. Tak som si spomenula na tú pumu... dúfala som, že ak ho privediem k jazeru, tak ho zabije. A ak by si to náhodou rozmyslel, mala by som pokoj. No akosi som nemyslela na jeho koňa..." Pokrčila plecami, v tvári červená od hanby. "Jednoducho som to posrala."
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

V chráme Valemara - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 7 I_icon_minitimePi 01 november 2019, 08:44

Tal´maer

"Vždy je tu možnosť, ako sa tm dostať." Odvetila som na jej pochybnosti. Vlastne som tomu aj sama verila. Nie naivne, proste som si myslela, že by neodmietly niekoho, kto by preukázal podstatne vyšší talent v oblasti enny, než ich rovestníci. Bol to jeden z dôvodou, pre čo som to tu moc nemala rada. Vedela som, že učiť sa pod mojim otcom, dnes by som toho vedela oveľa viac. Onedlho Alya zaspala, zatiaľ čo ja som pokračovala v tréningu do hlbokej noci.

Ďalší deň sa zobudila ako prvá.. no a tým zobudila aj mňa. Rozlepila som oči a len som sa s poriadnym zívnutím otočila za kamarátkynym hlasom. "Uhm.." Snažila som sa prebrať a aspoň trocha registrovať jej slová. Prvým krokom bolo pošúchanie si očí. To trocha pomohlo: Radšej som tiež prešla do sedu, aby som znova nezaspala. Premohlo ma obrovské zazívanie. A tak som si ju teda vypočula.. a po jej slovách som jej rukou naznačila, aby podišla ku mne, príp aby si sadla vedľa mňa. Bez toho, aby som povedala jediné slovo
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

V chráme Valemara - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 7 I_icon_minitimePi 01 november 2019, 23:15

V tejto "cele" ste spoločne strávili celý deň, pričom vaším jediným kontaktom z vonkajším svetom bola kňažka Mona, ktorá vám priniesla raňajky a obed. Keď Alya vyzvedala, na žiadne otázky vám nemohla odpovedať, na príkaz Sestry samotnej. Začali ste mať vážne pochybnosti, že Sestra rozhodne vo váš prospech, no čo ste s tým mohli teraz urobiť? Alya bola na tréning príliš nervózna a až do večera nerobila nič produktívne - nie že by sa v tejto kobke dalo niečo rozumné robiť. Na modlitbu sa mohla vysrať, a áno, bolo to rúhačstvo, ale... jej jediným cieľom bolo dostať sa z tohto pekla a stihnúť prijímanie. Ako sa začalo stmievať, Alyu pochytila mierna panika. Po miestnosti sa prechádzala ako posadnutá, hrýzla si nechty a jednoducho nevedela obstáť. "Oni nás nepustia, Tal. My to nestihneme." Prehovorila zúfalo, až sa pre zmenu začala k Valemarovi modliť. Teraz by sa vám božský zásah hodil. A akousi náhodou...

"Hej. HEJ! Tal! Alina!" Ozval sa Valerov hlas spoza zamrežovaného okienka. Čupel pri ňom ako tajný agent spoločne s Rigarom. "Čo tu vy dvaja robíte?" Precitla prekvapene Alya - pohľad na chlapcov bol nádejný. Ak by sa Sestra dozvedela, že s vami na samotke zhovárajú, tá by s nimi stenu prerazila. Zanedlho tu skončia aj oni. "Prišli sme vám pomôcť, čo iné? Poslala nás... ehm, Asela." Vôbec nebolo jasné prečo by Asela išla proti príkazom Sestry, no z pohľadu Valera ste mohli usúdiť, že to je na dlho a vysvetliť situáciu môže aj neskôr. "Máme málo času. V skratke ide o to, že na toho debila vieme zohnať dôkaz. Teda vieme kde ten dôkaz je... ale zohnať ho bude ťažšie." Naznačil rukou smerom k vojenskému táboru. "Ale však ani nevieme čo v tej knižke je..." Poznamenal zamračene Rigar, no Valer ho len capol po ramene. "Kľúčik, rovno od Asely. Počkáme vás tu vonku." Valer cez mreže do miestnosti hodil zbierku hrubých kľúčov, z ktorého jeden otváral dvere do samotky. "A opatrne!" Zakradnúť sa cez chrám nebol pre deti problém, predsa len, schovku ste tu hrávali neustále. Medzitým sa stihlo zotmieť a tmavé zákutia chodieb a tiene stĺpov poskytovali dokonalé krytie.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

V chráme Valemara - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 7 I_icon_minitimePi 01 november 2019, 23:40

Tal´maer

Začala to byť trocha otrava. ja som sa vrátila späť k mojej činnosti tréningu, čo ma nútilo aspoň trocha zachovávať chladnú hlavu a vyrovnanú náladu.. no po obede bolo vidieť, že som aj ja celkom nervózna. Podvečer nebolo počuť z mojej strany snáď nič iné, než nervózne klopanie rukou po posteli.
"To by skúsili..." Zavrčala som no.. naozaj som nechcela, aby to skúšali.

V tom sa z okna ozval známy hlas. Vyskočila som na nohy a hneď som k nemu priskočila.
"Asela?.. teda.. nepoviem nie." Zamrmlala som potichu a ďalej som to neriešila. Keď nám Valer hodil kľúče, zachytila som ich ešte skôr, než stihli dopadnúť na zem.  Rozhodne som prikývla. Toto zaváňalo niečím, čo sa mi rozhodne bude páčiť. "Za chvíľu sme tam." Uistila som chalanov a sama som rýchlo priskočila k dverám, naznačujúc Alye, aby si pohla. 
"Pripravená?" Spýtala som sa jej po tom, ako som našla ten správny kľúč a ak prikývla, kľúčom som pootočila a následne som otvorila dvere. Mala ísť prvá, ja hneď za ňou.
"Vieš ako to chodí.. ak chytia mňa, si na to sama, a naopak.. priorita je dostať sa von a získať ten dôkaz." vysvetlila som jej v skratke niečo, na čom sme sa dohadovali snáď už milión krát, ale do teraz to boli skôr hry. 
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

V chráme Valemara - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 7 I_icon_minitimeSo 02 november 2019, 04:41

"Vždy." Odvetila Alya súhlasne s úsmevom a rovnako ako Tal sa nemohla dočkať až z tohto väzenia zdrhnete. Ak by sa to aj celé nejako posralo, stále ste mohli utiecť kamsi do lesov, čo najďalej od chrámu... ale to bolo len horšou alternatívou. Ak ste sa chceli dostať na akadémiu, nezostávalo vám nič iné než toho násilníka usvedčiť. Na stručné pokyny len Alya pokrčila plecami - boli samozrejmosťou, Tal ich ani nemusela spomínať. A potom ste potichu vybehli na tmavú chodbu.

Od samotky viedla dlhá chodba až ku schodom smerom nahor, ktoré vás následne priviedli do hlavnej haly a teda k východu. V katakombách o tomto čase nebolo nikoho, no v hale ako stredobode chrámu sa neustále premávali deti či kňažky. Podobne nebezpečné bolo aj nádvorie, kde vás mohla Sestra uvidieť zo svojho okna. Alya svižne vybehla po schodoch, veľmi opatrne otvorila staré drevené dvere (ktoré vŕzgali ako zbor duchov) a nakukla do haly. Razom ju pochytila panika a bez varovania spravila prudký krok nazad. "Ide sem Mona." Prehodila vydesene, no do hry sa znova vložila šťastena - alebo skôr jeden z vašich spojencov. Z haly ste odrazu započuli hlas kňažky Asely.
"Mona, môžem ťa na moment vyrušiť?"
"Teraz nesiem dievčatám večeru."
"Naozaj len chvíľku. Chcela som sa ťa opýtať na..." Asela ju chytila za rameno a odviedla kamsi na bok, akoby sa bavili o čomsi súkromnom, mimo dohľadu dverí, za ktorými ste teraz stáli. To vám dalo jedinečnú šancu prebehnúť cez halu a von. Valer teda neklamal, Asela sa vám naozaj rozhodla pomôcť.

Vonku ste sa natlačili k stenám - aby vás nebolo vidieť z okien na poschodí - a preplazili sa po obvode chrámu až k chlapcom.
"Fasa, zvládli ste to!" Potešil sa Valer, no nemal v úmysle mrhať časom. Prstom ukázal na tábor rozostavený neďaleko chrámu. Celkovo pozostával z tucta stanov, provizórnej stajne pre kone, akéhosi centra, kde sa nachádzal mohutný táborák a po jeho obvode boli v polkruhu zaparkované koče, ktoré vytvárali akýsi obranný val. "Pozrite, Asela tvrdí, že kapitán Jarett má nejaký denník... knižku. A neviem kto jej to povedal alebo kde to započula, no do tej knižky si vraj zapisuje... um, rôzne poznámky, správy, no hlavne tam má zoznam svojich mužov, a pri každom mene aj súpis ich prečinov a udelených trestov." Vysvetľoval potichu ale rýchlo, a dúfal že všetko čo hovorí dáva aspoň trocha zmysel. A Tal vedela že nehovorí blbosti - mala dojem, že od otca kedysi počula o tejto dokumentácii, o akejsi veliteľskej knižke, ktorú si kapitáni, generáli, poručíci a iní nadriadení museli povinne viesť, pretože takáto armádna evidencia bola vyžadovaná zákonmi Valemara. Včerajší pokus o znásilnenie by tam určite mal zaznačený - a ak nie, tak pravdepodobne plejádu iných zločinov, ktoré by toho magora vylúčili ako "dobrého a slušného chlapca." "Vieme kde je kapitán teraz?" Zisťovala Alya. "Rigar to bol obzrieť; Jarett sedí zo svojimi mužmi v strede, pri ohnisku - myslím, že večerajú. Tú knižku bude mať vo svojom stane... alebo pri sebe." Vysvetlil Valer. Mohli ste sa spoločne modliť, aby ju kapitán nenosil zo sebou. Hlavným cieľom bolo sa dostať do stanu kapitána a ten dôsledne prehľadať. No tábor sa hemžil vojakmi... "Ako to teda spravíme?" Možností sa vám tu naskytlo mnoho. Boli ste celkovo štyria - niekto z vás mohol mužov zaujať a niekto sa vkradnúť za ich chrbtami, mohli ste vyplašiť a vypustiť kone, v okrajovom prípade zapáliť tábor - ale nepriamo a podvedome sa pre plán všetci obrátili na Tal - ona tu bola majstrom v porušovaní pravidiel, kráľovnou výstrelkov, zlomyseľných fígľov a záškodníctva.


Naposledy upravil Horox dňa St 06 november 2019, 15:56, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

V chráme Valemara - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 7 I_icon_minitimeSo 02 november 2019, 09:07

Tal´maer

Vyrazili sme z dverí a v momente sme sa obe opreli o stenu, keďže bol vzduch čistý, mohli sme vyraziť ďalej. Tento krát som v podstate Alyu sledovala. Ako rýchlo otvorila dvere a vykukla do haly, o to rýchlejšie uskočila dozadu a varovala ma pred Monou. 
"Ou.." Vyšlo z mojich úst rozmýšľajúc nad dobrou a trefnou výhovorkou. Napríklad nad tým, kde sme sakra zobrali tie kľúče. No v tom sme započuli kňažku, ktorá nám z celej tejto situácií mala pomôcť a nám sa podarilo nepozorovane preplížiť von.

Keď sme sa znova spojili s chlapcami, tvárila som sa pomerne živo. Nemohla som sa dočkať, s akým "dôkazom" na nás vybafnú. "Yeah.. ale o chvíľku zistia, že tam nie sme. Musíme si pohnúť." Odvetila som Valerovi a už som dávala pozor na vysveľovanie.
"Hmm, tak knižku." na chvíľku som sa zamyslela. Nebolo to moc, no lepšie ako nič. Oplatilo sa kvôli tomu riskovať? Pravdepodobne áno. No úprimne som si nemyslela, že tam bude mať zaznačené podobné informácie. Predsa len zmysel celej knižky bolo to, že ju niekto v konečnom dôsledku skontroloval.
"Bude v jeho stane.. tie knihy bývajú moc veľké na osobné nosenie.. ak ju teda nemá pripnutú reťazou, ako nejaký inkvizítor alebo čo." Prehovorila som k nim, o čom som ale pochybovala. Keď sa na mňa zrazu všetci obrátili, nemohla som inak, než si povzdychnúť.
"Na nejaké extra upútanie pozornosti zabudnite. Všetci veci o ktorých ste čítali v knihách by proste stáli vojakov moc na to, aby nám to bolo len tak odpustené.. nech už by v tej knihe bolo čokoľvek." Vysvetlila som im. Navyše by sa to dalo z našej strany v tom prípade považovať za sabotáž.
"Proste.. tu počkajte. Ja to tu celkom poznám." Priznala som na koniec. Predsa len všetky tie moje nočné výlety.. Vedela som kde je kapitánov stan.. a tiež som vedela, že do stanu ako takého nie je také ťaźké sa dostať. To že každý chodieva cez hlavný vchod je len kvôli tomu, že tam vchod je.. no do stanu sa dalo aj podliezť z v podstate hociakej časti steny, prípadne rozpárať jednu časť..
A tak som to aj mala v pláne spraviť
"Poznáte poradie... ak ma chytia, spravím tam bordel.. a to bude šanca pre vás." A s tými to slovami som spravila pomerne jednoduchú vec. Rýchlo som sa začala pripravovať. Keďže boli posledné dva dni naozaj mokro, nemala som problém nájsť kúsok od tábora bahno.. predsa len aj s častým pochodom vojakov si tu tú zem v podstate rozdupali. Ako prvé som sa v ňom plánovala vyválať. Natrieť si ruky, tvár.. oblečenie. Bola to pomerne jednoduchá taktika, ktorú ma otec naučil pri lovení. Či už to zamaskovalo môj pach.., alebo ma to vedelo "skriť".. bolo na čase vydať sa do velitelovho stanu.

Návrat hore Goto down
Sponsored content





V chráme Valemara - Stránka 7 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 7 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
V chráme Valemara
Návrat hore 
Strana 7 z 10Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Veľká Isenia :: Isenia-
Prejdi na: