Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Čierna búrka

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Čierna búrka Empty
OdoslaťPredmet: Čierna búrka   Čierna búrka I_icon_minitimeNe 31 marec 2019, 23:26

Neskorý temnovek
8 584 DD
493 rokov pred Veľkou zradou, 1 743 rokov po zrodení prvej mory
________________________

Lawenské more
Panna, loď kapitána Haruna

Mohutný koráb sa na divokých vlnách v neprestajnom rytme prehadzoval zo strany na stranu. Na šírom rozbúrenom mori loď poletovala ako hračka v moci dieťaťa. Vlny vysoké niekoľko stôp bezkompromisne dorážali na jej boky, až sa vŕzganím a praskaním dreva zdalo že ich celkom prerazí a posádka sa v tomto pekelnom počasí utopí. Búrka zrejme nemala v pláne námorníkom dať pohov, aj keby si ho v tejto chvíli skutočne zaslúžili. Kapitán a jeho muži však vedeli do čoho idú - táto oblasť bola vždy známa svojimi búrkovými neduhmi, a posledné roky sa ich intenzita ešte zhoršila. Veľká časť obchodníkov dokonca začala preferovať pobrežné oblasti, no tie boli zvyčajne nebezpečné. Okrem krvilačných kmeňov tam cestujúci takmer isto mohli naraziť na divoké mory, ktorí len trpezlivo čakali až sa v ich rajóne objaví čokoľvek bezbranné a najmä živé. Nevinní pocestní boli pre mory lahôdkou. Morám sa nevyhli ani námorníci, ale úprimne povedané, každý súhlasil že vodným morám sa vyhýba ľahšie. Ak ste teda nemali nešťastie, a nevšimlo si vás jedno z hlbokomorských monštier. Tie boli hrozivé samo o sebe - ale posadnuté zlom? Desivé aj pre najostrieľanejšieho kapitána. A táto neprestajná búrka, kde pokojné more je len snom, bola pre mory vskutku príťažlivá. Ku šťastiu, ak ste neboli samovrahom, koráby boli osadené ochrannými pečaťami, ktoré zabezpečovali pomerne hladkú cestu, aspoň z hľadiska nevítaných návštevníkov.

Liyandriss vedela, že na Panne sa stratí; ľahko si nájde miesto, kde sa môže ukryť. Cez búrlivé a nebezpečné Lawenské more, severne od prekliateho kontinentu, medzi Isenórou a Theranom sa zvyčajne plavili len obrovité, viac-palubné lode. Ich vplyvní a bohatí kapitáni jediní si mohli na svojich koráboch dovoliť ochranné pečate a ozbrojencov. Panna patrila do vlastníctva kapitána Haruna, ktorý bol členom obchodnej ligy v Therane - a táto liga si v tejto oblasti samozrejme užívala istý monopol. Ak sa Liyan dobre zahalila, zakryla a na prvý pohľad vyzerala ako chlapec, len málokto si ju všimol. Prinajhoršom jej vynadali že nemá leňošiť a vrátiť sa do roboty; bolo lepšie ak si ju pomýlia za mladého námorníka ako za platiaceho cestujúceho. No najlepšie bolo zostať mimo pohľadu, a to kdesi hlboko v podpalubí, rovno pomedzi krabicami a všemožným nákladom, kde mala pokoj. Plavba nebola príjemná, hlavne kvôli neustálemu kolísaniu, hádzaniu a neskutočnému hurhaju útočiacich vĺn, ale morská choroba bola isto príjemnejšou alternatívou ako zostať doma. Najmä po tom ako otcovi ukradla tú dýku, akýsi basler, pri ktorej si nebola istá či ide o krátky meč alebo dlhú dýku. Ale jedno jej bolo jasné - otec tú dýku miloval viac ako svoju dcéru samotnú; predsa len jej venoval viac času a pozornosti. Patrila k dedičstvu jeho rodu už stovky rokov. A keď nadišiel čas, chcel ju dať svojmu synovi. Nie Liyan - ale jej mladšiemu bratovi Dhurimu. A to nebolo všetko. Tú vec otec často používal na rituály, no Liyan sa ich nikdy nemohla zúčastniť. Matka jej to jednoznačne zakázala. Aj napriek obyčajnému vzhľadu - bežný človek by si ju pomýlil s obyčajnou dýkou - mal tento basler neobyčajnú moc. Bolo otázne či chce Liyan zisťovať o akú moc vlastne ide.


Naposledy upravil Horox dňa So 18 december 2021, 16:37, celkom upravené 5 krát.
Návrat hore Goto down
Online
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Čierna búrka Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čierna búrka   Čierna búrka I_icon_minitimeNe 31 marec 2019, 23:43

Liyandriss
Panna, loď kapitána Haruna



Znova som raz stratila rovnováhu. Zrovna keď som sa snažila prechytiť z jedného lana, ktoré sťahovalo cargo v nákladnej, spodnej časti lodi, na iné lano, sebou loď trhla a mne sa po pár lemravých krokoch zaplietli nohy a ja som sa zvalila na zem. Aby toho nebolo málo, ešte som sa aj začala kotúľať, až kým som nenarazila do ďalšej bedne, o ktorú som sa ale rýchlo a pohotovo zachytila.
"Sk*rvené vlny!" Zakliala som. Ak by ma teraz aj niekto počul, sotva by si myslel, že som malý chlapec, jedine, že by som sa hrala na úplné chlapčia, čo mi aj celkom sedelo. Mala som na sebe dotrhané handry, typické pre námorníkov v tejto oblasti. Vlasy som mala zviazané do chlapčenského copu a tvár som mala celú špinavú. Postavila som sa na nohy a so naštvaným pohľadom som sa obzrela po tomto nákaldnom priestore. Lietalo tu všetko, čo nebolo nejak upevnené. Len tak tak som sa uhla nejakej nádobe, ktorá ku mne preletela z druhej strany miestnosti. Oh áno, všetko by bolo omnoho jednoduchšie, keby že loď nemá bezpečnostné opatrenia proti démonom a mne sa po celú cestu nedarilo k sebe žiadneho "privolať". Proste sa držali ďalej.
Moja úloha v tejto miestnosti bola jednoduchá, zaistiť náklad. No ten bol zaistený a tak mi neostávalo nič iné, než zaistiť samú seba. To lano ktoré držalo jednu z bedien a ktorého som sa držala, zatiaľ celkom stačilo.

Bola noc a aj keď som nebola unavená z určitých dôvodov.. bola som dosť podráždená. Nočné šichty boli hrozné. Vždy sa všetko najviac posralo v noci a navyše ani na nič nebolo vidieť. Dokonca aj teraz zhaslo niekoľko lampášov kvôli vlhkosti a vode. Mne neostávalo nič iné, len sa ich snažiť znova zapáliť, alebo sa vykašľať na nich a trčať tu v prítmní. Úprimne som tak trocha mala tušenie, pre čo je tak zlé počasie. Keby že to so mnou tak nehádže, aj by som sa snažila v podvedomí vyhľadať "dôvod" tejto búrky. Ak by sa jednalo o nejakého démona, alebo skupinu démonov, ktorý takéto počasie často privolávali mimovoľne, možno by som ich vedela utíšiť? Kto vie. Maggyja ochraňujúca loď v podobe pečatí, mi to rozhodne neuľahčovala. Ale  za pokus to stálo. Privrela som oči a začala som .. hľadať. Snažila som sa vycítiť prítomnosť niečoho, v podstate hocičoho, čo by sa podobalo mne.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Čierna búrka Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čierna búrka   Čierna búrka I_icon_minitimePo 01 apríl 2019, 01:47

Ako Liyan čoskoro zistila, vyhľadávať mory v tejto chvíli nebol jeden z tých lepších nápadov. Otrasné počasie bolo jednoznačne spôsobené vplyvom búrkových beštií, tak ako väčšina problémov v dnešnej dobe - či išlo o vyschnuté rieky, lesné požiare alebo chorú úrodu, ľudia to jednoducho pripísali morám. Samozrejme, toto "zlo" spôsobovali zväčša len divoké mory, nespútané a slobodné, ktorých celá existencia spočívala v správaní sa na základe svojich vlastností - a tie boli takmer vždy negatívne. Národy Isenóry používali spútané nižšie mory ako otrokov, bojovníkov (do tejto skupiny patrila väčšina z nich), a rovnako boli zotročení aj tí, ktorí oplývali vysokým rozumom a nechceli sa podmaniť vôli Najvyššej Kňažky. Nikto nemal na výber.

Prítomnosť môr sa jej rýchlo potvrdila a rozhodne nebola prekvapivá. Po zamračenej oblohe, tmavej a skrivenej násilnou búrkou, sa preháňali ďasy, so strašlivým krikom a grimasami na ich prehnitých perách, a sledovali koráb plaviaci sa pod nimi. Trepotali svojimi čiernymi krídlami, chceli sa priblížiť k lodi, ale nemohli. Na to nemali dosť odvahy. Ale ak by loď dokázali potopiť, pečate by tie dobroty plné teplej krvi nedokázali ochrániť. Prahli po krvi, po zabíjaní a vo svojej šialenosti robili čo mohli len aby Pannu rozlomili vo dve. Búrka silnela.
Aby toho nebolo dosť, nad vodou sa za plavidlom naháňalo niekoľko ďalších môr, zrejme morské panny, ktoré námorníci tak nazývali, pretože zvyčajne prenikavo kvílili ako mladé dievčatá, a hovorilo sa, že žiadny muž s nimi nikdy neľahne, a pannami zostanú navždy. Aj napriek tomu lákali mužov a neraz aj ženy do vody. Tento rozruch - loď plná živých bytostí plaviaca sa Lawenom bola pre mory žijúce v oblasti pomerne veľká atrakcia - prilákal aj vodné mŕtvoly, hlavne utopencov, ktorí sa za loďou zúfalo hnali, dúfajúc že si uchmatnú kus mäsa a krvavý nápoj spoločne s ním. Liyan si nemohla byť istá či je podobná situácia bežná pre kapitánov plaviacich sa medzi Isenórou a Theranom, ale Harun spomínal, že túto cestu v tomto období podnikajú len tí vskutku odvážni a vskutku šialení. Sám neprezradil do ktorej skupiny patrí, ale so súčasným sprievodom Panny sa váhy prikláňali k šialenstvu.

Sami o sebe tieto mory nedokázali preraziť ochranné pečate, a zrejme to nedokážu ani s pomocou búrky, ktorú umocňovali. No Liyan strávila na akadémii dlhé roky - s identifikáciou môr mala skúsenosti. Každý, aj tí najmladší, vedeli, že nižšie mory nedokážu manipulovať s počasím. Rozhodne nie priamo. Búrka, v ktorej ste sa nachádzali, mohla byť prirodzená, ale dalo sa pochybovať, že ďasy sú schopné ju natoľko posilniť. V úzadí besniacich môr Liyan pocítila tlak, akúsi tiaž, hrubú vrstvu eny, no žiadne skutočné kontúry; nedokázala rozoznať nič konkrétne. Teraz mohla jednak rozšíriť svoje vnútorné oko a sústrediť sa na toto zahalené úzadie, alebo to nechať tak. Zahrávať sa s vyššími silami bolo väčšinou smrteľne nebezpečné. Už teraz k lodi privolávala mory z veľkej vzdialenosti - rovnako ako mystik dokázal vidieť enu iných bytostí, ostatné bytosti dokázali vidieť enu tohto mystika. A Liyan sa v tejto chvíli stala žiarivým majákom uprostred temnoty noci.


Naposledy upravil Horox dňa So 18 december 2021, 16:45, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore Goto down
Online
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Čierna búrka Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čierna búrka   Čierna búrka I_icon_minitimePo 01 apríl 2019, 21:28

Liyandriss
Panna, loď kapitána Haruna



Dokázala som aj z tohto nákladného priestoru, rozpoznať pomerne dosť informácií. Či boli užitočné, to už záležalo len na tom, ako by som ich spracovala. No čo som mohla robiť? Tých menších démonov by som sa možno dokázala zbaviť, odohnať ich. Predsa len oproti ním som bola inteligentná a celá moja maggyja bola určená na manipuláciu a prácu s démonmi. No títo nižší démoni nedokázali vytvárať takúto búrku. Cítila som.. podivný pocit, ako keby nás z diaľky pozorovala vyššia sila. No neskúmala som to ďalej. Už tak bolo dosť možné, že som celú situáciu na lodi komplikovala už iba svojou prítomnosťou. Bola pravda, že ma moc osud druhých ľudí nezaujímal, no keďže som sa na lodi plavila aj ja a naozaj som nevedela plávať tak dobre, aby som dokázala ujsť všetkých tým darmožrútom vo vode a na oblohe.. no moc na výber som nemala.
Predsa ma však len niečo napadlo. Bola pravda, že démoni mohli vidieť moju enu, ale ako budú reagovať, keď sa im preukážem ako iný "démon"? V podstate by som vedela túto loď deklarovať ako moje územie. No ako by na to reagovalo to niečo, čo ovládalo celú túto búrku? A hlavne.. ako by na to reagovali pečate na lodi? Zatiaľ som sa rozhodla pre pasívny postoj. Nevyzeralo to tak, že by sme sa mali potopiť.. teda asi? Ak by na lodi niekto zavelil k opustenie lodi a nasadnutie do člnov, ani by som to tu nezaregistrovala. Rozhodla som sa pre to vyjsť tých pár podlaží až na palubu a rozhliadnuť sa, v akej situácií sa celá loď nachádza.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Čierna búrka Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čierna búrka   Čierna búrka I_icon_minitimeUt 02 apríl 2019, 01:32

Liyan len mohla tušiť čo sa stane ak by sa na palube Panny odrazu objavila moria prezencia. Isto by to skončilo katastrofou, nielen pre ňu, ale hlavne pre námorníkov. Sama mala šťastie, že pečate ju nedokázali detektovať, aj napriek tomu že sčasti bola morou. To ale neznamenalo, že ich prítomnosť necítila. Čím bližšie k tým artefaktom bola, tým viac jej spôsobovali problémy. Hlboko v podpalubí bol ich vplyv zanedbateľný, no na hornej palube aura vyžarujúca z pečatí otupovala zmysly, nepríjemne pálila pokožku a zasiahla ju silnou migrénou - niečo podobné zažila, keď na Pannu prvýkrát vstupovala v prístave.
Povel na opustenie korábu nebol vydaný, pretože cestou nahor stretla niekoľko chlapov - do podpalubia utekali hlavne zo strachu alebo kvôli zdravotným ťažkostiam. Sedeli na zemi alebo ukrytí za krabicami; schúlení, skrčení, pričom niektorí vzlykali. Chceli byť čo najďalej od tej hrôzy. Niekoľko z nich vyvrátilo obsah svojho žalúdku na drevenú podlahu. V podpalubí sa nachádzali aj cely a ošetrovňa. V base sa nachádzalo zopár väzňov, ktorých kapitán Harun pravidelne preplavoval do veľkej väznice v Therane na základe dohody s barónom Ingarnom. Na stoloch v ošetrovni sa zvíjalo zopár nešťastníkov, postihnutých strašnými chorobami. Liyan sa chorých nemusela obávať - bola to jedna z výhod jej "neživota."
Na hornej palube vládol vskutku zmätok, ale pod organizáciou kapitána; Harun, ako zvyčajne, mal všetko pod kontrolou. Alebo sa tak aspoň tváril. Silný dážď vám neprekážal natoľko; horná paluba bola krytá hrubými plachtami, čo bolo na koráboch v tejto oblasti bežnou záležitosťou. Plachty však nezastavili násilnú víchricu, ktorá burácala natoľko, že kričať bolo celkom zbytočné. Kapitán musel osobne chodiť k svojim mužom aby im zdelil svoje rozkazy. Vysoké vlny spôsobovali problémy aj pri chodení - stačila jedna chyba, jedno zaváhanie, a leteli sa rovno cez palubu. A to nikto nechcel. Námorníci sa pridržiavali mokrých lán a zmočeného dreva, pričom sa cez palubu občas prehnala veľká vlna, ktorá zhodila kohokoľvek kto sa poriadne nedržal. Okolo Liyan prebehlo niekoľko mužov premočených do kosti, ale nemali čas sa s ňou zhovárať.
No organizovaný zhon na palube sa nedal porovnať s chaosom, ktorý vládol v okolí Panny. Navôkol šialene poletovali ďasy, vrieskajúce a kričiace, akoby sa na vás zniesli všetci služobníci tejto pekelnej búrky. Ich let v povetrí silnej víchrice sa zdal až neprirodzený; akoby ich unášali ruky vyššej sily, a vďaka tomu dosahovali rýchlostí, pri ktorých Liyan dokázala zahliadnuť na čiernej oblohe len rozmazané šmuhy. Do tohto sa miešalo kvílivé nariekanie morských panien, a nebolo čudu, že to niektorí jednoducho nedokázali vydržať a prepadli v paniku - vydesencov museli poriadne preplieskať a dúfať, že sa preberú.
Kapitán sa v tom dal do slova s prvým dôstojníkom; Liyan ich samozrejme nemohla počuť. Samozrejme, pomocou mystiky dokázala zlepšiť svoj sluch, ale to by ju stálo veľa úsilia - ochranné pečate to nerobili práve ľahkou možnosťou.


Naposledy upravil Horox dňa So 18 december 2021, 16:50, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Online
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Čierna búrka Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čierna búrka   Čierna búrka I_icon_minitimePi 05 apríl 2019, 09:13

Liyandriss
Panna, loď kapitána Haruna


Ako som vystupovala po rôznych podlažiach lodi, znova ma zasiahol ten nepríjemný pocit z rozmiestnených pečatiach ktoré slúžili na ochranu proti démonom. Naozaj som netušila, pre čo radšej lode na svojich palubách nezamestnávali nekromancerov. Bolo by to jednoduchšie, démoni by boli spojencami.. síce by sa to nemuselo páčiť každému jednému námorníkovi, no keď som videla ich mizerný stav v nemocničnom krídle a aj mimo neho, mohlo to byť horšie? Ja som bola pokojná, aj cez stúpajúci nepokoj a závrať. Keď som vystrčila hlavu cez padacie dvere do podpalubia, v momente ma ošpliechala voda.. slaná, morská, zmiešaná s dažďovou. Zaťala som zuby a vystúpila som aj tých posledných pár drevených a vŕzgajúcich schodov na palubu. Rýchlo som sa musela niečoho chytiť, keďže znova loďou prechádzala veľká vlna, ktorá ju dobre že neprevrátila. V momente som bola premočená až do morku kostí. Pozrela som sa k oblohe, kde som videla preletovať démonov takou rýchlosťou, že to boli snáď iba čmuhy. No pomocou ich pohybu som videla, ako asi silná a veľká bariéra je tými pečaťami vytvorená. V podstate by sa to dalo nazvať takou tou kupolou. Bolo by vtipné pozerať sa na výrazy námorníkov, ak by som nejakého desa prinútila aj cez obrannú pečať preniknúť hlbšie k lodi. Pravdepodobne by nastala už úplná panika. 
No keďže som sa do najbližšieho prístavu nechcela plaviť po vlastných a nepotrebovala som zbytočne ukazovať na seba v prípade, že sú medzi týmito tu aj otcovi hľadači, tak som od tejto myšlienky razantne odstúpila. Stále som sa ale musela pousmiať. Bolo to zvláštne. Bola som asi jediná, kto sa v tejto situácií usmieval.. a reálne tu asi na palube nebolo nikomu horšie, než mne. Všimla som si aj kapitána, ako sa rozpráva s prvým dôstojníkom. Nepočula som o čom a tak som sa začala pomocou rôznych lán presúvať k ich blízkosti. Zlepšiť si pomocou maggyje sluch ma pri tej migréne ani len nenapadlo.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Čierna búrka Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čierna búrka   Čierna búrka I_icon_minitimePi 05 apríl 2019, 09:39

Možno to bolo ochrannými pečaťami, možno jej mysľou zaneprázdnenou a plne zameranou na útek, no až teraz si uvedomila, že otcov rituálny basler sa po výstupe na hornú palubu nepatrne rozbrnel. Liyan skoro nepocítila pohyb dýky, ktorá sa "vzrušene" roztriasla, akoby ju táto búrka a vyvreskujúci zbor môr zobudili. O dôvode tejto zvláštnej reakcie mohla Liyan len polemizovať.
Za krátko sa jej cez toto veterné a daždivé peklo podarilo prejsť až bližšie ku konverzácii kapitána a prvého dôstojníka. Obaja na seba museli doslova kričať, a víchrica síce zabraňovala Liyan vypočuť všetky slová, no vietor doniesol k jej ušiam niekoľko kľúčových slov. Harun tvrdil, že sila tejto búrky je nezvyčajná, a rovnako je podivuhodný aj vysoký počet môr. Dôstojníkovi sa priznal, že toľko beštií ešte nikdy pokope nevidel, pričom sa obaja zúfalo snažili prísť na príčinu tohto nešťastia. Zatiaľ sa však rozhodli pokračovať v plavbe ako za normálnych okolnosti - akoby existovala iná alternatíva - a dúfali, že ochranné pečate vydržia nápor môr, a Panna nápor silnejúcej búrky. No aj z útržkovitej konverzácie bolo Liyan jasné, že kapitán je v koncoch. Harun bol ostrieľaný a skúsený námorník, a za svojho života zažil všetko možné, a ak ho táto búrka prekvapila, situácia musela byť vskutku zlá.


Naposledy upravil Horox dňa So 18 december 2021, 16:51, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Online
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Čierna búrka Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čierna búrka   Čierna búrka I_icon_minitimePi 05 apríl 2019, 10:03

Liyandriss
Panna, loď kapitána Haruna


Chytila som si rukou hruď, o ktorú som "obväzom" mala pripevnenú dýku. Keďže mali námorníci pomerne voľné oblečenie, bola to celkom ľahká skrýša. Tušila som, že to budú buď démoni, alebo pečate, kvôli ktorým dýka začala reagovať. No čo z toho a za akým účelom, to som nemala ani najmenšie tušenie. Vyzeralo to tak, že podobnú situáciu ani kapitán a ani prvý dôstojník ešte nezažili. To znamenalo, že búrka musela byť naozaj výnimočná. Možno za to mohla tá .. taká tá podivná prítomnosť, ktorú som pocítila v podpalubí, keď som sa snažila odhadnúť situáciu cez cítenie eny. Možno by som sa k tomu mala vrátiť? Aj keď k čomu by mi tá informácia bola? 
Napadlo ma tiež, že by som sa znova mohla schovať do podpalubia a snažiť sa kontaktovať démona, ktorý mal za príčinu túto búrku. Otvoriť komunikačnú cestu by sa cez clonu pravdepodobne dalo a ak by som ho priam neprivolávala, nemuseli by zavadzať ani pečate, ktoré mali v podpalubí nižší účinok. Nakoniec som sa rozhodla, že pravdepodobne toto bude tá.. lepšia cesta.

A tak som sa vydala znova do podpalubia, na najnižší stupeň "Panny". Chcela som sa znova ponoriť do tejto mojej "meditácie" a snažiť sa hlbšie preskúmať príčinu tejto búrky. Potrebovala som nejaký isnight toho, s čím mám to dočinenie.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Čierna búrka Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čierna búrka   Čierna búrka I_icon_minitimePi 05 apríl 2019, 11:12

Liyan sa rozhodla urobiť niečo, čo sa len málokedy odporúčalo, keďže išlo o mimoriadne nebezpečnú záležitosť. Dokonca aj majstri sa väčšinou vyhýbali hlbším víziám do vyššej hierarchie môr, pretože ako zásadné pravidlo hovorilo - napokon sa dostanete k bytosti silnejšej než vy, silnejšej než ktokoľvek. A keď mystik cez Clonu hľadí na iného, sledovaný si to spravidla všimne, a obráti pohľad naspäť. Najmä ak ide o bytosť mocnej mystiky. Liyan riskovala, že čokoľvek bolo pôvodcom tejto búrky zamerá svoju pozornosť priamo na Pannu.

Ruch búrky, okolité zvuky, pohyb lode, to všetko z vedomia Liyan čoskoro zmizlo. Rovnako ako predtým pocítila prítomnosť desiatok, ba aj stoviek môr v okolí korábu, či sa nachádzali na oblohe, na hladine vody alebo pod ňou. Tieto nižšie mory, neschopné skutočnej mystiky, si jej pohľad nevšímali, a ani nemohli. Začula tisíce hlasov, hlasitých i tichých, jemných i násilných, zborové šialenstvo môr, akoby sa živo nachádzala v akomsi ústave pre malomyseľných. Vlastnou nenávisťou, hnevom, strachom, smútkom, boli celkom zaslepení. Ale Liyan sa chcela dostať ďalej. Ponorila sa hlbšie do závoja Clony, do jej vzdialených zákutí, a svoj obzor rozšírila na šíre pusté more, na búrku, ktorá nemala konca. Preto sa musela pokúsiť ignorovať hluk, "šum," ktorý nemožné počty beštií vytvárali, a len tak mohla započuť slová, ktoré mali zmysel, hĺbku, a nie len nezmyselné bľabotanie ďasov.

V tranze cestovala nad Lawenom, voda všade kam len sa pozrela, bez akéhokoľvek pobrežia na dohľad. Sprevádzala ju nekonečná búrka, a cestu jej osvetľovalo len biele svetlo zábleskov. Na sever, juh, východ i západ - kamkoľvek sa pozrela, tam zívala ničota. Dokonca zmizli aj poletujúce a plávajúce mory, a na šírom mori sa ocitla celkom sama. Náhle Liyan akoby zaľahlo v ušiach, a rovnako ako mory sa začal strácať aj všetok zvuk. Hromy ustávali, až ich skoro nepočula, a zostal len obraz. Búrka a more. Potom ju schmatli zimomriavky. Po jej tele sa rozbehli tisíce mravcov, keď sa v diaľke za hustou zvírenou hmlou (alebo oblakmi?) objavilo... čosi. Spočiatku neforemná masa, čierne obrysy čoskoro nabrali na veľkosti a kontúrach, a Liyan si uvedomila, že čokoľvek sa tam nachádza, je skutočne obrovské. Dokonca gigantické. Táto vec si ju ešte doposiaľ nevšimla, ale aj napriek tomu Liyan prepadal živočíšny strach a panika. Všetky jej pudy sebazáchovy kričali na poplach - okamžite sa odtiaľto zdekuj! Bol to pocit podobný ako keď sa človek rúti do istej záhuby - počas pádu z vysokého miesta, pred smrteľným zásahom protivníkovej zbrane. Z rozvírených oblakov, smerom od siluety, započula šepot, hlboký hlas, no nevedela rozoznať jeho zmysel.
Teraz mala dve možnosti. Jednak sa poddať inštinktom a okamžite tranz ukončiť, alebo pokračovať vopred a pozrieť sa na čokoľvek čo sa v tej hmle nachádzalo.


Naposledy upravil Horox dňa So 18 december 2021, 16:55, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Online
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Čierna búrka Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čierna búrka   Čierna búrka I_icon_minitimePi 05 apríl 2019, 16:44

Liyandriss
Panna, loď kapitána Haruna


Schovala som sa za bedne v najnižšom podpalubí ešte pred tým, než som do tranzu vstúpila. Pedsa len v ňom toho príliš s mojim fyzickým telom spraviť nedokážem. 
V momente som zapocítila to, čo aj pred tým. Prítomnosť množstva démonov, ktoré obklopovali koráb z každej strany. Spredu mu ustupovali, vžadu ho zas uzatvárali do pomyslenej kupoli svojej prítomností. Na uzde ich držala iba sila pečatí, ktoré na sebe loď mala. No ja som sa potrebovala pozrieť ďalej. Niekam do diaľky. A tak som za tým divným, no mocným pocitom vyrazila. Prešla som ktovieakú vzdialenosť. Ponad nekonečne sa rozpínajúce more. Dokonca sa mi z dohľadu stratili aj démoni, kam som sa len pozeral, bola len prázdnota. No nechala som sa viesť tým pocitom... tou prítomnosťou. Po nejakom čase sa mi podarilo v diaľke zahliadnúť obrovskú hmlu.. lebo oblaky? ťažko povedať. Nebolo cez ňu nič vidieť. Zastala som pred ňou, sotva na dosah načiahnutej ruky. Musela som priznať, že som takúto senzáciu v živote necítila. Možno len z kňažky? Bol to strach, ktorý roztriasol celé moje telo, alebo aspoň prítomnosť, v ktorej podobe som si tu poletovala. Ak by som mala teraz fyzické telo, odprisahala by som, že mi hrdlo úplne vyschlo a že sa mi roztriasla každá jedna končatina. Všetky moje inštinkti ma chceli prinútiť k úteku. Bol to nejaký spôsob.. ochrany? Čo sa tam nachádzalo? No keď to bolo takto ďaleko. Pravdepodobne to nemalo čo doćinenia s démonmi, ktorí sa snažili potopiť loď. Skôr to bol len nejaký efekt na okraji vedomia tejto.. bytosti. Bol to vôbec stále normálny démon? Odstúpila som od hmly na niekoľko metrov ďalej, stále bojujúc s pocitom, že som jednoducho chcela utiecť. No skôr kvôli mojej zaťatosti a obrovskej zvedavosti, ma to na druhú stranu aj ťahalo dovnútra. Mala by som prestať počúvať moje inštinkty? 
Rozhodla som sa, že len nakuknem. Kto vie. Stačí ak mi oči spočinú na obrysoch toho stvorenia, ktoré sa nachádza stovky kilometrov od lodi, na ktorej som sa reálne nachádzala. A tak som teda do hmly vstúpila, aj keď len opatrne.. mala som v pláne sa hneď aj stratiť.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Čierna búrka Empty
OdoslaťPredmet: Re: Čierna búrka   Čierna búrka I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Čierna búrka
Návrat hore 
Strana 1 z 3Choď na stránku : 1, 2, 3  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Veľká Isenia :: Isenia-
Prejdi na: