Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Zmena k lepšiemu?

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 I_icon_minitimeUt 01 január 2013, 00:00

Po stanoviskách vám na oddych dali asi len polhodinu predtým ako ste sa museli pustiť do duelov, jeden proti druhému. Sejuani bola dosť vyčerpaná, ale aj napriek tomu ste mali pitie pri tréningoch len neďaleko, takže ste sa mohli doplniť tekutinami kedykoľvek. Protivník Sejuani bol na tom rovnako zle ako ona, takže tento duel mohol byť aj celkom vyrovnaný. Bol to síce začiatočník rovnako ako ona, len nedávno prijatý, ale nemohol byť až tak zlý a neschopný, lebo sa musel prebiť do vstupu do arény, rovnako ako ona. Síce sa to nedalo ani považovať za prebitie sa, ale... mohol niečo už vedieť.
Chlapec si najprv pozorne prezrel Sejuani a potom vošiel do bojového postoja. Stlačil päste a obchádzal Sejuani, čakajúc na jej prvý útok. V očiach mal pozorný pohľad. Nechcel zaútočiť prvý. Buď mal nejakú taktiku, alebo si nebol istý tým čo Sejuani dokáže, alebo sa jednoducho bál útočiť. Podľa jeho výrazu v očiach to moc nedokázala zistiť, lebo sa jednoducho tváril len unavene. Po tom ako sa všetci dvojice pustili do duelov, sa pri vás zastavil Pafros a vyzval vás oboch aby ste zaútočili. Chlapec sa však stále zdráhal...
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 I_icon_minitimeUt 01 január 2013, 00:35

Sejuani

Našťastie som sa mohla napiť. Síce som si pre vodu musela prísť, rozhodne mi to aj cez rozbolené svaly stálo. Zopár dúškami som zahnala smäd a znova som si len sadla. Priamo tam na zem, aj keď som sa nemala o čo oprieť.. proste som šetrila energiou. Po chvíľke ma opustila aj nevoľnosť a okrem pálenia svalov som sa cítila pomerne dobre. To slnko mi však začínalo vadiť čím ďalej tým viac. Rozpálená a popraskaná pokožka ma štípala a mne bolo jasné, že keby som zápasila s niekým, kto je tu už dlhšie, bola by to moja pravdepodobne konečná nevýhoda. Nakoniec sme sa znova mali dať do dvojíc a mali sme zápasiť. Znova som bola proti nejakému chalanovi. Tu podobné rozdiely asi nerobili no mne to nevadilo, aspoň si na takých súperov zvyknem. Ten chlapec však neútočil. Zdráhal sa a mňa napadlo hneď niekoľko variánt, prečo.. Pravdepodobne však bol unavneý. Keď k nám podišiel Pafros a vyzval nás na útok, len som zodvihla ruky k hlave, aby som si ju lepšie kryla. Pristúpila som zopár krokmi k nemu. Chvíľku som váhala no nakoniec som povolila lavú ruku a spravila som rýchly úder smerom do jeho tváre. Hneď na to následovala aj pravačka, pri čom som však lavačku znova stiahla do obrany. Postupovala som opatrne, pretože som netušila čo od neho čakať.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 I_icon_minitimeUt 01 január 2013, 01:12

Chlapec po prvom útoku Sejuani ktorý mieril do jeho tváre doslova vyhodil rukou do vzduchu a tak len reflexívne vybránil jej úder. Nenapadlo ho kryť si tvár, ale aj napriek tomu jej ranu ako tak vybránil. Na jeho tvári ale mohla vidieť bolestný úškrn, musela ho trafiť do kosti, alebo niekam, kde to riadne bolelo. Druhá rana ho síce trafila, ale stihol urobiť akýsi nešikovný úhyb, ktorý sa tiež zdal akoby len z reflexu, rozhodne nebol plánovaný. Z nosu mu tieklo trocha krvi, a zdalo sa že si v tejto chvíli nevšíma Sejuani, ale skôr krv o ktorej zistil. To bola pravdepodobne správna chvíľa ho dokončiť, buď krutým spôsobom alebo viac férovým a zhovievavejším. Pafros pokynul Sejuani aby to ukončila lebo videl že jej protivník už viac bojovať nebude.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 I_icon_minitimeUt 01 január 2013, 01:18

Sejuani

Celkom ma tento boj sklamal. Čakala som niečo viac a po mojim opatrných dvoch úderoch, som to už mala dokončiť ? Každopádne to bol tréning a mne v hlave stále zneli Pafrosove slová o tom, že nemám byť taká zúrivná pri tréningoch.. že si to mám šetriť pre divákov. Keď si začal všímať svoju viac svoju krv než mňa, rýchlo som ku nemu prikročila. Jednu nohu som položila za tú jehu, jednou rukou som ho podoprala popod pazuchju, zatiaľ čo druhou som ho chytila za tú, ktorú mal teraz vlastne okolo mojej hrude. Bola som v lepšom postavení a navyše som bola predklonená takže ma nemal ako povaliť, na druhú stranu to však pre mňa už nebol problém. Prehodila som ho cez moju nohu na zem, na čo som mu v momente kolenom pristála na hrudi a zatlačila som. Teraz sa mu malo horšie dýchať. Napriahla som sa no nezasiahla som ho, to som mala v pláne len vtedy, keby sa snažil spodomňa dostať.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 I_icon_minitimeUt 01 január 2013, 01:30

Tento ťah jej celkom poľahky vyšiel a chlapec sa nebránil ani na zemi. Očividne sa sem musel prebiť rovnako silnými protivníkmi cez akých sa musela dostať Sejuani - čo znamenalo že prakticky nemusel urobiť takmer nič. Pafros sa nezatváril ani uznanlivo, ani nejako veselo. Len prikývol a prikázal im aby vstali. Chlapcovi iba povedal aby sa posnažil inak ho presunú do práce na púštnych karavánach, čo asi nebola najlepšia robota, najmä v takom prostredí a podnebí. Sejuani mala chvíľku na oddych zatiaľ čo ostatní ešte dobojovali, a Pafros im znova prikázal zoradiť sa. Novicov rozdelil na dve skupiny - jedna z nich mala ísť robiť kruhy okolo arény a druhá plávať, v tej priehrade ktorá bola vonku. Tak už Sejuani konečne zistila na čo slúži okrem ochrany. Beh bol o niečo jednoduchší v tom, že tam sa nedalo utopiť kvôli nedostatku energie a síl. Ale Sejuani bola zaradená do plávania, a ako druhá skupina do behu. Pafros odkázal behovú skupinu na iných strážnikov a s tou plaveckou išiel sám. Aj napriek tomu že to bolo vonku, nebolo možné utiecť. Z jednej strany bola stena arény a z druhej strany bol vysoký drevený plot, cez ktorý by preliezol niekto len veľmi ťažko. Voda, v ktorej ste mali plávať, nebola práve najčistejšia. Celý deň do nej zavieval vietor piesok a tak bola prakticky tmavohnedá. Pafros však plavcov ubezpečil že je okrem piesku celkom čistá a pokynul aby urobili okolo arény 5 kolečiek. Niektorí vyvaľovali oči, niektorí len rozhadzovali rukami. Päť kolečiek nebolo nič jednoduché. Aréna bola veľká a jej celý obvod... navyše v takej nepeknej vode. Po každom kole ste si mohli oddýchnuť najviac 2 minúty zachytený o stenu, ale to bolo všetko. Pafros jednému dievčaťu ktoré sa sťažovalo poriadnu vlepil a ostatným prikázal aby vošli do vody, najlepšie bez šiat, aby ich nesťahovali pod vodu.
Dievča varoval že za druhé sťažovanie sa pôjde na pár dní do žalárov pod arénu.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 I_icon_minitimeUt 01 január 2013, 01:51

Sejuani

Žiadnu nadšenú reakciu som ani nečakala. Nedokázala som predsa nič *zvláštne* či ťažké. Keďže som však skončila asi skôr, než bolo v pláne. Mala som ďalšiu drahocennú chvíľku na oddych, počas ktorej som sa snažila neškriabať si rozpálenú pokožku. Po tom nás však Pafros znova zoradil a rozdelil na dve skupiny. Plávanie a beh. Dúfala som že nebudem musieť bežať no zároveň som vedela, že ma to aj tak raz čaká a rozhodne som sa nemienila sťažovať. Dnes som však asi mala svoj *šťastnejší* deň, pretože ma vybral do skupiny, ktorá mala ísť plávať do priehrady, okolo arény. Pomaly sme vystúpili až k nej a takmer všetci sa na vodu pozreli s odporom. Ja som sa na ňu pozerala čisto neutrálne. Naozaj nemala byť od čoho špinavá.. bol to len piesok.. rozhodne som zažila aj horšie. Keď jednému dievčaťu strelil.. len som znova sklopila hlavu a rukami som si začala rozopínať košelu. Toto sa mi už tak ľahko nerobilo. Nebola som zvyknutá na to, chodiť niekde nahá. Nebola som predsa miestna no odtiaľto to bol len málokto. Vedela som však, že je to najlepšie riešenie. Navyše by bolo ovela horšie, keby sa mi na rozpálenú pokožku potom to mokré oblečenie lepilo. To by som sa asi ani nevládala pohnúť. Nakoniec som zo seba košelu stiahla, rovnako ako aj námornícke čierne nohavice a všetko som to dala bokom. Rýchlo som vošla do vody a zatiaľ som bola prvá. Nechcela som sa tu moc predvádzať s mojim.. telom. Ešte stále mi nezmizlo zopár modrín od pirátov aj keď, tu ich asi schytám ešte viac. Plávanie mi každopádne nerobilo problém. Aj keď som bola takáto unavená, zažila som plávanie vo väčších vlnách.. často som tiež musela plávať kvôli uväzovaniu lán z lode k nejakým vrakom, keď sa nejaký vrak vyťahoval alebo podobne. Toto síce s potápaním nič nemalo, vo vode som sa aj tak cítila aspoň zatiaľ najpoholdnejšie. Pokožka sa zívala na protest pri každom pohybe a ja som mala čo robiť, aby som zo seba nevydala ani hláska. Nakoniec som však začala plávať kupredu tempom, ktoré nebolo ani rýchle ale ani pomalé. Skôr to bolo tempo na výdrž. Aby som vydržala v nemennom tempe. Keď som si zhodnotila dĺžku tejto priekopy, mohla som si dovoliť ísť trocha rýchlejšie. Voda, aj keď od piesku ma trocha osviežila.. síce to cez spálenú pokožku nebolo príjemné no nebola slaná a navyše mi vymila spomedzi prstov, uší a očí suchý piesok. Alebo ho aspoň zvlhčila a tak mi až tak nevadil. Plávala som kraula a aj keď som sa pred nikým nevyťahovala.. bol dosť ukážkový. Charnovia boli vždy dobrý plavci. Aspoň niečo keď už mali totálne zničený vládny systém a mali sa horšie než otroci v tejto exotickej krajine. Po prvom kolečku som však nezastavovala a plávala som v nemennom tempe ďalej. Síce sme si mohli na dve minúty oddýchnuť, vedela som, že by sa moje svaly len zbytočne uvoľnili a tým by sa mi oveľa horšie znova rozbiehalo. Keď už sa totiž človek dobre rozpohyboval.. hlavne teda vo vode, išlo to už viac menej samé. Ak teda vedel dobre plávať a ja som dobre plávať vedela.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 I_icon_minitimeUt 01 január 2013, 14:52

Sejuani nebola jediná kto vedel plávať výborne - okrem nej sa našlo aj niekoľko dievčat a chlapcov ktorí sa jej v úrovni plávania približovali. Na niektorých bolo vidieť že sú to bývalí námorníci, alebo deti z prímorských dedín a miest. Avšak bola tam aj tá opačná skupina, tí, ktorí plávať vedeli len slabo alebo vôbec. Jedného ktorý sa zdráhal Pafros zhodil do vody a práve keď Sejuani plávala okolo, ošpliechal ju do tváre, lebo sa podľa všetkého topil a vo vode začal zmätkovať. Rozhadzoval rukami naokolo a pri Sejuani zastavilo niekoľko iných plavcov, ktorí nemohli plávať ďalej, lebo v ceste bol ten topiaci sa hlupák. Nikto mu nemohol mať síce za zlé že nevedel plávať, pravdepodobne bol zo vnútrozemia, možno z nejakých suchých oblastí, kto vie. Na Pafrosovej tvári sa však postupne formovala akási nepríjemná grimasa ktorá neznačila nič dobré. Na pomoc sa mu nikto nevrhol, prečo by aj? V tejto aréne sa neuznávala akákoľvek slabosť a vyzeralo že chlapec pri najlepšom dostane niekoľko dní, ak nie týždňov žalára. Alebo sa dostane na karavány, kde by dlho nevydržal. Pafros však očividne už vedel čo urobí s chlapcom, no možno čakal na niekoho kto by mu chcel pomôcť aby si zistil kto je náchylný pomáhať druhým. Chlapec sa chytil okraja a previnilo zazeral do zeme, k Pafrosovým nohám.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 I_icon_minitimeUt 01 január 2013, 15:02

Sejuani

Plávala som si svojim tempom ďalej, keď som pocítila trocha iný *prúd* vody a následne aj menší kopanec od niekoho, kto asi nevedel plávať. Zdržoval mňa, ako aj ostatných no nakoniec sa mu nejak podarilo doteperiť k okraju a zachytiť sa tam. Ja som sa posunula kúsok bokom, aby ma ostatný mohli predbehnúť a viac menej bez zaváhania som priplávala k nemu. Nedržala som sa okraja.
"Hej.." Zavolala som na neho, pri čom som ho drgla do ramena. Pozerala som sa na neho trocha.. prísnym pohľadom no myslela som to dobre.
"Nepanikár keď si vo vode.. neutopíš sa. Voda ťa nadnáša a úplne stačí aby si ehm.. zapojil ruky a nohy. Nie je to také ťažké." Sám si mohol všimnút, ako sa drźím nad hladinou bez toho, aby som sa vôbec držala okraja steny. Viac som mu však nemala čo povedať, len som sa otočila smerom kupredu a znova som začala plávať kolečká. Možno som trocha zrýchlila, aby som dohnala ostatných. Rozmýšľala som, či som nespravila chybu no.. každý robil chyby a ak nikdy v živote neplával, nebolo sa čomu diviť, že začal panikáriť. Sama som si už nepamätala, kedy som sa plávať naučila ja.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 I_icon_minitimeSt 02 január 2013, 15:56

Chlapec si radu Sejuani pozorne vypočul a pokúsil sa znova plávať práve vo vhodnú chvíľu, lebo sa poňho načiahol Pafros. Avšak chlapec sa so šplechotom odrazil od steny a snažil sa udržať na hladine. A celkom mu to šlo. V každom prípade bol aspoň zachránený od Pafrosa, čo mohlo byť pravdepodobne horšie ako utopiť sa vo vode.

Po piatich kolečkách vás Pafros zastavil a nakázal aby ste vyšli z vody. Mnohí vyzerali vyčerpane, niektorí sa tvárili akoby boli na pokraji smrti. Vrátili ste sa dovnútra, do arény, kde ešte prvá skupina stále bežala. Pafros vám vyhradil niekoľko minút na oddych, a nakázal vám aby ste sa pustili do piatich kolečiek okolo obvodu arény. Samozrejme to neboli preteky, ale bolo treba udržať tempo, lebo naokolo postávali prísne tváriace sa stráže. Mnohí mali na tvárach zúfalé pohľady, akonáhle videli aké dlhé je len jedno kolo. Všetci využívali drahocenné minúty na vydýchanie sa aby aspoň ako tak nabrali sily.

Prvá skupina dobehala, a Pafros sa s ňou vydal von, teraz boli oni na rade v plávaní. Strážnici ktorí zostali v aréne pokynuli vašej skupine aby ste začali robiť kolá. Keď niekto spomalil, dostal po chrbáte ranu drevenou tyčou. Nebola silná, ale na holý chrbát to riadne štípalo, takže to nebolo nič príjemné.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 I_icon_minitimeSt 02 január 2013, 17:03

Sejuani

Pravdepodobne som ho zachránila no.. bolo mi to jedno. Jediná vec, prečo som to spravila bola práve tá, že som sa na neho a na to, ako nevedel plávať nemohla pozerať. Keď sme odplávali päť kolečiek, Pafros povedal aby sme vyšli von z vody. Došla som ku svojim veciam. Bolo tu naozaj teplo a tak som do pár minút stihla úplne vyschnúť. Obliekla som si dosť zaprášené oblečenie, plné piesku, ktoré navyše trocha priľahlo na moju vtedy ešte mokrú pokožku. Sikla som od toho, ako ma pokožka začala štípať inak som ten nepríjemný pocit nijak nedávala najavo. Síce som dúfala, že nás to minie ale nakoniec nás Pafros zaviedol k obvodu arény, kde sme mali behať kolečká. Bolo ich päť a boli naozaj veľké. Netušila som, koľko toho ešte vydržím páč som aj cez to, že som patrila k námorníctvu, ani raz v živote nedostávala takto zabrať. Začala som behať, pri čom som sa snažila udržiavať rovnaký rytmus. Pár krát som spomalila, čo som si uvedomila až keď som dostala palicou po chrbte. Znova som preto zrýchlila a snažila som sa to tempo udržať. Teraz som už naozaj nikomu pomáhať nemienila, keďže som sa sotva sama držala v tomto teple na nohách.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 4 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Zmena k lepšiemu?
Návrat hore 
Strana 4 z 8Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Jadro Sveta :: Nuadh-
Prejdi na: