Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Nečakaný odchod

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Nečakaný odchod - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 3 I_icon_minitimeUt 23 júl 2013, 15:43

Na rovinu? Dovolím ti vybrať si akúkoľvek hodnosť alebo pozíciu, záleží to len od teba. Budem mať na to moc, predsa len, proti mojim rozhodnutiam sa nepostaví nikto. Povedal Turach, vstal z kresla a podišiel k nej bližšie.
Bol som už za Deliou. Zatváril sa trocha nahnevane.
Ale odmietla ma. Dúfam, že ty budeš mať viac rozumu. Dobré rodinné vzťahy sú predsa dôležité, to vieš.
Hanazsa vedela aj to, že ak niečo Turach nenávidel, bolo to odmietanie jeho autority, jeho názorov alebo návrhov. Mohla si spomenúť aj na to ako včera do jej izby dobehla Delia, celá uplakaná s tým že Turach prišiel do jej izby, sám a správal sa skutočne zvláštne, nútil ju k niečomu a po tom ako ho odsotila a utiekla, sa jej vyhrážal.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Nečakaný odchod - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 3 I_icon_minitimeUt 23 júl 2013, 15:51

Hana

"Akúkoľvek.." Na chvíľku som sa zamyslela a ako sa priblížil, trocha smutne som sa na neho pozrela.
"Odpusť jej, jej správanie. Vieš že je trocha precitlivelá, stále sa nespamätala z otcovej smrti a to s bračekom tiež nijak nepomohlo." Šepla som a následne som len prikývla.
"Rada tvoju ponuku prijmem, len.. je to veľké rozhodnutie vieš. Tých pozícií je toľko. Budem musieť porozmýšľať nad tým, akú by som si vybrala." Odmietnuť ho by nebolo moc rozvážne. Keby ho odmietla len jedna z nás tak by to ešte prežil. No ak by som jeho ponuku odmietla aj ja, ako aj Delia začal by zúriť a keď zúri, je schopný všetkého.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Nečakaný odchod - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 3 I_icon_minitimeUt 23 júl 2013, 17:17

Turach sklonil hlavu a zatvoril oči, no potom len prikývol.
Dobre, dobre teda. Nechám ťa premýšľať. Onedlho ma očakávaj. Odvetil a znova nahodil svoj úsmev. Rýchlym krokom vykráčal z miestnosti a zabuchol za sebou dvere. Harowatar nevošiel, pravdepodobne sa pobral na svoju misiu.

O pár hodín sa konečne ukázal. Po ohlásení sa vošiel do izby a netváril sa príliš nadšene.
Ceremoniál, pitie zrušené. Rada radcu. Plán nie je v úvahe. Povedal svojou lámanou kabajčinou. Samozrejme tým myslel že Turachov radca mu odporučil nedotýkať sa žiadnych tekutín, ani len pri ceremoniáli. Podľa všetkého boli veľmi opatrní po udalostiach spred mesiaca. Nechceli aby sa otrávil aj druhý vládca. Ceremoniál prejde bez pitia nápoja, pravdepodobne to bude urobené len symbolicky.
Plán aký? Druhý. Môžem ja? Spýtal sa Har. Chcel počuť nový plán alebo chcel aby Hanazsa vypočula jeho nápad.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Nečakaný odchod - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 3 I_icon_minitimeUt 23 júl 2013, 17:43

Hana

"Tak, nech sa ti zatiaľ darí." Pozdravila som ho na rozlúčku. Nakoniec som sa tu ocitla sama a tak som len ostala sedieť na parapete a sledovala som dianie na dvore, ako aj v meste, vlastne kam som len dovidela. Nerozmýšľala som nad jeho ponukou, aj tak som nič také zatiaľ nepotrebovala. Samozrejme som dúfala že sa to nebude príliš komplikovať a môj plán vyjde. To sa ale nemalo stať. O niekoľko hodín prišiel aj Harowatar a nedalo sa povedať, že by ma práve potešil. Zobrala som si čašu s čistou vodou, z ktorej som sa napila a pozorne som si ho vypočula.
"To je problém.. nečakala som že zrušia tradíciu.. jedná sa predsa len o priazeň bohov. Tsch.." Šepla som mierne podráždene no len som súhlasne pokývla hlavou.
"Počúvam ťa." Vyzvala som ho k tomu, aby mi povedal svoj plán.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Nečakaný odchod - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 3 I_icon_minitimeUt 23 júl 2013, 17:59

Harowatar sa neusmial, to on nikdy, ale v jeho očiach bolo vidieť potešenie.
Jeden šľachtic muž, Kezekel. Veľa bohatosti, veľa skazenosti. Turach sľúbi dobré miesto. Pozíciu. Začal vysvetľovať a za každou vetou sa spýtavo zahľadel na Hanazsu, či pochopila čo sa jej snaží povedať. Hanazsa dobre vedela že Harowatar neznáša bohatých či arogantných ľudí, vzhľadom na jeho kostrbatú históriu. Proti bohatým nemal nič pokiaľ to boli správni ľudia, aspoň v jeho pohľade.
Sprievod Turachov, tam je... pisár. Atrament z Isenie, ten používa. Veľmi jedovatý, účinný. Atrament dostanem do Turacha. Vyšetrovanie na pisára! Ale pisár nevinný. Dám mu informáciu, takú, že Kezekel je na vine. Vyšetrovanie u Kezekela. U Kezekela doma dám atrament, list s jeho účinkami, ako ho použiť. Kezekel obvinený... popravený? Nula vodítiek k pani Xezshi.
Hanazsa už po mesiaci tušila, alebo možno už vedela, že Harowatar miluje zložité úlohy a ich riešenia, no takmer nevypátrateľné.
Turacha atrament ale nezabije. Oslabí len. Tunajší šamani nevedia protijed. Ja áno. Vyhrážať Turachovi? Prepíše trón na vás. Ak nechce zomrieť. Legálne získate trón, pani Xezshi! Dopovedal svoj plán Harowatar a víťazoslávne preložil ruky na hrudi.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Nečakaný odchod - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 3 I_icon_minitimeUt 23 júl 2013, 18:08

Hana

Vypočula som si jeho plán. Bol dobrý ale mal jednu veľkú trhlinu. Zamyslene som sa na Harowatara pozrela a následne som trocha pokývala hlavou, ako keby som si ponaťahovala stuhnuté svaly.
"Je tu jeden problém. Môžeš mi veriť, poznám môjho brata. Radšej by zomrel, než by na mňa prepísal trón.. než by na hocikoho prepísal trón. Každopádne budem rada ak sa o to postaráš, až na to vyhrážanie. Na druhú stranu, slabý kráľ je kráľ neschopný a ak bude príliš dlho neschopný vládnuť. Bude sa musieť nájsť náhrada. Ak by sa mi podarilo to čo zamýšľam. Vyšlo by to a ja by som sa ho mohla oveľa jednoduchšie zbaviť." Pomaly som sa postavila a následne som zvažovala, či bratovi nenapíšem list. Typovala som však že by ho urazilo, keby som mu poslala list a nenavštívila by som ho osobne.
"Choď to teda.. zariadiť... a zavolaj mi sem Kanji. V noci mi podaj hlásenie, pokojne ma aj zobuď ak by som spala." Dodala som, po čom som položila pohár vody späť na stôl a začala som sa prechádzať po miestnosti, čakala som na Kanji, musela som mať pri sebe predsa len nejakého osobného strážcu.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Nečakaný odchod - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 3 I_icon_minitimeUt 23 júl 2013, 18:21

Prvá časť ja, druhá časť vy. Dohoda. Súhlasil Har a nahlas zatlieskal rukami.
Kanja? Zavolám. Prikývol Harowatar a uškrnul sa pri jej mene. Z izby odišiel z tichým smiechom.
Onedlho do izby vošla Kanja. Nemala na sebe brnenie, tentoraz len normálne civilné oblečenie, pravdepodobne zo svojej domoviny. Meč a štít však stále zo sebou mala.
Pani Xezshi. Musíte mi znova prepáčiť moju... neprofesionalitu. Hovoril vám niečo Har? Um... o mne? Spýtala sa z obavami v hlase.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Nečakaný odchod - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 3 I_icon_minitimeUt 23 júl 2013, 18:26

Hana

Trocha prekvapene som sa na Kanju pozrela. Na tvári sa mi vykúzlil menší pobavený úsmev a len som pokrútila hlavou.
"Nie som si tak úplne istá o čom hovoríš. Popravde som pred chvíľkou Harovi rozumela lepšie." pousmiala som sa no následne som si ju lepšie prezrela.
"Je snáď niečo, čo by som o tebe mala vedieť a čo si mi zatiaľ nepovedala?" Spýtala som sa jej. Mala som predsa len čas, aspoň ešte chvíľu. za bratom som mohla ísť hocikedy no Kanjy som v podobných rozpakoch moc často nevídala.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Nečakaný odchod - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 3 I_icon_minitimeUt 23 júl 2013, 18:34

Na jej tvári sa objavil výraz typu: mala som čo povedať. Zatvárila sa zahanbene a pomaly začala hovoriť.
Ako to povedať? Tak... Harowatar ma... zaujal. Po istom čase som sa odvážila mu to povedať. Videla ste ho niekedy sa smiať? Bolo to kruté... ale tak mi treba, moja chyba. Potom mi pomedzi smiech povedal že jeho zaujíma niekto iný, ale ten niekto je že vraj z jeho dosahu. Netuším koho myslel. Ellaren? Nejakú slúžku? Možno niekoho z mesta. Vysvetlila situáciu Kanja a aj napriek tomu že stála v tieni mohla Hanazsa vidieť ako sa červená.
V každom prípade, týmto hlúpostiam je koniec a plne sa môžem sústrediť na vašu ochranu. Plánujete niekam ísť?
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Nečakaný odchod - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 3 I_icon_minitimeUt 23 júl 2013, 18:40

Hana

Pomaly som podišla k nej a bez nejakých okolkov som ju objala.
"To ma mrzí, určite si ale nájdeš niekoho, kto tvoje city bude opätovať." Pošepla som jej, na čo som sa od nej odtiahla a len som prikývla.
"Idem za "kráľom".. potrebujem sa s Turachom porozprávať o niečom veeľmi osobnom." Povzdychla som si. Nebola som tak úplne nadšená z toho, čo som išla robiť. Prišla mi to však ako najlepšia alternatíva a tak som jej len naznačila, aby ma následovala.
"Stále predsa u seba niekoho musím mať aa dnes máš službu ty." Vyplazila som na ňu jazyk. Keď som ale vychádzala, znova som nahodila moju celkom ľahostajnú masku. Namierila som si to rovno ku priestorom, ktoré obýval môj brat a kde sa nachádzal najčastejšie.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Nečakaný odchod - Stránka 3 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Nečakaný odchod   Nečakaný odchod - Stránka 3 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Nečakaný odchod
Návrat hore 
Strana 3 z 6Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: