Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 4|A|9999

Goto down 
3 posters
Choď na stránku : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Next
AutorSpráva
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 20 I_icon_minitimeŠt 24 január 2013, 20:01

Lilynette

Pozerala som sa na Nílu. Keď začala kývať hlavou na nesúhlas, len som na chvíľku odvrátila pohľad. Chápala som ju.. veď, to bol môj osobný problém. Následne som sa na ňu však znova pozrela, pri čom som zaregistrovala kútikom oka jej výraz pri vyslovení Aglasovho mena.
"Stalo sa niečo?" Spýtala som sa po chvíľke, páč som netušila.. prečo sa tak tvárila a nad čím rozmýšľa.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 20 I_icon_minitimeSo 26 január 2013, 22:08

Mohla by si mi to zopakovať? Aglas? Erasov drak? Spýtala sa zaujato Nila. V jej očiach sa zračila zvedavosť zároveň s prekvapením.
To je hlúposť. Nepoznám žiadneho Aglasa. A to ti dokážem vymenovať každého jedného ktorý žije a žil. Dodala zatiaľ čo sa zamyslene pozerala do zeme. Napokon pokrútila hlavou na potvrdenie jej odpovede.
Môžeš mi o ňom povedať niečo viac? Odkiaľ ho poznáš? Kde si ho stretla? Bolo to za zvláštnych okolností? Ako sa správal? Pravdepodobne je to nejaký drak v krytí. Musím uznať, zaujalo ma to.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 20 I_icon_minitimeSo 26 január 2013, 22:26

Lilynette

"No, je to čierny drak, naozaj veľký. Robila som u neho skúšky do Engenirthu, kde bol aj hlavným majstrom. Neviem ti povedať o ňom v podstate nič viac. Čo sa týka jeho schopností ehm.. keď sa Marikhelm, majstri a draci stretli, neuniesla som to a ten tlak ma poslal do bezvedomia. No.. klamal my raz, nedivila by som sa, keby že ma klamal aj v jeho mene." Mierne som pokrčila ramenami, na čo som sa pomaly zo zeme postavila a znova som cez seba prehodila hnedý plášť. Typovala som, že čoskoro tak či tak pôjdeme a viac menej som už bola nedočkavá.
"Mala by si ho prebudiť, nechcem riskovať, že sem napochodujú strážnici s Engenirthu, doprevádzaný desiatkami mágov a poprípade niektorým majstrom. Síce som sa s tebou naučila za tých 37 dní veľa, teda rozhodne viac než za mesiace v Engenirthe ale.. majstri sú majstri. Heh.." Mierne som sa uškrnula. Cez hlavu som si prehodila kapucu a podišla som k východu.
"Inak, čo ty ? Stihla si si počas môjho učenia, aspoň trocha oddýchnuť?" Dodala som ešte otázku, ktorá ma viac než veľmi zaujímala.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 20 I_icon_minitimeSo 26 január 2013, 22:59

Nila si pre seba len niečo nepočuteľne zamrlala a znova sa zamyslela. Očividne jej Lilynettina klasifikácia nijako nepomohla, lebo čiernych drakov bolo značné množstvo. A veľkých drakov by sa tiež dalo nájsť dosť. No čo ju skutočne zaujalo bola zmienka o tom že bol hlavným majstrom Engenirthu.
Ak to je pravda, nemohol to byť len obyčajný drak. Nenapadá ma kto by to mohol byť z Isenovej gardy. A ty hovoríš že patrí k Erasovi... z nich ma nenapadá ani jeden. Pokiaľ viem, na Erasovej strane neboli žiadne čierne draky. Jedine že by dezertoval, ale na nič také si nespomínam. Dodala neustále premýšľajúc nad tým kto by to mohol v skutočnosti byť. Napokon sa aj na tieto myšlienky zatiaľ vykašľala a spoločne podišla s Lilynette k východu.
Pravdu povediac, neoddýchla som si príliš. Nie som vyčerpaná len fyzicky... a... a ako už hovoríš o majstroch z Engenirthu, máme problém. Začala hovoriť Nila no uprostred vety zmenila tón hlasu a prudko sa otočila smerom k zasneženému lesu, ktorý sa rozliehal pred jaskyňou až ku pobrežiu.
Z lesu vychádzala akási osoba a mierila rovno k vám. Na hlave mala tmavú kapucňu proti silnému a chladnému vetru, a na sebe čierne kožušiny. Dračica sa postavila pred Lilynette a nahlas si vzdychla.
Skutočne máme problém.
Neznáma osoba sa dostavila len desať metrov pred vás, a z hlavy si zložila kapucňu. Bol to majster Agnir, jeden z majstrov Engenirthu. Ak ho Nila identifikovala ako problém, bolo v dobrom záujme Lilynette spomenúť si na jeho schopnosti a akú mágiu používa, ešte kým nie je neskoro.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 20 I_icon_minitimeSo 26 január 2013, 23:21

Lilynette

"Hmm.. neviem no. Nevedela som, že sa čierny draci ku Erasovi vôbec nepridali." Povzdychla som si, po čom som na jej ďalšie slová pohľad obrátila von. Musela som sa trocha posunúť stranou, pretože sa Níla postavila predo mňa.. asi aby ma chránila. Moja obrana sama o sebe však podľa mňa bola o niečo lepšia, než tá jej, v jej momentálnom stave. Sledovala som postavu v kapucni a snažila som sa rozoznať niekoho, známeho. Bol sám.. preto som si myslela, že to asi aj majster naozaj bude. Predsa len, normálnych mágov by poslali asi v skupinkách.
"Majster Agnir, jediný mogg v radách majstrov.. očarovávanie, vyvolávanie, alchýmia, vytváranie." Zamumlala som tichším hlasom a rýchlo som začala určovať všetky tri základné hodnoty na to, aby som si na tele vytvorila štít. Nemal vydržať moc veľký nápor. Dúfala som však, že vydrží dosť veľký na to, aby ma stihol upozorniť a poprípade, aby som pri silnejších útokoch stihla skôr zareagovať. Nečakala som však žiadne ohromne silné ohnivé či bojové kúzla. Nevedela som prečo, ale majster Agnir my vždy skôr pripadal ako niekto, kto sa zameriava na podporu ostatných či na výskum, než na priamo boj.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 20 I_icon_minitimePo 28 január 2013, 17:07

Agnir urobil pár krokov dozadu a vystrel pred seba otvorené dlane.
No to ma podrž. Samotná Nila - povodnica. Kedy si prešla z ničenia a zaplavovania údolí k vyučovaniu mladých mágov? Spýtal sa sarkasticky majster. Bol predsa historik, ovládal všetky mená, dračie či iné, a rovnako aj historické udalosti. Nila sa iba zamračila, ale neodpovedala. To čo povedal majster sa nesnažila ani zamietať.
Mladá Lilynette, máš vôbec poňatia s kým sa to premávaš? Možno ťa to udrie silno, slabo, ale vedľa teba stojí samotná dračica povodnica.
Lilynette vedela o čo ide. Dračica povodnica sa nachádzala v desiatkach klasických ľudských rozprávok, ktoré ovláda každé dieťa. Vždy v príbehoch a rozprávkach slúžila ako nepriateľka, zlá dračica, ktorú musí hrdina nejako zabiť, či zlodej, alebo rytier v blýskavom brnení. Okrem iných drakov ktoré sa v týchto príbehoch nachádzali, povodnica robila to čo naznačuje jej meno - vytvárala záplavy, ničila úrodu, topila ľudí, celé dediny, ba aj mestá. Až teraz si Lilynette dokázala dať dve a dve dokopy... nila v dračom jazyku vlastne znamenalo povodeň alebo záplava.
A Nila sa skutočne nesnažila tieto slová odmietať. Naopak, skôr ich prijala s úsmevom.
Vy ľudia to máte trochu popletené, ale áno, som dračica povodnica. A s tým som už dávno prestala. Staré časy, majstre.
Jej hlas bol podivný, taký aký ho ešte Lily nepočula. Zdal sa temný, výhražný, nepríjemný.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 20 I_icon_minitimePo 28 január 2013, 17:21

Lilynette

Mierne som podvihla obočie, ako aj kútiky úst do úsmevu.
"Prečo si myslíte majster.. že ma to nenapadlo?" Mierne som sa pootočila k Níle, ktorá už nebola taká.. príjemná. Viac menej z nej bolo cítiť jej temnejšiu časť charakteru.
"Nechceš zobudiť Volliho? Možno ho na ten krátky čas zdržím. Mal by byť oddýchnutý a tak by nám mohol pomôcť." Prehovorila som k nej, pri čom som nejaké narážky na jej prezývku proste vynechala. Nemala som potrebu sa zdesiť, či nejak prekvapiť. Patrila k Isenovim najsilnejším drakov. Isen bol už sám o sebe ten impulzívny z dvojice a viem si živo predstaviť, ako po ňom jeho draci prebrali aspoň časť jeho povahy. Aj cez jej meno a zmenu v jej nálade, však bola stále neoddýchnutá. Bola predsa len uväznená niečo cez tisícročia v jednotvárnej sopke, ktorá ju oslabovala.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 20 I_icon_minitimePo 28 január 2013, 17:39

Nila odmietavo pokrútila hlavou a potichu smerom k Lilynette šepla:
Zobudiť ho nie je také jednoduché. To bude vyžadovať viac času. A musím to urobiť ja, ty to nedokážeš. Budeš ho musieť zdržať sama. Aspoň na chvíľku. Pamätaj čo si sa naučila - je dôležité aby sa ku mne nedostal. Budem veľmi zraniteľná, mohol by ma zabiť. Vysvetlila tak aby to majster nepočul a v zápätí sa na Agnira rozbehla plnou rýchlosťou. Počas behu sa však premenila na vodu a zmizla. Lilynette si ju kútikom oka všimla za sebou v jaskyni. Takže logicky vyplývalo, že Lilynette nemôže majstrovi dovoliť dostať sa cez vchod do jaskyne, lebo tam teraz bola Nila aj Velli, obaja značne zraniteľní a bezbranní. Ku šťastiu nebol vchod až taký veľký.

Majster na seba nedal čakať. Z rúk si odhodil rukavice. Dlane mal celé pokryté namaľovanými runami, ktoré Lilynette nikdy nevidela. Bleskovo pred seba natiahol obe ruky, zamumlal niekoľko nepočuteľných slov a z rúk mu vyletelo kúzlo. Bola to akási zhmotnená runa, ktorá mierila rovno do jaskyne cez vchod. Lilynette zatiaľ ignoroval.

Majster Agnir:
[Zhmotnená runa: Paralyzácia]
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

4|A|9999 - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 20 I_icon_minitimePo 28 január 2013, 17:50

Lilynette

Prikývla som, po čom som sa v momente začala sústrediť na majstra. Prvé pravidlo súboja s iným mágom, utekajte.. nedalo sa poprieť, že to platilo hlavne v situácii, keď sa novic ako ja, stretol s majstrom. Bohužiaľ toto pravidlo som musela ignorovať a musela som odvrátiť či obrátiť všetky útoky, ktoré by na mňa bol schopný použiť. Vedela som, že to bude nad moje sily a tak som pevne dúfala, že sa Engenirth sama o sebe za tých 37 dní poriadne vyspala a stihla nabrať, čo to zo stratenej energie. Ruky som na chvíľku stiahla k sebe, po čom som jednu vystrela pred seba a oproti jeho rune som po zadaní hodnôt, vyslala [Magický štít: Kruh]. Štít sám o sebe nebol príliš silný. Vlastne by neodolal ani poriadnemu nárazu od nejakého väčšieho kladiva. Zhodnotila som však, že sa Runa viaže na živé predmety a nepatrí k tým prierazným kúzlam, ktoré by dokázali preraziť pevný objekt. V zálohe som si však pre istotu začala pripravovať hodnoty na pevnejší štít, keby týmto prvým runa prešla.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

4|A|9999 - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 20 I_icon_minitimePo 28 január 2013, 18:04

Runa nereagovala nijak zvláštne, jednoducho sa počas letu zrazila so štítom. To čo sa stalo ale Lilynette nemohla čakať. Na mieste kde sa tieto dve kúzla stretli, tam obe zastavili a nehýbali sa. Paralyzačná runa pravdepodobne slúžila aj na paralyzáciu magergie a nepriateľských kúziel. Runa akoby vošla do štítu a teda štít tam len tak nečinne visel vo vzduchu, akoby sa v jeho okolí zastavil čas. Majster túto situáciu okamžite využil. Mávol jednou rukou smerom k štítu. [Chvostová runa: Reťaz]
Z jeho ruky vystrelil smerom k štítu prúd zvláštnych rún, ktorý sa spojil s jeho pôvodnou runou. Lilynette bola stále spojená zo svojim štítom, takže pocítila že sa po líniách magergie k nej blíži akési kúzlo. Uvedomila si že to je paralyzačné kúzlo, ktorému touto reťazou zmenil cieľ. Mala len stotiny na to aby sa magicky odpojila od štítu alebo dostala paralyzáciu. Medzitým majster druhou rukou vytváral nové kúzlo. Dokázal ich vytvoriť naraz, a obe úplne odlišné. [Vyvolanie: Hyena] Z jeho ruky vyšiel hustý prúd magergie, ktorý sa začal formovať a nadobúdať tvar. Do pár sekúnd sa z magergie vytvorilo zviera, bežná hyena. Lilynette o nich čítala len v knihách, na vlastné oči ich ale nikdy nevidela. Hyena sa rozbehla po Lilynette a skočila po nej s otvorenými čeľusťami.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





4|A|9999 - Stránka 20 Empty
OdoslaťPredmet: Re: 4|A|9999   4|A|9999 - Stránka 20 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
4|A|9999
Návrat hore 
Strana 20 z 24Choď na stránku : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24  Next
 Similar topics
-
» 4|A|9999
» 4|A|9999
» 4|A|9999
» 4|A|9999
» 4|A|9999

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: