Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Zmena k lepšiemu?

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 I_icon_minitimePi 04 január 2013, 15:51

Terewa sa po krátkej prehliadke pirátskej skrýše ozvala ako prvá.
Niekto by tu zostal, napríklad Maruc, ty, máš problém s plávaním... nemyslím to zle. Majú tam loď... mohli by sme tento vstup obísť z veľkej diaľky, vojsť do vody a plávať trocha ďalej v mori. Potom by sme priplávali k tej lodi zozadu, doslova. Je dosť veľká a tak by nás nemohli uvidieť, ak by sme si dali pozor a boli tichí. Vyzerá že na lodi nikto nie je... po boku lodí sa dá vyšplhať, vždy tam sú laná, lovné siete, čokoľvek. A niekto tu vpredu by zaujal pirátov, tí by sa snáď šli pozrieť dopredu, a my by sme mali šancu dostať sa na loď nepozorovane, možno aj do ich domcov, pri ich návrate by sme ich mohli prepadnúť. Ehm.. Sejuani, čo myslíš? Ostatní? Vysvetlila svoj plán zo zaujatým hlasom a neisto sa obzrela na skupinku. Maruc sa pri myšlienke na plávanie zhrozil, ale to že by zostal vpredu sa mu pozdávalo.
Ak platí tento plán, tak tu zostanem ja. Naozaj nechcem ísť do tej vody. Povedal krútiac odmietavo hlavou.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 I_icon_minitimePi 04 január 2013, 16:24

Sejuani

Vypočula som si jej návrh. Bol to dobrý plán no ešte som ho tak trocha doplnila tým mojim a len som sa zohla k tomu náčrtu, ktorý som spravila mečom do zeme.
"Takže, tvoj plán je dobrý ale nenecháme tu len jedného. Rozdelíme sa na dve skupiny. Nič v zlom ale v skupine, ktorá pôjde do vody nemôžu byť ťažké zbrane, takže Maruc, Werita, Risudeon, Perqus, Averton. Ostanete tu. Vaše zbrane sú ťažké a nedá sa s nimi plávať, sťahovali by vás pod vodu a ešte by sme vás museli na breh znova vyťahovať. To si moc nemôžeme dovoliť. Zvyšok spolu so mnou počká, kým bude noc a tma. Potom to trocha obídeme a vlezieme do vody tu.. teda nemal by na nás vidieť, nie keď sa budeme plaziť. O lode sa dá naozaj zboku dosť efektívne zachytiť. Keď ju obsadíme, vyradíme kormidlo a vyčistíme ju. Keďže bude noc, pevne dúfam že aspoň polovica z nich bude spať a ak si dáme pozor, mohli by sme tú polovicu nepozorovane pozabíjať, spolu s niektorými strážnikmi. Ak sa čokoľvek stane, pokazí alebo ak nás odhalia, čo sa určite raz stane, vy, ktorý ste tu, tento úkryt opustíte a zaútočíte na pirátov, ktorý budú sústredený na nás. Signál bude práve vtedy, keď oni spustia poplach." Prezrela som si všetkých prítomných a následne som si na zem sadla.
"Ak máte nejaké .. otázky, pýtajte sa. Teraz by sme však mali oddychovať, aby sme na noc boli v tej najlepšej forme." Dodala som a meč som znova pripevnila o jeden remeň pri pase.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 I_icon_minitimePi 04 január 2013, 16:39

Po vysvetlení Sejuani sa zdalo že nikto nemá námietky ani iné doplnky. Piati ktorých nechala Sejuani tu vpredu iba súhlasne prikývli, okrem Maruca nemali radi plávanie aj viacerí, takže im toto rozhodnutie len prospelo a vyhovovalo. Zatiaľ sa nezdalo že niekto premýšľa nad útekom alebo dezerciou, takže Sejuani sa nemusela báť že by musela využiť ten prístroj.
Noc prišla pomaly, ale napokon sa na tmavej oblohe objavil mesiac vo svojej polovičnej podobe. Terewa potichu zobudila tých čo driemali pri stromoch a podišla k Sejuani. Nastal čas...
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 I_icon_minitimePi 04 január 2013, 16:54

Sejuani

Prišiel čas. Pozrela som sa na skupinku, ktorú som mala viesť a len som si mierne povzdychla.
"Keď vídeme z džungle. Snažte sa nerozprávať a správať sa čo najtichšie." Bola posledná veda, ktorú som im predniesla, na čo sme sa dali na pochod. Išli sme o niekoľko desiatok metrov ďalej. Tam som každému naznačila, aby si ľahol do piesku, na ktorý už nedopadalo žiadne svetlo zo slnka či z faklí v dedine. Takto sme sa preplazili až k vode, kde som im zasa naznačila, aby tam vkĺzli potichu. Išla som ako prvá. Schválne som si vybrala ľudí, ktorý mali ľahšie zbrane a boli najohybnejší. Nebolo zrovna ľahké pre začiatočníka plávať, a toto plávanie uskutočňovať potichu. Pred tým som si len vytiahla dýku, ktorej rúčku som dala do úst, aby som ju mala hneď pripravenú. Pomaly sme si obišli dedinu, pri čom sme doplávali až k.. na môj vkus menšej pirátskej lodi. Na loď sa dalo vyšplhať no pre tých menej šikovných, by tu malo byť lako, ktorého koniec by mal byť upevnený ku kotve. Ja konkrétne som vedela vyliezť aj po drevenej palube, pri čom som sa zachytávala všetkého možného. Rôznych výčnelkov, trámov a všetkých nerovností, ktoré sa na boku lode nachádzali. Pomaly som rukami chytila až palubnú dosku a nohami som sa zaprela o trám, ktorý spevňoval bok lode z vonkajšej strany. Povytiahla som sa len málinko a ostatným som naznačila rukou, aby počkali. Musela som zistiť, aká je situácia na lodi.. či je niekto na palube alebo nie.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 I_icon_minitimePi 04 január 2013, 17:19

Na zdesenie a zľaknutie Sejuani rovno pred ňou stál chlap, avšak ku šťastiu chrbátom k okraju paluby. Jeho telo však bolo od nej vzdialené len pár centimetrov, a zostávalo na počudovanie že vás nepočul. V ruke držal fľašu alkoholu a zdalo sa že svoje okolie nevníma, teda Sejuani mohla pokojne aj naďalej obzerať palubu lode. Na palube okrem neho pospával ďalší pirát, a teda vyzeralo že problémom nebude. Pri kormidle, na vyvýšenej palube na zadnej časti lodi však stál strážnik s pochodňou v ruke a podozrievavo sa okolo seba obzeral. Po chvíli schodíkmi zišiel dolu a podišiel k mužovi ktorý bol rovno pred Sejuani. Už sa neoplatilo riskovať tým, že by bola vystrčená na výhľad. Strážnik schmatol fľašku z jeho ruky a napil sa z nej.
Nepáči sa mi to tu. Sme príliš blízko, k nim... divím sa, kde sú tie svinské šialené ženské. Naposledy sme unikli len tak tak, nebyť tejto lode... a preber sa, musíme dávať pozor. Mám taký pocit že sa objavia zanedlho, je predsa noc, budú to chcieť využiť. Kapitán povedal ostatným aby nespali, nech to vydržia dozajtra, na lodi si budeme môcť zdriemnuť. Takže sa vzchop a nezaspávaj. Povedal mu pirát chrapľavým hlasom, prešiel ku spáčovi a kopol ho do hrude. Ten sa zobudil a zanadával na strážnika. Okrem týchto troch sa nezdalo že by bol niekto na palube.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 I_icon_minitimePi 04 január 2013, 17:30

Sejuani

Bola som rada, že mám v ústach dýku, inak by som od prekvapenia asi omylom *hýkla*. Rýchlo som sa posunula dole tak, aby mi nebolo vidieť hlavu a počúvala som. Zajtra vyrážali a tak som v hlave zamietla myšlienku, že by sme to v horšom prípade mohli preložiť radšej na zajtrajšok, a že toto bude len taká *pozorovacia* misia. Podľa zvuku som vedela, že sa ten strážnik rozhodol zobudiť toho, ktorý spal na palube asi dosť opitý a tak som len mávla rukou, na signál útoku. V momente som sa sama v rýchlosti vyšvihla na palubu, zapchala som pirátovi ústa mojou rukou a druhou, som si zo zubov zobrala dýku, ktorou som mu prerezala hrdlo. Nechcela som aby dopadol na zem a tak som jeho pád zbrzdila vlastnými rukami. O tých dvoch by sa mali postarať ostatný, ktorý zrovna liezli na danú časť lode. Teda konkrétne Terawa a Jeravana. Dúfala som že budú rovnako ohľaduplné ako ja a že ich nenechajú dopadnúť s hlukom na zem.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 I_icon_minitimeSo 05 január 2013, 09:00

O tých dvoch sa síce mali postarať ostatní, ale všetko nebolo také jednoduché. Po tom ako tvoji kolegovia videli ako Sejuani chladnokrvne podrezala piráta, na moment zaváhali a zneisteli. Ich úloha bola ich eliminovať, to áno, ale nikto z nich si to až tak jasne neuvedomoval, až kým neprišlo ku skutočnej akcii a zabíjaniu. Ani jeden z nich nikdy nezabil nikoho, ba snáď tieto dievčatá ani nikoho vo svojom živote nezranili. Tréning bola jedna vec, ale toto... iná. Sejuani urobila menšiu chybu v tom že sa nespýtala kto z členov jej skupiny nemá problém s tým čo ste mali urobiť. Máloktorí z nich už niekoho zabil, ak vôbec niekto, ale rozhodne tam boli takí ktorí s tým mali menší problém. Našťastie, Manir a Jerevana sa odhodlali ku činu. Manir nešikovne oboma sekerkami zasiahol piráta do chrbátu zozadu a po celej skrýši sa rozľahol srdcervúci krik. Presne to sa dalo očakávať... tento krik efektívne poslúžil ako kvalitný alarm. O pár sekúnd sa sem na loď nahrnie celá posádka, dobrý tucet ak nie viac pirátov. Jerevana ešte stihla zasiahnuť svojho piráta - svojimi jeleními parohmi mu sekla po hrdle a tak zomrel viacmenej v tichosti. Lialla a Terewa začali po kriku piráta panikáriť a prestali sa hýbať, nedokázali sa pohnúť. Manir a Jerevana sa ukryli za najbližšie sudy, alebo za čokoľvek čo bolo blízko, a v rýchlosti požadovali príkazy od Sejuani. Manir sa zároveň aj hlasno ospravedlňoval akoby to nestačilo...
Na palubu vyšli prví piráti a nahlas kričali nadávky po tom ako si všimli troch svojich mŕtvych kolegov. Následne zočili aj Liallu a Terewu, a s hnevom v očiach sa po nich rozbehli.
Ku šťastiu však druhá skupinka dodržala svoju úlohu a bezhlavo sa rozbehli po strážnikovi, ktorý zostal na svojom poste. Jeden proti piatim. Chudáka ho nemilosrdne rozsekali a pokračovali po mostíku do dediny. Tá ale nebola prázdna - niektorí piráti spali a tak sa len teraz zobudili aby bežali na loď. Risudeon, Maruc a Werita sa divoko zaháňali zbraniami a ničili pred sebou všetko čo sa im postavilo do cesty. Niekedy sa im podarilo nepriateľa zasiahnuť, často krát však nie. Averton v priamom boji nezvládol svoju reťazovú zbraň a jeden z pirátov ho zhodil do vody. Perqus sa správal asi najinteligentnejšie - opatrne postupoval dopredu so zdvihnutým štítom a útočil len keď si bol istý svojim útokom. Z druhej skupinky ktorá vbehla do mesta sa stal prvým kto niekoho zabil, nepočítajúc úbohého strážnika, ktorého si podali všetci.
Aj napriek tomu že vás bolo stále desať, a piatich pirátov sa vám podarilo zabiť, troch na lodi, strážnika vpredu a jedného v boji ktorého skolil Perqus, nepriatelia boli stále v prevahe, s krátkeho pohľadu asi cez pätnásť. Piráti boli teraz obklopení z oboch strán, ale ukázalo sa že sú to schopní bojovníci. Nespúštali sa bezhlavo do boja a keď mali na mále, skočili do vody, kde boli v bezpečí a okamžite vyplávali a vytiahli sa na drevené mólo trocha ďalej. Piráti sa teraz rozdelili na dve skupiny tiež - jedna zatláčala vašu ťažkú skupinu, a to pomerne efektívne, a jedna zostala na lodi aby čelila skupinke kde bola Sejuani.
V tomto boji moc nádeje nebolo, lebo bojaschopní boli len traja - Manir, Jerevana a Sejuani. Lialla po tom ako sa uvedomila, unikla z lode a zoskočila do vody, tam, odkiaľ ste prišli. Divoko plávala smerom ku brehu. Terewa aspoň na lodi zostala a pred pirátmi vyplašene utekala. A aby to nebolo málo, asi šiesti piráti útočili naraz po vás troch. Bol to neskutočný chaos a situácia nevyzerala dobre...
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 I_icon_minitimeSo 05 január 2013, 11:41

Sejuani

Pozerala som sa na to zhrozeným pohľadom. Celé sa to.. pokazilo a ospravedlňovania Manira som odohnala mávnutím ruky a všetkým som zvolala k sebe. Skôr než prišli sa však na palubu vynorili prvý piráti a na rozkrikovanie rozkazov nebol čas. Boli to dvaja na jedného.. pri čom Terewa vyplašene utekala. To už som mala tasený meč a po odrazení niekoľkých útokov som si pohľadom prezrela znova celú situáciu. Tá skupina ktorá mala zaútočiť .. dúfala som že to zvládne. Mali tam všetci ťažké zbrane a teraz som tam aj tak nebola, takže som ich nijak nemohla dirigovať.
"Manir, Jerevana ! Na mostík!" Zrevala som, pri čom som sa sama rýchlo otočila a utekala som tým smerom. Po ceste som si do úst strčila dýku a zatiaľ čo som v jednej ruke držala meč, druhou som schmatla vystrašenú Terewu a tiahla som ju na mostík za nami. Ak sa aj bránila, tak som ju trocha prefackala páč nám zrovna hrozilo smrteľné nebezpečenstvo. Bolo mi úplne jedno, ako ju tam zatiahnem a či jej pri tom dotrhám oblečenie či zopár vlasov. Ak sme sa na kapitánskom všetci stretli, prikázala som Manirovi a Jerevane aby išli brániť jeden z mostíkov. Po tom som sa rýchlo pozrela na Terewu, ktorú som hodila ku kormidlu. Znova som si vytiahla nôž a na chvíľku som sa k nej zohla.
"Zablokuj to kormidlo!! Znič ho!" Zrevala som na ňu, na čo som sa sama rýchlo rozbehla k druhemu mostíku. Bol by vlastne.. zázrak, keby že toto prežijeme ale... Na mostíkoch nebolo moc mieste a navyše sme mali výhodu vyššie položeného miesta. Teda takto nás aspoň nemohli obkľúčiť. Pôvodne som chcela na jeden mostík poslať Manira a na druhý Jerevanu.. a nespoliehať sa na to, že Terewa zablokuje kormidlo no neverila som tak úplne Jerevane a jej mačacím pazúrom. Bola to síce silná zbraň no piráti ako takú bitku už za sebou podľa mňa mali a pochybovala som, že by dokázala poraziť jedného po druhom. Sama som sa teda postavila s taseným mečom a dýkou ku druhým schodíkom. Bola som rozhodnutá ich ubrániť, až kým sa Terewa nezpametá a nezablokuje to blbé kormidlo.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 I_icon_minitimeSo 05 január 2013, 12:00

Manir a Jerevana sa strhli, a urýchlene splnili rozkaz Sejuani, lebo na mostíku bolo prakticky jediné bezpečné miesto a tak sa tam bleskovo nahrnuli. Terewa sa nebránila, síce sa sprvu zľakla chmatu Sejuani, ale keď zistila že to je ona, nechala sa voľne ťahať na mostík a tak s ňou neboli problémy. V jej očiach sa leskli slzy a po tom ako na ňu Sejuani zarevala príkaz, bolo očividné že plače, ale aj napriek tomu sa rozkaz snažila splniť. V panike jej však myseľ nepracovala práve najlepšie a nad kormidlom iba nervózne mávala rukami, nevediac ako ho zničiť. Napokon ho obviazala svojim bičom, a ťahala - chcela ho doslova odtrhnúť. Príliš jej to nešlo, kormidlo držalo viac ako pevne.
Manir bol síce pôvodcom celého tohoto rozruchu a pokazeného plánu, a tak sa teraz svoj kiks snažil napraviť. Z mostíka zobral jeden poloprázdny sud, rýchlo ho dogúľal ku schodíkom vedúcim na mostík a skopol ho dole. Dvaja piráti ktorý boli na schodíkoch sa z rachotom zrútili naspäť na palubu, ale nezdalo sa že by im toto spôsobilo nejaké zranenie - skôr boli ešte viac nahnevaní. A neboli takí hlúpi ako by sa vám pôvodne mohlo zdať. Piráti samozrejme nešli len po schodíkoch na palubu, ale zliezli na bok lode, prešli po boku lode pár metrov a vyliezali rovno vedľa vás alebo za vami. Jerevana zatiaľ pomáhala Terewe s kormidlom a ku šťastiu sa jej to hlúpe kormidlo podarilo zablokovať a zároveň aj zničiť. Obe sa potešili a pohľadom hľadali kde by mali pomôcť ďalej. Manir ako tak bránil druhé schody, ale piráti čoraz viac dobiedzali.
Tento triumf však vystriedal veľký problém... Terewa sa po zničení kormidla dopotácala k okraju mostíka, len na to aby ju tam schytil jeden z pirátov, ktorý obliezol celú loď a vyliezol rovno za vami. Schmatol ju za vlasy a svojou dýkou jej chcel podrezať hrdlo. V panike sa však bránila, ale sama sa nedokázala dostať z tohto zovretia. Manir sa tiež ocitol pod útokom z dvoch strán - od schodov a z boku. Jerevana si nevšimla že Terewa potrebuje pomoc a priskočila ku Manirovi, aby mu pomohla odraziť útoky.
Pre Sejuani sa akoby spomalil čas. Musela si vybrať... pomôže Terewe a opustí schody, cez ktoré sa potom hore dostanú piráti alebo zostane obraňovať schody, a o piráta, ktorý by bez jej pomoci zabil Terewu, by sa postarala Jerevana.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 I_icon_minitimeSo 05 január 2013, 12:13

Sejuani

Všimla som si, že sa k nám piráti začínali dostávať aj z boku lode, po ktorom asi vyliezli. Nebola to zrovna príjemná situácia a ja som dúfala, že to s tým kormidlom zvládnu. Takto nebudú môcť vyplávať na more a pochybovala som, že zničené kormidlo dokážu opraviť .. aspoň pri nejakom väčśom poškodení. Nakoniec sa im to podarilo a po tom, zablokovala mečom a dýkou naraz sek jedného piráta, ktorý na mňa útočil nejakým väčším mečom a po tom čo som ho skopla, a tak som si na chvíľku mohla dopriať pauzu, teda kým sa na schodoch znova nespamätajú, som sa obzrela a všimla som si situáciu Manira a Terewy. Nemusela som sa dlho rozhodovať. Aj tak som nemienila ostať na lodi, kde na nás mohli ísť zo všetkých strán. Potrebovali sme sa spojiť s druhou skupinou a to išlo len jedným spôsobom. Opustila som moju pozíciu, pri čom som bežala k Terewe a pirátovi, ktorý ju chcel podrezať no nejak sa jej zatiaľ podarilo brániť.. aj keď bola asi slabšia než on, páč sa z jeho zovretia nevedela dostať.
"Skočte do vody ! Spojte sa s druhou skupinou !" Zrevala som na tých dvoch. Bola som vďačná že Jerevana pomohla Manirovi a ja som tým pádom mohla pomôcť Terewe. Pri behu som si dýku dala do úst a voľnou rukou som schmatla zápästie ruky, v ktorej pirát držal dýku, zatiaľ čo som ho mečom bodla do boku tak, aby som nezasiahla aj Terewu. Ak sa mi to podarilo, len som ju schytila za pás a obzrela som sa po Manirovi a Jerevane. Ak sa podaril aj im ústup, jednoducho som aj s Terewou skočila cez palubu do vody. Pred tým som si ešte znova pripevnila meč o remeň, ktorý som používala viac menej ako opasok.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 6 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Zmena k lepšiemu?
Návrat hore 
Strana 6 z 8Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Jadro Sveta :: Nuadh-
Prejdi na: