Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Staré krivdy

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Staré krivdy Empty
OdoslaťPredmet: Staré krivdy   Staré krivdy I_icon_minitimeSo 23 máj 2015, 23:30

''Lilien, tvoje výsledky sú naozaj... pozoruhodné.'' Poznamenala majsterka Yghtas zatiaľ čo listovala v študentskej knihe. Prezerala Lilyn spis a ku každej vete čosi pripisovala. Lily nevedela o čo ide, no majsterka bola očividne spokojná s tým čo videla. Predsa len, Lilien trénovala so staršími ročníkmi a aj tak dosahovala výsledky, o ktorých niektorí mladí študenti mohli len snívať. Mnohí majstri boli deň čo deň prekvapení jej talentom, a preto netrvalo dlho kým Lily preskočila na vyššiu úroveň, k študentom, ktorí na akadémii strávili o niekoľko rokov viac. Podobné prestupy boli len veľmi výnimočné, a prakticky sa stávali len budúcim majstrom. Preto sa o ňu začali v posledných rokoch zaujímať - bolo očakávané, že z Lilien bude v budúcnosti majster, a ak by sa talent prejavil ešte intenzívnejšie a rovnako aj tvrdá práca a štúdium, oficiálne miesto majstra by mohla získať v pomerne mladom veku.
Yghtas pokračovala v zapisovaní spokojne prikyvujúc hlavou. Potom vzhliadla na Lily a pousmiala sa.
''Pokračuj týmto spôsobom, a časom sa dostaneš do rady majstrov. O tom niet pochýb.'' Povedala, očividne trochu mierne prekvapená z toho, že Lily zvláda tréning, ktorý by nikto v jej veku nemal zvládať.
Majsterka zatvorila knihu a odložila ju na jednu z políc. Jej komnata bola skromná, tak ako u väčšiny majstrov, no zaprataná stovkami spisov, kníh a zväzkov. Yghtas ich však mala perfektne usporiadané v policiach, skriniach a na stoloch. Niektorí si z nej uťahovali, no žiadny mág ktorý za niečo stál nemohol mať vo svojich veciach neporiadok.
''Nestáva sa to často, ale myslím že si získala právo na svoju prvú oficiálnu prácu pre rád.''
Táto správa bola neuveriteľná, a to z niekoľkých dôvodov. Oficiálnu prácu, za ktorú Engenirth niesol následky, robili len vyučení študenti, schopní mágovia ktorí už doštudovali alebo boli na vysokej úrovni v rámci vzdelávacieho procesu, a najmä majstri. A v prípade Lily, nikto z nich nebol mladší ako ona, ak sa do úvahy nebrala majsterka Ityl. Ak by Lilien bola bežný študent, právo na vykonanie práce pre rád by získala až o niekoľko rokov neskôr.
Okrem toho to bol spôsob ako dokázať že študent dokáže riešiť problémy sám, bez pomoci iných majstrov, a zároveň že ich dokáže riešiť efektívne a diskrétne, v rámci toho ako si to zamestnávateľ praje.
Úspešné splnenie práce navyše znamenalo, že Lily dostane mnohé ďalšie ponuky, zvýši si v rámci rádu prestíž a bude jej povolené vyberať si vážnejšie a zložitejšie práce. Ak sa študent počas týchto úloh prejaví dobrým rozumom a užitočnosťou, majstri si ich potom častejšie vyberajú ako asistentov na skutočne veľké práce, také, ktoré ovplyvňovali politické, ekonomické či sociálne udalosti sveta. Závisť jej kolegov bude nekonečná... samozrejme, na úlohy študenti chodili často. No vždy len v sprievode majstrov a skúsených mágov, a vždy len ako asistenti či doplnková pomoc.
''Ak chceš prácu prijať, budeš vo vedení, a to je veľká zodpovednosť. Na začiatok ti odporučím len úlohy, kde nemusíš viesť mnoho ľudí, no je dobré trénovať svoje vodcovské schopnosti. Budeš ich potrebovať.''
Majsterka samozrejme dala Lilien na výber. Prácu nemusela prijať, ak sa na to necítila, no to urobil len málokto.


Naposledy upravil Horox dňa Št 24 august 2017, 05:24, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Staré krivdy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy I_icon_minitimeNe 24 máj 2015, 00:20

Lillien

Stála som v kancelárií majsterky Yghtas. Keď si ma dala zavolať, predpokladala som podobný scenár až na zopár maličkostí. Zostávala som stáť a snažila som sa vyzerať pomerne skromne, aj keď bola moja radosť celkom očividná. Nie každý deň nás majstri pochvália.. a nikdy to nie je nezaslúžene. 
"Spravím čo je v mojich silách majsterka Yghtas." Prikývla som. Bola pravda, že som sa cítila ako taký outsider. Predsa len som bola o toľko mladšia než ostatný s mojimi schopnosťami. Zároveň som spozorovala, že pre mňa nejaké cvičenia a učivo, nikdy nie je náročnejšie, než práve pre mojich súkmeňovcov. Nikdy som sa na to však matky nepýtala. Proste som robila to, čo som vedela najlepšie. Pri správe o práve na moju prvú oficiálnu prácu, som ostala chvíľku v tichosti. Najprv ma napadlo, či mi to vôbec matka dovolí. Na druhú stranu mi bolo jasné, že oficiálne mi do toho nemá čo kecať, pretože by nemala mať čo proti.. mala by byť hrdá. No ako som ju poznala... Samozrejme som však prácu nemienila odmietnuť. To sa nerobilo, nie pri prvej práce. Ako by som vyzerala? Najprv by som spravila dobrý dojem a potom by som jednoducho vycúvala? Takýto druh osobnosti som nebola. Mala som však zastúpiť vodcovskú pozíciu, čo mohol byť problém. Nevedela som totiž, koho b som dostala pod seba. Veľa ľudí by moju autoritu neuznávalo čisto z princípu. Byť nadanou mágyňou neznamenalo mať len samé výhody. Bola to však výzva a riziko, ktoré som mienila podstúpiť.
"Samozrejme prijímam majsterka. Len zatiaľ nemám skúsenosti s tým, ako to chodí. Informácie mi podáte vy? Alebo sa ich dozviem pri odchode?" Predsa len ak som aj niekedy niekde bola, bola som práve tým, koho viedli. Mala som nad sebou niekoho a ten sa o všetky podobné veci staral sám.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Staré krivdy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy I_icon_minitimeNe 24 máj 2015, 01:03

Majsterka sa sklonila pri jednej z políc a chvíľu v nej čosi hľadala. Vytiahla niekoľko zvitkov, ktoré pozorne prezrela, a vyložila ich na svoj hlavný stôl.
''Myslím, že tieto by si mohla zvládnuť.'' Povedala a pre Lily predložila tri otvorené zvitky. Bol na nich popísaný text a podpis - žiadosť o službu, prácu a identita osoby, ktorá si prácu objednala. Vedľa oficiálneho textu bola v skratke popísaná práca - jej cieľ, ohodnotenie obtiažnosti, možný rozsah nebezpečenstva, primeraný počet ľudí ktorých je potreba na úspešné splnenie, a iné záležitosti, o ktoré sa Lilien nemusela zaujímať.
''Obtiažnosť práce ber s nadhľadom. Je to odhad. Nikdy nevieme čo sa môže stať, a aký druh práce v skutočnosti ide. Mnohokrát sa jednoduchá úloha zmení na smrteľné nebezpečenstvo - to však treba očakávať. Bohužiaľ, informácie máme obmedzené.'' Vysvetlila Yghtas a prstom ukázala na kolónku, v ktorej bolo vyznačené aké najvyššie nebezpečenstvo môže počas práce nastať.

1. Listina - žiadosť zemepána Delegana
Primeraný počet: 2
Zemepán Oldin Delegan žiada o pomoc pri vyhladení utopencov, ktorí ohrozujú rieku a jazero, v blízkosti ktorých žije početná poddanská populácia.
Pri rieke Cys sa pár týždňov dozadu odohrala bitka vojakov a banditov, ktorí obývali neďaleký jaskynný systém. Straty vojakov zamestnaných zemepánom boli malé a takmer všetci banditi boli vyhladení. Mŕtvoly však nejakým spôsobom skončili v rieke a teraz povstali ako utopenci južne o niekoľko míľ. V širokom okolí sa nenachádza žiadna vojenská posádka, a strážnici zemepána sa utopencov obávajú, a odmietajú sa ich zbaviť.
Zemepán je ochotný poskytnúť niekoľkých strážnikov, ktorý by pri úlohe asistovali.
- Je potrebné zbaviť sa všetkých utopencov v okolí.

2. Listina - žiadosť kapitána stráží Geldora
Primeraný počet: 3
Kapitán stráží mestečka Treor žiada o pomoc pri riešení záhady hromadne miznúceho dobytku, ktorého strata ohrozuje živobytie poddanskej populácie v okolí.
Tucet farmárov nahlásilo náhle zmiznutie dobytku, a to po mnohých kusoch naraz. Situácia sa už deje po niekoľko týždňov. Kapitán nemá dostatok mužov na riešenie tohoto problému, pretože sú zamestnaní obnovou susedného mestečka, ktoré nedávno takmer celé vyhorelo. Poddaní sú zúfalí a nemôžu si dovoliť väčšie straty. Stratilo sa už niekoľko desiatok kusov dobytka, ktorý mizne najmä počas noci, na viacerých miestach naraz.
Kto, alebo čo tento dobytok kradne je neznáme, no môže ísť o niečo alebo niekoho žijúceho v blízkom lese.
- Je potrebné vypátrať príčinu a zastaviť miznutie dobytku.

3. Listina - žiadosť obchodníka Matana
Primeraný počet: 4
Obchodník Matan žiada o pomoc pri dolapení dlžníka Ferdara, ktorý pred svojimi povinnosťami uniká už vyše rok.
Matan si dlhy rieši po svojom - ak dlžník mešká, pošle naň niekoľko žoldnierov, ktorý dlh z povinného preberú alebo vybijú. Tak to urobil aj pri Ferdarovi. Problém bol v tom, a túto informácie Matan nemal, že Ferdar je člen banditskej skupiny. Vyberanie dlhu dvaja žoldnieri neprežili, a Ferdar je stále na úteku. Riskom pri tejto práci je neznalosť veľkosti banditskej skupiny ku ktorej Ferdar patrí, no jej počet sa odhaduje od 5 do 8 členov.
- Je potrebné vybrať dlh od Ferdara, či dobrovoľne alebo nie, a doručiť ho obchodníkovi.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Staré krivdy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy I_icon_minitimeNe 24 máj 2015, 01:14

Lillien

Počkala som, kým predo mňa nerozprestrela všetky tri zvitky. Úlohy nezneli príliš nebezpečne no predsa len ako majsterka povedala, aj tá najjednoduchšia mohla priniesť najväčšie problémy. Najviac ma však zaujala práve druhá listina, keďže sa tu nenachádzali žiadne bližšie informácie a dokonca ani dohady. Tretia mi prišla pomerne.. obyčajná a prvá? No.. vybrala som si tretiu.
"Mám zo sebou zobrať niekoho konkrétneho? A kedy vyrážame?" Typovala som, že mi niekoho pridelia. Nepýtala som sa o tej úlohe moc, pretože som tušila, že majsterka aj tak nevie nič viac než to, čo je tam už napísané. Predsa len jej nikto nezaplatil za nepodanie všetkých informácií, to by bolo hlúpe. 
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Staré krivdy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy I_icon_minitimePo 25 máj 2015, 08:16

Majsterka pri pohľade na výber Lily len uznanlivo prikývla.
''Vidím že sa do toho chceš pustiť poriadne.'' Povedala a znova sa posadila za svoj stôl. Listinu, ktorú si Lily vybrala, označila a čosi na ňu pripísala.
''A čo sa týka tvojej skupiny - pri prvých úlohách by sme mali študentom s výberom poradiť, no vzhľadom na tvoje výsledky to nechám na teba.''
Zo stola schmatla ďalší zvitok, tentoraz to bol zoznam mien, pri ktorých sa nachádzali krátke popisy. Boli to všetci študenti, ktorí patrili do skupiny kam chodila Lilien. Vedľa väčšiny mien boli označené rôzne aktivity, úlohy a asistovanie, takže voľných bolo len niekoľko.
Po krátkom pohľade naň Yghtas podala list Lily.
''Nie je to moc veľký výber, ale je to ľahšie rozhodnutie. V poslednom čase je naša aktivita... vysoká. Ale som si istá že z dostupných študentov dokážeš vybudovať dobrý tím.''
Súčasťou vzdelávania na Engenirthe bolo samozrejme aj vodcovstvo, takže Lily mala celkom dobrú znalosť o rozumnej a taktickej skladbe jednotky.
Väčšinu zo študentov, ktorých si mohla vybrať, poznala aspoň uspokojivo, no niektorých len z videnia.

Emeta
Žena, valeán, 18 rokov
Používa element vzduchu.
Hlavné zameranie: Adhinský rytier - špecializácia na obranu a podporu - kopija a štít
Emetu samozrejme poznala, predsa len, boli dobré priateľky. Jej kamarátka zvykla trénovať a pracovať tvrdo, a tiež patrila k veľmi talentovaným študentom. Určite by sa na ňu dalo spoľahnúť, a Lily vedela čo Emeta v boji dokáže.

Omosi Iomo
Muž, saurián (východná Aguelská vetva), 48 rokov
Používa element vody.
Hlavné zameranie: Woréemsky prieskumník - špecializácia na sabotáž, prieskum a záškodníctvo - kopija a sieť
Dalo sa povedať že Omosi je najstarší, no jeho rasa (v Isenii veľmi zriedkavá) bola jašteria, a tak pre nich vek znamenal asi toľko čo pre elfov. Z jeho pohľadu bol veľmi mladý, ako to sám hovoril. Omosi nebol príliš zhovorčivý či spoločenský a tak ho Lily nemala ako dobre poznať. No vedela že je slušný, zodpovedný a spoľahlivý, a nikdy neodvráva rozkazom ktoré su mu pridelené. Navyše to s kopijou dokázal naozaj výborne, a jeho pohyblivosť vo vodnom prostredí (či len s trochou vody v okolí) bola neuveriteľná.

Ash'or Lyesul
Muž, človek (Nuadhská vetva), 19 rokov
Používa element elektriny.
Hlavné zameranie: Danorský strelec - špecializácia na presnú a diaľkovú streľbu a spôsobovanie zmätku - dlhý luk
Asha Lily poznala pomerne dobre, lebo bol ''priateľ'' Emety. Podobné záležitosti boli na Engenirthe medzi študentami zakázané, ale im dvom na tom nezáležalo. Podľa ich prístupu sa o to majstri ani nezaujímali, lebo intímnosti sa tu diali medzi každým druhým študentom. Ash mal samozrejme výbornú súhru s Emetou a samotne bol veľmi schopný. Málokedy sa stalo že netrafil svoj cieľ, a aj to na veľkú diaľku. Kombinácia elektriny so strelectvom bola naozaj efektívna, a jeho element mal dobrú súhru s vodným elementom. Vo vypätých situáciách sa však Ashovi nedarilo až tak dobre, a zvykol podľahnúť zmätku, čo sa výrazne odrazilo na jeho presnosti. Býval emociálny aj v spojení s Emetou.

Moryll Stroil
Muž, človek (stredná Isenská vetva), 21 rokov
Používa element elektriny.
Hlavné zameranie: Teloplet - špecializácia na ošetrovanie povrchových zranení a kriesenie
Je jasné, že Moryll ju úplne zbožňuje. Preto ju zvykol ignorovať, nezapájal sa do konverzácií kde bola Lily a často po nej pokukoval očkom. Nie je isté či sa mu páči talent, pracovitosť alebo niečo povrchovejšie ohľadom Lilien, no afekt tam jednoznačne bol. Ako teloplet bol Moryll veľmi trpezlivý a precízny vo svojom používaní mágii, čo je pri jeho zameraní samozrejmosť. Nad zraneniami dokázal stráviť aj hodiny a svojho pacienta neopustiť. Už len to hovorilo niečo o jeho osobnosti. Elektrinu mohol využiť aj ofenzívne. Ako správny liečiteľ bol milý a dobrý, no do boja sa nikdy príliš nehodil.

Nyssama
Žena, elf (Isenská vetva), 29 rokov
Používa element zeme.
Hlavné zameranie: Eroziár - špecializácia na negatívne ovplyvňovanie mysle a mentálneho stavu
Nyss nikdy Lily nemala rád, alebo sa to tak aspoň zdalo. Chladná k nej bola odkedy sa Lily dostala v takom mladom veku do takého vysokého stupňa medzi starších študentov. Ako elfka jej vek síce nič neznamená, no možno išlo len o závisť. Lily ale nedokázala čítať myšlienky, a Nyss v skutočnosti proti nej nič nemusí mať. Jej mentálny stav bol v každom prípade pevný a Lily nikdy nevidela Nyss rozrušenú alebo rozčúlenú - čo bolo na jej zameranie zrejmé. Nyss dokázala ovplyvniť slabú myseľ, a navodiť do nej strašné myšlienky, preťažiť ju k panike či uspať niekoho.
Príkazy často brala na voľnú nohu, a mala sklon ku zbytočnej krutosti. Ak jej majster povedal že má niekoho vystrašiť aby utiekol, do mysle mu nastolila také hrôzostrašné výjavy, že spôsobila permanentné poškodenie mozgu. A nie len raz.

Belyard Semach
Muž, človek (južná Isenská vetva), 19 rokov
Používa element ohňa.
Hlavné zameranie: Plamenár - špecializácia na spaľovanie, vysušovanie, vrenie a výbušniny - fľaštičky, bomby a zápalné oleje
Bely trávil väčšinu času vo svojom štúdiu alchýmie a nikto ho nepoznal moc dobre. Podľa všetkého sa zdalo že Belyard bol neustále zaprataný v zlúčeninách, rastlinách, mineráloch a jeho oblečenie nikdy nebolo čisté. Jeho snaživosť nebola zbytočná, a už v takomto mladom veku bol výborný alchymista a herbalista. Výbušninu dokázal zmiešať aj zo základných prísad a jeho plamene v spojení s jeho zápalnými olejmi boli okamžite smrteľné, a naozaj ničivé. Niektoré jeho fľaštičky dokázali vytvoriť divoký oheň, ktorý nebolo možné zastaviť ani vodou.
Plniť rozkazy mu nerobilo problém, a vždy mal radosť keď mohol v praxi využiť svoje výtvory, no podľa slov majstrov to občas prehnal, a spôsobil ešte viac problémov.

Fellah Hazar
Žena, človek (južná Isenská vetva), 23 rokov
Používa element vody.
Hlavné zameranie: Vidinár - špecializácia na odrazovú, vidinovú a zrkadlovú ilúziu
Ak sa Lily zdalo že ju Nyss nemá rada, tak u Fellah to bolo očividné. Ešte si pamätala keď Fellah roznášala nepekné chýry o Lily za jej chrbtom. A sčasti boli aj pravdivé, no to neznamenalo že Lily za niečo z toho môže - ona o osude pri svojom narodení nerozhodovala. Fellah si najmä myslela že majstri neprávom a neférovo zvýhodňujú Lily. Bez ohľadu na vzťah medzi nimi, Fell bola vo svojom zameraní veľmi schopná a snažila sa byť najlepšia. Ilúziami nepriamo ovplyvňovala zmysly protivníkov či zverov, a dokázala ich, bez väčšej námahy, efektívne zmiasť, popliesť a oklamať. Fellah mala podozrievavý postoj k majstrom, ale rešpektovala ich, a rovnako ich rozhodnutia.

Ardry Elden
Žena, človek (stredná Isenská vetva), 21 rokov
Používa element zeme.
Hlavné zameranie: Zverozmen - špecializácia na premenu na bežné lesné zvery a tvory
Ardry bola kedysi ''priateľkou'' Asha, ktorého potom prebrala Emeta. Preto bolo jasné o aký vzťah medzi nimi ide. Pochádzala z vplyvnej šľachtickej rodiny, a každému to dávala na známosť. Na prvý pohľad sa zdala arogantná a povýšenecká, no Lily ju poznala len z toho čo o nej hovorili Emeta a Ash (informácie z druhej ruky). Nebála sa povedať svoje, bez hry a pozlátka. Jej vyjadrovanie bolo asi také neotesané ako zvery na ktoré sa premieňala - pričom tiger bola jej obľúbená premena. Mnohí sa jej snažili vysvetliť že tigre sa v strednej Isenii nemôžu len tak premávať, ale ona sa o nikoho nezaujímala. Upozorniť ju musel až jeden z majstrov, a tak sa jej preferovanou premenou stala veľlíška. K autorite mala chladný postoj, a aj rozkazy majstrov plnila len z otráveným výrazom.


Naposledy upravil Horox dňa Ut 26 máj 2015, 06:56, celkom upravené 3 krát.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Staré krivdy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy I_icon_minitimePo 25 máj 2015, 09:10

Lillien

Preletela som si zoznam ľudí. Bol to pomerne dlhý zoznam aj cez to, Že tam nebolo moc ľudí. Zamerania študentov mi prišli pomerne známe, no táto úloha bola jednou veľkou neznámou a tak bolo pomerne ťažké vybrať dobrú kombináciu. Chcela som si ale vybrať Omosihom pretože bol dobrým prieskumníkom a pravdepodobne budem potrebovať niekoho, s jeho schopnosťami. Chcela som si zobrať aj Emetu no.. nebola som si tak úplne istá, či nám na tejto misii k niečomu bude. Teda kto vie, možno bude príčinou miznutia dobytka nejaký tvor, no nemuselo to tak byť. Tá by navyše chcela ísť s Ashorom a toho by som sa najradšej pri snáď hocijakej úlohe stránila, hlavne ak ju má plniť s Emetou po boku. Nakoniec som sa v podstate rozhodla.
"Pôjde so mnou Omosi Iomo a Moryll Stroil." Možno som s Moryllom trocha riskovala, no aj tak som tretie miesto nevedela poriadne zaplniť. Rozhodla som sa pre to vybrať podporu.. niekoho, kto by mal vedieť prípadne zachrániť život. Už z princípu som si myslela, že mágovia ako on, bývali pomerne dobrej a milej povahy, inak by sa na liečenie nedali a nemali by vlohy na to, podporovať ostatných. Omosi bol slušný, a navyše som k Sauriánom pociťovala isté sympatie. Kvôli ich spôsobu rozmýšľania a tak.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Staré krivdy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy I_icon_minitimeUt 26 máj 2015, 01:18

Majsterka bez slova prikývla, čím potvrdila výber Lily. Omosi sa hodil na podobné typy úloh, a sám ich obľuboval, takže ho Lily nebude musieť nútiť do vecí o ktoré nemá záujem, alebo ktorých sa stráni, ako napríklad zbytočné zabíjanie. A keďže sa pri tejto úlohe ani nemuselo dostať k boju, čo bolo síce nepravdepodobné, teloplet ako Moryll mohol byť jednoznačne užitočný, tak ako pri každom type práce. No bolo jasné, že v boji nie je príliš schopný. Na to si museli vystačiť Lily a Omosi, no vedela, že na sauriána sa dá spoľahnúť, narozdiel od niektorých ostatných jej kolegov.
Yghtas na zvitok, ktorý si Lilien vybrala, pripísala ich mená a pridala oficiálnu pečať Engenirthu aj s podpisom.
''Cesta do mesta Treor trvá asi dva východy slnka, rýchlym tempom. Vedie tam hlavná obchodná, takže trasa je priama. Vydať sa tam je potrebné čím skôr.'' Vysvetlila majsterka a ukázala Lilien mapu - kde sa mesto nachádzalo a ktorá cesta doň viedla.
''Svoje oprávnenia a povinnosti poznáš... snažte sa problém vyriešiť diskrétne a potichu. A dávajte si pozor - nie každý mágov obľubuje, a nie každý bude tvoju autoritu ako ženy brať vážne. To sa týka aj študenta Omosiho. Ako saurián je pre všetkých cudzinec a pre mnohých divoký zver. Moryll by problém mať nemal.'' Pokračovala vo vysvetľovaní majsterka. Boli to samozrejmé veci, a zároveň veľmi dôležité - predsa len, mágom sa mohol stať ktokoľvek a na Engenirthe mohol študovať hocikto, no v skutočnom svete bola situácia iná. Rasová neznášanlivosť bola bežná, a o rovnosti pohlaví sa ani nedalo hovoriť.
''Ak prácu splníte, platbu prevezmete na mieste alebo sa vrátite s dokumentom o sľube platby. Ak sa vyskytne vážny problém alebo úloha bude nad vaše schopnosti - ba niekto z vás sa zraní - a úlohu nebudete môcť dokončiť, vrátťe sa.'' Zvýraznila a prísne sa na Lily pozrela. Myslela to vážne. Engenirth si nemohol dovoliť stratiť študentov, alebo pokaziť práce. Negatívne by sa to odrazilo na dobre vybudovanej reputácii.
''A tak ako majstri, snažte sa verejné prejavy mágie držať na uzde. Najlepšie bude ak sa nikto nedozvie že niečo také ovládate. Ako mágom vám nikto nebude veriť.''
Zvitok jej podala a pousmiala sa.
''Veľa šťastia.''
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Staré krivdy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy I_icon_minitimeUt 26 máj 2015, 01:36

Lillien

Podišla som k mape a sledovala som, ktorú cestu mi majsterka ukazuje. Jej ďalšie slová, rady a podobne, som si uložila niekde hlboko do pamäte. Predsa len sa mi to zíde. Dúfala som, že to dopadne dobre. Aj keď mi bolo jasné, že si budeme musieť u ostatných obyvateľov vymyslieť nejaký veľmi dobrý .. krycí manéver? Kto vie. Rozhodne som potrebovala mať Omosiho v tajnosti. Pre nich mohol byť naozaj zverom.. niektorý by sa ho dokonca mohli pokúsiť uloviť.. pri tej myšlienke som sa zamračila. Ľudia sa naozaj báli toho, čomu nechápali.. alebo o čom nemali vedomosti. Potom to tak vyzeralo..
Prebrala som od majsterky zvitok a prikývla som. "Posnažím sa nesklamať vás.. a ani ostatných." Pousmiala som sa. Následne som sa z jej kancelárie vydala do mojich komnát. 
Prezliekla som sa do cestovného oblečenia, ktoré malo aj nejaké kožené chrániče. Jednalo sa o pásikavé tesné nohavice z pomerne elastickej látky, vysoké cestovné kožené boty hnedej farby, biela košela ktorú som upla korzetom a následne koženný ramenný chránič a kožené polo-rukavice, teda skôr chrániče na zápästia a lakte. U pása som si ešte pripla jeden-a-polručný meč z prekladanej ocele, pomerne drahý.. naozaj drahý kúsok. Do chráničov na preklatia som si schovala dve hádzacie dýky, jednu dlhšiu som upevnila aj s púzdrom spoza jeden remeň, ktorý fungoval na štýl opaska.. a potom som si schovala ďalšie hádzacie nože. Dokonca som pre všetky istoty zobrala aj luk s dvoma tulcom šípov, ten som však pripevnila na sedlo koňa, ktorého som išla do stajne osedlať. Predsa len.. možno sa jednalo o nejakého Laerita, alebo o lietajúceho tvora, ktorého by trebalo zostreliť. Následne som spolu s ďalšími zásobami na niekoľko dní (jedna deka, jedlo, čutora s vodou, zabalený plášť a podobne) vydala k východu z Engenirthu. Čakala ma pomerne dlhšia prechádzka, keďže bol Engenirth obrovský. Nevedela som, či ma počkajú pri východe z jazera, alebo až za ním, preto som sa rozhodla cez ilúziu prejsť a počkať ich na blízkej lesnej cestičke. Koňa som zatiaľ nechala voľne pásť, keďže nás všetkých čakala dlhá cesta.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Staré krivdy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy I_icon_minitimeUt 26 máj 2015, 07:30

Príroda sa začínala pripravovať na zimu, a skorá jeseň už o sebe dala vedieť. Lístie na stromoch žltlo a postupne opadávalo. Zem ešte nebola pokrytá hrubou vrstvou lístia, no onedlho to tak bude. Iluzórne jazero obklopené hustým lesom, prekrásna práca majsterky Awcelen, sa nedalo rozoznať od skutočnej verzie. Opadané listy zo stromov skutočne plávali na vode a nič nenaznačovalo, že sa pod ''vodou'' skrýva sídlo mágov. Samozrejme, po Isenii a zbytku sveta sa nachádzalo viacero takýchto sídel, no Engenirth spravoval rozsiahlu oblasť stredozápadnej Isenie a patril k tým najznámejším. Nebolo to však jediné legendárne miesto, v ktorom sa mágovia schádzali.
Awcelen často študentom hovorila, že skutočným mágom sa stane až ten, kto dokáže rozpoznať jazernú ilúziu. Podľa všetkého to dokázali len majstri - a možno v tom bolo niečo iné. Awceleno jazero bola síce ilúzia, alebo tak to aspoň hovorili, no malo veľmi blízko k realite. Voda sa riadila podľa zákonov prírody, predmety, ktoré na ňu pristáli, nezmizli - buď sa vznášali na hladine alebo sa potopili. Na dotyk to bola skutočná voda. Mnohí študenti sa ilúziu snažili prelomiť, len aby skončili celý mokrý a zahanbený až po uši. Ale ak niekto chcel jednoducho prejsť, tak mohol, bez toho aby sa ho dotkla čo i jediná kvapka vody.

Medzi stromami začal pofukovať jemný vietor, ktorý sa občas zosilnil a slnka nebolo vidno - po oblohe sa premávali iba mraky, a vo vzduchu bol citeľný dážď.
Lilien za sebou náhle pocítila niečiu prítomnosť, niekoho zachytila bočným pohľadom. Niekoľko metrov za ňou na tráve opretý o strom sedel Omosi a mal zatvorené oči. Zdalo sa akoby tam bol už hodiny, len tak ležiac a odpočíjavúc. Ak by Lilien chcel nepekne prekvapiť, podarilo by sa mu to. A to hovorilo niečo - niečo dobré - o jeho schopnostiach. Samozrejme mal výhodu svojho pôvodu. Sauriáni sa dokázali pohybovať potichu v akomkoľvek prostredí a boli majstrami lovu. Bolo to zvláštne, pretože všeobecne boli vyšší a mohutnejší ako bežný človek. A ak svoj prirodzený talent spojil s mágiou, muselo ísť o veľmi nebezpečného sauriána. Jeho kôň, alebo na čomkoľvek jazdil, sa nenachádzal nikde v blízkom okolí.
Z jazera práve vychádzal opak Omosiho. Moryll nebol v žiadnom prípade tichý alebo nenápadný. Mal na sebe dlhý plášť, ktorý sa dotýkal zeme a kým sa ku Lilien dostal, jeho spodná časť bola zablatená a mokrá. Nahlas svoju voľbu oblečenia preklial a snažil sa plášť stočiť. Viedol aj svojho koňa, ktorý spokojne pri pohľade na Lilien a Omosiho zaerdžal. No spokojný nemohol byť s nákladom, ktorý Moryll plánoval niesť - tucet kníh a malých kontajnerov, ktoré obsahovali rôzne prísady.
Moryll zo seba zhodil plášť, prehodil ho cez koňa a neisto podišiel k Lilien. Očividne mu nebolo ľahké zvítať sa s niekým, koho mal rád a v koho prítomnosti sa hanbil. Rovnako ako niektorí študenti zahľadení do štúdia, na Engenirthe nemal kontakt s opačným pohlavím, a zdalo sa mu že s dievčatami nevie komunikovať.
''Umm... ahoj.'' Vydal zo seba potichu. Omosi mal stále zatvorené oči a Moryll si ho ešte nevšimol. Musel byť poriadne unavený...
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Staré krivdy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy I_icon_minitimeUt 26 máj 2015, 11:33

Lillien

Najprv som si všimla Omosiho, ktorý bol natoľko tichý, že som jeho prítomnosť spočiatku ani nezaregistrovala. Bol naozaj dobrý. Musela som sa pousmiať. Dúfala som, že aj s Moryllom budem už spočiatku pomerne spokojná no.. fu, kto to mal čakať. Považovala som ho za pomerne inteligentného mága, jedného z tých najinteligentnejších v Engenirthe, no očividne to s praxou až také svetlé nebolo.Už len jeho výber oblečenia.. to mu nestačili dlhé boty a plášť tak kúsok pod kolená. Keď som si všimla množstvo nákladu, pomaly som zatvorila oči a počkala som, kým ku mne príde. Na jeho pozdrav som prikývla. Otvorila som oči a zapozerala som sa do jeho tváre.
"Moryll..." Prehovorila som pomaly a rozmýšľala som, či ho zdrbať, alebo mu len zľahka pripomenúť že robí somariny.
"Naozaj potrebuješ všetky tie .. knihy, a veci?" Spýtala som sa ho, po čom som vysadla na koňa. Samozrejme takým tým ženským spôsobom, kedy mal parádny výhľad na môj zadok v obtiahnutých nohaviciach, no to naozaj nebolo naschvál.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Staré krivdy Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Staré krivdy
Návrat hore 
Strana 1 z 17Choď na stránku : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Veľká Isenia :: Isenia-
Prejdi na: