Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Nečakaný odchod

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Nečakaný odchod - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 5 I_icon_minitimeUt 23 júl 2013, 21:43

Kanja, stojaca opodiaľ, si Hanazsu všimla prvá. Kupodivu na chodbe stál aj Lisirr a Garrot. Teraz však bolo úplne jedno ako sa sem dostali.
Stráže boli sprvu zmätené. Bez slova a zdesene stáli na svojich miestach a bezradne nakúkali do izby odkiaľ Hana vyšla. Kanja okamžite priskočila na pomoc, Lisirr a Garrot sa rozbehli do izby. O pár momentov odtiaľ vyniesli dobitého Turacha, ktorý nechápavo kričal na všetkých okolo.
Pustite ma! Okamžite! Dám vás všetkých popraviť! Stráže, chyťte ich! Vrieskal na celú chodbu, no strážnici sa ani nepohli. Na chodbu pribehlo aj niekoľko iných strážnikov, slúžiek a sluhov a iných pomocníkov.
Zatiaľ čo Garrot poľahky Turacha držal, Lisirr vytiahol svoju kopiju a namieril ju na neho.
Pani Xezshi, len dajte príkaz! Ja ho rozrežem ako prasa!
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Nečakaný odchod - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 5 I_icon_minitimeUt 23 júl 2013, 21:52

Hana

Kľačala som na zemi a len som sa nenávistne pozerala na svojho brata. Samozrejme som takúto reakciu predpovedala ale keby som hovorila.. že všetko išlo podľa plánov.. klamala by som. V takomto stave som rozhodne skončiť nemierila. S pomocou Kanjy som sa dokázala postaviť na vlastné a nejako udržiavať rovnováhu, tiež ma v momente prikryla plášťom.
"Nezabíjaj ho.. to potešenie.. mi nezoberieš.." Zavrčala som no momentálne som rozhodne nebola schopná v ruke udržať meč.
"Lisirr, choď za radou.. a povedz čo tento hajzel spravil.." Zakašľala som a znova ma silno rozbolelo brucho, vďaka ćomu som si ho znova musela držať rukou. Nie že by to nejak pomáhalo. Viac som však už povedať nevládala a Kanja to na mne mohla vidieť, ako aj cítiť, keďže som ju začala väčšinou sovjej váhy ťahať k zemi. Nejak mi začínalo vypínať vedomie a celý môj mozog začínal niečo na štýl hybernácie, ku ktorej sa chcel uchýliť práve na to, aby sa odpútal od bolesti ktorú som momentálne cítila.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Nečakaný odchod - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 24 júl 2013, 15:51

Lisirr pomaly zložil zbraň.
Zájdem pre veľšamanov. Tí majú najväčšie slovo v takejto situácii. Povedal a rýchlym krokom sa vydal zohnať Tzil a Tachira. Garrot stále Turacha držal a netváril sa nadšene. Turach nenávistne gánil na Hanazsu a z jeho úst vychádzali nadávky a vyhrážky.
Jeden zo strážnikov priviedol liečiteľa-šamana, ktorý sa sklonil k Hanazse a začal sa o ňu starať.

O chvíľu sa na chodbe objavila Tzil aj s Tachirom tesne v zápätí. Tzil sa zatvárila podozrievavo, kým Tachir len bez slova, očividne premýšľajúc, pozoroval situáciu.
Tzil, nech to vyzerá ako chce, Hana klame. Klame!
Veľšamanka ešte raz prezrela situáciu.
Garrot, pusti ho. Okamžite. Hanazsu odveďte a postarajte sa o ňu. Nevyzerá na tom príliš zle, ale...
Tachir jej skočil do reči.
To nemyslíš vážne, Tzil? Nevidíš čo sa tu stalo? Spýtal sa jej rozhorčene a prstom ukázal na zakrvavenú Hanu.
Tach, nesprávaj sa akoby si nikdy nevidel dievča okamžite po strate jej panenstva. Slzy, krv a bolesť - nič nové. Povedala Tzil a zakrútila hlavou.
Strážnici, ktorí stáli pred izbou celý čas, sa tiež pridali do diskusie.
Ak to bolo znásilnenie, prečo sa odtiaľ nedostala skôr? Predsa len, sám Turach ju nemohol zadržať! A kričala by hlasnejšie. Vedela že sme tu, bola tu aj jej strážkyňa, mohla volať o pomoc.
Turach sa pousmial. Tento bluf ti nevyšiel, sestrička. Bol to hlúpy ťah, skutočne. A získal som tým len ja.
Zajtra si vypočujeme obe strany a uvidíme či sa pravda objaví okamžite, alebo to budeme musieť ťahať cez súdy. Povedala Tzil a pokynula Tachirovi aby ju nasledoval. Ten chcel niečo povedať, no mávnutím ruky ho zarazila.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Nečakaný odchod - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 24 júl 2013, 16:00

Hana

Stále som ich vnímala. Ako vôbec mohli pochybovať? Rukou som sa tuhšie zaprela o Kanjy a len som po bratovi hodila jeden nenávistný pohľad.
"Samozrejme.. pustite toho sráča.. lebo on sa vie.. a vždy bude, schovávať za vyhrážky ako to spravil aj u mňa.. ale.." S trocha väčším vypätím som sa o Kanjy zaprela no to už na braat letela dýka, ktorú som jej vytiahla z opaska a hodila ju do neho behom malej chvíľky. Mierila som na oči.. ak by ho to trafilo, a ja som netušila ako by sa vyhol, bol by v momente mŕtvy.
".. tento krát.. sa z toho nedostaneš.. nedovolím ti viac sa čo i len priblížiť k MOJEJ rodine." Zavrčala som už skôr polohlasne. Tento krát som však slová myslela smrteľne vážne. Aj keď to vyzeralo tak, na čo som aj trocha bola pyšná, že sa mi vyhrážal že im niečo urobí.. reagovala som však na jeho plány ktoré mi prišli listom a hlavne na uplakanú sestru, ktorá mi včera vbehla do izby... ako aj na brata ktorý akože ochorel..
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Nečakaný odchod - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 24 júl 2013, 16:18

Hane tento hod vyšiel a dýka trafila presne tak ako to chcela. Z Turachovej hlavy vystrekla krv, pričom ho Garrot prudko odsotil, zľaknúc sa náhlej krvi a letiacej dýky. Kanja podvedome zahmatala po svojej dýke, ktorá tam nebola. Nechápavo otvorila ústa, a pohľad jej prechádzal od Turacha k Hanazse. Podobne na tom boli všetci ostatní. Popravde, Tzil sa tvárila mierne znudene. Ale to bol jej permanentný výraz tváre, už odjakživa.
Na chodbe sa v tejto chvíli neozval ani hlások. Tachir okamžite pribehol k Turachovi a vyskúšal jeho tep. Po pár sekundách zdvihol hlavu a pokrčil plecami.
Je mŕtvy.
Niekoľko ľudí pozorujúcich túto scénu odbehlo preč, niekoľko žien potichu začalo plakať.
Preboha... myslela som, že tie veci ktoré Turach chcel presadiť boli výmysly, ale... Hana, ty si skutočne zošalela. Vyslovila Tzil neveriacky.
Strážnici sa vrhli na Hanu, no do cesty sa im postavil Garrot, Lisirr a Kanja. Vo svojich krokoch okamžite zastavili a boli nútení ustúpiť. Garrot sa schuti zasmial.
Hana.. eh, Xezshi, sestra, alebo čo si... to bolo úžasné. Takže odteraz si vládkyňou? Dúfam že dostanem toho generála! Povedal hrmotavým hlasom a na tvári sa mu rozľahol široký úsmev. Podal Hane ruku a pomohol jej postaviť sa.
Tachir sa naňho zamračil.
Toto je skutočne hrozná situácia... ani neviem kde začať. Zvolajte všetkých, sem, do palácu. Chcem tu vidieť každú dôležitú tvár. A nechcem aby sa toto dozvedel niekto zvonku! Povedal Tachir a ukázal na Hanazsu.
Hana, pôjdeš so mnou.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Nečakaný odchod - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 24 júl 2013, 16:28

Hana

Musela som sa pousmiať. Tzil bola naozaj smiešna.
"Ja.. som zošalela? Bola by som blázon.. keby že vyšetrovanie predám do rúk niekomu, kto ani nedokázal nájsť vraha môjho otca." Pohľad som obrátila na Lissira a Kanjy, ako aj na Garrota.
"Všetko chce svoj čas Garrot.. " Pošepla som ešte a následne som len prikývla. Nemala som v pláne sa nejak vzpierať príkazu niekoho, kto ma mal a kto ma poznal na starosti celý život. Odstúpila som do Kanjy a len som s problémami dokulhala ku Tachirovi. Nechcela som ukázať slabosť pred niekým, kto ma celý život učil byť silnou.. nech už sa jednalo o čokoľvek. Musela som sa však stále aspoň opierať o stenu. Kanju aj Lissira som ubezpečila že som v poriadku a že ma nemajú následovať, aspoň zatiaľ.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Nečakaný odchod - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 24 júl 2013, 20:06

Tachir Hanazsu viedol preč od ostatných, tak aby vašu konverzáciu nikto nepočul.
Hana, čo to malo znamenať? Prečo si to urobila? Dobre vieš, že zabíjanie z pomsty je zločin sám o sebe! Nech Turach urobil čokoľvek, nemala si žiadne právo zabiť ho! To čo si urobila bude mať obrovské následky. Ani si to nevieš predstaviť! Nech si akéhokoľvek postavenia, práve si spáchala najhorší zločin aký v tomto impériu existuje! Za to končia ľudia popravení, a áno, aj členovia rodiny. Kričal na ňu. Celý monológ ju nepustil k slovu. Takéhoto nahnevaného ho Hana ešte nikdy nevidela. V jeho hlase bolo okrem hnevu a zúfalstva počuť aj očividné sklamanie.
Aká je pravda? Ak ťa skutočne... ak to skutočne urobil, mohlo by to zjemniť následky tvojho činu. Nemysli si že sa toto vyhne následkom. Toto som ťa neučil, vychovával som ťa k niečomu inému. Nič si sa nenaučila, vôbec nič. Si dospelá, zodpovednosti sa nevyhneš. Ja... ja som tvoj spojenec, ale tvoj čin preskočil všetky hranice. Pokračoval zatiaľ čo celý čas krútil hlavou.
Hana si mohla spomenúť, čo stálo v jednom z listov - v sekunde v ktorej Turach zomrie, v tej sekunde sa Hanazsa stane právoplatnou nástupkyňou. Teoreticky už teraz mala Hana právo na uplatnenie nároku na trón.
Nesnažím sa Turacha obhajovať, ale toto sa malo stať inak.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Nečakaný odchod - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 24 júl 2013, 21:02

Hana

Nechala som ho rozprávať a sama som len bola potichu a následovala som ho. Najprv som chcela zasiahnuť no cítila som, že to teraz aj tak nemá cenu. Bol ako každý iný učiteľ, viac menej.. aspoň v tomto. Preto som len bola potichu, až kým nedopovedal jeho poslednú vetu.
"Máte pravdu.. asi som radšej mala plánovať spiknutie a následne celú ríšu urhnúť do občianskej vojny.." Povedala som no v mojom hlase bolo cítiť zdravú dávku irónie.
"Tu nejde o to, že som ho zabila z pomsty.." Dodala som potichu a len som sa po ceste pozerala von oknami.
"Najprv môj brat, potom sa chcel zbaviť aj mojej sestry a aj mňa, rovnako ako aj mladších súrodencov a verím tomu že aj mojej najmladšej. On bol šialený.. to čo spravil dnes už presiahlo všetky hranice." Následne som sa musela pousmiať.
"Dobre vieš že ma rada nebude môcť obviniť.. ak v hlave nemajú slamu tak to ani neurobia. Je jedno ako moc chceš aby sa to ututlalo, už teraz to vedia určite aspoň pri bráne a odtiaľ sa táto fáma bude šíriť ďalej až do celého mesta. Ako myslíš že ľudia zareagujú na to, že na trón takmer dosadol kráľ s takými sklonmi." Dodala som, na čo som si ruky založila na bruchu, ktoré ma stále bolelo.
"Navyše som momentálne nástupník na trón.. keby že sa postavia proti mne, je to, ako keby sa postavili ešte včera proti Turachovi... a z toho sú až príliš vystrašený. Stačí sa pred nimi oháňať také dva dni a následne cúvnu ako vystrašené zajace.. a zalezú do svojich nôr."
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Nečakaný odchod - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 24 júl 2013, 21:23

Moje milé dievča, ty to berieš ako nejakú detskú hru. Rozhorčene povedal Tachir a založil si obe ruky na hrudi.
Ríša pravdepodobne do občianskej vojny upadne, už len kvôli tomu že priamy nástupca na trón je dievča, ktorému ešte po brade steká mlieko! Ako plánuješ ukontrolovať vysokú šľachtu?! Ako chceš vôbec niečo urobiť bez znalosti vládnutia či fungovania takéhoto obrovského impéria?! Ako plánuješ prežiť prvý mesiac? Prvý mesiac! Dokonca aj prvé dni. Hovoril zvýšeným hlasom pričom divoko gestikuloval.
A myslíš že sa ťa niekto bude báť? Nárok máš, ale ten neznamená vôbec nič. Musíš mať pod kontrolou vojakov, armádu! Alebo nevieš že bez brannej sily nezmôžeš v tomto svete nič?! V tejto chvíli sem môže ktokoľvek napochodovať, a všetkých nás zabiť, a prevziať trón - bez akýchkoľvek následkov. Bez jasného vodcu sa to celé zrúti. Pokračoval Tachir, tentoraz už znel vyčerpane.
Ak... ak to chceš vedieť, tie listy... tie som posielal ja. Po celý mesiac. Povedal zamračene. Od vyčerpania bol nútený sadnúť si na najbližšiu stoličku.
Zdá sa že ťa ich obsah vôbec nezaujímal. Inak by si nespravila takúto hlúposť. Je to neuveriteľné. Prechod mal byť plynulý, pokojný a bez krvi. Takéto náhle smrte spôsobujú obrovský chaos, v organizácii, v celej ríši. Do hláv som ľudom postupne vkladal myšlienku panovníčky, ženy, no nie takýmto spôsobom... mal to byť dlhší proces. Povzdychol si a odmlčal na chvíľku. Napokon zdvihol pohľad a pozrel Hane do očí.
Ak chceme minimalizovať brutálne následky tvojho činu, musíme sa okamžite pustiť do práce. Musím... veľa ľudí upozorniť na zmenu vládcu. Svoj nárok na trón musíš uplatniť čo najrýchlejšie, najlepšie zajtra. Ak tak neurobíš, Akak by sa mohol zo dňa na deň zmeniť na bojovú zónu. Zahrievací mesiac musíš spustiť okamžite. Nemáš čas ako Turach. Do zajtra si nájdi svojho šampióna, niekoho kto ťa bude po celý mesiac reprezentovať proti uchádzačom o trón. Vedz, že to musí byť najlepší bojovník v zemi, inak nemáš šancu. Hovoril pokojným hlasom, no v jeho hlase bolo počuť naliehavosť.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Nečakaný odchod - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 5 I_icon_minitimeSt 24 júl 2013, 21:37

Hana

"Poznali si Turacha, inou cestou by to nešlo." Odpovedala som mu a len som sa na neho pozrela. Bol to chytrý muž, teda už mal svoj vek no to mu na chytrosti len pridalo. Rovnako ako aj na sympatiách.
"Bude to znieť ako bláznovstvo, a viem že ma od toho budete odhovárať. Ale ako ste povedali.. Toto nie je bežná situácia. Mesiac začnem od zajtrajška, maximálne pozajtrajška no najprv sa musím dať dokopy. Nebudem si totiž vyberať bojovníka." Poznal ma, dobre vedel kam tým mierim. Trocha som si povzdychla a následne som sa až slabo pousmiala.
"Teraz ak dovolíte.." Naznačila som, že už by som najradšej išla. Držala som sa na nohách z posledného.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Nečakaný odchod - Stránka 5 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 5 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Nečakaný odchod
Návrat hore 
Strana 5 z 6Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: