Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 V chráme Valemara

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

V chráme Valemara - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 3 I_icon_minitimeNe 27 október 2019, 15:32

Alya sa prekvapene strhla, keď ju kamarátka prudko zastavila. Najprv sa prevaleniu na chrbát bránila, no potom radšej povolila, vidiac ako sa Tal zatvárila. "Č-čo...?" Zašepkala vystrašene a ešte si nebola celkom istá, že si z nej Tal neuťahuje. Koľkokrát ste sa navzájom strašili, len tak zo srandy? V miernej panike sa chcela obzrieť po okolí, nájsť čokoľvek, čo Tal tak vydesilo, no ruka na ústach ju zastavila. Na príkaz Tal len súhlasne prikývla, no jej slová naozaj nepomohli - prečo by mala kričať? A potom si ju všimla, vzápätí aj od strachu zamrzla. Pohľadom uprene pozorovala šelmu a ani ju nenapadlo zažmurkať. Celé telo sa jej roztriaslo a Tal vnímala len okrajovo. Chcela sa postaviť, utiecť, zachrániť sa, no svaly ju neposlúchali. Len vyjavene čumela na pumu, akoby sa ju snažila poraziť v detskej hre zízania.
Keď sa Tal presunula na štyri, puma sa na ňu zamračene obrátila. Ani ste si neuvedomili kedy, zviera sa znenazdajky presunulo k piesčitému brehu jazera. Teraz ste ho mohli zahliadnuť v plnej kráse, alebo skôr hrôze. Z mohutného svalnatého tela sa rinuli kvapky, nečujne padajúce do hustej trávy. Laby, ktoré by vás jediným úderom mohli zabiť. A tie pazúre... o vodnej pume ste sa učili na prírodovede, a v encyklopedickej knihe ste raz videli jej ilustráciu. Z vody vyšľahol hrubý, dlhočizný chvost, ktorým puma obete škrtila ako to robievali niektoré hady. Na jeho konci sa nachádzali ďalšie menšie výbežky, s vlastnými pazúrmi.
Presun šelmy donútil do pohybu aj Alyu. Roztrasene sa podoprela rukami, zodvihla zoslabnuté nohy a nemotorne sa začala posúvať nazad, spoločne s Tal, ktorá ju ubezpečovala svojou prítomnosťou. Zobrať oblečenie ju v tejto chvíli ani nenapadlo.
Puma sebavedome vykročila z vody, udržiavajúc medzi vami stále perfektne rovnakú vzdialenosť. Situáciu zhoršil ešte jeden fakt, a to ten, že za zvieraťom sa z vody vynorili dve malé pumíčatá, veselo mňaukajúc a pobehujúc okolo zadných nôh svojej matky. Ak bolo niečo nebezpečnejšie než hladná šelma, bola to šelma, ktorá mala dojem, že niekto ohrozuje jej mladé. A vy ste sa v tom jazere bláznili, ba aj možno stúpili mačatám na chvosty...
"Kurva. Kurva." Ozvala sa Alya roztraseným hlasom a zúfalo sa obzrela na Tal, dúfajúc že má nejaký plán. Možno len pokračovať nazad, čo najďalej od vody?
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

V chráme Valemara - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 3 I_icon_minitimeNe 27 október 2019, 15:38

Tal´maer


Nebola som na tom tak zle, ako moja kamarátka. Pre istotu som ju chytila za ruku, aby ju niečo blbé nenapadlo a len som stále pomaly cúvala. Nesnažila som sa hýbať prudko to.. by bol koniec. Rozbehnúť sa nemalo cenu.. bola to puma. Vedela by nás dobehnúť pár skokmi. Našou najväčšou šancou bolo ju proste.. ďalej neprovokovať a pomaly odísť. Ak by z našej strany vycítila nebezpečenstvo, bol by to ámen..
"Pššt.." Zahriakla som znova moju kamrátku, no celkom pokojne.. až ľadovo. Samozrejme som sa bála, začala som sa potiť a mala som čo robiť, aby som ovládla triašku rúk a nôh, no moje sebazaprenie bolo v tomto silnejšie, než mojej kamarátky. 
"Len.. len cúvaj.. pomaly.. opatrne.. potichu.." Hovorila som potichu a pokračovala som v tomto pláne ďalej. Dúfala som, že v momente, keď sa stratíme medzi stromami, tak nás nechá, obráti sa a zalezie späť do vody. čo iného mi aj ostávalo.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

V chráme Valemara - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 3 I_icon_minitimeNe 27 október 2019, 17:09

Kamarátka len pomaly prikyvovala, konečne sa dostala z toho panického tranzu. Určite jej pomohol aj dotyk Tal - sama by to zrejme nezvládla. Opatrným ale stabilným tempom ste sa posúvali nazad a vaše vyhliadky sa každým momentom zlepšovali, no Alya náhle vystrašene nadskočila a vydesene spravila veľký krok do strany, možno až príliš veľký a prudký. Neurobila to schválne a ak sa Tal pozrela na zem, tam to bolo. O nohu jej kamarátky sa obtrelo malé čierne mača a pri pohľade na dve dievčatá spokojne priadlo, no rovnaké sa nedalo povedať o jeho matke. Puma s hrozivým pazvukom vycerila svoje tesáky, ktoré by mohli alternatívne fungovať ako lekárske britvy, a agresívne zavrčala, tak ako to šelmy robievali rovno pred útokom. Výhražne vystrelila napred, aby hrozbu ľudí odohnala - no Alya to vyhodnotila ako útok, nie len klam. S výkrikom sa vytrhla Tal a rozbehla sa k najbližšiemu stromu. Vzápätí sa to celé posralo. Akonáhle Alya na pumu vystavila svoj chrbát, lovecký inštinkt na seba nedal dlho čakať. Po krátkom rozbehu a jedinom skoku sa ocitla na dievčati, ktoré zúfalo začalo bojovať o svoj život. Pred smrteľným útokom pazúrov pred sebou automaticky vystrela ruky. Na jej pokožke sa objavila tenká vrstva spevnenej eny, no aj napriek tomu sa cez ochranu pazúre dokázali dostať, a z rozrezaného predlaktia sa vyvalil prúd krvi. No bolo to lepšie než stratiť celú ruku - a Alya ani nemala v pláne použiť svoje schopnosti, tie vychádzali len čisto z podvedomia a pudu sebazáchovy. To všetko sa odohralo v priebehu momentov. Ďalší útok by jej kamarátka už neprežila, ale popravde, šelma si v tejto chvíli Tal vôbec nevšímala...
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

V chráme Valemara - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 3 I_icon_minitimeNe 27 október 2019, 17:22

Tal´maer


"Ne..." Začala som automaticky no.. nestihla som. všetko sa neskutočne dosralo. Alya sa mi vytrhla a v momente keď za rozutekala, ja som vedela že je zle. No nemala som moc času na rozmýšľanie. V momente keď puma skočila po mojej kamarátke, som ja skočila po mačaťu. Jednou rukou som mu chytila chvost, aby mi s ním nemohlo ublížiť a druhou som zatlačila zhora na krk a privalila ho k zemi. 
"HEEEJ!" zarevala som na pumu, pri čom som tak trocha dúfala, že sa ozve aj mača. Toto by malo jej pozornosť efektívne presunúť na mňa. To nebol vôbec ideálny prípad. Inštinkt mi velil proste utiecť, nechať tam Alyu umrieť a zachrániť sa.. tento inštinkt bol podporovaný aj mojim zdravým rozumom.. no ľudia nie vždy konali rozumne. Ak mača bolo náhodou potichu, trocha som naň pritlačila, príp som ho "pošteklila" ennou, len aby sa puma obrátila na mňa.. to mi stačilo, stačilo ak Alya utečie... možno by to stihla do chrámu ku kňažkám skôr, než ma puma roztrhá.. záležalo od toho, či bude puma skôr opatrná, alebo bude reagovať rýchlo aj cez fakt, že by to jej mača mohlo zraniť.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

V chráme Valemara - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 3 I_icon_minitimeNe 27 október 2019, 21:25

Aj napriek tomu, že malý potomok mohol mať za sebou len niekoľko sezón, bol pomerne ťažký a vykŕmený. Mamička sa o nich musela dobre starať. Inak povedané, záležalo jej na svojich mačencoch. Šelma-nešelma, vodné pumy boli pomerne inteligentné zvieratá, aspoň na štandardy divokej zveri. Niežeby sa dokázali naučiť ľudskej reči, no podobne ako psy ich bolo možné vytrénovať, v niektorých prípadoch aj na jazdectvo. Mača sa v tomto Talinom chvate rozplakalo a vo vzduchu bezbranne mávalo labkami. Niekoľkokrát sa pokúsilo dievča nakusnúť, ale nemala problém ho udržať pod kontrolou. Matka na plač reagovala bleskovo a hlavou sa otočila na Tal. Alya pod pumou plakala, držala si krvácajúcu ruku. Napokon to nebolo tak zlé, ten tenký povlak eny ju zachránil. Ozvalo sa ďalšie výhražné zavrčanie a keď si šelma uvedomila, že to Tal myslí vážne - tieto zvieratá dokázali rozoznať maggyju a reagovať na ňu - razom odstúpila od Alye. Kamarátka sa rýchlo pozbierala zo zeme a vydesene hľadela na situáciu. Teraz bola v smrteľnom nebezpečí Tal. Alya netušila čo má urobiť. Dať sa na útek? Nie, nie... to jej nemohla spraviť. Zavolať pomoc by nestihla, to v žiadnom prípade... no možno sa na vás šťastena predsa len usmiala. Na vzdialenej lesnej ceste ste začuli dupot kopýt. Mohol to byť ktokoľvek, no aj banditi by boli príjemnejší než táto beštia. Alya sa trocha vzdialila od čistiny a krikom začala volať o pomoc.
"POMOOOOC!!! Pomôžte nám!!"
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

V chráme Valemara - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 3 I_icon_minitimeNe 27 október 2019, 21:46

Tal´maer


A tak som sa ocitla v probléme ja. Tento krát to nebolo z kaluže do blata, ale z relatívneho bezpečia do jamy levovej.. teda v tomto prípade skôr pumej. Držala som pred sebou mača a snažila som sa pôsobiť výhražne, aj keď s pomerne malou dušičkou. Spravila som jeden opatrný krok do strany, smerom k vode, nespúšťajúc pohľad z dospelej šelmy.
"Utekaj ty ťapa!" Sykla som na Alyu, ktorá ma možno zo svojej paniky ani nepočula. To že volala o pomoc bola jedna vec no.. koho privolá ? Možno sa v blízkosti nachádzali vojská ale.. trúfli by si na pumu? Priblížila som sa až k vode, kde som len mača nasmerovala a na chvíľku som sa zastavila. Ako keby som čakala, čo na to puma. Vyzeralo to tak, že ho plánujem pustiť.. predsa len si chránila mladé no.. stále to bol predátor.. inteligentný či nie, nebola človekom. Zatiaľ som pre ňu predstavovala hrozbu, no v momente keď pustím mláďa to bude len o tom, či má dobrý deň, alebo nie. Ja, ako aj ona sme však vedeli, že niečo mu spraviť, tak je po mne... Ak bola Alya dostatočne ďaleko, plánovala som ho nakoniec predsa len pustiť a od vody zas odstúpiť, stále nespúšťajúc pohľad od dospelej pumy. Ako som mala voľné ruky, dokonca mi okolo nich zapraskala enna. No skôr na znak, že som nebola korisť, s ktorou by jej stálo za to bojovať. Samozrejme to bol bluf. Proti pume som neverila, že niečo spravím. Uhnem sa možno raz.. dva? Pošteklím ju? Hodím po nej kameň? Ona bola zvyknutá z divočiny na horšiu bolesť.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

V chráme Valemara - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 3 I_icon_minitimeNe 27 október 2019, 23:34

Alya ju počula dobre, no naozaj tu Tal nechcela nechať, nie po tom ako sa pre jej záchranu prakticky obetovala - čo by si bez svojej kamarátky počala? Na akadémii by sa zbláznila. Ak ste mali zomrieť, zomriete spoločne. "Niekto prichádza!" Ukázala smerom k ceste, od ktorej ste sem dorazili. Jazdec uháňajúci cez les sa pomaly ale isto približoval...
Puma sa sústredila len na Tal, sledovala každý jej pohyb, každý náznak, že by mala v pláne ublížiť tomu malému jačadlu, ktoré by za iných okolností bolo veľmi zlaté. Zdanlivo ste sa dostali do istej rovnováhy, ekvilibria, pričom jeden z vás musel podstúpiť zásadný krok, inak by ste sa na seba mohli pozerať aj celý zbytok dňa. Puma prestala vrčať, ceriť tesáky a na Tal v tejto chvíli pozerala len zo záujmom, akoby ju vyzývala nech niečo podnikne. A tak sa stalo. Mača sa rozbehlo k svojej matke, ktorá ho chvostom schmatla a opatrne položila do vody. Od Tal však pohľad neodtrhla ani na moment. Toto celé mohlo vyjsť ak by k čistine ako veľká voda nedorazil muž v brnení, ktorý zoskočil zo svojho tátoša a okamžite tasil meč. Alya do zvieraťa hodila kameň, čo bola obrovská chyba, no mala strach, že puma zaútočí na Tal. Šelme teraz hrozilo skutočné nebezpečenstvo, úspešne ste ju vyprovokovali a tak sa znova pustila smerom na Alyu - no dievča to očakávalo, a bleskovo sa vyšvihla na nízky konár blízkeho stromu. Vojak sa začal oháňať svojou zbraňou a puma bola nútená dať sa na ústup - traja proti jednému, zviera nechcelo riskovať, že by mohlo dojsť k vážnemu zraneniu. Samozrejme by vás mohla zabiť, no ak by meč čo i len raz našiel svoj cieľ, puma by v prírode dlho neprežila. A tak sa s posledným zavrčaním otočila a zmizla kdesi vo vode.
"Pri Valemarovi... zbláznili ste sa?!" Zasmial sa nervózne muž v zbroji neveriacky rozhadzujúc rukami. Vlastne bol pomerne mladý. Mohol mať nanajvýš tak zo dvadsať rokov, a Tal ho hneď spoznala ako muža z platónu, ktorý v chráme prebýval. Mladík ani nevedel či sa má smiať alebo byť nahnevaný. Svoj meč vrátil do pošvy. "To bolo tesné. Ešte že som dorazil." Tal nemohla vedieť či by vás puma nechala ísť, no mala silný dojem, že ak by sem nedorazil ako buran, situácia by sa nevyhrotila. Jeho tvár bola plná hrdosti. Alya s tým nemala problém; popravde mu bola celkom vďačná, no teraz len v šoku sedela v tráve a držala si zranenú ruku.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

V chráme Valemara - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 3 I_icon_minitimeNe 27 október 2019, 23:48

Tal´maer


Takmer sa to zrovna posralo. Nevyzeralo to tak, že by mi od pumy hrozilo nebezpečenstvo.. aspoň nie z môjho pohľadu. Posledne sa na mňa pozerala skôr zo záujmom než z.. no Alya a ten "hrdina" to hrozne posrali. Keď už chcel proti pume bojovať, prečo radšej neostal na koni? Pôsobil by väčšie, hrozivejšie..
Ako sa rozbehla Puma, rýchlo som sama pribehla k jednému zo stromov, čo najďalej od vody. Vlastne som pribehla až k svojim veciam, pumu v podstate ignorujúc. Ja som bola jej najmenší problém a úprimne som si myslela, že sa stiahne.. nemala čo získať, len stratiť.. v prírode to jednoducho už raz fungovalo tak.

Kým sa obaja vytešovali, stihla som si cez seba prehodiť moju po stehná dlhú blúzku a nájsť aj šaty mojej kamarátky, ku ktorej som po chvíľke pribehla. Držala som ich v rukách a snažila som sa tak nejak stáť vo výhľade tomu "udatnému rytierovi". "No poď dole moja krásna zlatá... pred tým než nachladneš.." Vyzvala som ju. V mojom hlase bolo cítiť trocha hašterivú náladu. Nebola nasmerovaná na Alyu.. ale bolo vidieť, že s niečím spokojná niesom.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

V chráme Valemara - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 3 I_icon_minitimePo 28 október 2019, 00:02

Tal urobila dobre - mladík si po opadnutí adrenalínu rýchlo všimol, že ste obe nahé, a túto šancu využil naplno, až mu skoro oči vypadli. Možno aj pozabudol zatvoriť ústa. No potom sa uvedomil, hrdinsky vystrel hruď a na tvári sa mu rozľahol široký úsmev. Akoby od vás čakal nejakú odmenu.
"Ďakujeme, ...?" Ozvala sa slušne Alya, keď tak nespravila Tal. Bola to minimálna úcta, na nič viac sa teraz nezmohla. Jeho meno nepoznala a nechcela aby poďakovanie vyznelo drzo, ale... "Pch, "ďakujeme?" Práve som vám zachránil holý život! Doslova!" Zamračil sa nechápavo vojak a pokrčil plecami. "Aspoň niečo si zaslúžim..." Pousmial sa pri pohľade na vaše čiastočne obnažené telá. Ten chudák musel žiť v nejakej fantázii; obe ste vedeli, že nehovorí o bozku vďačnosti. Alya celkom zmĺkla, jeden šok vystriedal druhý. No tento magor bol možno celkom neškodný, len zúfalý a... prihlúply.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

V chráme Valemara - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 3 I_icon_minitimePo 28 október 2019, 00:19

Tal´maer

Úplne som ho ignorovala.. a keďže sa Alya nejak nemala na oblieknutie si vlastnej blúzy, trocha som stratila trpezlivosť a nasilu som jej ju prevliekla cez hlavu. Na to som moju kamarátku chytila za ruku a pohľad som predsa len otočila na vojaka. Tvárila som sa.. drsne.. drzo, bol to môj typický pohľad vagabudna. A Alya mohla tušiť.. že bude zle.
"Niečo si zaslúžiť.. hmm.." Miklo mi kútikom úst. " Ty o niečom vieš Alya?" Spýtala som sa jej no ako som zbadala jak sa tvári, znova som sa rozosmiala, úplne uvoľnene, ako keby to bol len nejaký vtip. Bez okolkov som si ju pritiahla k sebe. Bola to len ľahká nevinná pusa, po ktorej som pohľad znova obrátila na vojaka a vyplazila som mu jazyk. 
"Buď rád, iný si za to musia platiť." Použila som moju obľúbenú vetu s mojej obľúbenej knižky a len som skôr, než sa stihol spamätať jeden, alebo druhá, Alyu zatiahla do hustého lesa. Mi sme mali predsa len vlastné cestičky späť ku chrámu.. a v lese moc s koňom nenachodí.. aj keby ho napadlo nás sledovať. 
Návrat hore Goto down
Sponsored content





V chráme Valemara - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 3 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
V chráme Valemara
Návrat hore 
Strana 3 z 10Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Veľká Isenia :: Isenia-
Prejdi na: