Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 V chráme Valemara

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

V chráme Valemara - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 30 október 2019, 20:28

Alya ju pred odchodom ešte zastavila. "Nie. Stretneme sa pred večerou. Vo vstupnej hale... čakaj ma tam. Prosím." Povedala vážnym hlasom a z jej tónu bolo jasné, že nejde o návrh či nejaký nápad, ale o príkaz. O žiadosť kamarátky. Tal nemala odvrávať, a mala sa tam jednoducho dostaviť v dohodnutý čas.

Po obede až do času večere ste sa obe mali hlásiť na pokračovanie svojich trestov. Alya musela robiť priamo v pracovni Sestry, triediť nejaké dokumenty, náboženské texty - pričom trestom tu nebola práca samotná, ale pekelná a neustála prítomnosť macochy. Tal naopak dostala prácu v kuchyni, kde pomáhala kňažke Mone s prípravou večere. Venovala sa len jednoduchým prácam - strúhaniu zemiakov a zeleniny, sekaniu, prikladaniu na oheň a podobne. Pracovala blízko pri peci a príjemné teplo sa čoskoro zmenilo na úmornú horúčavu, kvôli ktorej sa Tal potila ako divá.
Kňažka Mona ju zanedlho poslala po ďalšie vrece zemiakov, kdesi do pivnice, ktorá sa nachádzala v katakombách. Krumple nebolo ťažké nájsť (boli to možno tie vrecia, ktoré ráno balila Alya) a Tal sa mohla rýchlo vrátiť naspäť, aby čo najskôr skončila a mala voľno. No na tmavej a chladnej chodbe sa skoro zrazila... s mužom? Nemal na sebe zbroj, na páse žiadnu zbraň, no v tomto chráme žili len mladí chlapci - deti. Jediné dospelé osoby tu boli kňažky, čo znamenalo, že musí ísť o vojaka z platónu. V prítmí skoro nevidela jeho tvár, no očividne bol prekvapený, že tu niekoho stretol. Slušne sa ospravedlnil a vydal sa na odchod. No Tal si nemohla nevšimnúť, že vak zavesený na jeho ramene bol preplnený nejakými predmetmi - a rozhodne nešlo o zeleninu, s tými ostrými okrajmi najskôr tak poriadna kopa zaostrených kameňov. K celému dojmu nepomohol ani fakt, že jeho vačky boli podobne naplnené. Keď kráčal, síce pomaly a opatrne, chodbu napĺňal slabý zvuk kovového cinkania.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

V chráme Valemara - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 30 október 2019, 20:46

Tal´maer


Pravdepodobne niečo vytušila. N skôr než som jej niečo sľúbila, som sa len zhlboka nadýchla, vydýchla a pomaly som prikývla. 
"Keď si to teda ty.." Usmiala som sa a následne som sa pobrala svojim smerom.



Celý zvyšok až do večere mal byť znova pomerne teatrálny. Nemali sme moc čas na hranie či hocičo, keďže sme za trest v podstate od jedla do jedla pomáhali niekde. Ja som mala pomáhať s prípravou večere. Po nejakom čase v tom príjemnom teple, ktoré sa neskôr zmenilo na páľavu. čoskoro sa však vrece minulo a ja som mala ísť po ďalšie. Prikývla som a nôž som si šikovne schovala do dlhého rukáva. Bol to ten kapsársky trik, ktorý sa človek naučí na ulici ešte vo veľmi malom veku. Pre čo som to spravila bol v podstate jednoduchý dôvod. Bola to opatrnosť. Mohla som sa pokojne dostať do podobnej situácie.


Keď som kráčala v katakombách, takmer som narazila do zahalenej postavy, ktorá niesla vak. Bol prekvapený, minimálne tak.. ako ja. Ospravedlnil sa a ja som nestihla zaregistrovať, či som jeho hlas niekedy počula, alebo nie.. no nebolo to jedno? Sotva stihol spraviť pár krokov a ja som si odkašľala.
"Ty si musíš myslieť, že som naozaj vymletá.. hm?" Spýtala som sa očividného zlodeja a do dlane som vysunula nôž, s ktorým som pred tým krájala a strúhala zemiaky a zeleninu. Nesnažila som sa ho nejak schovať.
"Pusti tie vrecia.." Zamrmlala som, ako keby som snáď bola tá, kto tu má navrch.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

V chráme Valemara - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 30 október 2019, 21:45

Chlap sa len otrávene obzrel za seba, možno aj trocha vyplašene - snáď dúfal že si Tal ničoho nevšimne - a radšej zastavil. "Čo chceš?" Spýtal sa zamračene a rozhliadol sa po chodbe. Nebol tam nikto okrem vás. Vojak si bol vedomý, že by Tal mohol poľahky premôcť, ale pri týchto deťoch si človek nikdy nemohol byť istý. S kňažkami by takto neriskoval, tie by ho poslali na prdel, no toto šteňa? Jeden úder a letela by do krajiny snov. Bolo mu jasné, že Tal ho zastavila kvôli tým plným vreciam. "Nesiem čosi za tou vašou domácou. Ona ma sem poslala. Nemám sa zdržovať."
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

V chráme Valemara - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 30 október 2019, 21:58

Tal´maer

Vypočula som si jeho slová, aj keď úplne zbytočne. Prevrátila som očami. On si naozaj myslel, že som sprostá. Pomerne šikovne som si pretočila nožík v ruke, na čo som ho len prehodila do druhej ruky.. stále pozorne sledujúc muža. Ani som nemala v pláne mu vysvetľovať, pre čo mu neverím. nemal na sebe svoju zbroj, macocha by skôr po vrece poslala Alyu a ešte som si bola istá, že pri troche snahy, by som našla aj ďalšie dôvody.
"Skončil si?" Spýtala som sa ho pomerne stroho. Očividne som vyčkávala, že spraví ďalší krok. 
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

V chráme Valemara - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 30 október 2019, 22:18

Jeho počiatočný plán nevyšiel, niežeby aj čakal, že bude úspešný. Nikto nebol natoľko hlúpy. No teraz mu zostávali dve možnosti. Dať sa na útek alebo dievča odpratať, kamsi ju hodiť, možno zamknúť do jednej z komnát, kde by ju nikto nepočul. Tá druhá sa mu pozdávala viac; predsa len, čo by proti nemu zmohla? Ten nožík, ktorý držala, ho vôbec nezaujímal. Náhle vrecia zhodil na zem a oproti Tal rázne vykročil. Chcel ju odrovnať jediným úderom do klapačky, a tak sa jej do tváre poriadne zahnal päsťou.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

V chráme Valemara - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 30 október 2019, 22:25

Tal´maer

Rozbehla som sa oproti nemu v momente, keď hodil vrecia na zem. Stihlo ma len napadnúť to, že na jeho mieste by som po mne tie vrecia hodila. Mohol si vśimnúť že len čo som vyrazila oproti jeho útoku, z ruky v ktorej som mala nôž sa začala ako keby "praskať" enna, ktorá následne vsiakla do noža . Nesnažila som sa jeho úder zablokovať, v momente som sa prikrčila, aby jeho ruka len preletela ponad mojej hlavy a nožom som vyrahila priamo oproti jeho rebrám. Mala som v pláne mu ho tam zabodnúť a pomocou "enny" ho nechať putovať ďalej.. teda "vypáliť" a spraviť vo vojakovi dieru. Problém bol len tne, že som netušila, či je k tomu dostatočne ostrý. Dosť možno dnes prídem o pár zubov.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

V chráme Valemara - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 30 október 2019, 22:39

Chlap nečakal, že Tal bude schopná vyhnúť sa jeho úderu. To zvládol len málokto - skutoční bitkári a trénovaní muži, no určite nie dievčatá detského veku z akéhosi chrámového sirotinca. Práve preto tie vrecia nepoužil na útok, prišlo mu to zbytočné a prehnané. Ale keď nôž vošiel pomedzi jeho rebrá, svoj odhad rýchlo oľutoval; celkom zrejme ju podcenil. "Kurv...!" Zanadával hlasno a zapotácal sa niekoľko krokov napred. O ďalší útok sa nesnažil. Len prekvapene pozrel na dýku zapichnutú v boku jeho hrude, schmatol ju ale nevytiahol - v tejto chvíli fungovala ako zátka a nemal v pláne tu vykrvácať. Nôž sa nedostal dostatočne hlboko aby mužovi vážnejšie ublížil, no... bolo otázne či sa nedostal k pľúcam alebo srdcu. Rozhodne sa nachádzal hlbšie než by sa dostal bez podpory Talinej eny.
V tej chvíli do chodby vošlo dievča; Tal ju okamžite spoznala ako osemročnú Ranni. "Talina, poslala ma teta, máš hore vyniesť aj zeler a..." Začala hovoriť s úsmevom, no potom si všimla poblednutého chlapa kľačiaceho na zemi, a s krikom sa rozbehla naspäť do kuchyne. Chlapík si znova pod dychom zanadával, ale na viac sa nezmohol.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

V chráme Valemara - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 30 október 2019, 22:47

Tal´maer

Rýchlo som odskočila a spravila niekoľko rýchlich krokov dozadu. V momente som skočila na jednu zo stieň, odkiaľ som vytiahla pochodeň a pár krát som s ňou mávla smerom k tomuto zlodejovi. V tom tam prišla dievčina. Mala.. osem. Vyplašene som sa na ňu pozrela a mávla som znova fakľou.
"Utekaj krpec!" Prehlučala som ju, no asi som to ani nepotrebovala spraviť, keď sa s krikom rozbehla späť do kuchyne. Chlapík zanadával no a.. ja som len ďalej čakala. Nikam som sa neponáhľala.
"Hej.. si celkom v kýbli nie? Pre čo si proste nesadnúť a nečakať?" Navrhla som mu s ľahkým - devilish úsmevom na perách. Ako keby to bol celý čas môj plán. Predsa len.. ja som tu bola doma.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

V chráme Valemara - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 30 október 2019, 23:04

Provokáciu Tal nevzal najlepšie, nie v takomto stave. "Pojeb sa..." Odvetil a nevenoval jej jediný pohľad. S ťažkopádnym dýchaním sa presunul k stene a sadol si tam, celkom ignorujúc prítomnosť Tal. Tak blízko, a táto mrcha mu to celé posrala. Od hnevu mal chuť ju schmatnúť a stláčať to malé hrdlo až prestane dýchať, no na to nebol v dostatočne dobrom rozpoložení. Takže to vzdal. V priebehu momentov sa do chodby dostavila kňažka Mona a niekoľko vyplašených detí, ktoré razom poslala preč. "Valemara, čo sa tu stalo?!" Pozerala najprv na zraneného muža a potom na Tal. Chlap len odvrátil pohľad a neodpovedal. Vedel, že nech povie čokoľvek, nepomôže mu to.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

V chráme Valemara - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 30 október 2019, 23:09

Tal´maer

Neodvetila som mu už nič. Nič originálne ma ani nenapadlo. Skôr som len čakala a dávala pozor, kým teda nepríde niektorá z kňažiek. Nakoniec prišla práve Mona.
"Chytila som zlodeja!" Povedala som s úsmevom a len som sa zvedavo na kňažku obzrela.
"Nemôže sa mi za to odpustiť ten trest? Predsa len.. došli by sme o kopec ehm.." Faklu som obrátila k vrecu, ktoré bolo na zemi a prešla som k nemu. Samozrejme tak, aby som sa od zlodeja držala ďalej. Chcela som vedieť, čo také sa snažil ukradnúť. No cinkalo to ako rôzne retiazky či mince, alebo kov.. čo mohli byť pokojne naše sväté predmety.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





V chráme Valemara - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: V chráme Valemara   V chráme Valemara - Stránka 5 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
V chráme Valemara
Návrat hore 
Strana 5 z 10Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Veľká Isenia :: Isenia-
Prejdi na: