Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Akadémia hlbokej studne

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 I_icon_minitimeUt 26 november 2019, 22:00

Enora sa skúmavo obzrela po izbe a hlasno si povzdychla. To čo jej povedala Tal celkom odignorovala. "Prečo so mnou hovoríš?" Spýtala sa nechápavo, akoby ju na ulici otravoval nejaký žobrák. Alya rázne vykročila z kúpelne - tejto rozmaznanej a arogantnej princezničky mala dosť - a niečo proste musela povedať. "Vypadni von - nechceme ťa tu! To radšej budem bývať na chodbe ako s takou sprostou nelietavou husou!" Oborila sa na valeánku a na hrudi si nahnevane založila ruky. Ak sa Alya za niečo postavila, musela byť naozaj namosúrená. Väčšinou sa do konfliktov nehrnula. "Sklapni, špina. Na mňa sa neopovažuj otvárať tú svoju chlopňu. Radšej sa vráť tam do chlievu." Odvetila pobavene Enora; dokonca sa nezdalo, že by bola urazená, len ohromená, že si na ňu takto dovoľoval nejaký "sedliak." "Inak sa stane čo, ty kretén? Stavím sa, že si v rodine čierno ovcou..." A v tom momente to Alya prehnala. Inými slovami, zaťala do živého. Enore sa na tvári objavil nepriateľský pohľad a po Alyi bleskovo vyletela. Cestou k nej prevrátila stôl a dve stoličky skoro odleteli rovno do Tal. Alya nestihla zareagovať - útok vôbec nečakala. Enora ju schmatla pod krk a dosť prudko vrazila do steny, až sa sklo v okenici zatriaslo. V druhej ruke sa valeánke objavil malý oheň, ktorým teraz Alyi hrozila rovno pred nosom. "Ešte raz to povedz a prepálim ti krk!" Enora sa tentoraz už nehrala. Vyhrážku myslela vážne. Ak mala takúto reakciu na jednoduchú provokáciu, to dievča malo veľké problémy. Alya sa snažila zo zovretia vymaniť, ale zbytočne. Z očí sa jej začali rinúť slzy.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 I_icon_minitimeUt 26 november 2019, 22:10

Tal´maer


Len som mikla ramenom. Neplánovala som teda na ňu rozprávať. Nech si to vyrieši sama. Ona so mnou mala rozhodne väčší problém, než ja s ňou. No nečakala som, že by na ňu ta Alya vyletela.. sama od seba. Narútila sa sem ako veľká voda a dosť ju vyprovokovala. 
Pôvodne som mala v pláne, nech si to vyriešia medzi sebou. Nie že by som nebola Alyina kamarátka, ale.. keby že jej mám furt zachraňovať prdel, čo by sa vyriešilo? Keď ale Enora na moju kamarátku vyletela, z postele som sa postavila aj ja. Netrvalo dlho a priplietla som sa medzi nich. Teda nie tak úplne medzi. Skôr som priskočila z boku k Enore a jednou rukou som ju chytila za zápästie ruky, ktorou medzi prstami vytvorila oheň.
"Pusti ju.." Precedila som pomedzi zuby. Nebyť toho, že mi ide prizabiť kamarátku, asi by som sa cítila ohromene.. že niečo také vie.. no teraz? Sama celú moju pravú ruku nadopovala ennou, až mi z pravej časti tela začala iskriť surová energia. Rozhodne to nebolo nič také precízne, ako Enora.. ale bolo jej dosť.. úprimne som netušila, čo by som robila ďalej. Ako by som.. ju nasmerovala? Kam ? Do jej zápästia ? Bol to taký môj pokus o zastrašenie.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 I_icon_minitimeŠt 28 november 2019, 21:12

Alyi došlo až trocha neskoro, že s Enorou sa teda vôbec neoplatí zahrávať. Ukážka na nádvorí jej zrejme nestačila a Enora teraz navyše na provokáciu a srandičky nemala náladu - z toho zadelenia izieb musela byť naozaj vytočená. A ktoré decko v takom veku dokázalo pomerne cielene ovládať jeden zo zásadných živlov? Doma si zrejme musela za posledné roky detstva prejsť tvrdým a intenzívnym výcvikom. Niet divu tej mrzutej povahy. Enora sa zamračene pozrela na Tal a na moment sa zdalo akoby mala chuť zo svojej ruky vypustiť peklo - nech vás zoberie všetkých. No potom si len povzdychla, naprázdno prehltla a s hlasným "Kurva!" sa vyrútila von z komnaty. Nezabudla za sebou poriadne tresknúť dverami, až zo steny spadol jeden z obrazov.

Keď z nej opadol adrenalín, Alya sa zatvárila ako obarená a začala si jemne hladiť sčervenený krk na mieste kde ju Enora schmatla. "Ona je úplne... nenormálna. Pri Valemarovi, čo t-... čo to malo byť?" Otočila sa na Tal, stále ešte v šoku a potácavo si sadla na najbližšiu posteľ. Zanedlho sa dvere znova otvorili, no tentoraz v nich stála lutega - tá, ktorá sa vás predtým snažila varovať ohľadne mladej valeánky a celého rodu Niluel. Obom vám venovala veľavýznamný pohľad (akoby vedela presne čo sa tu len pred chvíľou stalo), no vôbec neprehovorila. Mlčky si do stredu komnaty nosila svoje kufre, a aj bez jediného slova ste dokázali vydedukovať, že si radšej vymenila miesto s Enorou. Narozdiel od Alye vedela, že "návrhy" princeznej sú skôr priame rozkazy, najlepšie splnené bez reptania.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 I_icon_minitimeŠt 28 november 2019, 22:38

Tal´maer


Chvíľu to vyzeralo naozaj zle. Keď sa na mňa pozrela, sama som nevyzerala, že len tak jednoducho ustúpim no.. netušila som, čo by som spravila, keby že sa nás tu rozhodne podpáliť. Ako som proti niečomu takému mala bojovať? Síce to nebolo niečo.. mocné ale... na mňa to zatiaľ úplne stačilo. 
Našťastie sa ale rozhodla inak. Pustila som ju a ona sa z izby vyrútila ako zúrivá voda. Povzdychla som si... pomaly som spravila zopár krokov dozadu a zvalila som sa na posteľ.. Len tak som si ľahla na chrbát.. s rozpaženými rukami, sledujúc strop. Bolo to po dlhom čase snáď prvý krát, kedy som sa cítila v naozajstnom nebezpečenstve. 
"Ona by nás mohla.. nechať pokojne vypariť do vzduchu.. " Luskla som prstom. "Len tak.. " Nebol to najlepší nepriateľ, ktorého som si hneď na začiatku mohla spraviť. Po nejakom čase sa dvere otvorili a ja som len podvihla hlavu. Bola to lutega, ktorá si sem doniesla kufre.
"Yo!" Podvihla som ruku na pozdrav a znova som klesla na posteľ. 

"Aly, mali by sme si ísť pre to oblečenie.. a knihy." Navrhla som mojej kamarátke. Nie že by som sa s Lutegou nechcela rozprávať ale.. skôr som sa potrebovala prejsť.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 I_icon_minitimePi 29 november 2019, 15:27

"Táto je voľná?" Spýtala sa vaša nová nedobrovoľná "kamarátka" ukazujúc na jedinú voľnú posteľ v izbe. Vlastne ani nešlo o otázku, dievča sa len snažilo prelomiť pomerne trápnu situáciu a nič lepšie ju v tejto chvíli nenapadlo. Alya mlčky prikývla a pozorne ju sledovala. "No... a teraz nám prezradíš svoje meno? Ak teda máme..." Vetu nedokončila, ale gestom naznačila čo má presne na mysli - predsa len, táto komnata mala byť niekoľko nasledujúcich rokov vaším súkromným priestorom, snáď jediným v celej akadémii. "Mera." Predstavila sa v krátkosti lutega a podobnú zdvorilosť očakávala od Alye. "Ja som Alya a toť je moja kamarátka Tal... ale to už vieš." Tal sa teoreticky všetkým prvákom predstavila už na nádvorí, keď od nej žiadala meno majsterka Veke. "Počuj, tvoja "milá" kamarátka ma len pred momentom skoro zabila... a... ach, áno, vyhrážala sa mi s ohňom v ruke." Prehodila Alya len tak mimochodom akoby sa jednalo o úsmevný príbeh z minulosti. "Ja viem. A Enora nie je moja... nenazvala by som ju tak celkom mojou kamarátkou." To, o ako zložitý vzťah išlo, vám neprezradila. Namiesto toho sa venovala vybaľovaniu vlastných vecí, ktorých mala pomerne dosť. Len z krátkeho pohľadu ste dokázali usúdiť, že z akéhokoľvek rodu Mera pochádza, triedne a finančne sa musí nachádzať blízko rodu Niluel. "Tal, ty snáď dávaš menej pozor než ja. To máme na zajtra. Teraz sa máme dotrepať na večeru, ak máme záujem... a ja teda záujem mám, už umieram od hladu! Mera, ideš s nami?" Spolubývajúca sa na moment zamyslela, no potom so slabým úsmevom prikývla na súhlas. Vybaliť sa predsa môžete aj zajtra...
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 I_icon_minitimePi 29 november 2019, 22:14

Tal´maer


Prikývla som. "Je len tvoja." Pousmiala som sa trocha.. nervózne? Kto vie. Alya sa chytila toho nás tu všetkých popredstavovať a tak som len bola potichu. ľahla som si na posteľ, pod hlavu som si dala mäkký vankúš a ak som pred tým bola presvedčená o tom, že by som bez večere nezaspala.. táto poloha mi celé moje presvedčenie zrútila ako domček z kariet. Bolo to tak hrozne pohodlné..
"Tal´maer je vlastne.. celé moje meno." Dodala som opatrne a hodila som po Alyi taký ten pohľad, trocha zamračený. No nebolo to kvôli tomu, že ma predstavila. Skôr kvôli tomu, čo povedala po tom. Chápala som ju.. ale trocha to znelo tak, ako keby našu novú spolubývajúcu z činov jej kamarátky v podstate odsúdila.. alebo jej to chcela nechať vyžrať? Ťažko povedať.
"To znie zložito.. má to niečo spoločné s hierarchiou rodov?" toto ma celkom zaujímalo. Pokojne mohla byť Mera z bohatého rodu no.. priamo podriadeného a odvolávajúceho sa rodu naše neoperenej sliepky.

Trocha som sa zamračila. Celkom mi vypadlo, že nám to nakázali až na ráno.. ale kto vie. Možno tam teraz niekto bude a celkom by som sa obliekla do školských vecí. No nemalo sa tak stať. Zošuchla som sa teda z postele, pošúchala som si čelo a chvíľku som sa zapozerala na Alyu, ktorá no.. povedzme si to úprimne, stále vyzerala, ako keby ju len včera prešiel kôň.
"Mera.. nevieš jej to nejako zašmantať? Mi sme z chrámu.. nemáme žiadne šminky." Spýtala som sa našej novej spolubývajúcej. Mne nevadilo ako Alya vyzerala ale.. nemusela vyzerať ako dobitý pes hneď na prvej večeri nie?
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 I_icon_minitimeNe 08 december 2019, 04:20

Na otázku ohľadne hierarchie rodov sa Tal odpovede nedočkala. Mera si len čosi zamumlala pod nosom a mykla plecami. Nebolo divu, však ste sa stretli len dnes a len teraz ste sa dozvedeli svoje mená. Zrejme sa jednalo o tému, o ktorej sa nechcela rozprávať s niekým relatívne "cudzím." Neskôr to z nej určite vytiahnete.
Zmienka chrámu ju vôbec neprekvapila. Všetka "chudoba," ktorá sa dostala na akadémiu, pochádzala z Valemarských chrámov. Bol to dobre známy fakt; predsa len, počúvala o tom celý svoj život. Väčšina šľachty tento systém nepodporovala, dokonca by ho bez váhania zrušili a maggyjské vzdelanie prenechali len privilegovaným vrstvám. Ale niečo takéto ste sa nikdy nedopočuli v blízkosti Valemarov. To samozrejme neplatilo univerzálne, niektoré draky tiež odporovali plánom Isena a jeho najbližších spojencov. Ale ľudia si nikdy nemohli byť istí, ktorý Valemar stojí na ktorej strane... no Tal'maer mala šťastie, pretože Valemar Hanarm zvyčajne pevne stál na strane tých slabších.
"Niečo sa tu isto nájde." Prikývla Mera, premýšľajúc čo by mohla Alyi poskytnúť. Sama vlastnila nástroje a prostriedky, vhodné najmä na srsť, chlpy, a menej na holú kožu. Ako lutega mala kožu odkrytú hlavne na tvári, rukách a chodidlách, a popravde, oni sa zvykli okrášľovať trocha iným spôsobom (hlavne farbením srsti a jej viazaním na spôsob účesov). No niečo ju predsa len napadlo. Začala sa prehrabávať v jednom z kufrov a za krátko sa vynorila s ornamentálnou drevenou krabicou, ktorú rozložila na stole. Vnútri sa nachádzal celý "dievčenský" salón na líčenie, vrátane zrkadla, nožničiek, rúžov, púdrov a iných nástrojov. Alya skoro odpadla - niečo podobné ste nemali v chráme povolené a rovnako ako sa nemali líčiť kňažky, tak ste to mali zakázané aj vy. V tomto ste boli rozhodne pozadu. Mera kdesi z útrob salónika vytiahla podlhovastú paličku zakončenú štetcom a poriadne ju vymačkala v púdri bielej pleťovej farby. Po tom ako sa Alya nechala opatrne presvedčiť jej Mera niekoľkými ťahmi "upravila" tvár a natočila k nej zrkadlo. "Lepšie?"

Rozhodne to bolo lepšie a Alya sa nezabudla utešene poďakovať. Tal mala pravdu; bez toho púdru by tu pobehovala ako dobitý pes. Spletitými chodbami ste sa konečne vybrali na večeru. Vedeli ste jedine, že jedáleň sa nachádza niekde v hlavnej budove, zrejme rovno vedľa obrovskej haly, ktorá vás tak uchvátila svojou majestátnosťou. Rýchlo ste prešli nádvorím, znova vystúpili po schodoch, skupinka seniorov vás namierila správnym smerom a konečne ste tam dorazili...
Taký jednoduchý názov pre túto miestnosť teda vôbec nepostačoval. Podobne ako hlavná hala, jedáleň bola obrovská a vskutku priestorná. Prakticky sa jednalo o súvislé pokračovanie hlavnej haly prerušené jedine stenou - nad vami sa vypínal vysoký oblačný strop, z neho visiace mohutné trblietavé lustre a akési prapodivné rôznofarebné poletujúce stohy plameňov. Stoly pre študentov boli usporiadané do kruhu okolo centrálnej vyvýšenej plošiny, kde pravdepodobne sedeli majstri a mali dokonalý dohľad nad všetkým dianím v jedálni. V úplnom strede sa vypínal robustný obelisk s náboženskými a historickými výjavmi a textami, obrastený popínavou rastlinou, a nad ním zo stropu na masívnych reťaziach visela akási ďalšia plošina, ktorá by sa dala definovať ako veľkolepé hniezdo, vyložené hodvábnymi kobercami a nezvyčajne veľkými poduškami. Nebolo ťažké usúdiť komu toto miesto náležite patrilo. Strop nad hniezdom bol zasklený, pričom sa prakticky jednalo o obrovské okno - spôsob, akým sa sem patrónka akadémie mohla poľahky dostaviť.
V tejto chvíli sa v jedálni nenachádzalo mnoho ľudí, sem tam sedel nejaký majster a zopár oneskorených študentov. Mera si sadla na prvé voľné miesto (celková kapacita jedálne sa pravdepodobne počítala na stovky) a zo stolu pred sebou odsunula špinavé taniere. Alya sa váhavo pristavila k lavičke a neisto sa rozhliadala. "Uhm... kde dostaneme jedlo?" Spýtala sa s hlúpym výrazom na tvári, no Mera vám len mlčky pokynula aby ste si k nej sadli.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 I_icon_minitimeNe 08 december 2019, 16:33

Tal´maer

Asi bola pravda, že bola moja otázka tak trochu nie na mieste. Radšej som len odvrátila pohľad a počkala som, či nám pomôže s tým vzhľadom Alyi. Ani ma nenapadlo, že by ako niekto kto má srsť, používal no.. niečo iné než normálny človek. No to mohlo byť z toho dôvodu, že som sa do týchto vecí vôbec nevyznala.

"Whoa.. no Alya.." Zamrmlala som údivne, no dosť zjavne som provokovala. "Neviem neviem či od teba nezačnem odháňať chalanov." Vyplazila som na ňu jazyk, na čo som sa len zasmiala a z postele som sa zas vyskočila na nohy. Vyrazili sme na už spomínanú večeru.
Úprimne.. keď niekoho udiví veľa vecí, môže to mať viac následkov. Mňa z toho celého začala trocha bolieť hlava. Držala som sa za Alyou a snažila som sa pozerať skôr do zeme a moc sa nad vecami nepozastavovať.

Keď sme sa dostlai do jedálne, rovnako ako aj moja kamarátka, som pomerne nechápavo pozerala okolo. Hľadala som miesto, kde sa dá jedlo nabrať. "Myslíš.. že nám ho pričarujú?" Spýtala som sa trocha ako dieťa. Možno to bola naozaj stupidná otázka, no nič iné ma nenapadlo a ani neostávalo.. no a tak som si sadla.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 I_icon_minitimeNe 08 december 2019, 19:18

Mera po vašich zmätených výjavoch a prejavoch len vyprskla smiechom. Nerobila si z vás dobrý deň, ale táto situácia bola celkom absurdná a nezvyčajná. Čoskoro si uvedomila, že vy dve ste nikdy nezažili spôsob stravovania na vysokej - šľachtickej - úrovni, a Mera vedela, že v akadémii tento proces funguje rovnako ako doma. "To by bolo..." Zamyslela sa s úsmevom nad maggyjskou katastrofou akou by bol pokus o vytvorenie stráviteľného jedla. A ešte vo veľkom množstve. Náhle vás však prerušil akýsi mladý muž, zrejme jeden zo seniorov, zároveň rodovec vašej novej známosti. "Mera! Sestrička!" Pri pohľade na študenta, ktorý bol očividne jej bratom, sa Mere rozjasnila tvár. "Zeth!" Súrodenci sa pevne objali a takto chvíľku vytrvali. Predsa len, dlho sa nevideli. "Tak si konečne dorazila. A vidím, že si si už stihla nájsť aj pekné kamarátky..." Venoval vám starší brat úsmev a už sa chcel opýtať, z ktorého rodu pochádzajú keď sa predčasne zarazil. Prišlo mu zvláštne, že sa s nimi Mera bavila; patrili celkom do inej spoločenskej sorty - ale osobne nebol proti prítomnosti neurodzených študentov na akadémii. Mera vás rýchlo predstavila - svojho brata ako Zethara - a vy dve ste ho očividne zaujali. "Ospravedlňte moju opovážlivosť, ale skromným odhadom by som povedal, že prichádzate z chrámu Valemara Venkalama. Je tak?" Poškrabal sa zamyslene na brade, dúfajúc že trafil do čierneho.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 I_icon_minitimeNe 08 december 2019, 19:33

Tal´maer


"No čo?" Spýtavo som sa pozrela na Meru. Predsa len.. Často sme čítali o zázrakoch ktoré vedeli Valemari.. niekoho pomaly vzkriesiť z mŕtvych, zdevastovať pol ostrova.. určite vytvorenie nejakého jedla, alebo jeho prenesenie no.. nemohol byť až taký problém nie?
Rozmýšľala som len nad tým, či sa táto miestnosť .. resp hala alebo jedáleň, využívala aj inak ako na jedenie. Pre to som začala pokukovať po ostatných stoloch.


No ani som sa nenazdala a k nám sa pridal nejaký... muž? chlapec? Nevedela som u nich presne určiť tieto neskoršie vekové črty. Na chvíľku som sa otočila k Alyi.  "A je to tu.. sme tretie koleso u vozu.." Uśkrnula som sa na ňu potichu a s istou dávkou nedočkavosti som pohľad obrátila na vyjedené taniere pred nami. Presne tie, ktoré len pred chvíľou Mera odsunula. Keď sa ozvala reč o kamarátoch, zrazu ma niečo napadlo. Takmer ma vystrelo.. vlastne ma aj vystrelo. Takmer som zo stoličky vyskočila. "Oh ahoj! ja.. uhm.. áno sme" Nevedela som, ako mu mám odpovedať, keďže som si spomenula na nášho "veľkého chlapca", Vala. Len som znenazdajky prikývla, stále vyhliadajúc môjho kamaráta.
"Nevidel si náhodou takého.. asi takéhoto veľkého chlapca?" Spýtala som sa, zatiaľ čo som ukázala rukou Valerovu výšku. "V rovnakom oblečení ako mi.. teda nie rovnakom ale chlapčenskom." Predsa len mi dve sme na sebe mali v podstate dlhé jednodielne "šaty", zatiaľ čo Valer klasické nohavice s tunikou.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 3 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Akadémia hlbokej studne
Návrat hore 
Strana 3 z 10Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Magická akadémia Engenirth

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Veľká Isenia :: Isenia-
Prejdi na: