Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Akadémia hlbokej studne

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 17 november 2019, 05:07

Dievčaťu sa z nosa vyvalil pramienok krvi a po údere sa zmätene a neohrabane zapotácala nazad. Prstom si prešla popod nos, len aby sa uistila, že Tal jej ho naozaj rozrazila. Teraz o tom nebolo pochýb. Niekoľko posluhovačov malo v pláne vrhnúť sa na Tal, no valeánka ich mávnutím ruky zastavila. Túto chuderu chcela mať len pre seba. Alya sa podobne radšej vzdialila a Valer schmatol za rukávy niekoľko členov tej bandy, len aby si nič náhodou nedovolili a svojej vodkyni neskákali na pomoc. Jej protiútok bol bleskový. Pomocou dunivého výboju krídel smerom k Tal doslova vystrelila a päsťou ju plánovala zasiahnuť rovno do brady, a najlepšie ju pritom zraziť rovno na kamennú zem. Chcela sa s ňou porátať bez akéhokoľvek použitia maggyje a dokázať, že bez problémov ju zmláti aj bez svojho prirodzeného talentu. V tejto chvíli vaša bitka už zaujala celé osadenstvo nádvoria, a okolo vás sa zhromaždil dav prvákov a i starších študentov, ktorí duel pobavene sledovali.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 17 november 2019, 10:37

Tal´maer

Pošúchala som si čelo, na ktorom mi trocha jej krvi ostalo. Tvárila som sa celkom.. ne-obdivne. Ako keby som čakala viac. Stačila táto jedna hlavička na to, aby som sa trocha vyventilovala.. a pochopila, že nejakou bitkou s ňou pravdepodobne nič nezískam.. a že už som si povedala svoje. Ozvalo sa zadunenie krídiel a ja som k valeánke znova podvihla oči, no to už bola naozaj blízko pri mne. Sklopila som bradu a následne prišiel úder päsťou. No skôr do oblasti môjho čela, možno trocha aj nosa. Nebol to ľahký úder, celkom bolel. Sama som sa zapotácala dozadu, no nebolo to moc nemotorne. Skôr koordinovane. Vyzeralo to tak, že som to začala robiť snáď ešte pred úderom, aby som znížila jeho.. efektívnosť. Toto mohlo prísť obom mojim priateľom ako trocha.. podivné. Keďže.. no, bola som niekto, kto nemal problém započať protiútok a preraziť dýkou rebrá veľkého dospelému mužovi. Pre čo by som sa teda - nechala trafiť od valeánky bez nejakej väčšej známky odporu?
"Počkaj.." Nastavila som ruku medzi nás a zatvárila som sa naozaj.. prekvapene. No ak sa potešila, že to bolo z toho jej úderu, bola na omyle. 
"Prečo nevyužiť tých za tebou ?" Mikla som hlavou k jej bande. "Nemala by si poslušne schytať úder.. aristokracky sa nasrať.. a po tom ma nechať zmlátiť nimi? Nie si trocha mimo?" Naznačila som voľnou rukou a prstom, pri mojom spánku pár kolečiek. Hej, bolela ma z toho úderu hlava, no nebola som otrasená a rozhodne som nebola vystrašená. Vlastne to vyzeralo tak, že by mi priam neprekážalo, dostať bitku od celej tej jej bandy. To by som aspoň mala dôvod kúsať.. ale takto? 
"Vieš.." Začala som a tento krát som sa dosť viditeľne uškrnula. ".. takto.. si celkom blízko nejakej chudine, nad ktorou tak ohrňuješ nosom." Bolo to celkom odsúdenie.. a sakra že som mala podľa môjho vlastného názoru pravdu.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 19 november 2019, 13:39

Slečna valeánka sa po úspešnom údere zatvárila spokojne, no Tal nechcela dať ani jedinú šancu na reakciu a pohotovo sa vrhla do ďalšieho útoku. Ku šťastiu vás oboch sa zastavila akonáhle Tal dvihla ruku a dievča na svoju oponentku len vrhlo nechápavý pohľad. To isté spravili jej spoločníci, ale radšej nechali prehovoriť vedúcu. "Nie si náhodou mimo ty? Mojich... kamarátov tu mám len pre prípad potreby." Zdalo sa akoby sa sprvu skoro preriekla a chcela povedať "mojich sluhov," no potom si rýchlo uvedomila, že také označenie by sa im rozhodne nepozdávalo a pravdepodobne by sa na ňu urazili. Svojimi slovami naznačila, že v boji proti niekomu ako Tal nepotrebovala nikoho pomoc a nepriamo ju nazvala "slabšou." "A úprimne, zo spodinou tvojej sorty sa dokážem vysporiadať aj sama." Kontrovala arogantným úsmevom. "Ešte som nevidela niekoho tak posraného, že začne bliakať po jedinom údere." Rozhodne nebolo pochýb o tom, že si obe poriadne nakladáte.

V tom sa však cez dav prvákov, ktorí túto potýčku sledovali, predrala akási drobná dveďka, a podľa reakcie osadenstva ste usúdili, že sa zrejme jedná o majsterku Veke. "Vy ste prváčky, áno? Chcem vaše mená." Prehodila pokojne, no s prísnym pohľadom. V rukách držala zoznam s menami prvákov. Mladá valeánka sčervenala a zazdalo sa, že povie niečo mimoriadne jedovaté. Smerom k majsterke len pokrčila plecami a prstom ukázala na Tal. "To ona na mňa skoči..." "To ma nezaujíma. Mená. Okamžite." Prerušila ju majsterka a spýtavo na vás hľadela. Princezná sa odmlčala a Tal venovala drzý úsmev. Majsterke ale rýchlo dochádzala trpezlivosť.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 19 november 2019, 19:08

Tal´maer

"No.. dosť očividne ju potrebuješ.. tvoj úder nestojí za moc." Najhoršie snáď na tomto mojom provokovaní bolo to, že to ani neznelo ako provokovanie. Skôr ako konštatovanie. Mala som jej toho veľa čo povedať. Napríklad že naozaj nevie, je to len jej presvedčenie .. ego ktoré ju raz môže stáť zopár štychov keďže "spodina" ako ja, proste nehrá fér a tak ďalej a tak ďalej. Podvihli sa mi kútiky úst a ešte než nám našu zábavu prekazila drobná dveďka, z úst mi predsa len stihlo újsť. "Ty krvácaš."

No netrvalo dlho a prerušili nás. Ostatne.. jeden z dôvodov, prečo som nepokračovala a aj som ju nechala ma zasiahnuť. Bohvie v akom enormnom prúsere by som bola, keby že tu domlátim nejakú valeánku... muselo to vyzerať tak, že na sebe mám nejaký šrám aj ja.
"Tal´maer.." Odvetila som, čo trocha nahralo do kariet tejto tu orkídlenej hviezde. Predsa len nie veľa ľudí priam nemalo druhé meno. Boli to zväčša ako ja, deti zločincov, ktorých často krát "vymazali". Ostatne ani o mojom otcovi som už v živote nepočula. Taktiež som si nepotrebovala robiť ďalšie problémy. Oči som od majsterky odvrátila niekam do vzduchu a prešlapla som z jednej nohy na druhú. Niečo na štýl "ups"..
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 I_icon_minitimeŠt 21 november 2019, 17:38

Majsterka Veke:

Majsterka si popod nos šepkala meno Tal a pomaly ju začala hľadať vo svojom zozname. Stránku asi dvakrát pretočila, no potom ju konečne našla. "Tal'maer, Tal'maer... ach, vy ste moja. Veľkolepé." Prehodila Veke pomedzi zuby a na Tal sa potmehúdsky usmiala. Ako vaša mentorka (vedúca študijnej skupiny, ktorých bolo v každom ročníku niekoľko) s vami mohla poriadne zatočiť. Všetko čo sa týkalo jej študentov išlo cez ňu. Práve ona o mnohom rozhodovala. A ak by sa teraz rozhodla vám urobiť zo života peklo, nikto by ju nezastavil. Dalo sa povedať, že Tal na svoju nadriadenú majsterku neurobila najlepší prvý dojem. Pri mene si napísala krátky text a potom sa otočila na valeánku. "Moje meno predsa poznáte... majsterka." Prehovorila otrávene a posledné slovo vyslovila s obrovskou nechuťou - akoby ju ani nepovažovala za skutočnú majsterku. "To je pravda, ale aj tak ho chcem počuť z vašich vlastných úst, vážená slečna." Valeánka zrejme pochádzala z vplyvnej a známej rodiny, alebo na akadémii už niekoho mala, možno súrodenca. Pravdepodobne tu študovali celé generácie jej rodu. "Enora rodu Niluel. A dávam vám vedieť, že si s vami pohovorí moja matka." "Rada sa s ňou pozhováram. Pamätám si ju ako celkom milé dievča." Venovala jej majsterka úsmev a to, že ju takto v krátkosti dokántrila, si všimli aj ostatní prváci a v dave sa ozvalo niekoľko tlmených výbuchov smiechu. Enora neveriacky pokrútila hlavou, Tal obšťastnila posledným nenávistným (snáď aj varovným) pohľadom a kamsi sa vyparila, zrejme čo najďalej od vás troch. Len jedna členka z tej bandy pozostala vzadu - mladá lutega, na prvý pohľad ďalšia prváčka - a pristúpila k Tal. "Ehm..." Prehodila zamyslene, premýšľajúc čo povedať. "Chcem... musím sa ospravedlniť za Enoru. A... no. Vlastne to je jedno." Mávla rukou márne, lebo si uvedomila, že čokoľvek čo povie Tal asi nebude zaujímať. "Niluel. To je teda meno. S veľkým M. Dokonca aj ja som o nich počul... a čítal." Prerušil trápne ticho Valer a svojou poznámkou chcel nepriamo naznačiť, že s rodom ako Niluel sa neradno zahrávať.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 I_icon_minitimeŠt 21 november 2019, 17:52

Tal´maer

Mala som problém? Pravdepodobne. No určite nebol môj prvý a ešte viac určitejśie ani posledný. Len som musela zistiť, ako moc si taký študent na akadémii dovoliť mohol. Nebola som si však istá, či to chcem zistiť na vlastnej koži. Založila som si ruky na hruď a chvíľku som sa na Valeánku pozerala.. tak trocha očakávajúc aké meno to teda z nej vypadne Nakoniec ho zo seba vyklopila a venovala mi ešte jeden pohľad, ktorý sa dal nazvať iba varovným. keď celá jej skupina odišla, pozornosť som zamerala na lutegu. "Asi je.." Usmiala som sa celkom pobavene. Tak trocha som začala lutegu podozrievať z toho, že mi tu vysype celý rádoby smutný príbeh ten okrídlenej potvory.
"Hej?" Prekvapivo som sa na Valera pozrela. Bolo vidieť, že ja som o ňom nemala ani šajnu. Ostatne o druhých až na výnimky.. som sa moc nezaujímala. "Čítal heh.. budú asi veľké ryby hm?" 
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 I_icon_minitimeSo 23 november 2019, 18:08

"Priam mohutné. Pred rokmi, ešte keď som žil s mamou, som sa o nich čosi dočítal v nejakej publikácii... možno to boli nejaké noviny." Prehovoril zamyslene; pri spomienke na jeho matke mu posmutnela tvár. "Nepamätám si to presne, no niekoľko generácií dozadu boli blízkymi spojencami... myslím, Valemara Isena?... ale potom sa medzi nimi objavili akési nezhody. Viem, že sa potom museli vysťahovať z kontinentu. Alebo to urobili... dobrovoľne? No, to je jedno. V každom prípade sa presunuli sem do 'vatty, sadli do vienka Valemara Venkalama, ktorý ich doteraz podporuje. A zrejme nie celý Trón Severu bol s ich prítomnosťou spokojný... bol to Valemar Tairiyam, ten proti nim vystúpil? Asi aj Valemar Hanarm." Ak Valer hovoril čo i len čiastočnú pravdu, členov tohto rodu sa naozaj neoplatilo provokovať. Títo ľudia nespôsobovali roztržky len medzi vysokými rodmi, ale politické a náboženské rozbroje medzi Valemarmi. Ako sa ľudovo hovorilo, rod Niluel "kráčal s drakmi, nie pod nimi." "Tvoj kamarát hovorí správne. S Enorou si nič nezačínajte. Držte sa stranou... prosím." Povedala lutega s vážnym pohľadom. No na to už mohlo byť neskoro - Enora pred chvíľou odkráčala so zakrvaveným nosom. A nakoľko mohli majstri akadémie ochrániť vlastných študentov voči takému ďalekosiahlemu vplyvu? Tal prakticky zaútočila na rojalitu, a mohla dúfať, že Enora to zoberie "športovo" a nebude okamžite utekať za rodičmi. "Kto vlastne si?" Ozvala sa zmätená otázka Alye smerujúca na lutegu, ktorá vás takto pekne vystríhala, pričom ste si neboli celkom istí či išlo o priateľské alebo výhražné varovanie. Dievča však len pokrčilo plecami, otočilo sa a zmizlo v dave ostatných prvákov. "To bolo divné." Obzrel sa Valer na dievčatá zarazene. "Perfektný začiatok, naozaj. Úžasný. Teraz aby som spala s obavami, že nás niekto v noci podreže." Chytila sa Alya za čelo s hlasným povzdychnutím. Sama si nebola istá či sa na Tal hnevať alebo v tom jej kamarátka bola nevinne a jednoducho sa bránila.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 I_icon_minitimeSo 23 november 2019, 18:14

Tal´maer

V tichosti som počúvala Valera. Čím viac hovoril, tým zo mňa viac a viac opadával ten pocit pokoja a nejakej takej mojej osobnej hrdosti. "Heh.." Zmohla om sa, no bolo to dosť slabým hlasom. Nebola som žiadny boh a pochopila som, že som to možno trocha.. no že som seba trocha precenila. Na druhú stranu som si ale stále nevedela predstaviť, že by som sa len tak nechala šikanovať. Bola to dilema, ktorú by som radšej ani len neriešila.
"Ah.. bože.. To zas dopadne.." Povzdychla som si nakoniec, len som potriasla hlavou a mávla som odchádzajúcej lutege.
"Hej.. asi som to trocha pohnojila... Ale mám svoje vlastné skryté karty." Vyplazila som na Alyu jazyk, aj keď som si vôbec nebola istá, či by mi boli k niečomu platné. Vo veciach politiky alebo.. celkovo v týchto diplomatických srandách, som bola úplne stratená.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 26 november 2019, 19:28

Majsterka bola pripravená prehovoriť k davu prvákov, no to ste si (niektorí) všimli až keď vás okríkla. Alya ako zvyčajne bez prestávky brblala; ju jednoducho nezastavilo nič, najviac tak poriadne zaucho. Veke bola na dveďku nezvyčajne nízka a medzi vami, deťmi, sa strácala - presne z toho dôvodu musela vystúpiť na schodisko a zamávať rukami, trocha zvýšiť hlas. No prváci ako zvyčajne bývali trocha spomalení, neobozretní a zároveň im chýbali tie akademické lekcie z úctivosti a slušnosti. Podobné skúseností ste mohli mať s kňažkami. Ale mnohých ani nenapadlo, že akonáhle sa na scéne objaví majster, ktorý od vás požaduje pozornosť, máte okamžite zavrieť klapačky. Tých posledných majsterka presvedčila hlasom isto nie prirodzeného pôvodu. Práve naopak.
"PRVÁCI!" Ozval sa hrmot majsterky posilnený riadnou dávkou eny, až tí chudáci v predných radoch skoro prišli o bubienky. Dokonca aj Alya a Valer sa chytili za uši. "Ešte stále vás môžeme povyhadzovať!" Na štúdium ste boli prijatí, no akademický rok začínal až po vstupnej ceremónii. Teoreticky, prvákmi sa stanete až po otvorení roka. "Výborne. Teraz pozorne počúvajte, budem to hovoriť len raz. Všetci z vás úspešne prešli prijímaním pred komisiou, za čo ste získali právo študovať na našej akadémii v prvom ročníku. Ale vedzte, že toto právo nie je absolútne a majstri vám ho môžu kedykoľvek odobrať. Existuje mnoho dôvodov prečo sa niečo také môže stať. Jedným dôvodom, ktorý by ste si mali dobre pamätať, je hrubé porušenie akademických predpisov. Medzi ne patrí napríklad výtržníctvo." Na Tal a Enoru sa Veke vôbec neobzrela, ale dobre ste vedeli prečo spomenula práve toto pravidlo. Bolo to nepriame varovanie do budúcna. "Študijné artikuly a stanovy sú vždy k dispozícii v hlavnej knižnici. Odporúčam vám ovládať ich od ruky, a to čo najskôr. Neznalosť nikoho neospravedlní. Niektorí z vás môžu letieť v priebehu prvého týždňa." S niečím takým musela mať skúsenosti. Jej tón naznačoval, že ide o každoročnú samozrejmosť. Tal mohla dúfať, že medzi týmito odpadlíkmi nebude. "Akademický rok začína zajtra, na večernej ceremónii. Účasť je povinná pre všetkých, bez výnimiek. Nezabudnite sa slušne obliecť. Neopovážte sa dojsť v špinavom, roztrhanom alebo smradľavom oblečení." Alya sa vydesene obzrela na Tal - vy traja ste predsa nemali nič "poriadne." Vaše šaty sa samozrejme dali vyprať, navoňať, ale rozhodne sa nejednalo o ošatenie hodné veľkolepej ceremónie. "S plánom a obsahom seminárov si teraz nelámte hlavy, tieto informácie sa dozviete na ceremónii. Študijná časť bude otvorená až za niekoľko dní." Pokračovala vo svojich organizačných pokynoch. "Dôležité je spomenúť systém poučovateľov. Ako ročník budete rozdelení na viacero skupín, a každá skupina bude mať spomedzi majstrov vlastného poučovateľa - mentora. Mentor je zodpovedný za vaše správanie, študijné výsledky a štúdium ako také v celku. V tom zmysle, vy prváci sa vo všetkom zodpovedáte svojmu mentorovi. Ak máte nejaký problém, zájdete za mentorom. Nech sa stane čokoľvek čo vyžaduje vyššiu pozornosť, zájdete za mentorom. Otázky? Váš mentor. A aby ste vedeli, poučovateľ má posledné slovo v prípade karhania a trestania vlastných študentov, vrátane možnosti podať návrh na podmienečné vylúčenie. Takže im prosím venujte patričnú úctu a hold. Zároveň vás chcem poprosiť, aby ste iných majstrov mimo vyučovania a doplnkových hodín nevyrušovali." Majsterka pretočila niekoľko papierov. Aj keď sa jednalo len o základné usmernenia, bolo toho pomerne dosť. "Izby vám boli pridelené vopred, a meniť vaše umiestnenie je možné len z vážnych dôvodov. Väčšina komnát je kapacitne po troch študentoch, a samozrejme sú rozdelené na komnaty dievčenské a komnaty chlapčenské." S Tal teda zostane aspoň Alya. Možno. Valer bude na izbe celkom sám s dvoma cudzími chlapcami, čo mohlo byť istým spôsobom desivé. "Zajtra do večera by ste si mali zadovážiť všetky knihy potrebné na štúdium. Ak nemáte vlastné, v hlavnej knižnici vám budú zadarmo pridelené od skorého rána. Odporúčam privstať si, nie všetky zväzky sú v dobrom stave, a výber kníh funguje na princípe kto príde prvý. Knižky si môžete dodatočne zakúpiť v obchode. To isté platí pre ošatenie. Každý študent musí mať jeden úbor na teoretické semináre, dva špeciálne úbory na semináre praktické, ďalší na cvičenie a jeden ceremoniálny. Mimo svojich izieb a rekreačných priestorov by ste vždy mali nosiť úbor určený na hodiny teórie. Ak tieto odevy nemáte, budú vám zdarma poskytnuté v šatníctve." Konečne ste si mohli vydýchnuť. Ale nastala otázka - nakoľko boli tieto akademické úbory ošarpané? To by ste ceremónie prežili len ťažko, pomedzi tými boháčmi v drahých, prekrásnych a farebných šatách. "Ďalej, čo sa týka stravovania, máte dve možnosti. Jednak sa môžete za peniaze najesť vo viacerých pohostinstvách na pôde našej akadémie, alebo vám stravu poskytne akadémia v hlavnej jedálni, v troch chodoch denne - raňajky, obed a večera, vrátane doplnkových jedál pomedzi hlavné chody." Každá služba na akadémii mala dve verzie - pre bohatých a pre chudobných. Z chrámového vyučovania ste vedeli, že práve vďaka drakom majú túto možnosť stať sa maggyjmi aj chudobné vrstvy, samozrejme v istom obmedzenom počte. Ale za Tretích sa k maggyji mohli ľudia dostať len ak patrili k elite. Presne z tohto dôvodu draky zvyčajne nenávideli elitizmus, ktorý vám len pred momentom perfektne predstavila milá Enora. Valemarov nezaujímali peniaze, ale schopnosť a talent. "Okrem týchto pokynov by ste zajtrajšok mali využiť na prehliadku akadémie, trocha to tu spoznať, možno si nájsť nových kamarátov. Hlavne sa tu poriadne zabývajte. Predsa len, toto miesto bude dlhé roky vaším životom. ... Vitajte na našej akadémii." Dokončila svoj dlhočizný príhovor a na jej tvári sa konečne objavilo niečo blízke spokojnosti. "Teraz sa presunieme do hlavnej haly, kde vám oznámime pridelenie k mentorom."

Po vyčerpávajúcom výstupe schodmi smerujúcimi do hlavnej haly ste sa konečne dostavili k mohutným vstupným dverám, ktoré svojím ornamentom pripomínali krídla draka. Boli celkom biele a vysoké najmenej zo tridsať stôp. No to bolo nič oproti hlavnej vstupnej hale. Ak vám dych nevyrazila predsieň so stovkami detailných a farebných malieb, tento architektonický div isto áno. Vysoký "oblačný" strop tejto siene bol podopretý obrovitánskym stĺporadím a podlaha sa natoľko leskla až vás sprvu nepríjemne oslepila. Zo strechy viselo množstvo trblietavých lustrov, nevysvetliteľne vrhajúcich žiaru do všetkých zákutí haly. Najvýraznejšou dominantou haly však bola ohromná nadrozmerná maľba a reliéf rozžiarenej Valemary Javery, ktorá bola patrónkou akadémie, kde bolo vyobrazené ako vlastným dychom kreácie stvára prvotných členov vysokých rás, medzi ktorými ste zahliadli valeánov, lutegov ale aj sauriánov a delnov, a potom im dotykom venuje myseľ a vôľu. Pod reliéfom sa niesol jeho názov "Prvý dych." Podobne veľký reliéf sa nachádzal na opačnej stene. Valemara Venkalama ste spoznali okamžite. Uprostred nekonečne sa tiahnucej bitky triumfálne stál na kope tiel porazených Tretích, mŕtvych alebo ťahajúcich z posledného. Dielo bolo jednoducho pomenované "Pád treťej tyranie." Okrem týchto dvoch najväčších umeleckých náboženských a historických prejavov ste videli aj jeden, kde Javera zo svojimi spoločníkmi objavila tafritovú studňu, na ktorej bola Verská akadémie vystavaná, a ďalší, kde Valemar Hanarm pije zázračnú vodu z tejto studne, zvaný "Voda života."
K majsterke Veke sa pristavilo niekoľko ďalších majstrov, a dav prvákov sa dozvedel svoje zaradenie k mentorom. Ako už bolo spomenuté, Tal, Alya aj Valer patrili k Veke, rovnako ako aj Enora a tá lutega.
"Ak máte nejaké otázky, nastal správny čas pýtať sa. Ak nie, vyšší študenti vás odvedú do vašich komnát. Po vybalení sa môžete presunúť na večeru." Dokončila majsterka svoj prejav a zatiaľ sa so študentami rozlúčila. Ešte predtým než odišla si prstom privolala Enoru a potom aj Tal. "Slečna, zajtra vás pred večerom chcem vidieť v mojej pracovni. Spravte si čas."

Jedáleň, podobne mohutná ako hlavná hala, sa nachádzala v rovnakej budove, no najprv ste mali obsadiť svoje izby, vybrať si postele, možno sa vybaliť a prebrať kľúče. Niekoľko starších študentov vás rozdelilo na študijné skupiny podľa mentorov a v takýchto tlupách ste sa presunuli do študentskej ubytovne. V jednoduchosti sa dalo povedať, že oproti bývaniu v chráme sa jednalo o skutočný luxus. Podobné komnaty ste si predstavovali nanajvýš vo snoch. Skupina pod majsterkou Veke dostala komnaty na treťom poschodí, ktoré boli ešte rozdelené pomedzi chlapcov a dievčatá.
Obe ste vyfasovali kľúče od dverí označených písmenom S. A tá izba... bola úžasná - červený huňatý koberec, kvalitný drevený nábytok, široká pohovka, malý luster. Jedna časť miestnosti bola určená na jednoduchú prípravu jedla, s priestorom na jedenie zo stolom a troma stoličkami. Každá z vás mala vlastnú posteľ oddelenú nepriehľadnou drevenou priečkou a študijný priestor (pracovný stôl). Kúpeľňa samozrejme obsahovala všetko čo sa patrilo - a Alya skoro odpadla až uvidela funkčný kúpeľ a toaletu.
"Tal! Oni tu naozaj majú potrubie!" Toľko zvláštnych, podivných a úžasných vecí, a jej kamarátku najväčšmi zaujal splachovací záchod. No pravdou bolo, že o podobných zariadeniach ste doteraz len počuli. Akoby ste sa náhle prešmykli z prastaroveku do doby modernej. Triedne rozdiely ste teraz videli v plnej kráse. A bolo neuveriteľné, že chudiny ako vy dve dostanú rovnakú izbu ako členka slávneho rodu Niluel.

A keď spomíname čerta, vo dverách komnaty sa odrazu objavila Enora. No neprišla sa vám vysmievať.
"Toto je nezmysel. Ty, ku mne. Máme tu... nezrovnalosť." Zavolala postaršieho študenta k sebe ako nejakého psa. Do tváre mu strčila kľúč ("S") a študent si zmätene preštudoval svoj zoznam. Zistil, že mu všetko sedí a odvetil nech si to Enora rieši sama. "Blbosť! Kto ma dal do izby s týmito chudinami?!" Dupla do zeme, no študent ju ignoroval a venoval sa iným prvákom. Enora vstúpila do miestnosti a po dvoch dievčatách vrhla znechutený pohľad. "Tento prešľap plánujem nahlásiť rodičom. A verte mi, budú problémy. Ani som sem nedošla a vidím, že matka mala pravdu - táto akadémia je plná neschopných chumajov." Tieto urážky nesmerovala na nikoho konkrétneho, len sa tak dramaticky rozkrikovala. "A očividne aj plná nižšej hávede."
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 26 november 2019, 20:11

Tal´maer

S povzdychom som sa utíšila. Nepatrila som k tým, ktorí sa teraz zabávali a nevdeli dávať pozor. Vlastne ma príhovor majsterky celkom zaujímal.. len bola naozaj smola, že bola taká malá. Nemohla som sa nediviť prvákom, ktorý ju úplne prehliadli. No keď sa nadýchla a pomocou “maggyje” k nám prehovorila, rovnako ako aj moji kamaráti, som si v momente zakryla uši. Nebola som nijakou výnimkou. Ostala som celkom ohromená.
“Eh…” Zamrmlala som, na čo som len prekvapene zamrkala. Keď som ruky z hlavy skladala, tak trocha som očakávala, že ani nebudem počuť. No tak hrozné to našťastie nebolo. Veke spustila príhovor a množstvo informácií, ktoré by som si najradšej zapísala. No nemala som na čo. Ostávalo mi len dúfať, že si Alya a Valer zapamätajú to, čo ja zabudnem… prípadne naopak.
Keď spomenula výtržníctvo, tak trocha som očakávala, že na nás zagáni pohľadom, no nestalo sa tak.
Ako začala rozprávať o rovnošatke a podobne, tak som sa dosť.. zamračila. Nie že by mi vadilo vyzerať ako každý druhý človek ale.. odkiaľ sme to všetko mali zobrať? Museli to ale mať nejak vymyslené. Keď som sa obzrela po dave, našlo sa tu viac “otrhaných” ľudí, než len mi traja takže..

A po chvíľke prišlo aj uistenie. Každopádne celý príhovor trval celkom dlho.. a nekončilo to len tam. V momente keď dokončila svoje slová a mi sme sa mali presunúť a ja som sa s ostatnými presunula ďalej.

Hlavná hala ma ohromila. Ani sa nedalo spočítať, koľko krát som do niekoho drgla, alebo vrazila.. lens a zatackajúc a s pohľadom stále upretým na tapisériu a maľby po stenách. Bolo to.. úchvatné. Nikdy som nikde nevidela takto zobrazený kus histórie.. a Že som mnoho udalostí ani len nevedela pomenovať, nebyť nekoľkých nadpisov. Samozrejme som už na prvý pohľad napríklad poznala Valemara Venkalama, aj ostatných keďže no.. učili sme sa o nich. “Alya… Vel.. mi sme sa sem naozaj dostali..” Šepla som a len som sa dosť natešene, dobre že nie rozosmiala. Úplne zo mňa upadla nejaká nervozita.
Pri zadeľovaní sme nakoniec predsa len ostali pri Veke, rovnako ako náš údajne nový nemesis s jej viac priateľskou kamarátkou. Nevadilo mi to, úprimne som Valeánku na teraz úplne ignorovala.. a aj som to mala v plane robiť, ak si zas sama nebude pýtať problémy. Kto by si ale pomyslel, že mi osud pripraví takéto poleno pod nohy.

V izbe som na nič nečakala. Ako som vyfasovala kľúčik a starší student nás “vpustil” dovnútra, rozvalila som sa na jednu z postelí, do ktorej som doslova skočila, ako do vody.. bola tak hrozne mäkká.
“ČO?!” Vystrčila som z nej hlavu na volanie mojej kamarátky. “To naozaaj?” A už som letela obzrieť si kúpeľňu, zk torej som bola snáď rovnako nadšená, ako Alya. Ako sme sa vracali späť do izby, vo dverách sa objavil ďalší člen tohto osadenstva.. velectená Enora. Tá s tým mala.. no naozaj problém. Sama som ruky založila na hruď a aj keď som sa priam nezamračila, nezatvárila som sa ani priateľsky. Skôr neutrálne.. niečo medzi.

Bolo zjavné že sa nikto naozaj nepomýlil a má tu trčať s nami. A pravdepodobne to minimálne tento prvý rok tak bude. S povzdychom som len pokývla hlavou a sadla som sin a vlastnú posteľ. Chcela som sa vybaliť no.. nebolo moc čo.. môj vak a veci v ňom boli tak insignifikantné. V podstate som si z neho zobrala len vlastnoručne, trocha nahrubo vyrezanú sošku Valemara Venkalama. Skôr to malo veľkosť nejakej cesty čo sa dával na náhrdelník, ale aj tak.. bolo to moje. Položila som si ju na stolík vedľa postele a rozmýšľala som, ako.. započať konverzáciu, ktorá zaisto utíchla zo strany všetkých nás troch.
“Nejaká šanca.. že ti dajú inú izbu?” Spýtala som sa jej .. ani nie neúctivo skôr.. úprimne. “.. teda nemusíme sa na nič hrať. Myslíš si o nás svoje.. mi o tebe svoje.”

Návrat hore Goto down
Sponsored content





Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Akadémia hlbokej studne   Akadémia hlbokej studne - Stránka 2 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Akadémia hlbokej studne
Návrat hore 
Strana 2 z 10Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
 Similar topics
-
» Magická akadémia Engenirth

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Veľká Isenia :: Isenia-
Prejdi na: