Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Zmena k lepšiemu?

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 8 I_icon_minitimeSo 05 január 2013, 20:15

Po preslove Sejuani Werita iba súhlasne pokývala hlavou a rukami robila obranné gesto.
To... bola iba taká myšlienka. Nemala som nič v pláne, viem, že je to hlúposť. Povedala ospravedlňujúcim tónom a odpozorovala ako ju Sejuani vyriadila.
Myslím že tí traja to tam zvládli. Pomôžem ti s ňou. Odvetila Werita a zoskočila za Sejuani do vody. Aby sa žena neutopila, Werita pomáhala Sejuani aby sa im ľahšie plávalo na breh. Piráti už boli prakticky všetci mŕtvi alebo uhorení. Perqusovi sa zázračne podarilo po celý čas udržať líniu so svojím štítom a defenzívnym štýlom boja. Risudeon a Maruc mu ako pomocníci na oboch stranách kryli boky a tak ich formáciu nedokázali piráti rozbiť. Všetci však už boli značne vyčerpaní a tak Maruc, Risudeon, Perqus, Manir a Terewa ležali na brehu, niektorí od zranení, niektorí jednoducho od vyčerpania. Perqus konečne spustil štít do piesku a nahlas sa sťažoval na boľavú ruku. Musel ho celú dobu držať a odrážať ním útoky...

Manirove zranenie nevyzeralo dobre. Terewa mu bez akýchkoľvek prostriedkov nedokázala pomôcť a tak sa len zvíjal od bolesti. Navyše sa mu nechtiac do rany dostal piesok. Terewa iba mykala plecami a na tvári mala stále svoj zničený výraz. Ostatní sa po príchode Werity a Sejuani zaradovali. Po chvíli ste všetci spoločne odišli od brehu osvetleného plameňmi šľahajúcimi do výšky...

Fúrie čakali na rovnakom mieste. Prísnym pohľadom prezreli príchodzích a jedna z nich počítala tých čo prežili.
Otroci Averton a Jerevana zomreli v boji. Prehodila jedna z bojovníčok k vrchnej sestre a tá iba prikývla. Až teraz ste si všimli že jedna sestra drží Liallu za vlasy. Lialla mala opuchnuté oči od plaču a celá sa triasla... od zimy? Alebo skôr od strachu. Vrchná sestra sa opovržlivo zadívala na ženu ktorú ste sem doniesli.
Otrokyňa Sejuani, síce netuším prečo si otrokyňu Liallu nezabila ihneď vo chvíli ako utiekla z boja, ale pripíšem to... k bojovým dôvodom.
Ostatní sa iba nechápavo zadívali na Sejuani... čo sestra myslela tým zabitím? Ako ju mohla zabiť ak skočila do vody?
A rovnako nerozumiem prečo ste sem priniesli tú pirátsku špinu. Ukázala svojou kopijou na ženu v bezvedomí. V jej hlase bolo počuť znechutenie.
Takže... pirátku zabi. A rovnako aj otrokyňu Liallu. Ak si to neurobila predtým, teraz máš šancu. Rýchlo. Nemáme čas. Rozkázala pevne a bez akejkoľvek emócie vrchná sestra a pozorovala Sejuani. Všetci pozorovali Sejuani. Lialla tento príkaz počula a s plačom prosila Sejuani o milosť, o čokoľvek... ostatní sa len nemo prizerali, niektorí s ľútosťou v očiach, niektorí s očakávaním čo urobí Sejuani.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 8 I_icon_minitimeSo 05 január 2013, 20:25

Sejuani

Samozrejme sme.. mali straty. Mrzeli ma no nič sa nedalo robiť. Za celý ten chaos mi utekajúca Lialla úplne vypadla z hlavy a až keď sme prišli na miesto, kde boli Fúrie, trocha ma zamrazilo keď som ju videla. Bola som však ticho a len som sa Lialle pozerala priamo do očí. Bola som na ňu nahnevaná. Utiekla a.. keby že to nespraví, na tej palube by nás bolo viac a možno by to Jerevana prežila. Tiež ma mrzela smrť Avertona no .. ani som nečakala, že by táto úloha dopadla bez obetí. Keď mi prikázali, aby som Liallu zabila, rovnako ako aj tú pirátku, len som prikývla a vytiahla som dýku. Pootočila som sa k pirátke, ktorej som dýkou prerazila hrudný kôš a zasiahla srdce, nemala to ako prežiť. Po tom som sa pootočila k Lialle. Neprišlo mi jej však ľúto. Začala som vyťahovať ten prístroj, ktorý mi Fúrie dali a pomocou neho som obojok na Lialle aktivovala za účelom smrti. Nespravila som nič viac, nič menej. Len som sa znova vystrela a pozrela som sa na vrchnú sestru. Bola som v úplnej tichosti. Popravde, keby že mám čas, odpálim ten obojok aj na palube no.. ten bol po celú túto úlohu naším nepriateľom. Sama som sa cítila minimálne tak unavene, ako oni. Boj, ako aj neustále skákanie, plávanie a napätie ma dosť vyšťavili a akonáhle mi krvi odišiel adrenalín, no necítila som sa zrovna najlepšie.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 8 I_icon_minitimeSo 05 január 2013, 21:03

Obojok ktorý mala Lialla okolo krku sa doslova otvoril a bleskovo sa z neho vystrčili štyri ostne, ktoré prebodli krk dievčaťa zo štyroch strán. Toto nemohol prežiť nikto. Zo záupením sa zložila na zem. Okolo jej tela sa vytvorila mláčka krvi... ani len sa neozval jej krik. Niektorí od nej odvrátili oči a zatvárili sa zúfalo.
Teraz však prišiel rad na Manira. Sestra zistila že jeho noha je v otrasnom stave a pokrčila plecami.
Ja.. au... mô.. môžem chodiť. Len potrebujem.. podporu. Povedal v hrozných bolestiach trhane a snažil sa postaviť, opierajúc sa o kmeň najbližšej palmy. Terewa mu rýchlo pribehla na pomoc, ale sestra ju tvrdo odsotila, až prudko spadla na zadok.
S tou nohou už nebude nikdy bojaschopný. Povedala sestra smerom k vrchnej sestre a tá len prikývla na súhlas. Ostatní si až teraz uvedomili čo sa deje... Terewa zrevala aby Manira nechali na pokoji.
To sa... to sa dá vyliečiť! Videl som aj horšie! Zakričal po sestre Perqus, ale žiadnym spôsobom nezakročil. Risudeon a Maruc sa po sestrách nahnevane rozbehli. Maruca podkopla tak že sa s hlukom zrútil do porastu a Risudeon dostal silný úder po hlave, ktorý ho poslal pár krokov dozadu. Vrchná sestra nadvihla nad Manira kopiju... a prebodla mu srdce.
Bez nohy je otrok nepoužiteľný. Dodala znudene a pokynula ostatným na odchod. Risudeon, Maruc aj Werita po sestrách nadávali, kričali, Terewa znova plakala. Bolo to hrozné.
Máte šťastie že ste dostali len jeden úder. Za toto by sme vám normálne vyrezali jazyky a odťali hlavy. A držte huby! Zahučala vrchná sestra nahlas po celej skupinke. Nastalo ticho, prerušované len nadávkami chalanov a Werity. Manir bol ich kamarát, a to čo spravili fúrie nebolo jednoducho v poriadku.

Smerom domov, do arény, ste sa vracali len piati okrem Sejuani. Werita, Terewa, Risudeon, Maruc a Perqus. Všetci psychicky, aj fyzicky zničení. Každý prežil snáď len božím zásahom... po vyprchaní adrenalínu na vás dopadla neuveriteľná únava. Boli ste spotení, a zima ktorá na púšti vládla cez noc prechádzala až do kostí. Pred chvíľou ste doslova horeli, a teraz ste mrzli, navyše v mokrých šatoch...

Pafros už čakal v strede arény. Po tom ako vás fúrie odovzdali strážnikom, ktorí vám odstránili obojky a odobrali Sejuani prístroj, previedli vás do arény, do ubytovní. Pafros sa zatváril prekvapene.
Nečakal som že vás príde až šesť. Zdá sa že vaša vodkyňa nie je neschopná. Teda... čo s vami? Zamyslene sa zatváril Pafros a potom sa mu rozjasnila tvár.
Ešte predtým než pôjdete spať... Sejuani, predstúp. Pred sebou máš piatich členov svojej skupiny. Zoraď ich od najsilnejšieho článku po najslabší. Začni najsilnejším. A... svoje poradie ukonči najslabším. Prikázal Pafros a rukou pokynul Sejuani aby spomedzi členov svojej skupiny vybrala podľa svojho uváženia.
Vodkyňa musí vedieť kto skupinu spomaľuje, a kto ju posilňuje.
Po slovách Pafrosa sa všetky oči otočili na Terewu. Boli to len také nenápadné pohľady, ale každý vedel kto bol v tomto boji tým... najhorším. Terewa to pravdepodobne vedela tiež. S plačom si čupla na zem a tvár si zakryla rukami.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 8 I_icon_minitimeSo 05 január 2013, 21:27

Sejuani

Keď sa tak.. zbavili Manira, nebolo mi zrovna dva krát všetko jedno. Len som sa nemo a až neprítomne pozerala na to, čo sa práve stalo. Keď sa Terewa rozplakala, len som jej pomohla na nohy a trocha som ju popostrčila, aby začala kráčať. Počula som ich nadávky.. aj keď som ich asi mala zastaviť a okríknuť ich, neurobila som to. Jedna vec bola rozkazovať pri boji a druhá bola demoralizácia tejto úrovne. Celá cesta naspäť bola hotovým peklom. nespali sme už viac než deň.. navyše sme cestovali v noci takže nám všetkým bola neuveriteľná zima. Možno som teraz mala šťastie, že som sa rýchlejšie adaptovala na tunajšiu kultúru a niečo ako vrchnú časť oblečenia som ani nenosila. Tam, kde som však mala bedernú rúšku to nebolo.. nič príjemné. Pochodovala som ale ďalej, až kým sme neprišli k aréne. Tam nás zaviedli za Pafrosom, pri čom nám zobrali obojky a mne aj ten prístroj na ich aktiváciu. Postavili sme sa do stredu arény k Pafrosovi, ktorý pokynul, aby som k nemu podišla o niečo bližšie. Mala som ich zoradiť.. čo mi nebolo moc po vôli. Posledným miestom som si bola istá. Aj keď som síce mala Terewu svojim spôsobom rada, musela byť posledná. Nakoniec som ich zoradila do následujúceho radu, pri čom som začínala najsilnejším.
Perqus, Werita, Risudeon, Maruc, Terewa. Keď som ich však zoradila, pohľadom som skĺzla k Pafrosovi.
"Toto sú tí, ktorý prežili. Najslabší člen z boja utiekol a tým pádom bol zabitý." Chcela som tým .. ospravedlniť posledné miesto, ktoré som prenechala práve Terewe. Vedela som však, že mi to asi k ničomu nebude a jej tiež nie. Na druhú stranu som tak trocha pochybovala, že jej niečo spravia. Maximálne ju zavrú do žalára.. alebo aspoň to som si hovorila.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Zmena k lepšiemu? - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 8 I_icon_minitimeSo 05 január 2013, 21:50

Pafros si pozorne vypočul jej poradie a zároveň aj poznámku. Strážnikom prikývol a tí zobrali plačúcu Terewu pod paže a odnášali ju kamsi preč.
Neboj, neodsúdila si ju na smrť. Pôjde pracovať ako slúžka, a možno sa jej podarí zachytiť aj nejakú bohatú pani, ba aj niekoho vyššieho. Matka mi nariadila že maximum ľudí ktorých môžem posunúť do druhej skupiny je päť. Musíme brať ohľad na výživu, a všetko čo s tým súvisí... nie sme práve najväčšia aréna. Vysvetlil a po týchto slovách si ostatní vydýchli. Po toľkej smrti dnes už každému nebolo jedno kto zomrie ako ďalší v poradí.
Týmto ste sa oficiálne dostali do druhej skupiny, z ktorej sa vyberá do bojov v aréne. Aktuálne sú v nej len traja bojovníci, teda po posledných bojoch. Po novom vás bude osem, čo je dostatočný počet... Pokračoval vo vysvetľovaní.
Teraz si choďte odpočinúť. Zajtra môžete mať voľno, ale ak chcete, môžete aj trénovať. Budete aj skontrolovaní na zranenia a ošetrení ak ste boli v boji zranení. Potom však budem potrebovať vybrať štyroch bojovníkov, lebo na budúci týždeň máme ohlásený príchod vzácneho hosťa, Dcéru Illisu. Donesie vlastných bojovníkov a tak dúfame že nám neurobíte hanbu. Budú to vaše prvé skutočné boje. Dokončil svoj monológ, rýchlo sa so skupinkou rozlúčil a pomalým krokom odchádzal.
To bolo o chlp... Sej, veľmi pekne ďakujem za tvoju nomináciu. Ale myslím že si zajtra oddýchnem. Moja ruka to skoro neprežila. Uklonil sa úctivo Perqus a tiež sa vybral smerom k ubytovni.
Následne ku Sejuani podišla Werita.
Eh... si v poriadku? Tieto rozhodnutia nemohli byť... ľahké. Chcem len aby si vedela že stojím na tvojej strane, za každých okolností. Dnes to bolo hrozné. A myslím že Terewe bude lepšie... kdekoľvek inde. Som ti vďačná že si ju zvolila. Myslím si že by tu dlho neprežila a bolo by mi ľúto ju vidieť... ehm. Povedala jej potichu.
Risudeon si robil vtípky z Maruca, že sa skoro dostal na posledné miesto, ale Maruc mu na to len odvrkol, že ak bol on na štvrtom mieste, bol od tretieho len na centimeter, kým Terewa bola od neho na kilometer. A tak aj bola pravda...
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Zmena k lepšiemu? - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 8 I_icon_minitimeSo 05 január 2013, 22:09

Sejuani

Keď mi povedal, že som ju neodsúdila na smrť.. a že ju len priradia ako slúžku k niekomu.. povzdychla som si a s úľavou som pozrela niekam hore. Vypočula som si aj jeho ďalšie slová, a len som unavene prikývla. Dal nám rozchod. Konečne sme si mohli ísť oddýchnuť a dokonca sme mohli mať voľno aj zajtra. Teraz som ešte netušila, ako sa budem zajtra cítiť. Rozhodne som však potrebovala dospať ten čas, ktorý sme strávili v tejto úlohe. Pozrela som sa na Perqusa, ktorý sa mi dokonca uklonil a len som sa na neho.. milo pousmiala. Bol to snáď prvý milý úsmev, ktorý som tu v aréne utrúsila. Následne ku mne podišla Werita. Na mojich očiach mohla vidieť, že som naozaj zničená. Ako fyzicky, tak aj psychicky. Pár krát som sa zhlboka nadýchla a následne som hlavu sklopila. Nebola som schopná jej nijak odpovedať. Začínala na mňa doliehať celá táto situácia a všetci tí.. ktorých som zabila. V očiach sa mi znova objavila tvár Lialli a ja som sa trocha rozklepala. Pevne som dúfala, že si to nikto nevšimol. Len som sa na ňu vďačne pozrela no bola pravda, že som nemala ďaleko od toho, vydrať zo seba nejakú tú slzu. Chcela som utíšiť tých dvoch. Popravde som netušila, ako si na tom moste viedli. Pergusa som vybrala páč mi bolo jasné, že udržali formáciu len vďaka jeho štítu. Weritu pre to, že ma viac menej zachránila no netušila som, kto je z tých dvoch silnejší. U Maruca som ale zhodnotila práve nedostatok v plávaní.. Nakoniec som len tak.. bezducho kývla všetkým na pozdrav, aj keď si ma asi nevšímali.. teda okrem Werity. Mrzelo ma, že som zo seba nevedela vydrať jediné slovo a tak som pomaly zamierila k bunke, v ktorej sme boli mi všetci ubytovaní. Mala som v pláne si v noci do niečoho zakusnúť.. do nejakej látky alebo tak. Nevedela som či sa nerozplačem no pevne som dúfala že nie. Nechcela som tu ukázať žiadnu slabosť.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Zmena k lepšiemu? - Stránka 8 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Zmena k lepšiemu?   Zmena k lepšiemu? - Stránka 8 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Zmena k lepšiemu?
Návrat hore 
Strana 8 z 8Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Jadro Sveta :: Nuadh-
Prejdi na: