Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Zmena k lepšiemu?

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 30 december 2012, 22:58

Stará žena súhlasne prikývla a niečo si pre seba potichu mrmlala. Napokon skončila s kontrolou a znova sa posadila za svoj drevený stôl.
Dévča, slúšne a tiché, tak sa to páči. A zdráve, sílne! Nevídi sa kajždy déň. Pousmiala sa žena a s úsmevom si znova pre seba niečo hovorila. Potom ukázala Sejuani aby vyšla tadiaľ kadiaľ vošla, mal ju tam čakať akýsi strážnik.
Muž, ktorý na Sejuani čakal, bol veľkého vzrastu, statný chlap, z tvrdými črtami a vyholenou hlavou. Na sebe mal len bedrové rúško tak ako predtým tie ženy a za opaskom tú zbraň - zahnutý kosák. Jeho pokožka ako obyčajne tmavá ako kôra stromov. Bol pomaľovaný rôznymi znakmi, v ušiach mal náušnice, v jazyku akýsi zvláštny drahokam, vyzeral skutočne exoticky. Presne tak ako ich popisovali námorníci zo svojich ciest.
Tento ale ovládal charnčinu viacmenej dobre.
Zdola som počul že sa Matke Tarraele páčiš. To by mohol byť začiatok veľmi peknej cesty. Ale kde sú moje maniere... Matka ma pomenovala Pafros. Aké dali tebe meno?
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 30 december 2012, 23:04

Sejuani

Bolo to prvý krát po dlhom čase, čo o mne niekto povedal niečo pekné. Musela som sa mierne pousmiať a po dlhom čase úplne normálnym, milým úsmevom. Keď mi ukázala, aby som odišla. Len som sa mierne poklonila na pozdrav a odišla som tadiaľ, kade som prišla. Po tom som si uvedomila, že poklona nemusela byť práve najprimeranejšia no bol to jediný prejav úcty, ktorý som poznala. Vonku ma čakal nejaký strážnik. Bol to statný muž ktorý mal pleť tmavej farby. Bol naozaj veľký a očividne viac než dobre stavaný. Niektoré historky teda boli predsa len pravdivé. Dokonca ovládaj aj charnčinu.
"Moje meno je Sejuani, teší ma pán Pafros." Odpovedala som mu. Nevyzerala som, že by som bola z tejto situácie nejaká zúfalá, ako to možno bolo u iných otrokov. Ja som predsa len nemala čo viac stratiť a nech už sa tu bude diať čokoľvek, nebude to horšie než to, čo som zažívala pred tým.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 30 december 2012, 23:15

Pafros sa pri jej odpovedi schuti zasmial.
Tak ,,pán'' Pafros! Haha... ak budeš takto oslovovať každého, dostaneš sa až ku Matriarche. Ale ja nie som tvoj pán. Budeš mať len svoju pani. K mužom sa nemusíš správať až tak úctivo. A tvoje meno, je skutočne prekrásne. Zober si to tak, že v Charne... pochádzaš z Charnu, že? Niekoľko krát som tam bol, spoznám ľudí z tej oblasti. V Charne je to presne naopak čo sa týka pohlaví. Takže nie páni, ale panie. Nie Otcovia, ale Matky. Nie panovníci, cisári, čokoľvek, ale matriarchy. Vysvetlil jej Pafros poučným výkladom ako to v tejto oblasti funguje.
A musím uznať, Matka sa nemýlila. Skutočne vyzeráš nádejne. Vieš sa biť? Bojovať s niečím? Nôž? Dýka? Kosák? Meč? Ach, čo tam ešte máte v Charne...? Ale u vás moc ženy neradi boj, je tak? Spýtal sa zvedavo, ale s veľkou rezervou v hlase.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 30 december 2012, 23:22

Sejuani

Rukou som si prehrabla vo vlasoch, pri čom som sa snažila zapamätať to, čo mi povedal. Nebolo to také zložité, proste tu vládli ženy. Toto prostredie sa mi začínalo celkom páčiť.
"Rozumiem, myslím." Prikývla som hlavou no na jeho ďalšiu otázku som sa zatvárila trocha nesvojo, čo mu už mohlo napovedať, ako mu odpoviem.
"Viem sa biť len päsťami.. aj to len z ulice. Tiež viem hádzať harpúny z ľodstva ale.. to je všetko. Ženy v Charne nebojujú. Sú skôr považované za niečo.. menej cenné." Vysvetlila som mu. Tu to bolo úplne inak.. napadlo mi, že ma tu naozaj naučia bojovať ešte pred tým, než ma pošlú do arény. Pochopiteľne sme také zápasy mali aj v charne ale to skôr bolo medzi nadutými lordami ktorý si medzi sebou potrebovali niečo dokázať.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 I_icon_minitimeNe 30 december 2012, 23:52

Ruky ti na začiatok bohato postačia. Mnohí bojovníci dokážu len rukami poraziť obrneného a ozbrojeného protivníka! Nikdy nepodceňuj moc a silu prirodzených zbraní daných pieskom. Upozornil ostro Sejuani Pafros. Tým pieskom asi myslel prírodu, vtedy to dávalo väčší zmysel. Pozorne si vypočul odpoveď Sejuani a tentoraz sa zamračil.
Hlúpi belokožní muži, my na púšti sme už dávno pochopili že ženy vládnu a panujú bez hrôz vojny. Odkedy nastúpili Najvyššie Matriarchy na prútené tróny v Oáze, nemali sme veľký konflikt, ani medzi kmeňmi, ani medzi inými krajmi. Nech ich len Slnko osvieti, všakže? Pousmial sa Pafros. V jeho pohľade nebolo opovrhnutie, ani nejaký túžobný pohľad... bol to človek na úplne inej úrovni ako námorníci s ktorými sa Sejuani donedávna plavila.
Vaša spoločná cesta viedla okolo ringu, kde trénovali bojovníci a nahlas ich povzbudzovali ostatní ktorí stáli naokolo.
Toto je oficiálny ring, kde sa trénuje a bojuje. Cez deň sa tu môže ktokoľvek učiť, ale tento je vyhradený na hlavné boje. Nad nami sú tribúny, kde sedávajú diváci. Moc ich tu nemáme. Raz za čas nás však navštívia aj vysoko postavení hostia, vtedy sa robia aj stávky. Na tréning začiatočníkov tu však máme iné ringy, menšie, po bokoch. Vysvetlil Pafros ukazujúc rukami všade naokolo. Prstom zamieril na menšie kruhy, ktoré neboli aktuálne obsadené.
Všade, najmä nad sebou vidíš domce našich bojovníkov. Spí sa spoločne, vážení bojovníci dostávajú aj vlastné izby. Poď, ukážem ti kde môžeš spať. Povedal a pokynul Sejuani na drevený rebrík, ktorý viedol do domcov vstavaných v skalnej stene. Pafros tam Sejuani poukazoval izby a napokon aj jej vlastnú posteľ. Všetky po jej bokoch boli obsadené, táto v strede bola voľná. Jej výplňou bola slama, a nebola až taká hrozná. Skala, v ktorej bol dom vytesaný navyše poskytovala príjemný chládok od toho hnusného slnka, ktoré svietilo priamo do arény. Pafros pokračoval jedálňou a pri nejakých problémoch aby išla dole za ním, a len pri najhorších prípadoch za Matkou dole do žalárov. Previedol ju aj akousi izbou na potrebu a umývanie sa, ktorá bola veľmi strohá. Vodou tu šetrili a tak na umytie sa bolo vyhradenej len veľmi málo vody. Napokon Sejuani ponechal v jedálni, kde práve obedovalo niekoľko ďalších, teraz už kolegov, Sejuani. Pre istotu jej naposledy ešte pripomenul nech si urobí priateľov zo starších bojovníkov - istotne to prináša veľa výhôd a menej problémov.
Bolo to zvláštne, ale po prvý krát bola ponechaná vlastnému osudu, sama, v jedálni plnej neznámych ľudí ktorí na ňu zazerali. Po tom ako Pafros odišiel, k Sejuani podišlo akési iné dievča, o niečo staršie a statnejšie. Za ňou sa ťahalo niekoľko chlapcov a iných dievčat. Boli za ňou ako nejaký kráľovský sprievod... ešte že jej nedvíhali sukne.
Nová lady, čo? Potrebujem aby si vedela kto je tu skutočná Pani. Som to ja, Cexila... že je tak? Spýtala sa arogantne, pričom poslednú otázku zvýraznila a smerovala na svoj sprievod. Tí iba prikyvovali a húkali na súhlas.
Túto možnosť nedávam každému novému. Niektorých proste zmlátim do nemoty. Tak si to ceň, lady. Počúvaj, teda... buď mi budeš dávať zo svojich jedálenských dielov polovicu a taktiež zo svojej vody na umývanie, alebo si ťa niekde chytím, mimo dohľadu stráží. Tak, čo to bude? Jej úsmev bol skutočne arogantný, ale bolo jasné že má v tejto situácii navrch. Jej telo bolo skutočne vypracované a vyzeralo že si rešpekt nezískala svojím výzorom alebo flirtovaním s ostatnými... na jej tvári bolo niekoľko jaziev, a celá vyzerala celkom nebezpečne.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 I_icon_minitimePo 31 december 2012, 00:19

Sejuani

Stále som len prikivovala.. veď ma to tak učili. Navyše som sa o tejto krajine dozvedela niečo nové a to mi ku chvíľkovému šťastiu úplne stačilo. Hltala som jeho informácie, aj keď mi asi bude chvíľku trvať, kým si všetko zapamätám. Nebola som moc hlava na teoretické učenie.. preferovala som prax. Pochopiteľne som praxou nechcela vyskúšať nejaký hnev nejakej vyššie postavenej ženy. Následovala som ho a obzerala som si miesta, kam ma zaviedol. Bolo to strohé no po dlhom čase som mala vlastnú posteľ, o ktorú som sa nemusela deliť s nejakým priopitým pirátom. Vysvetlil mi ešte to, že sa mám spriateliť zo staršími zápasníkmi, čo vlastne bolo dosť logické. Nič však nie je dokonalé a toto pravidlo sa uplatnilo aj teraz. Pristúpila ku mne nejaká nafúkaná no.. impozantná žena, ktorá mohla byť o niečo málo staršia odo mňa. Bola však vyššia a na prvý pohľad aj pevnejšia a svalnatejšia.. zvalcovala by ma ako malinu.. proste by som pre ňu nebola súper. Jej návrh sa mi ani trocha nepáčil no zapla som trocha logického uvažovania. Nechcela som si robiť hneď zozačiatku problémy. Rozhodla som sa len slabo prikývnuť. Bola som zvyknutá na takéto zaobchádzanie aj keď.. toto ešte nebolo nič. Rozhodne som ale nechcela, aby to zašlo ďalej tým, že by som jej *ponuku* odmietla.
"Ako chcete, pani." Odpovedala som skromným a slušným tónom hlasu. Chvíľku mi to prišlo tak, že ma chce vytočiť tým oslovovaním *lady*.. veď na ňu raz príde. Nemienila som celý život niekomu robiť poskoka.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 I_icon_minitimePo 31 december 2012, 00:27

Cexila sa zatvárila nechápavo a znova sa na Sejuani zamračila.
Myslíš si, že si múdra? Chytrá? Nehraj tu so mnou nič, lebo to oľutuješ, mata. Odfrkla nahnevane, očividne ju naštvala odpoveď, ktorá neznela vystrašene, ale skôr normálne. Nebola to však otvorená provokácia. Cexila okolo Sejuani urobila kolečko a obzrela si ju.
Charn, čo? Nepáčilo sa ti že si ťa brali do postele kedykoľvek sa im zachcelo? Možno si to aj zaslúžiš, pri takej slabosti... Povedala znechutene a vydala sa preč z jedálne. Skupinka sa uvedomila až po chvíli a všetci sa za ňou rozbehli, niekoľkým sa podarilo aj Sejuani poriadne sotiť. Po tom ako odišli nastal konečne pokoj. Ostatní ju v jedálni ignorovali, alebo ju len nenápadne pozorovali. Avšak jeden chlapec na ňu zakýval z rohu miestnosti, kde sedel pri stole sám. Na tvári mal naliehavý výraz zmiešaný s miernym úsmevom.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 I_icon_minitimePo 31 december 2012, 00:36

Sejuani

Jej narážku som ignorovala.. až kým nezačala narážať na jednu z vecí.. pri ktorej bola až nepríjemne blízko. Už vtedy to vo mne začalo vrieť no stále som sa na ňu len pozerala ako nejaký duch. Očividne som ju rozčúlila.. asi som na to mala talent. Posunula som sa o pár krokov dopredu, keď do mňa niektorý z jej skupinky vrazili. Keď odišli, mierne som si povzdychla a podišla som k pultu, kde mi dali niečo na jedenie. O dnešnú polovicu už asi nestála a tak som si dané jedlo zobrala a podišla som ku chalanovi, ktorý na mňa mával s naliehavým výrazom. Tak trocha som ho typovala na.. sociopata.. alebo niekoho nového.. Sedel sám a to bola vlastne jediná vec, z ktorej som usudzovala. Sadla som si k nemu a tanier som položila na stôl.
"Ahoj." Pozdravila som ho hlasom, v ktorom stále neboli žiadne známky po násilnostiach. Niekto by si mohol myslieť.. že tu naozaj nemám čo robiť. To ma však ešte nikto nezažil rozzúrenú *do biela* a tak mohli usudzovať len z prvého dojmu. Páčilo sa mi to tak. Chcela som ostať nenápadná.. aspoň kým sa nezapojím do zápasov.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 I_icon_minitimePo 31 december 2012, 01:45

Dellaka! To... to je ahoj v ich jazyku. Treba niekde začať, vieš? Ak chceš zapôsobiť na Panie. Inak je to hrozný jazyk, ale to nehovor nikomu. Privítal Sejuani rozpačito chlapec a snažil sa uprieť pohľad na jej oči, ale namiesto toho mu skákal divoko po jej tvári.
Tá... krava ti dala zabrať, čo? To robí každému novému. Ja som tu už nejaký piatok a z ostatnými pripravujeme pomstu. Bude to ľutovať. Aktuálne jej takmer všetci platia tie jej blbé polovičky. Môžeš sa k nám pridať. Povedal potichu a prikývol na ostatných v jedálni. Niektorí sa len zamračili aby držal hubu a niektorí sa pousmiali na súhlas.
Problém je ten, že je... fakt... ale fakt silná. V ringu proti nej musí bojovať aspoň päť protivníkov naraz aby sa aspoň trocha zapotila. A dopočuli sme sa že sa o ňu zaujíma jedna z Matiek. Ak by sa odtiaľto dostala, nikdy sa jej už nepomstíme. Vysvetlil chlapec a zaujato pokračoval vo svojom výklade.
Nechceme proti nej bojovať otvorene, skôr ju chceme zosmiešniť aby ju prestali rešpektovať, tí jej hlupáci. Myslím, že by to mohlo fungovať. Dokončil chlapec a potom sa chytil za čelo.
Som Rufus, pôvodne z Yrithu. A ty?
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 I_icon_minitimePo 31 december 2012, 01:53

Sejuani

"Dellaka hej?" Pousmiala som sa no len som mierne pohla ramenom a pustila som sa do môjho jedla. Počúvala som ho, pri čom som sa na neho pár krát pozrela. Už na prvý pohľad odtialto nebol no jeho prízvuk bol tiež trocha iný, než môj.. takže nebol ani z Charnu.
"Vieš.. popravde, už som zažila aj horšie, takže mi to tak nevadí." Vložila som si do úst ďalšie sústo, ktoré som prežúvala a po chvíľke som ho prehltla. Jedla som pomaly.. predsa len, po pár dňoch to bolo asi moje prvé jedlo a ja som nechcela, aby mi prišlo zle.
"Dúfam, že sa vám to podarí ale.. nepridám sa k vám. Ako si vravel, je naozaj silná. Znie to ako výzva.. pre niekoho ako ja. Narozdiel od.. možno niekoho, som rada že som sa sem dostala. Nebudem plánovať žiadne skupinové intrigy či podobne heh.. mala som ich dosť v Charne. Chcem ju dostať, pomocou mojej vlastnej sily. Nech už to bude trvať akokoľvek dlho. Času mám dosť." Nakoniec som znova zjedla zopár súst a po tom som sa pohodlnejšie oprela o stenu za mnou. Zapila som to dúškom nejakej tekutiny.
"Moje meno je Sejuani a pochádzam z Charnu. Aj keď na to moc hrdá nie som." Uškrnula som sa.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 2 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Zmena k lepšiemu?
Návrat hore 
Strana 2 z 8Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Jadro Sveta :: Nuadh-
Prejdi na: