Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Prolog: Dračie dedičstvo

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 I_icon_minitimeSo 29 október 2011, 22:00

Aglas

Drak po Lilynej odpovedi sklonil hlavu k zvitku, na ktorom sa niečo objavilo. Z diaľky sa to nedalo vidieť a dračí jazyk by Lilynette aj tak nevedela nijako prečítať.
Správne. Niektorí nevedia spočítať ani 1+1. Mám s tým skúsenosti. Ale znalosť počtov absolútne nijak neovplyvňuje tvoje šance na prijatie. vysvetlil Aglas a hneď pokračoval.
Dám ti teraz pár teoretických otázok. oznámil pokojne a čakal kým sa Lilynette pripraví. Očakával že odpoveďe bude Lilynette perfektne vedieť. Až na tú poslednú. Odpoveď na ňu nenájde človek v žiadnych knihách, okrem kníh v magickej akadémii.
Vieš kto je to Isen a Eras? Vieš aká rasa vznikla prvá? Vieš čo je to dračia stofa? Kto napísal prvú knihu?
Otázky vyhŕkol rýchlo, Lilynette si ich musela zapamätať.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 I_icon_minitimeSo 29 október 2011, 22:12

Lilynette

Keď som si ho znova vypočula tak som len prikývla hlavou, nič viac, vedela som .. alebo som aspoň tušila že tu bude aj niečo z teórie. Keď sa ma spýtal naraz toľko otázok tak som začala premýšľať, rozhodne mi to však netrvalo pol hodinu či podobne.. o dve minúty som sa len nadýchla ako keď sa rozprávať pripravuje na dlhé rozprávanie. Isen a Eras sú synmi svojho otca, ehm.. ten je Otcom všetkého, proste sú to nebeské bytosti, dalo by sa povedať drakmi, oni sú tými ktorý stvorili všetky rasy, kontinenty a vlastne všetko na zemi, okrem zeme samotnej.. na tú ich ich otec uzavrel.. ževraj.. hm.. prvá rasa boli draci, nie som si tým úplne istá pretože to komolím z rôznych kníh a všetky verzie sú v podstate iné.. viem len že ich vytvoril Isen a myslím že sa s nimi chcel dostať zo zeme no .. aj tak sa mu to nepodarilo. Prvú knihu napísal myslím Eras, akú to neviem, čo je to dračia stofa priznám sa že neviem, nič mi to nehovorí. Odpovedala som, vedela by som pochopiteľne dodať ešte rôzne prkotiny a celé svoje otázky o dosť rozvinúť ale to by som už asi odbočovala z témy, nechcela som odpovedať na viac než sa ma pýtal, mohlo by to navodiť dojem že sa vyťahujem a to som rozhodne nechcela.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 I_icon_minitimeSo 29 október 2011, 22:25

Aglas

Drak si odpoveďe trpezlivo vypočul. Na všetko spokojne prikývol a keď Lilynette nedokázala odpovedať na dračiu stofu, tak začal vysvetlovať: Je to dračia časová jednotka. Využívajú ju mágovia. Veľmajster akadémie očakáva, že každý kto sa na akadémiu dostane, bude vedieť čo to je dračia stofa. Bez nej moc mágie nespravíš.
Keď to vysvetlil, pousmial sa. Lilynette vyzerala nádejne. Možno si to ani neuvedomovala, ale všetko čo robila ovplyvňovala jeho názor na ňu. Každá maličkosť, každá malá hlúposť, ktorá by sa na prvý pohľad mohla zdať zbytočná. Aglas však prakticky o Lilynette vedel všetko.
V skutočnosti nič z toho nemusíš vedieť, lebo sa to učí na Engenirthe. To čo som teraz povedal však nič neznamená. odpovedal pokojne.
Ale čo ma skôr zaujíma sú tvoje subjektívne názory na určité veci. Neber to ako test, odpovedaj ako ti hovorí srdce. oznámil.
Myslíš, že je nejaká rasa nadradená nad inú? Záleží od poradia, v ktorom boli stvorené? Mali by mať ľudia na vrch? Hmm... čo myslíš? spýtal sa Aglas a čakal na odpoveď Lily.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 I_icon_minitimeSo 29 október 2011, 22:33

Lilynette

Bola som ešte kľudnejšia než minule, predsa len.. bola som vo svojom živle, odpovedať na otázky bolo niečo v čom som bola dobrá.. aj keď to boli odpovede zlé. Začala som si však myslieť že je to.. viac menej.. zbytočné, pýtať sa ma to.. ešte kým to povedal tak som... si apsoň myslela že sa to učí až na akadémií. Jeho slová len potvrdili to, čo som si už myslela. Po jeho ďalšej otázke som ostala chvíľku ticho, už celkom dlho som to nerozoberala, na tvári sa mi usadil taký výraz typu "premýšľam", jednou rukou som si pošúchala bradu a nakoniec som sa len pousmiala. Bola to už celkom doba než som niekomu hovorila o svojich názoroch na rasy a rasové spory či podobne. Osobne si myslím že jedna rasa nemá právo druhú odsudzovať, zotročovať alebo uchovávať nejaké predsudky. Všetci sme vytvorený z "toho istého".. rozdielny je len tvar a stvoriteľ. Nemyslím si že by mali mať ľudia na vrch.. vlastne sa mi ani nepáči že sa snažia zotročiť ostatné rasy.. proste.. potrebujú byť taký.. nadradený a aj keď som človekom tak to.. neviem pochopiť. Odpovedal som nakoniec a len som sa pre seba pousmiala, bola to pravda do štipku kostí, naozaj som tento názor zastávala a on to mohol vedieť už len z toho, ako som sa bezstarostne vtedy priblížila k Moggom. Ako keby to boli ľudia.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 I_icon_minitimeNe 30 október 2011, 02:31

Aglas

Drak zo záujmom vypočul Lilynette. Celý čas na ňu neprítomne pozeral a nenechal o svojich pocitoch nič vedieť. Lilynette však očividne nebola zneistená, práve si stála za svojím názorom. Na zvitku sa objavilo pár ďalších viet, Aglas už naň ani nepozeral. Zbytočnosť...
Odpoveď som síce už vedel, po tom ako si sa správala k tým moggom. Ale aj tak je dobré sa uistiť. odvetil Aglas a porozmýšľal nad ďalšou otázkou.
Čo si myslíš o použití akýchkoľvek prostriedkov vrátane násilia a nemorálnych princípov k zabezpečeniu väčšieho blaha a šťastia ľudí? Uznávaš, že účel svätí prostriedky? spýtal sa. Nad otázkami ako tieto nerozmýšľal bežný človek, ale mágovia museli byť rozhladený vo všetkých smeroch, a teda aj v politickom. Podľa tejto jednej otázky, úplne základnej a jednoduchej, rozlišoval Aglas dva typy ľudí - radikálnych a umiernených. Od toho záležalo aký mág z dotyčnej osoby bude. A záležalo od toho aj akým magickým školám sa bude Lilynette venovať. Urobila by si všetko pre dobro svojich ľudí, svojej rasy aj za to, že by ťa znenávideli? Radikálne rozhodnutia, teda tie čo riešia dlhodobo, alebo umiernené rozhodnutia, tie čo riešia krátkodobo?
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 I_icon_minitimeNe 30 október 2011, 19:54

Lilynette

Chvíľku som sa na neho pozerala, jeho otázky boli zase. dve.. a ja som sa musela zamyslieť pred tým než som odpovedala. Teraz mi to trvalo vcelku dlhšie. Pohľadom som blúdila po celej miestnosti až som sa nakoniec iba neurčito pousmiala. Tvoja prvá otázka je trocha.. uhm v rozpore z mojim myslením.. podla mňa pojem normálnosť neexistuje, alebo je iba hodne nepresný, proste.. nič nie je normálne, všetko je svojím spôsobom.. unikátne... popravde však neviem zodpovedať ani na jednu otázku, ľudská myseľ je .. zvláštna, teraz by som mohla povedať niečo, ale v danej situácii sa zachovať inak, ešte som pred takou situáciou nestála a preto ti neviem povedať ako by som sa zachovala keby sa to malo stať. V tom druhom si však myslím že, pravdepodobne áno, no.. neviem to naisto. Ako vravím, ľudská myseľ je .. zvláštna.. hovorí jedno ale koná druhé. Odpovedala som mu nakoniec a len som sa tak ospravedlňujúco pousmiala.. v mojich očiach bolo vidieť že to myslím vážne páč to aj bola pravda. Ruky som si dala v bok a s takým, trocha uvoľneným postojom som čakala na verdikt alebo, ďalšie otázky.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 I_icon_minitimePo 31 október 2011, 03:35

Aglas

Drak si opäť vypočul čo Lilynette hovorila. Na svojom mieste sa trocha zamrvil.
Nejednoznačná odpoveď, ale pravdivá. Naozaj nemôžeš vedieť ako by si sa v takejto situácii zachovala. Veď také ľudské mláďa! povedal, krútiac hlavou a pripravoval pravdepodobne ďalšiu otázku. Posledné otázky, nebudem ťa tu zdržovať.
Ako by si v prípade potreby útočila a taktizovala na draka... povedzme na mňa? spýtal sa zo záujmom. Aké myslíš že sú časti dračieho tela vzácne? Napríklad, či sú vzácne magicky?
V každom prípade, vraciam ti tvoju knihu. Nestihol som ju prečítať, ale som si istý že z nej budeš mať viac osohu ty ako ja. povedal, pred jeho tvárou sa objavila kniha, ktorú si predtým darovala Salgovi a pomaly sa zniesla k tvári Lilynette.
A to bude asi všetko. Zostaň tu, výsledok ti poviem rovno. Myslíš, že si prešla výberovým testom z presne 958 a pol zúčastnených? spýtal sa so sarkastickým tónom v hlase.
Očividne mu robilo radosť všetkých vynervovať až do špiku kostí. Tu išlo o naozaj veľkú vec a on ju bral na ľahko.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 I_icon_minitimePo 31 október 2011, 12:25

Lilynette

Hm.. posledná otázka.. konečne.. pomyslela som si s miernym úsmevom na tvári.. ruky som tento krát dala nad hlavu.. trocha som sa ponaťahovala páč som bola.. viac menej stuhnutá z toho večného státia. nakoniec som si iba vypočula jeho otázku, celkom ma zaskočila. Bola som chytrá no nedalo sa povedať o tom, že by som bola stratég. Tak za prvé, by som sa konfilktu s drakom snažila vyvarovať. Uhm.. keby som už musela bojovať, proti tebe, tak by som používala prevažne vodu, snažila by som sa ti ju nejak.. dostať priamo do úst.. teda, donútiť ťa nejakým spôsobom prehltnúť ju, napríklad keby si chcel zrovna vychŕliť oheň alebo tak, myslím že preraziť tvoje šupiny z vonka je takmer nemožné.. ehm.. a aké vzácne časti dračieho tela? myslím že.. neoceniteľné, rozhodne by som ich nepredala za zlato, ak vieš čo tým chcem povedať. Usmiala som sa a následne som sa na chvíľku zamyslela.. na tvári sa mi na zlomok sekundy zjavil menší úsmev, nedalo sa však povedať že by som si prehnane verila. Uuhm.. popravde, myslím že .. áno, aspoň v to verím.. rozhodnutie aj tak nepripadá podo mňa, o tom rozhoduješ ehm.. myslím že ty, alebo tí ôsmi mágovia. Vykĺzlo zo mňa nakoniec. Bola som nervózna, predsa len naťahoval to a nedalo sa povedať že by ma to nechalo úplne chladnou.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 I_icon_minitimePo 31 október 2011, 12:41

Aglas

Vyzeralo, že ju moja posledná otázka celkom zaskočila. Ale na takej otázke by nebolo nič zvláštne pred približne 300 rokmi, keď boli draky celkom bežné. Našťastie sa už všetky z nich vrátili za Isenom a zostali len draky verné Erasovi, teda tie neutrálne v záležitostiach Deritrei. A ľudia už dávno neboli pripravení na draky - všetky obrany a zabezpečenia proti nim už zrušili alebo poľavili, väčšina ľudí draka ani nevidela a dozvedia sa o nich maximálne tak z rozprávok. Bojovať už nevie vôbec nikto. Keby že teraz draky opäť zaútočia, bola by to katastrofa. Presne tak, mala by si sa za každú cenu snažiť vyvarovať stretu s drakom. Aj keby si bola mocný mág, je to stále nebezpečné. Prezradím ti ja ale, že poznám mágov, ktorí dokážu draka poraziť. Je ich len veľmi málo. A s tou vodou to neskúšaj - o to sa snažilo veľa študentov. Mne totiž nerobí problém vodná mágia, takže by som ťa s vodou len porazil. vysvetlil Aglas a pokračoval: Dračie časti tela nemajú žiadny význam. Jedine tak zberateľský. Nevyliečiš s nimi nikoho, nebudeš vďaka nim mať dokonalé magické schopnosti, nebudeš z nich mať silnú zbraň alebo pevné brnenie. Časti dračieho tela sa po smrti draka rozkladajú veľmi rýchlo a do jedného dňa je z nich nepoužiteľný maglajz. Ja len tak, aby si vedela. Je to klasický mýt, že sú na niečo užitočné. A nechaj ľudí v tom. povedal a sústredil sa na zvitok, ktorý sa vznášal pred jeho očami. Takže myslíš, že áno? V poriadku. A keď ti poviem, že všetkých 16 nových učňov bolo vybraných už pri ich vstupe na Aguelský ostrov? A celý test je len taká zástierka? spýtal sa s očami stále na zvitku.

Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 I_icon_minitimePo 31 október 2011, 15:55

Lilynette

Takže, sú v podstate bezcenné? čítala som že prvý drakobijec chcel predať pôvodne mŕtve telo draka aj keď... vtedy mi to viac menej došlo, ten drak predsa nezomrel, len čakal kým jeho veznitelia poľavia v ostražitosti a potom ušiel. Na tvári sa mi zrazu blisol výraz ..taký chápavý.. taký ktorý sa na mne objavil vždy keď som prišla alebo pochopila niečo nové. Tiež som tak v tichosti zniesla jeho, kvázi kritiku, bolo mi jasné že ovláda mágiu no naozaj som nevedela ako inak ho poraziť, nikde sa nepísalo "ako" sa bojovalo s drakmi, ale len výsledok ktorý bol .. takmer vždy v prospech drakov. Po jeho posledných slovách som sa troška zaskočila.. povzdvihla som obočie no po tom som si len povzdychla. Ak mi to povieš tak sa s tým proste zmierim, ja som tie skúšky nevytvorila, tým pádom ich ani neviem ovplyvniť.. Odpovedala som mu celkom odmerane a následne sa mi na perách znova zjavil taký.. mierny úsmev.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 5 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Prolog: Dračie dedičstvo
Návrat hore 
Strana 5 z 6Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Prolog: Pohleď do tmy!
» Prolog: Pelomin
» Prolog: Odvody
» Prolog: Rozžeravená oceľ
» Prolog: Krvavé krídla

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: