Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Tajomstvá Srdca

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Tajomstvá Srdca - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Tajomstvá Srdca - Stránka 9 I_icon_minitimeSo 04 jún 2016, 11:22

Čokoľvek sa Sasha pokúšala spraviť, nefungovalo to. Aj napriek jej bariére Slaz pokračoval vo svojej ceste, plnou silou sa snažiac odtiahnuť. Bariéra sa momenty po vytvorení okolo draka doslova rozpadla, roztiekla do ničoty a úplne zmizla. Maggyju Sashi čosi odpudzovalo, a nebolo možné ho nijako ovplyvniť. V tomto prípade ani nešlo o draka ako skôr o klietku, ktorá blokovala všetku mágiu. Ale aj tých niekoľko krátkych momentov ktoré bariéra okolo draka vydržala stačila na to aby ju Sasha dokázala odpáliť. A prekvapivo to fungovalo. Slaza akoby neviditeľná sila pustila, zapotácal sa a s výkrikom prudko spadol dozadu na chrbát. Bol z toho poriadne otrasený a snažil sa postaviť len na to aby bez rovnováhy znova spadol na zem.

Horšie bolo, že teória Sashi sa osvedčila. Obaja ste začuli hlasný nádych, výdych, akoby sa obrovský tvor prvýkrát nadýchol po tisícoch rokoch spánku. Potom nasledovalo obrovitánske zívnutie, zatiaľ čo sa drak preberal. Chcel sa postaviť na nohy, no vyšlo mu to až na druhý či tretí pokus. Drak sa zapotácal a s polootvorenými očami vzhliadol na oblohu. V žiare slnka žmúril a bez pohybu stál na mieste. Potom sa ozval jeho hlboký duniaci hlas, a našťastie ste dračí jazyk ovládali, aj keď počúvanie bolo výrazne ťažšie ako čítanie.
''Toto nie je sen. Prečo som doma...? Valel. Domov... v tento deň. Valel!'' Hovoril do vzduchu, vrčiac a nahnevane. Slovo ktoré ste nepochopili muselo znamenať nejakú nadávku. Wladaryk očividne nebol spokojný. Jeho pohľad náhle spočinul na Slazovi a Sashi.
''Je to pre vás krysy zábava? Zobudiť ma v tento deň. Posledný deň Impéria. Tento... vtip oľutujete.'' Zahučal Wladaryk s hnevom v očiach. Jeho hlas sa zmenil, bol zvierací, hrozný a hneď vám bolo jasné prečo sa drakov mnohí tak báli. Akoby predtým nemal s pohybom problémy, rýchlo vykročil smerom k vám. Ako to mohol urobiť? Klietka by jeho úniku mala zabrániť. No v tejto realite žiadna klietka neexistovala...
Slaz odmietavo pokrútil hlavou a vydesene vytiahol Odraz z vaku. Jeho viečko bolo otvorené, oko zamrznuté na mieste. Schytil ho oboma rukami ako predtým, a... nič sa nestalo. Vzduch, samotná realita okolo vás sa akoby zavlnila a draka to na moment spomalilo, no nezastavil sa. Nebol čas na reakciu, a Wladaryk do neho vbehol. Slaz odletel niekoľko metrov dozadu, a jeho let zastavil až kamenný plot. Daryk nepoužil mágiu, nebolo jasné prečo, možno bola stále blokovaná, no na tom nezáležalo. Fyzicky bol stále silnejší ako obaja z vás, ba aj ktokoľvek iný.
''Valel! Porazený, väznený! Koniec!''
Otočil sa na Sashu a pokračoval k nej.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Tajomstvá Srdca - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Tajomstvá Srdca - Stránka 9 I_icon_minitimeSo 04 jún 2016, 11:30

Toto bol viac, než len problém. Rozzúrený drak. Aj keď nemohol použiť mágiu, z nejakého dôvodu.. teda ju aspoň nepoužil, stále to mohol byť problém. Stále bol dostatočne silný na to, aby Slaza len tak odhodil do najbližšej steny. Ustúpila som o krok a s hrôzou v očiach som sa pozrela, ako sa blíži ku mne. Ja by som taký úder parvdepodobne neprežila, ak by som sa neobalila bariérami.
"Takto sa odvďačuješ svojim záchrancom?" spýtala som sa rýchlo a nastavila som pred ním ruku. Nevyšla z nej žiadna mágia. Skôr to bolo inštinktívne, len gesto. "Nie sme tí, ktorí ťa sem priniesli." Dodala som no aj tak, som svoje telo začala obalovať v rôznych formách a vrstvách bariér. Proti fyzickej bolesti, na stlmenie. Pravdepodobne mi budú úplne na nič, no uvedomila som si jednu vec. Práve som pochovala celú expedíciu k zániku. Draka neporazia. Ak sa dostane z tohto sveta našim spôsobom, tak nebude v klietke a všetkých pozabíja.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Tajomstvá Srdca - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Tajomstvá Srdca - Stránka 9 I_icon_minitimeSo 04 jún 2016, 16:25

Wladaryk očividne poznal svoju situáciu dôverne a dobre, a tak bol nútený vypočuť si čo mu mala Sasha povedať. Bolo ťažké odhadnúť kto tu bol vo výhode a kto v nevýhode, no zatiaľ išlo o bezvýchodiskovú situáciu pre všetkých.
''Záchrana? O tej sa jednať nedá pokým ma klietka stále zadržuje, denala.'' Odvetil pravdivo drak a pomaly sa blížil k Sashi. Očividne vedel že v skutočnom svete sa z klietky nedostal, a aj preto nemohol používať svoju mágiu. No dával jej aspoň šancu vytvoriť dobrý argument. Alebo sa bolo možné dohodnúť. Draky nikdy neboli nerozumné; prínosné plány vždy rýchlo spoznali.
''Chránila si plaza. Chcela si ma snáď zobudiť?'' Zavrčal pomedzi ostré zubiská a zastavil rovno pred Sashou. Slaz sa medzitým postavil na zem a pokúsil sa znova Odraz deaktivovať, ale realita sa okolo vás znova len zavlnila, a nič sa nestalo. Daryk si to všimol, ale sauriána zatiaľ ignoroval.
''Viem presne kto je zodpovedný. Poznám ich mená. Poznám ich tajomstvá. A keď sa dostanem z tejto bennar klietky, budú trpieť. Po tisíce rokov tak ako ja! Moja pomsta nebude mať hraníc.'' Výhražne hovoril a z jeho slov bolo jasné, že ktokoľvek koho má na mysli by nemal pokojný život akonáhle bude Daryk vypustený. Ak niekedy bude...
Sasha si všimla ako Slaz divoko gestikuluje. Wladaryk to ku šťastiu nevidel. Ukazoval na miesto na ktorom drak predtým spal, a potom ukázal na artefakt, a naznačil jeho deaktiváciu. Rukami vytvoril gesto klietky a potom bariéry, magického bloku. Ukazoval na artefakt, ako ho nemožno vypnúť zatiaľ čo v tomto svete je drak mimo ''klietky'' v ktorej by v skutočnom svete mal byť uväznený. Jednoducho stav tohto sveta nesedel zo stavom v realite.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Tajomstvá Srdca - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Tajomstvá Srdca - Stránka 9 I_icon_minitimeSo 04 jún 2016, 16:55

Tak, aspoň spomalil. Aj keď ja som stále cúvala v takom osiom hniezde, proste to nebolo priamo dozadu, ale skôr tak do strany. Jeho slová dávali zmysel. Ja som sa ani nesnažila ho nejak presvedčiť, ale skôr.. ako to povedať, spomaliť. Keď sa zastavil až pri mne, len som sa zhlboka nadýchla. Videla som, ako Slaz šaškuje. Teda nešaškoval, len mal teóriu o tom, prečo sa odtiaľto nedá dostať? vyzeralo to tak. Pri výdychu však, som priamo do drakovej tváre vyfúkla rozžeravenú ohnivú masu, na čo som sa zohla, pretože som predpokladala máchnutie nohou a vyšprintovala som popri ňom k miestu, kde pred tým spal. Snažila som sa podporiť moje svaly a telo mágiou pre väčší výkon a rýchlosť. nebola som v tom expert ale, predsa len, vedela som všetko užitočné, čo šlo vedieť. Mala som v pláne prefrčať cez dané miesto, následne sa otočiť a nejakým spôsobom draka, ktorý ma asi naháňa, prinútiť zastaviť na mieste, kde pred tým spal.  Znova cez bariéry, prípadne elementárne. Hocičo, čo by mi mohlo pomôcť. Išlo mi skôr o to zavaliť ho kúzlami. Vyzeralo to tak, že on ich využívať nemohol. Musela som to využiť a dať Slazovi nejaký čas.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Tajomstvá Srdca - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Tajomstvá Srdca - Stránka 9 I_icon_minitimeSo 04 jún 2016, 21:05

Daryk bol prekvapivo intenzívne zasiahnutý rozžeraveným ohňom a keďže aktuálne neovládal žiadnu mágiu, aj plamene dostatočne zacítil. Nahlas bolestne zrúkol a jednou labou sa chytil za tvár. Aj keď ho na moment omráčila, rýchlo sa z toho zvládol prebrať a otočil sa za Sashou, ktorá sa okolo neho so svojou rýchlosťou bleskovo prešvihla. Zatiaľ proti vám nezmohol nič, nie pokiaľ ste mohli unikať, no on mal výdrž a teoretickú nezraniteľnosť, a vy ste sa vyčerpali pomerne rýchlo. A ak by ste sa nedostali z Odrazu, smrť v tomto svete by znamenala aj smrť v skutočnom svete. Mohol by to byť snáď horší osud ako stať sa démonom, umrieť niekde na pomedzí reality...
Daryk sa nepustil rovno po Sashi, ale namiesto toho mávnutím krídel vzlietol na oblohu. Jeho veľkosť sa zmenila, s rozpätím krídel bol skutočne obrovský a majestátny. Bez čakania sa vrhol smerom na zem ako šíp, rovno na Sashu. Tento útok bol v každom prípade smrteľný, teda ak trafil. Draky sa dokázali rýchlo zastaviť či otočiť aby zmenili smer ak by ich cieľ unikol.
Slaz sa medzitým postavil na miesto kde bola klietka, a vyskúšal základné kúzlo. Fungovalo to. Blok maggyje sa teda aplikoval len na Daryka, pretože v realite stále bol spútaný mágiou klietky.
''Um... hej! Wyverna! Počuj... čo si myslíš o slovách Isena, že wyverni sú najslabšou dračou podrasou?'' Zakričal nahlas smerom do vzduchu a nahlas sa zasmial. Urážať draka bolo šialenstvo, ale... nemali ste na výber. Daryk vedel presne o čom Slaz hovorí, no už bol príliš blízko zemi počas útoku na Sashu aby mohol patrične reagovať. No bolo jasné že ho podobné poznámky poriadne hnevajú.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Tajomstvá Srdca - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Tajomstvá Srdca - Stránka 9 I_icon_minitimeSo 04 jún 2016, 21:19

On vzlietol. S tým som nepočítala. Myslela som si, že vzlietnuť nedokáže. Kto vie prečo, krídla stále mal. Otoćila som sa čelom k nemu a zamračila som sa. Toto mohol byť ďalší problém. Prečo sa stále dostávam do podobných situácií? Ani som nechcela vedieť, ako sa tento náš súboj zobrazuje v realite. Čo som ale mohla použiť, bariéra by takú veľkú masu nezastavila. No možno? Pozrela som sa na jeho pravé krídlo, na ktoré som namierila rukou. Bolo to síce trúfalé, no stále som to chcela skúsiť. Bariéra bola len vlastne nejaká forma spaceshiftingu. Ohýbania priestoru, či tvarovanie magickej energii. Bol to experiment, vôbec so netuśila, či sa mi podarí. Chcela som však Wywerne roztrhať krídlo práve niekoľkými "úlomkami", by sa dalo povedať. Boli obrovské a práve tie ostré hrany, mali napáchať škodu. Cítila som, ako ma podobné veci začínajú vyčerpávať. Ako poniektorý mágovia dokázali skoliť draka? mala som tridsať rokov skúseností s mágiou a aj keď on nemohol použiť mágiu, bola som oproti nemu v podstate len veľmi slabá. Dúfala som, že ho odkloním, on sa zvalí na zme a hlavne, že ma netrafí.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Tajomstvá Srdca - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Tajomstvá Srdca - Stránka 9 I_icon_minitimeSo 04 jún 2016, 22:33

Wladaryk sa väčšine jej ostrým kryhám svižne vyhol ladným vzdušným obratom ktorý pre neho nerobil problém a to len trocha narušilo jeho letovú dráhu. Prudko dopadol na blízko miestu kde stála Sasha a tlaková vlna ju síce neodhodila, ale len zhodila na zem. Svojím pravým krídlom trhal akoby ho bolelo, a chcel skočiť priamo na Sashu plnou váhou, ale zozadu ho zasiahlo niekoľko prudkých vodných vĺn, trafiac jeho nohy. Voda sa pod jeho nohami zmenila na akýsi maz, olej a drak sa zapotácal, rýchlo strácal rovnováhu. Bol z vás očividne nervózny, pretože ak by mohol použiť maggyju, mohol by vás dokončiť za pár sekúnd. Ale tentoraz mu slúžilo len jeho telo.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Tajomstvá Srdca - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Tajomstvá Srdca - Stránka 9 I_icon_minitimeSo 04 jún 2016, 22:42

Vyhol sa tomu, no moje spojenie s bariérami som stále držala a zadržala som ich let. Síce to spaľovalo mágiu, nič do nich nevrážalo takže nie zas tak moc. Dopadol kúsok odo mňa, čo ma poslalo pekne k zemi. Začala som cúvať, keďže to vyzeralo tak, že sa po mne rozbehne. Určite to mal v pláne. Cúvala som tiež na zadku, skôr som sa posúvala s rukou stále natrčenou nad sebou. Akonáhle ho Slaz spomalil, v momente som ruku stiahla k zemi a namierila na jeho krídla. Bariéry sa vo vzduchu znova obrátili a tento krat mali za úlohu draka priklincovať k zemi na mieste, kde sa teraz nachádzal. Síce by po tom zmizli, no minimálne by ho spomalili. Možno by sme ho dokázali aj zabiť? Kto vie. Zdalo sa mi, že to bez mágie boli len prerastené lietajúce jašterice.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Tajomstvá Srdca - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Tajomstvá Srdca - Stránka 9 I_icon_minitimeSo 04 jún 2016, 23:02

Drak si bleskovo rozmyslel či chce dostať bariérami, a keď ich naňho zoslala, v rýchlosti zamával krídlami a jediným vzletom ustúpil dozadu, až k Slazovi. Sasha na chvíľu získala pokoj, teraz mal problém jej kolega. No zdalo sa že aspoň na moment dnes začal rozmýšľať. Na mieste kde Wladaryk pristál už znova bola rozpustená mazľavá látka, a akonáhle sa jej Daryk nohami dotkol, šmykľavosť ho niesla dozadu, rovno na miesto kde predtým spal. Mohol pokojne vzlietnuť, mal na to čas, ale Daryka akoby niečo trafilo a nahlas zaúpel; to ho na moment omráčilo a nedokázal sa prebrať. Ten krátky čas stačil na to aby sa drak dostal presne tam kde ste ho chceli, Slaz znova schytil Odraz a realita sa okolo vás začala rozpadávať. Tak ako pri rieke, zmena prostredia skoro vypálila vaše oči či myseľ, no po chvíli ste sa konečne ocitli v prítomnosti.

Falteanmi stále vládla tma, v Odraze ste sa nezdržali príliš dlho. Stáli ste poďalej od seba, a medzi vami ležala dračia klietka. Slaz dokonca pri nej stál pomerne blízko, no ku šťastiu si ho nikto nevšimol. A hneď vám bolo jasné prečo. Okolo klietky boli zhromaždení všetci mágovia z expedície, najmä obaja majstri a tauren. Z klietky sa ozývali hrozivé zvuky a čosi v nej búchalo, trieskalo až sa klietka prehýbala zo strany na stranu. Nerah aj tauren do nej občas vložili nejaké kúzlo, zatiaľ čo Joka celú situáciu pozoroval.
Z majstrovho pohľadu sa dalo vyčítať, že nechápe čo sa deje. A ako by aj mohol? Wladaryk bol zabezpečený najmocnejšou blokovaciou mágiou akú Engenirth poznal, a drak sa aj napriek tomu nejako zobudil. Nemalo to byť možné, jednoducho nemalo. Jeho zobudenie neznamenalo že sa z klietky dostane, ale vytváralo to mnoho problémov. Okrem iného sa teraz dala mágia na klietke ľahšie prelomiť, draka mohol vypustiť snáď aj niektorý z démonov. To by bola katastrofa.
Slaz sa pomedzi dav zakradol k Sashi, schmatol ju a bežal k stanu kde ste prvýkrát vošli do Odrazu.
''Nikomu. Nič. Stále platí. Ani slovo. Prišiel... prišli by sme o Odraz. A majstri by neboli šťastní ak by sa dozvedeli že my môžeme za túto... chybičku.'' Vážne jej povedal a spýtavo pozeral na Sashu, dúfajúc že dodrží svoje slovo.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Tajomstvá Srdca - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Tajomstvá Srdca - Stránka 9 I_icon_minitimeSo 04 jún 2016, 23:11

Uhol sa. Bol to síce prerastený jašter, ale stále to bolo obrovské a mrštné. Človek by tomu až závidel ale úprimne? nechcela by som tak vyzerať. Mal som rada svoje telo ehm, určitým úplne normálnym spôsobom. Kto by povedal, že Slaz tak rýchlo vyrieši svoju chybu. Dokázal ho dostať na miesto, kde sa pred tým nachádzal a následne nás rýchlo dostal z tohto s veta.

Netušila som ako bolo možné, že si nevšimli zrazu sa objaveného Slaza a mňa. Úplne nahú elfku ktorá tam proste tak.. stála. Tiež som sa dosť rýchlo stratila z prípadného obrazu a spolu so Slazom sme bežali k stanu, kde som si plánovala nájsť nejaké oblečenie. "To mi hovoriť nemusíš. Ak by sme nespravili ten prúser s drakom, uvažovala by som nad tým ale teraz? Eeeh nechcem prísť o hlavu." Zamrmlala som, zatiaľ ćo som prehľadávala skrinky po niečom, čo mi bude dobré. Nestačil len plášť. Potrebovala som sa obleicť normálne. Začínala tu byť celkom zima a nechcela som si vytvárať oblečenie pomocou mágie. Svojim spôsobom to bolo fajn, ale bolo to hrozne nestabilné. Stačilo trocha magického narušenia a oblečenie bolo preč.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Tajomstvá Srdca - Stránka 9 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Tajomstvá Srdca - Stránka 9 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Tajomstvá Srdca
Návrat hore 
Strana 9 z 15Choď na stránku : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 15  Next
 Similar topics
-
» Dobre strážené tajomstvá
» Temné zákutia Srdca

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Srdce Sveta :: Falteany-
Prejdi na: