Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 4|A|9999

Goto down 
3 posters
Choď na stránku : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 24  Next
AutorSpráva
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 16 I_icon_minitimeSo 22 december 2012, 12:53

Lilynette

Potvorila som oči, v ktorých sa mi leskli slzy. Boli zo strachu? Alebo z neistoty? smútku? Kto vie. Pomaly som prešla do sedu a pohľad som uprela na oheň, ktorý plápolal z veľkej vatry. Dreva tam už bolo podstatne menej. Musela som spať aspoň jeden deň. Z vonku som počula dopadajúci dážď a ani som sa tam nemusela pozrieť, aby som si domyslela, kde sa Nila nachádza. V hlave sa mi v momente rozoznel Engenirthin hlas. Jej slová ma len uistili v tom, že to nebol sen.. ale skôr moje podvedome a to, čo sa v ňom nachádzalo. Bolo mi z toho celého viac než nanič. Nevedela som čo si mám myslieť. Dokonca mi prišlo aj zle od žalúdka a keby som v ňom niečo mala, asi by to tam moc dlho neostalo. Stále som Engenirth neodpovedala a len tak tak som držala moje myšienky na uzde. Nakoniec som sa tomu poddala. Kolená som si pritiskla k hrudi, hlavu som zaborila medzi ne a nohy som si objala rukami. Rozplakala som sa, pri čom som okolo seba zhodila všetky zábrany. Moje myšlienky tým pádom prenikli aj ku Engenirth a ona mohla teraz počuť či vidieť úplne všetko, čo si myslím. Neistota, strach.. nevedela som čo si mám o dračici, ktorá vo mne je myslieť. Nechcela som sa zbaviť ohňa, nechcela som sa však zbaviť ani nej no zároveň som nechcela zomrieť len kvôli tomu, že som išla cestou Isena. Nehovorila som však nič.. nemohla som. Práve som sa topila v mojich vzlykoch a moje červené vlasy sa vo svetle ohňa ešte viac rozžiarili.. padali mi do čela, do úst, na chrbát..
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 16 I_icon_minitimeSo 22 december 2012, 15:49

Engenirth mlčala, viac sa neozvala a nechala Lilynette v pokoji sa vyplakať. Vnútri jaskyne sa ozvali kroky a Nila si prisadla k Lilynette. Netvárila sa začudovane ako predtým, na jej tvári vládol chápavý výraz. Akoby vedela o čo ide. Nežne ju pohladila po vlasoch a položila ruku okolo jej ramien. Chlácholivo jej potichu začala spievať tú pieseň ktorú si spievala aj predtým. Lilynette jej rozumela čoraz viac a viac. Jej slová boli značne upokojujúce a hlas Nily bol veľmi pekný, priam nebeský. Predsa len dračí spev bola záležitosť legiend. Keď skončila, začala hovoriť: Život Nositeľky môže byť... ťažký. A každá jedna si musí vybrať ktorým smerom kráčať. Ja verím, že si vyberieš správne. Vieš... vieš o tom že Eras a Isen boli kedysi priatelia? Všade sa píše, áno... dva opačné svety, dve opačné filozofie, myšlienky, elementy, medzi ktorými panuje odveký súboj. Ale nie vždy to tak bolo. Je pravda, že medzi nimi vždy vládla bratská súťaživosť. Ale poviem ti, Isen by nikdy nezabil Erasa. Ani opačne. Je to... komplikované. Možno... možno napokon budeme môcť dokázať našich Bohov vyliečiť. A preto potrebujem aby si zostala silná, a pokračovala tak, ako ti srdce káže. Nechaj udalosti ísť svojou cestou. Uč sa to čo chceš, nie to čo ti kážu ostatní. Nenechaj sa zmiasť slovami iných. Povedala Nila tichým hlasom a svižne vstala.
Nikto nikdy nepovedal že Isenovi a Erasovi spojenci nemôžu spolupracovať. A taktiež... poznala som niekoľko Nositeliek, ktoré sa neobmedzovali len na jednu bytosť, ktorú v sebe nosili. Z toho pochádza moc Nositeliek. Samotne môžu dosiahnuť vysokú úroveň, ale so spojencami vnútri i navonok môžu prekonať kohokoľvek. Seljaiana porazila štyroch drakov Isenovej gardy... naraz. Vyslovila s úsmevom Nila a pomaly sa prechádzala v kruhu okolo ohňa.
Velli bol pochovaný pod zemou bez možnosti úniku, mňa zachytilo tornádo, Ṭālar bol v magmovom väzení a Karuppu lietal v kolečku kvôli ilúzii v ktorej bol. Zasmiala sa Nila a pokrútila hlavou.
Mohla nás všetkých zabiť. Ale neurobila to... aj napriek tomu že si zvolila Erasa. Milé dievča.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 16 I_icon_minitimeSo 22 december 2012, 16:18

Lilynette

Níla bola prekvapivo upokojujúca. Keď ma pohladila vo vlasoch a následne upokojujúco po ramenách, len som sa o ňu oprela a ešte chvíľku som nebola schopná slova. Dračí spev, jedna z vecí ktoré som si nikdy nemyslela, že budem počuť. Teraz to už bolo druhý krát a druhý krát ma tento spev upokojil. Nakoniec som prestala plakať a len som si rukami pretrela červené oči. Níla sa ma snažila upokojiť ešte nejakými slovami. Bez prerušovania som ju počúvala a stále som sa pozerala do ohňa. Nakoniec som si povzdychla a pohľad som obrátila k Níle.
"Prečo zrovna ja ? Však som len.. obyčajné dievča... ani som netušila.. že sa vôbec dostanem na Engenirth." Bola to skôr rečnícka otázka. Pochybovala som, že k nej niekto.. hocikto pozná odpoveď. Následne som sa od Níli len odtiahla a postavila som sa. Trocha som sa spamätala a tak som sa len otriasla a znova som na tvár nahodila môj obvyklý úsmev.
"Tak.. mali by sme začať hmm?" Spýtavo som sa pozrela na Nílu a ruky som si založila v bok. Až teraz som si uvedomila, že na sebe nemá moc oblečenia a navyše som bola aj celkom.. špinavá.
"Ehm.. nemohla by si mi.. ehm.. niekde napustiť nejakú vodu ? Chcela by som sa trocha okúpať, pred tým než začnem s cvikmi." Následne som poukázala na nejakú menšiu preliačinu v skalách. Celkom pripomínala nejaký bazén.. keby sa napustil vodou.. každopádne ja som vodu ešte nevedela použiť.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 16 I_icon_minitimeSo 22 december 2012, 18:07

Nila prikývla a prikročila k skalnej preliačine. Ruky vystrela nad improvizovanú vaňu, tie sa jej obalili vodou a silným prúdom z nich začala stekať čistá priezračná voda. Bolo to akoby jej po rukách stekal dážď. Veľmi silný dážď, tropický lejak. Netrvalo dlho a vaňa bola naplnená horúcou vodou. Už len pohľad na ňu bol príjemný. Táto voda nebola obyčajná, nepochádzala z prírody... už len jej zvláštnosť privolávala kohokoľvek bližšie. Bolo celkom jasné že je vytvorená iným spôsobom. Ale na pohľad vyzerala rovnako. Nila pokynula Lilynette aby sa do nej ponorila a potom sa vrátila k ohňu.
Chceš začať s porozumením vody alebo niečím... všeobecným? A snáď vieš čo obnáša proces porozumenia. Prešla si ohňom, je to niečo podobné. Voda je trpezlivejšia ako oheň, na jej porozumenie sa musíš pripraviť. Psychicky. Bojím sa, že... že... ale nič. Zasekla sa náhle počas svojho monológu a zamyslene sa zahľadela do ohňa.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 16 I_icon_minitimeSo 22 december 2012, 18:26

Lilynette

Pozorne som sa pozrela na jazierko.. teda, začalo sa to na menšie jazierko podobať. Poďakovala som Nile a keď ustúpila k ohňu, sama som zo seba zhodila zvyšok oblečenia a pomaly som do vody vkročila. Už na prvý dotyk bolo cítiť, že to nie je nijak normálna voda ale voda vytvorená mágiou a to mocnou mágiou. Ponorila som sa do nej až po ramená a po tom som sa pootočila späť ku Níle. Jej slová som pozorne zachytila a na chvíľku som sa zamyslela.
"Keď som sa snažila pochopiť oheň, takmer som pri tom padla do lávy. U vody typujem niečo v štýle utopenia.. alebo roztrhanie v nejakých nepríjemných vodných prúdov a vírov." Povedala som popravde a nakoniec som sa len oprela o kamennú stenu tejto "vane" alebo skôr jazierka.
"Začala by som niečim všeobecným.. ako napríklad štítom. Nechcem, aby sa znova opakovali tie nohy. Potom by som prešla k vode a odtiaľ nejakým spôsobom až ku mrazu či ľadu. Čo sa týka ohňa. Tiež ma napadá dosť využití v kombinácii s vodou. Napríklad para, nejaké kyseliny či vriaca voda. Je toho veľa." Rozhovorila som sa. Nakoniec som však ústa zatvorila a len som zo seba začala zmývať prach a špinu z ciest. Teda hlavne soľ.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 16 I_icon_minitimeSo 22 december 2012, 22:22

Po poznámke Lilynette o tom čo si myslí že sa deje pri porozumení vody sa Nila iba s úsmevom uškrnula, ale ďalej to nerozvádzala.
Je toho nespočetne a my máme obmedzený čas... ale posnažím sa ťa naučiť čo najviac za dobu kým sa Velli zregeneruje. Priprav sa, že toho bude značne dosť. Nemysli si, že ti dám pokoj. Takže... štít. Surová magergia, to bude pre teba jednoduché. Povedala Nila a zatvárila sa vážne.
Tak ako predtým, musíš sa sústrediť čo najviac. Si zvyknutá koncentrovať energiu do svojich rúk, potom ju zamiešať s ohňom a z rúk ju následne vypustiť. Ale ohnivé kúzla ktoré používaš sú len dočasné. Existujú len kým netrafia nejaký povrch, tvojho protivníka, cieľ, alebo kým oheň jednoducho nie je zahasený. Pri mimo telovom štíte ide celkom samozrejme o niečo iné. Tvojím cieľom je kúzlo niekam poslať a chceš aby tam zostalo, nie aby zmizlo. Pri obyčajnom štíte nemusíš pridať oheň, ale za to je tam mnoho faktorov ktoré musíš v rýchlosti určiť... miesto kde štít bude, jeho veľkosť, jeho forma, tvar, jeho hrúbka, koncentrácia energie v ňom, ktorá určuje jeho odolnosť, jeho trvanie... je toho veľa. A to ešte nechci vidieť elementálne štíty. Tam treba pridať aj konkrétny element a k tomu patrí niekoľko ďalších faktorov. Ale na začiatok si daj načas a všetky faktory si pekne po jednom ujasni. Vysvetľovala Nila čo najpomalšie aby sa tieto informácie vlepili Lilynette do mysle.
Najprv sa sústreď a vyvolaj do rúk surovú mágiu. Nepridávaj oheň, ten teraz nechceme. V prvom meradle nedávaj príliš vysokú hodnotu, na začiatok nám bude stačiť slabý štít. V druhom meradle použi nižšiu hodnotu - chceš aby štít pokrýval plochu aspoň 1x1 meter. Bude ti zbytočný centimetrový štít, ten ťa neobráni. Tretie meradlo je vždy hodnota 6 - Vytváranie. Po tom ako si určíš tieto hodnoty, urči si miesto... pre tentoraz na niekde na zemi, štít bez pevnej podložky potom. Miesto určuj rovnako ako pri strieľaní ohňom, stačí rukami. V rukách následnej vyformuj jeho podobu, musíš magergiu poriadne roztiahnuť, aby bol čo najväčší. A neboj sa že rozsah tvojich rúk je malý, surová energia sa rozpína až kým ju nezastavíš. Rovnako urči jeho hrúbku. Ak chceš aby bol odolnejší a vydržal viac námahy, vlož doň viac magergie. A o jeho trvanie sa zatiaľ nestaraj. To sa naučíš potom. Tak... to skús. Vyzvala Nila Lilynette a na ukážku vytvorila vzorový štít. Celý proces vytvárania jej trval menej ako sekundu. Vyzeralo to ako jednoduché mávnutie rukou. Ale celý myšlienkový proces, naučený, bol neuveriteľne zložitý.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 16 I_icon_minitimeSo 22 december 2012, 22:48

Lilynette

Jej výklad bol celkom obsiahli. Užívala som si pri ňom jemné chladenie vody na mojej pokožke. Hlavu som už mala viac menej čistú a tak sa mi jej slová celkom ľahko pamätali. Vstrebávala som ich a bez jedinej otázky som stále len prikyvovala. Neznelo to až tak zložito, aspoň pre teraz nie. Prvotná forma toho jej štítu mala byť celkom jednoduchá a zároveň účinná. Ľudia by za takúto pomôcku kludne obetovali svoju pravú ruku.. aspoň vojaci. Koľko krát sa stane, že vás s diaľky odstrelí šíp ? A vy sa nemáte ako brániť? Toto kúzlo navyše malo účinkovať nie len na šípy ale aj na iné veci. Keď štít vytvorila, urobilo to na mňa celkom dojem. Toto bola dračia stopa, ktorá bola ešte celkom ďaleká od úrovne, ktorú som teraz ovládala ja. Aspoň som si to myslela. Nakoniec som sa v umelo vytvorenom jazierku len postavila a načiahla som ruku ku Nile. Sústredila som tam moju magickú energiu. Z končekov prstov mi v momente vyšľahli iskri surovej mágie. Prvá hodnota naozaj nebola vysoká. Dala som ju na hodnotu 5, takže som typovala, že by ho dokázal zničiť aj silnejší závan vetra. Spočiatku som však chcela ten štít vôbec vytvoriť a tak som sa o jeho kvalitu zatiaľ nestarala. Pri druhej hodnote som zasa využila trocha vyššie číslo, aby štít v momente nezmizol a aby pokrýval určitú plochu. Nechala som ho na štyridsiatke. Pri tretej hodnote som využívala vyvolávanie a to bolo číslo šesť. Všetky hodnoty som do seba skombinovala a rukou som len mierne mávla. Posnažila som sa vystreliť nie príliš silný štít, kúsok predo mňa tak, aby sa postavil medzi mnou a Nílou.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 16 I_icon_minitimeNe 23 december 2012, 21:07

Prvý pokus celkom očakávane nevyšiel, ani druhý, ani tretí. Z rúk Lilynette síce vyletela masa magergie, ale vždy sa len rozpadla pri prvom dotyku s pevnou zemou. Jej štíty nedokázali udržať formu čo bol bežný problém každého začiatočníka, keďže s udržiavaním formy doteraz netrénovala. Ohnivé kúzla nepotrebujú príliš udržiavať formu, oheň je premenný, nie stály. Nila jej poradila aby sa špeciálne sústredila na udržanie formy a pridala hrúbku. Po čase sa Lilynette podarilo vytvoriť ako taký štít, ktorý už aj vyzeral ako štít. Tentoraz aspoň stál na mieste a nerozpadol sa. Nila skúsila jeho pevnosť. Po jej prvom dotyku sa rozpadol na kusy a magergia sa vyparila.
No, ale aspoň si ho vytvorila. Myslím, že tento by nezabránil ani v lete muchy... Zasmiala sa Nila a pokynula Lilynette aby pokračovala v tréningu. Ku šťastiu nebol príliš vyčerpávajúci, lebo na štít Lilynette spotrebovávala len málo energie. Napokon, po mnohých pokusoch a hodinách frustrácie, sa jej podaril vytvoriť štít, ktorý vydržal priamy úder Nily. Nila doň kopla ešte niekoľko krát plnou silou - až vtedy sa rozpadol. Vonku už svitalo a dážď konečne prestal padať. Za ten čas sa Lilynette podarilo naučiť umiestňovanie štítov, ktoré na prvý pohľad bolo jednoduché, ale ukázalo sa ako skutočne zložité. Nila jej musela vysvetliť čo robiť rukami aby bol štít umiestnený podľa jej vôle. Ak ho chcela aby ležal priamo na zemi, musela rukami mávať vodorovne, ak chcela, aby pekne stál na ochranu čohokoľvek za ním, musela rukami značiť inak, a podobne. Rovnako jej musela vysvetliť ako určovať diaľku jeho doletu. Určovanie veľkosti štítu Lilynette pochopila rýchlo, a Nila ju poučila, že čím väčšia plocha štítu, tým slabšia ochrana. Ale to záleží len od toho, koľko magergie do štítu používateľ vloží. Obrovský hrubý štít zo silnou koncentráciou dokázal mága unaviť značne. Tak ju Nila upozornila aby vždy vytvárala len štíty v takej veľkosti akú minimálne potrebuje, nikdy viac. A čo sa týka trvania štítu, Nila ju naučila aby ho použila len na obmedzenú dobu, a ten potom podľa možnosti a potreby predlžovala.
A potom pokračovala. Bolo toho neskutočne veľa. Lilynette sa musela naučiť ako vytvoriť štít, cez ktorý je priechodná jej vlastná mágia, a ktorý zabraňuje nepriateľským útokom a mágii. Nebolo to nič jednoduché, ale napokon sa pri jednom štíte Nile prejsť cez neho nepodarilo a Lilynette áno, čo znamenalo len jediné - konečne sa podaril.
Napokon tréning ukončila vysvetlením, že spojenie mága a štítu sa po jeho vytvorení neprerušuje. Lilynette ho mohla na diaľku stále ovládať - medzi kúzlami ktoré mág vyšle a mágom je vždy akási neviditeľná ''cesta'', po ktorej kúzlo letelo do svojho cieľa. Niektorí mágovia sa špecializujú na prerušovanie tejto zostatkovej cesty, ale to sa týka len tých pokročilých. Takto jej vysvetlila, že keď si Lilynette nie je istá ako odolný štít potrebuje, nech vyšle štandardný štít a nechá doň nepriateľa búšiť. A potom podľa reakcie štítu ho jednak zosilniť, jednak zoslabiť. Ak sa po kúzle nejakého mága rozbije, musí ho okamžite posilniť na úroveň kúzla ktoré ho rozbilo, možno aj viac. Takto si Lilynette zabezpečí dobrú ochranu. Toto skúšanie má však veľa nevýhod. Mnoho mágov proste do štítu nestrieľa už len z tohto dôvodu, a mnoho z nich na štít schválne použije svoje najslabšie kúzlo, len aby hneď to použili omnoho silnejšie, ktoré štít zničí poľahky. Po tomto dlhom výklade a celodennom tréningu už začínala byť Lilynette skutočne unavená a to množstvo informácií sa jej v mysli plietlo.
Ploché / stenové štíty zatiaľ budú stačiť. Okrúhle sa naučíš neskôr... vysvetlím ti ešte ručný štít, ktorý budeš môcť využiť na osobnú ochranu. Je to prakticky ako štít ktorí používajú bežní bojovníci, až na to že je magický. Rovnako ho ''držíš'' v rukách, rovnako funguje. Až na to že ho môžeš formovať, určovať jeho veľkosť, hrúbku, odolnosť, môžeš ho kedykoľvek deaktivovať. A neskôr ti vysvetlím aj ako ho nabiť elementálnou mágiou. Taktiež aj ako urobiť štíty - teda štíty zo surovej mágie - neviditeľnými. Ukončila Nila svoj výklad, ktorý trval celé hodiny a z úsmevom pozrela na Lilynette.
Chceš si odpočinúť alebo ešte pokračovať? Mám vysvetľovania na niekoľko dní.

Na ďalší deň Nila nekompromisne pokračovala vo vyučovaní a Lilynette bola nútená trénovať po celý deň takmer bez prestávky, či chcela alebo nechcela. Nila ju naučila ako vytvoriť štít tak aby bol neviditeľný a jeho viditeľnosť pohodlne regulovať. Tento trik aj tak na iných mágov nefungoval, lebo tí neustále používali magergické videnie, čo znamenalo že vždy videli kde sa nachádza aká magergia. Ale neviditeľnosť štítu fungovala na obyčajných protivníkoch, ktorí takýto špeciálny magický zrak nemali.
Po tomto jej nakázala aby vytvorila štít ktorý na jednom mieste zostane celý deň a nezmizne. Tým vyskúšala ako Lilynette dokáže časovo udržať štít. Musela jej ukázať aj štít ktorý bol priechodný pre všetkých - teda fungoval len na oklamanie, aby si protivník myslel že ten štít v skutočnosti slúži na ochranu. Toto odvetvie už malo blízko k ilúzii, avšak len teoreticky, prakticky to bola skutočná surová mágia, a nie len jej odraz ako pri ilúziach. Ďalej mala vytvoriť štít nepriechodný pre nikoho a napokon priechodný len pre používateľa. Napokon vyskúšala akú má Lilynette kontrolu nad svojimi štítmi. Nechala Lilynette vytvoriť štandardný štít a postupne naň útočila silnejšími útokmi. Lilynettina úloha bola prispôsobovať odolnosť štítu útokom Nily.
Ku večeru pokračovala výkladom o celkom novej veci - osobných ručných štítoch. Ich funkcia bola rovnaká ako funkcia klasických železných štítov. Lilynette sa zatiaľ mohla naučiť len obojručný, lebo kúzlenie jednou rukou bolo pre pokročilých mágov. Jeho výhody sú, že poskytuje veľmi kvalitnú ochranu pre používateľa v tom smere, že ho drží v rukách, čo znamená že ho môže v zlomku sekundy posilniť, zoslabiť, zrušiť alebo inak sformovať. Nila však odporučila tento štít použiť len vo chvíli keď Lilynette neplánuje robiť nič iné okrem obrany, lebo obe ruky boli pri jeho používaní zamestnané a tak je útok znemožnený. Vysvetlila, že tento ručný štít môže Lilynette sformovať do akéhokoľvek tvaru, formy a veľkosti. Rovnako sa dá regulovať jeho hrúbka a platia pre neho prakticky všetky zákonitosti ako pre obyčajný mimotelový štít.
Pokračovala vysvetľovaním ako tieto štíty - mimo telový plochý a obojručný plochý - ktoré sa Lilynette naučila, zmeniť do iných tvarov - viac prispôsobivých a aerodynamických. Vlastne to znamená, že jej ukázala ako tieto dva typy plochých štítov zatočiť a zakrútiť do iných tvarov. Lilynette teraz dokázala urobiť nie len plochý štít, ale aj v tvare trojuholníka, kruhu a iných geometrických tvarov. Ukázala jej ako sa dajú ploché štíty ľahko obísť - mágovia jednoducho dokážu svoje kúzla ovládať a tak môžu jednoducho plochý štít obísť a zasiahnuť protivníka alebo predmet ktorý chráni. Ale keď ho používateľ zatočí a zakrúti, tak je ochrana štítu zvýšená. Toto už malo veľmi blízko ku guľovým štítom, ktorými Nila pokračovala. Tie sa vytvárali pomerne jednoducho - do úvahy sa pri ich tvorbe brali rovnaké faktory, až na tie ktoré sa týkali tvaru a formy. Nila Lilynette ukázala a vysvetlila ako vytvoriť mimo telový štít v tvare gule, ktorý ochraňoval z každej strany a bol najviac univerzálny. Jeho nevýhoda bola že pokrýval veľkú plochu a tak aby bol silný musel používateľ spotrebovať veľké množstvo energie. Okrem guľových je možno vytvoriť aj trojuholníkové, v tvare kocky, akýkoľvek, aký chce mág vytvoriť a potrebuje. Pri týchto sa tiež dá aplikovať neviditeľnosť.
A tak sa minul tretí deň v tomto dočasnom bývaní. Velli naďalej pokojne spal a celý čas vyzeral ako mŕtvy, nebyť Nily ktorá dokázala vidieť jeho slabú životnú energiu, ktorú jeho telo vydávalo.
Na tretí deň Nila pokračovala vo svojom výklade. Znova štíty. Nila tretí deň označila ako posledný ktorý sa bude týkať štítov. Plánovala to už dokončiť a vo finálnej skúške zistiť čo sa Lilynette naučila, ktorú naplánovala na štvrtý deň.
Ráno jej ukázala ako štíty umiestniť kamkoľvek - takže aj do vzduchu. Doteraz Lilynette vedela ako ich umiestniť na pevnú zem. Umiestňovanie štítov do voľného priestoru si vyžadovalo viac sústredenia v tom zmysle, že Lilynette sa musela na štít sústrediť počas jeho letu do cieľa a sama ho zastaviť tam kde ho chce mať. V tomto spočívala jeho nevýhoda - počas tohto sústredenia ju mohol protivník ľahko prekvapiť. Ku šťastiu let vystreleného kúzla je rýchly a tak to spravidla trvá len niekoľko sekúnd, samozrejme, záležalo na tom, ako ďaleko ho Lilynette chcela umiestniť. Pokročilí mágovia dokázali medzitým robiť niečo iné, ale Lilynette sa zatiaľ na štít musela poriadne sústrediť aby jej niekam neuletel. Takže teraz už mohla Lilynette umiestniť akýkoľvek štít kamkoľvek. Samozrejme, táto lekcia sa týkala len mimotelových štítov. Obojručný osobný štít bol výlučne pre používateľa. Nila jej ukázala aj niekoľko dôležitých trikov - napríklad mohla štíty umiestniť do voľného priestoru nad seba a využiť ich ako schodíky alebo jednoducho odrazový mostík. V skutočnosti, možností bolo v tomto ohľade nekonečno. Lilynette mohla štíty voľne robiť viditeľnými - neviditeľnými, hmotnými - nehmotnými, podľa toho ako si to vyžadovala bitka. Skúsený a bystrý mág dokáže poraziť mocného protivníka aj s jedným jediným kúzlom - čistým magickým štítom. Na oklamanie protivníkov existoval milión trikov s týmito štítmi, vďaka tomu že sa dajú voľne formovať, regulovať, meniť a pod.
Po obede sa konečne dostala k elementálnym štítom. Keďže Lilynette ovláda len oheň, ukázala jej ako vytvárať ohnivé štíty. Tie mohli slúžiť na veľkú paletu funkcií - na popálenie protivníka, pohltenie jeho ohnivých útokov, ochrana proti ohňu, ba až imunita, až po jednoduchú obranu. Elementálny štít bol prakticky obyčajný štít - a teda sa na neho aplikovali presne všetky faktory ako na obyčajné - až na to že má do seba primiešaný element. V prípade Lilynette ohnivý. Proces jeho vytvárania bol rovnaký, len do neho musela vložiť oheň pred jeho použitím. Takto sa naučila Lilynette vytvoriť ohnivé mimotelové štíty, ako aj osobný obojručný ohnivý štít. Pre niektoré prípady mohli ohnivé štíty slúžiť aj na útok, ale len veľmi obmedzený. Ale platia na nich všetky rovnaké zákonitosti. A keďže Lilynette celkom dobre chápala oheň, aspoň po TOM stretnutí, pokračovala ešte ďalej a ukázala jej ako pohltiť oheň - akýkoľvek - a doplniť sama sebe magergiu. Takto mohla Lilynette pohlcovať do seba hocijaký oheň v blízkosti a zregenerovať sa ním. Preto jej vysvetlila že výhodné je bojovať v prostredí kde horí. Dokonca poznamenala, že mnohí ohniví mágovia pred bojom zapálili svoje okolie, aby neskôr v boji mohli čerpať jeho energiu do seba. Nila Lilynette pripomenula, že ako Nositeľka má v tomto obrovskú výhodu - pohlcovanie energie z okolia je kvôli bytosti v nej omnoho silnejšie. Rovnako teraz mohla Lilynette svojimi štítmi pohltiť akékoľvek ohne, aj ohnivé útoky nepriateľských mágov. Teda ak nebudú silnejšie ako štít.
Na večer si nechala Nila posledný typ štítu. A ten ktorý Lilynette skutočne najviac chcela. Telový štít, ktorý pokrýva celé telo. Nila povedala, že tento štít majú niektorí mágovia na sebe celý život. Tým chcela vyznačiť jeho časté využívanie. Tento štít nemal nič spoločné s rukami, používateľ sa musí sústrediť a magergiu zo seba doslova vytlačiť na povrch. Potom pokryje celé telo. Ale nemusel vždy pokrývať celé telo - jeho rozsah sa dá regulovať a môže napríklad pokrývať len hlavu, alebo nohy, alebo hrud, alebo ruky. Jeho nevýhodou je že po celú dobu jeho existencie uberá používateľovi energiu. Avšak len minimálne. Energiu skutočne uberá až keď tento telový štít dostáva zabrať. Takže aj keď ho má niekto aktivovaný celý deň, ale nikto naň neútočí, je to v poriadku, je len minimálna spotreba energie. Ale akonáhle musí telový štít zdolávať útoky, priamo berie mágovi energiu z tela a snaží sa nápor vydržať. Ak ho mág nedeaktivoval v správnej chvíli, mohla ho spotreba energie aj poľahky zabiť. A v tomto spočívala jeho nebezpečnosť. Ak mága ktorý má telový štít zasiahol príliš silný útok, štít okamžite z mágovho tela zoberie energiu potrebnú na odrazenie útoku, a ak tejto energie zoberie príliš veľa, mág môže zomrieť kvôli tomu že si ju vyčerpá. Ale štít sa dal vytvoriť tak aby po nejakom určitom nápore opadol dole a nesnažil sa útok vydržať. Na jazdenie na drakoch Nila vysvetlila že stačí aktivovať telový štít na nohách, a spotreba by mala byť minimálna, aj napriek ''útokom'' dračích šupín. Tento štít mohol byť tiež viditeľný aj neviditeľný, rovnako ako pri obyčajných štítoch. Ukázala jej aj ako dokáže telový štít zmierniť pád z veľkej výšky na zem. A napokon Lilynette ukázala úžasne efektnú srandu - naučila ju ako vytvoriť elementálny, teda ohnivý, telový štít. Vyzeralo to skutočne super, lebo Lilynette akoby celá horela. Ale oheň jej nespôsoboval zranenia, cítila len jeho príjemnú teplotu. Nila jej povedala že toto sa dá využiť proti mrazu, proti čomukoľvek kde pomôže telo obalené ohňom. A elementálna verzia telového štítu funguje rovnako ako elementálna verzia mimotelového či osobného štítu. Takže môže pohltiť oheň a ohnivé kúzla.
Po vyčerpávajúcom dni si Lilynette zaľahla a takmer okamžite zaspala.
Nadišiel štvrtý deň, a to deň, ktorý plánovala Nila vyskúšať Lilynette zo všetkého čo sa týkalo štítov.
Tak sa ukáž... Nila sa postavila ku vchodu jaskyne a pousmiala sa. Lilynette sa postavila ku Vellimu a mala za úlohu ochrániť ho za každú cenu. Nila povedala že nebude využívať mágiu, ale len akrobaciu a svoje fyzické schopnosti. Pre prvý test.
Nila jej nedala ani veľa času a od vchodu sa rozbehla smerom k Lilynette a Vellimu s dýkami v rukách. Kľučkovala a snažila sa nebežať rovno ku svojmu cieľu. Medzi vami zostávalo asi tridsať metrov.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 16 I_icon_minitimePo 24 december 2012, 13:43

Lilynette

Moje prvé pokusy vytvoriť štít boli neúspešné. Nestrácala som však hlavu a ani chuť do cvičenia, ktoré mi Níla udelila. Učila som sa predsa od drakov, ktorý z mágov to o sebe mohol povedať? Veľa ich rozhodne nebolo. Chcela som čas, ktorý s Nílou strávim počas Velliho spánku využiť naplno a tak som bez odvrávania či nejakej známky *nechcenia* pokračovala v skúšaní, vytvarovaní štítu. Bolo to prekvapivo náročné. Oheň bol element, ktorý moc ovládanie nepotreboval. Mág ho vypustil a on svojou deštrukčnou silou zničil všetko čo mu prišlo do cesty. Bol to jednoduchý a účinný proces. Ohnivé kúzlo sa totiž aspoň podľa mňa neupínalo na tvar kúzla. Načo vytvoriť nejakého ohnivého orla, keď ohnivá neforemná koncentrovaná guľa bola ešte silnejšia ? Aspoň ja som si moc na tieto efekty nepotrpela... teda aspoň zatiaľ nie. Nakoniec sa mi podarilo vytvoriť štít, ktorý by však podľa slov Níly nevydržal ani nálet muchy. Musela som sa uchechtnúť. Niekto by sa možno cítil sklamaný no ja nie. Nikdy som nerobila tú istú chybu dva krát a nemienila som ich zrazu začať rovnaké chyby robiť. Chyba sama o sebe bola vždy veľmi poučná. Aspoň pri obyčajných cvičeniach.. človek sa z chýb učí. Čím väčšia chyba, tým väčšie nebezpečenstvo a tým viac si z toho mág alebo aj človek zoberie. Niektoré chyby ľudí stoja život, zatiaľ som sa však takej nedopustila a dúfala som, že sa ani tak skoro nedopustím. Pokračovala som v skúšaní štítového kúzla na základnej úrovni. Darilo sa mi.. v podstate stále viac a viac. Následne ma čakala rôzna gestikulácia, pomocou ktorej sa štíty umiestňovali. Bolo to prekvapivo náročné a ja som sa znova cítila, ako keď ma Marikhelm učil robiť moje prvé gestá, ktoré však patrili ohňu a jeho agresívnym kúzlam. Našťastie tu tie postavenia neboli až tak nesmierne náročné a navyše.. už som nejaké základy mala. Nebola som už taká strnulá a rýchlo unaviteľná, ako keď som prišla do Engenirthu. Nech už ma v Engenirthe naučili čokoľvek, rozhodne som toho viac vydržala a tak mi ďalšie učenie išlo o niečo rýchlejšie. Nastala ďalšia ťažká úloha. Mala som vytvoriť štít, ktorým prejde moja vlastná mágia. Vlastne to bolo spočiatku celkom.. jednoduché. Na druhú stranu v momente, keď som sa začala sústrediť aj na niečo iné, teda na ohnivé kúzlo ktoré malo štítom prejsť, sa štít rozpadol. Trvalo mi niekoľko hodín, kým som sa ako tak naučila sústrediť hneď na dve veci naraz. Bolo to.. náročné. Ako keby ste si chceli myseľ rozdeliť na dve od seba nezávislé časti a s každou jednou robiť naraz niečo iné. V ten deň pretieklo veľa krvi.. a to práve z môjho nosa a úst. Psychický vypätie ktoré ma zužovalo po namáhavom cvičení ma hneď na konci dňa poslalo do bezvedomia. Bolo to aj kvôli tomu, že som sa práve posledné civčenia zamerala hlavne na štýl cviku *pokus-omyl* ktorý bol viac než namáhavý.

Ďalší deň nebol o nič ľahší. Tento krát som však trénovala už odzačiatku.. teda od rána až kým som znova od vyčerpania takmer neupadla do bezvedomia. Na programe boli stále štíty. Bola som rada, že sa ich učím do takýchto podrobností. Bolo to veľmi užitočné kúzlo a je jedno, či už v boji proti normálnym ľuďom alebo mágom. Naučila som sa môj štít zneviditeľniť. To bolo viac než užitočné. Následne som mala vytvoriť jeden štít, ktorý mal na danom mieste vydržať celý deň. Keď si človek zoberie, že som pri tom naďalej skúšala a učila sa o rôznych druhoch štítov, mala som pocit že ma o chvíľku roztrhne. Prestávky som mala len minimálne, aj to na to, aby som sa mohla okúpať a najesť. Približne v polke dňa som začala pociťovať, ako mi svaly začínajú vypovedať službu. Silou vôle som však vydržala aj naďalej. Tretí deň sa môj tréning v štítoch začal chíliť ku koncu. Naučila som sa osobný štít, ktorý sa mi spočiatku zdal dosť náročný. Pochopila som jeho výhody no aj to, prečo nie je dobré tento štít nechávať pohlcovať útoky bez obmedzenia. Príliš silný útok sa mohol rovnať okamžitej smrti. Túto podstatnú vec som si tak, ako aj každé iné v momente zapamätala a nemienila som ju len tak zabudnúť. Celý tretí deň som skúšala nové druhy śtítov, rovnako ako aj druhý deň. Po tom som si všetky opakovala. V tretí deň som nekonćila skôr aj cez to, že som musela byť v ten štvrtý úplne fit kvôli Nilinej malej skúške.

Stála som kúsok od Velliho a pozerala som sa na Nílu v jej ľudskej podobe... alebo skôr elfej. Nevedela som prečo no ovela viac mi pripomínala elfku. Vytiahla dýky a pouistení, že nebude používať mágiu som mala Velliho ubrániť všetkým možným spôsobom, nech už to stojí čokoľvek. Vedela som že ho nezabije.. skúšala mňa a mojou úlohou bolo, aby som jej zabránila v tom, aby sa k nemu dostala. Snažila sa klúčkovať a tým mi pekne sťažila prácu. Napadla ma len jedna taktika, ako ju dostať.. tou bolo pochopiteľne uzavretie. Mienila som využiť len jediný štít no ten som pravdepodobne musela tvarovať a tak to mohlo byť viac než náročné. Spravila som gestá rukou, pri čom som smerom k nej vyslala priezračný prúd mágie. Tá sa kúsok pred ňou sformovala do klasickej steny. Bol to základný a úplne najjednoduchší štít, ktorý som mohla vytvoriť. V momente som však rukami začala znova pohybovať a stopa medzi mnou a štítom stále nezmizla. Začala som ho tvarovať a s´tít sa začal rozťahovať, pri čom sa trocha zatáčal, až začala naberať tvar oválneho štítu. Chcela som ju ním obklopiť a nakoniec ho z druhej strany a uzavrieť. Z prvého dňa som si pamätala, akú má asi silu, keď mi do štítu trieskala, keď sa ho snažila zničiť. Preto som silu śtítu nastavila len kúsok nad túto hodnotu.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 16 I_icon_minitimeUt 25 december 2012, 18:10

Nila sa uznanlivo zasmiala a v rýchlo začala robiť premety smerom dozadu aby sa vyhla uzatvoreniu v štíte. Tým si Lilynette získala niekoľko metrov a Nila bola nútená vrátiť sa na začiatok, smerom ku vchodu jaskyne. Toto ju síce spomalilo, ale od vchodu sa v zápätí okamžite znova rozbehla smerom ku Vellimu a Lilynette.
Využiť to ako väzenie je tiež jeden z príkladov využitia, to áno. Aj keď na to slúžia efektívnejšie kúzla. Ale aj tak dobrý nápad. Povedala počas behu Nila a aj keď síce pred tým povedala že mágiu používať nebude, náhle sa v stotine premenila na akúsi vodnú formu a ako voda sa bleskovou rýchlosťou premiestnila rovno pred Lilynette. Nebolo to možné zachytiť, celé to trvalo len sekundu. Nila vyskočila na Lilynette s oboma dýkami a takto chcela Nila pravdepodobne vyskúšať aj ako sa dokáže Lilynette obrániť v blízkom útoku.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





4|A|9999 - Stránka 16 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 16 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
4|A|9999
Návrat hore 
Strana 16 z 24Choď na stránku : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 20 ... 24  Next
 Similar topics
-
» 4|A|9999
» 4|A|9999
» 4|A|9999
» 4|A|9999
» 4|A|9999

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: