Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Staré krivdy

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Staré krivdy - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 15 I_icon_minitimeUt 01 december 2015, 14:19

Lillien im nepovedala príliš veľa užitočných informácií, a Lovci očividne neboli spokojní. Bez slova stáli na mieste, a Agnir sa k nim otočil akoby pri konverzácii.
''Podľa nich tvoje informácie nestačia.'' Podelil sa s Lilly a pohodil plecami. Takže to bola pravda; Lovci mali naozaj zakázané hovoriť. Musela to byť súčasť nejakého sľubu, ktorý zložili. Možno to robili pre svoju ochranu, možno ukrytie identity? Mnoho mocnej mágie mohlo využiť hlasy či tváre. A ak teda nehovorili svojimi ústami, museli to robiť cez myseľ, čo nebolo nič zvláštne. Ale tento spôsob nebol taký jednoduchý; kedysi ho bežne používali draky, a na Engenirthe väčšinou majstri.
Jeden z Lovcov predstúpil a priblížil sa k Lillien. Začal dvíhať ruky, akoby jej chcel siahnuť na hlavu z oboma dlaňami naraz. Chceli zistiť pravdu z jej mysle, a nie len z pamäte. Táto procedúra bola neuveriteľne bolestivá, a pomerne krutá. Extrakcia spomienok bola v Engenirthe zakázaná, považovala sa za neľudskú ak bol jedinec pri vedomí, a nemorálnu ak spal. No stále...
Ostatní dvaja sa natlačili bližšie k Lilly a tak Agnira odsunuli od nej.
Ten sa však nedal a svojou palicou klepol po naťahujúcich sa rukách Lovca. A nebolo to slabé klepnutie. Lovec okamžite ruky stiahol, a všetci traja sa na Agnira otočili, na ich tvárach za maskami jednoznačne nevraživé pohľady.
''Slečna vám povedala všetko čo vie. Je načase odísť a robiť si svoju prácu. Máte odchytiť nebezpečného renegáta, nie?''
Lovci chvíľu váhali, no napokon sa vydali preč. Akonáhle zmizli za rohom, atmosféra sa odľahčila. V ich prítomnosti sa to ťažko definovalo, ale... niečo nebolo v poriadku. Až teraz sa vzduch vyčistil, dal sa dýchať, a Lilly si ani nevšimla, že po celý čas bol jej pohľad mierne rozmazaný a cítila akoby mala srdce kdesi v krku.
Agnir neveriacky pokrútil hlavou a veľavýznamne sa pozrel na Lilly.
''Majstri vyvesili nové úlohy, ak máš záujem. Je lepšie z Engu vypadnúť, to áno.'' Povedal náhle a pomaly vykročil naspäť ku svojmu stolu. Bolo to zvláštne. Agnir k Lilly nikdy takto neprehovoril, podľa všetkého ani ku žiadnemu študentovi.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Staré krivdy - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 15 I_icon_minitimeUt 01 december 2015, 14:29

Lillien

Možno im moje slová prišli nedostatočujúce či napríklad aj podozrivé ale.. nič viac som naozaj nevedela. Ako aj ? Keď sa ale ku mne začal naťahovať rukami, nebolo mi všetko jedno. Nechcela som aby sa mi hrabali v hlave to.. rozhodne nie. Navyše som počula že to bolo neprimerane bolestivé a na Engenirthe aj zakázané. Mala som chuť ujsť no to by nedopadlo o nič lepšie. Zachránil ma však Agnir, ktorý ich klepol po prstoch a zastal sa toho, že.. by to stačilo.. a že naozaj stačilo. V prítomnosti týchto vecí som sa určite necítila práve najlepšie. Normálne mi po tváre stieklo pár kvapiek potu. Keď odišli, konečne som si mohla vydýchnuť a vďačne sa na majstra pozrieť. Nech už v jeho hlase bolo čokoľvek, momentálne sa mi jeho nápad zdal .. pomerne najlepší.
"Dám na vašu radu.. ďakujem." Prehovorila som, po čom som len pohybom ruky dopísala niekoľko riadkov k môjmu pergamenu a ostatné knihy som poslala späť na svoje miesto. Nestihla som si opísať príliš zaujímavých informácií no, mnoho zákaldov som už sama ovládala.. ostalo mi len experimentovať v rámci možností a.. mimo engenirthu na nejakej misii.. najlepšie. Vydala som sa k nástenke pozrieť sa, čo tam dali zač.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Staré krivdy - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 15 I_icon_minitimeUt 01 december 2015, 15:19

Okolo nástenky na hlavnej chodbe sa už zbiehali viacerí študenti. Majstri ich vyvesili viacero, no mnohé sa týkali nižších či vyšších študentov, a úlohy, ktorým približne zodpovedala úroveň Lilly, boli tri. Ak mal študent záujem, stačilo ak napísal svoje meno na zoznam pod misiu. Majstri potom na ďalší deň vybrali kto pôjde a kto nie. Väčšina študentov to riešila tak, že svoje meno napísali pod všetky úlohy ktorých by sa chceli zúčastniť, a potom podľa toho kde ich majstri zvolili, si jednu vybrali. Tak sa aspoň občas uvoľnilo miesto.
Emety nebolo nikde v okolí, pravdepodobne ešte spala. Po chvíli sa Lilly podarilo dostať k výveske tak blízko, aby dokázala prečítať čo je na nej napísané.


1. Listina - riešenie problému: žiadosť admirála Sanlyho
Majster Anemos
Primeraný počet študentov: 2-3
Admirál Sanly bol a zostáva pre Engenirth veľkým prínosom. Občas si za svoje služby vyžiada spätnú službu... čo je to tentoraz?
Admirál v žiadosti spomína, pomedzi iné aj: obrovské morské príšery, gigantické pavúky, husté džungle, a dračí poklad.
- Je potrebné splniť čokoľvek admirál Sanly žiada tentoraz. A nezomrieť pri tom.

Sanly bol už pre študentov a majstrov Engenirthu celkom pojem. Poznal ho snáď každý. Vlastnil pirátsku flotilu, ktorou mnohokrát pomohol snahám Engenirthu na juhu Isenie. Akonáhle bola vypísaná úloha, kde majstrom bol Anemos a žiadosť pochádzala od Sanlyho, zapísal sa pod ňu každý. A bolo to tak aj teraz - o úlohu sa uchádzali všetci čo boli pri nástenke. Sanlyho misie boli zábavné, dobrodružné, no často nebezpečné. A Anemos je najobľúbenejší majster na Engenirthe, čo je milý bonus.


2. Listina - riešenie problému: lúpežný zemepán Khald
Majsterka Pheys
Primeraný počet študentov: 3-5
Tento typ úlohy normálne pripadá majstrovi Lonirovi, no ten je aktuálne neprítomný - úlohy sa teda zmocní majsterka Pheys.
Situácia v Nuvii je pomerne zlá, ako všetci vieme. Kráľ má dosť starostí na východe krajiny, no nepríjemnú situáciu mnohí zneužívajú aby sa obohatili.
Na juhu krajiny sa niekoľko zemepánov rozhodlo obrátiť proti svojmu pánovi a začali podnikať lúpežné výpravy, a nevyhli sa plieneniu zemí iných pánov. Na ich čele je zemepán Khald, do istého času verný kráľov vazal. Niekoľko zemepánov nás požiadalo o pomoc pri boji s týmito zločincami. Ich armády už dlho bojujú na východnom fronte, a nemôžu ich stiahnuť domov.
Zemepáni by aj dokázali zhromaždiť armádu na odstránenie Khalda, no podľa všetkého Khald získal prístup k nejakému artefaktu magického pôvodu. A tu sa to začína týkať Engenirthu. Nikto si nie je presne istý o čo ide, Khald pokojne mohol do svojich služieb naverbovať renegáta, no to je nepotvrdené.
Dôležitý je artefakt, ktorý môže potenciálne Khald vlastniť. Je možné že ide o prastarú zbraň, a to môže byť nebezpečné - úlohou Engenirthu je takéto artefakty zbierať a zaistiť aby nespôsobili škodu.
- Je potrebné zastaviť zemepána Khalda, alebo aspoň odstaviť zo situácie magické elementy (artefakty, či renegátsku prítomnosť).

3. Listina - riešenie problému: valeánska prítomnosť na ''Pozemí''
Majster T'okali
Primeraný počet študentov: 2-3
Benirth (K'sabhan) zistil prítomnosť skupiny valeánov na Pozemí, a žiada aby situáciu preskúmal majster z Engenirthu.
Prítomnosť valeánov z Miest na Pozemí je nezvyčajná, a nikto si nie je istý dôvod ich príchodu. Znepokojivé je vybavenie valeánov, podľa všetkého ide o vojakov, možno elitných. Usadili sa vo falteánskej hradnej ruine uprostred hlbokého lesa, a je neznáme prečo tak urobili, a čo tam presne robia. Mohli by však znamenať nebezpečie pre okolité mestá či dediny, aj pre civilov, ktorí cestujú lesom. Ak by ich objavili stráže K'sabhanu, mohol by vzniknúť ozbrojený konflikt (vzťahy medzi valeánmi a Pozemím nie sú predsa len príliš dobré).
Najväčší problém je ten, že valeáni zo sebou určite majú aspoň jedného mága, a tak na túto úlohu je potrebný majster.
- Je potrebné zistiť dôvod valeánskej prítomnosti mimo ich Mesta a vylúčiť akékoľvek nebezpečie konfliktu s okolím.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Staré krivdy - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 15 I_icon_minitimeUt 01 december 2015, 15:28

Lillien

Bolo tu pomerne dosť študentov ktorý sa zapisovali pod rôzne.. misie. V mojej kategórií sa nachádzlai hneď tri, ktoré som si prezrela pohľadom a následne som sa rozhodla, že zapíšem ako seba, tak aj Emetu. Predsa len chcela aby sme nabudúce išli spolu tak, prečo nie. Nechcela som ju znova naštvať. Zapísala som sa hneď pod dve úlohy. Teda pod prvú, kde bolo zapísané veľké množstvo študentov pretože.. no proste isté dôvody.. a druhú. Misiu s Valeánmi som nechala tento krát na starosti iným študentom. Nejakého vyjednávania som mala na najbližšieho pol roka dosť.. rovnako ako logických úloh. Úprimne mi to prišlo tak, že aj prvá a aj druhá misia tiež budú trvať omnoho dlhšie. To by sa aspoň mohli upokojiť tí pátrači a nechať ma na pokoji keď sa vrátim. 
Po zapísaní mňa a Emety som sa vydala späť do našej komnaty, keďže som jej mienila o výbere misií povedať. Úprimne som si myslela, že by sa jej osobne mohla viac páčiť dvojka, kde bude pravdepodobne ozbrojený konflikt. Teda ak nečakajú že sa štyria ľudia postavia armáde nejakého zemepána. Nie že by toho trebárs majstri neboli schopný ale.. no.. uvidíme. Tiež uvidíme čo na to povie moja valeánska kamarátka.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Staré krivdy - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 15 I_icon_minitimeUt 01 december 2015, 16:55

Emeta bola už hore, a tak ako každé ráno, si čistila svoje krídla jemnou handričkou nasiaknutou akousi bylinnou zmesou. Mala ich niekoľko desiatok, a na pohľad medzi nimi neexistoval rozdiel. Alebo áno? Na čo aj študent mágie, najmä jej štýlu boja, potreboval toľko vonných a skrášľovacích hlúpostí?
Keď počula o misiách, na ktoré ich Lilly zapísala, očividne sa potešila. Zasnene sa zahľadela do stropu a tleskla rukami.
''Už teraz sa teším na tých námorníkov! Fellah už pre Sanlyho čosi robila, a tá jeho posádka.. . Tak ich opísala, že... ahh. Aj Sanly samotný, ale on je pre mňa trocha starý. Aspoň myslím.'' Švitorila si sama pre seba, a absolútne si nevšímala, že pred ňou stojí Lilly. Robila to naschvál alebo nie? Nedalo sa povedať na isto, no Emeta nebola tupá. Musela vedieť čo robí.
Bola si však celkom istá, že ju majster na misiu vyberie. Bohvie odkiaľ sa tá istota brala.
''Majster Anemos je tiež super. Nebola som s ním na mnoho úlohách, ale, hovorím si, je čas to zmeniť, nie? No, úprimne, je celkom zlatý.'' Pousmiala sa spokojne na Lilly a pokračovala v starostlivosti o svoje nežné krídla.
''Vieš ako tí námorníci po mne pôjdu? Občas sa cítim ako mrcha, mať takú výhodu oproti iným slečnám. Občas je to príliš ľahké.'' Ukázala neprítomne na svoje krídla a rozprestrela ich ako páv.
Zdalo sa, že Emeta pila... čosi... predošlý večer.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Staré krivdy - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 15 I_icon_minitimeUt 01 december 2015, 17:09

Lillien

Znova som si sadla na posteľ a len som sledovala, ako sa Emeta starala o svoje krídla. No čo.. možno mal každý Valeán nejakú takúto úchylku. Možno to však bolo len v nej. Vyzula som si boty, sadla som si do tureckého sedu a len som sledovala ako sa.. ehm, no naparuje.. provokuje, alebo kto vie čo.
"Si si istá že pôjdeme práve tam? Zapísala som nás na obe misie... a tá druhá znela viac urgentne." Vedela, čo som tým chcela povedať. Boli sme pomerne.. dobré, aj ona a aj ja. Len ja som bola o pár rokov mladšia. No a povedzme že na urgentnejšie misie potrebovali 100% istotu, že sa podaria a tak tam majstri brali pokročilejších či schopnejších študentov. Pri jej slovách o.. tom všetkom som sa radšej pozrela na miesto, kde mohlo byť okno.. keby Že sa nachádzame na nejakom hrade. Nenachádzali sme sa však a okná tu naozaj neboli. Bolo to predsa len podzemie. Úprimne to neboli tak úplne krídla, ktoré ma na nej priťahovali. Valeánky boli určite krásne.. pohľad mi aj skĺzol po istých.. partiách jej tela. Dala som si ale pozor aby to nebolo až tak očividné a tak som ním vždy zamierila niekam bokom.
"Ty si pila.." Povzdychla som si po chvíľke. Nebolo to nijak sklamane skôr.. tak.. očakávane. Ako keby ma to už ani neprekvapovalo. Sama som s alkoholom nemala žiadne skúsenosti a bola som rada že nemám.. nie vážne.. nemala som rada ani len myšlienku naň. Zobrala som si preto len papier, na ktorom som mala napísané nejaké spomienky a začala som v hlave listovať zoznamom kníh, ktoré som mala k dispozícií vo svojej izbe. Narozdiel od niekoho ma štúdium bavilo aj vo voľnom čase. Predsa len kúzla.. pre niekoho úplne nepredstaviteľná moc.. pre nás ? realita.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Staré krivdy - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 15 I_icon_minitimeUt 01 december 2015, 17:21

Na poznámku Lilly len mykla plecami, potom pokrútila hlavou.
''Ale ja už som sa rozhodla za druhú misiu... možno zájdem za majstrom, poprosím ho, aby nás zobral? Prisľúbim mu, že budeme dobré, a... a slušné.'' Spýtavo pozrela na Lilly, no nešlo o otázku, skôr sa pýtala sama seba. Zo stola zobrala hrebeň a začala si česať vlasy. Odkedy začala byť s tým chalanom, čas, ktorý strávila starostlivosťou o svoje telo sa zvýšil o dvesto percent. Zároveň to nebolo úplne negatívne - väčšinou celé ráno sedela polonahá na svojej posteli. A občas aj bez čohokoľvek na sebe. Podľa toho jej nemohlo byť úplne jasné že Lilly má záujem, inak by sa správala inak.
''Mne sa už nechce hrať otroka. Na juhu, tam to netreba... ale Nuvia? To miesto je hnus. Prečo Engenirth vôbec pomáha otrokárom?'' Otrávene vzdychla pozerajúc sa do zrkadla. Majstri už najmenej desaťkrát vysvetlili prečo Engenirth robí veci tak ako ich robí, no Emeta túto jednu vec nikdy nedokázala pochopiť. Ale Engenirth tu nebol kvôli politike a jej rôznym prúdom. Naopak, bolo dôležité zachovať stabilitu, poriadok a status quo.
''A som si istá že som nepila... alebo áno?'' Obzrela sa na Lilly a hlavou naznačila na papier, ktorý držala.
''Čo to píšeš?'' Spýtala sa, no na odpoveď ani nečakala. Znova si povzdychla a otočila sa na zrkadlo.
''Mala by som sa viacej venovať štúdiu...''
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Staré krivdy - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 15 I_icon_minitimeUt 01 december 2015, 17:33

Lillien

Ten pocit, keď by ste naozaj svojej spolubývajúcej vysvetlili prečo je čo ako je ale.. zároveň viete že to vôbec nemá cenu. 
"Slušné hm?" Uškrnula som sa. Nejak som pochybovala, že by toho Emeta bola schopná. "Na mňa sa nepozeraj..." Pokrčila som pri tom ramenami a prepísala som niekoľko slov, popri čom som vytiahla jednu z kníh a začala hľadať konkrétnu kapitolu.
Niekedy som rozmýšľala, či by sa Emeta nedokázala rozprávať sama zo sebou. V podstate som nemusela odpovedať a ona stále len kecala.. kecala a kecala. Bez podnetu či nejakého času, ktorý by mi dala na odpoveď. Aj tak som jej ale vždy odpovedala. Veď som predsa len bola zhovorčivý človek!
"Píšem píšem... keby že viem ako to má vo finálnom bode vyzerať, bola by som rada. Je to len... po.. poslednom stretnutí s mágom, sme boli všetci traja pomerne dosť bezmocný. Napadlo ma že.. ako nás učili. Mágia je proces a kúzla sú v podstate využitie tohto procesu na nejaký výsledok. Kúzlo ako také.. skladáme, vyvoláme, tvoríme, formujeme.. áno.. formujeme, to je dobré slovo." Na chvíľku som sa odmlčala a rozmýšľala som nad mojimi ďalšími slovami.
"Musí existovať spôsob, akým by sa dali už formované kúzla deformovať. Určite existuje. Verím že minimálne polovica majstrov niečo podobné ovláda. V podstate.. anti-mágia. Niečo také sa sčasti učíš aj ty hm?" Hodila som na ňu pohľad no.. pri jej poznámke o tom že by sa mala viac venovať štúdiu, som to.. s ňou vzdala.. nie vážne. Od nej asi pomôcť v tomto smere nemôžem očakávať. Aj tak sa mi na tvári objavil úsmev. Bavilo ma podobné veci riešiť samú.
"Ak chceš, môžem ti niekedy s štúdiom pomôcť. Mám pomerne dosť ehm.. teoretických znalostí." Predsa len som v hlave mala nespočet kníh.. vážne. Celý môj voľný čas som venovala štúdiu, ktoré ma úprimne bavilo. Nechodievala som sa zabávať s ostatnými, nechodievala som za chalanmi.. v podstate som stále bola buď v izbe ponorená v knihách, na prednáškach ponorená v knihách a výklade, v knihovni ponorená v knihách, alebo na praktických či experimentálnych študovniach. Nič viac.. nič menej.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Staré krivdy - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 15 I_icon_minitimeUt 01 december 2015, 18:13

Emeta už chcela odpovedať blbou poznámku, niečo v zmysle, že s ňou by úlohu zvládli bez problémov a toho renegáta by zmlátila, ale nečakane si ju odpustila, a vypočula zbytok reči Lilly.
''Vidím že teória ťa baví. Je to poriadne zložité a sama sa v tom nevyznám.'' Odvetila s úsmevom, no potom akoby si spomenula, že teórii nerozumie absolútne, nie len sa v tom trocha nevyzná. Akoby vzdychania nebolo dosť, znova si vzdychla.
''Adhinské umenie je skôr mágiu blokovať a zastavovať, rozhodne ju však nedokážeme... zlomiť v zárodku, alebo... no, jednoducho ide o imunitu a obrannú antimágiu, nie o útočnú.'' Vysvetlila to svojím spôsobom, no zdalo sa že v jej opojenom stave nedokázala premýšľať úplne čisto. Za takú definíciu by ju Adria zdrbala pod zem. Ešte dobre že dnes s ňou nemala tréning.
Pri ponuke Lilly sa len usmiala a prikývla. Vedieť že má pri sebe priateľku, ktorá jej pomôže ak má problémy, alebo je proste lenivá, jej zlepšilo náladu.
''Bolo by úžasné ak by nám teóriu vykladal Isen... či Eras, nie? Alebo aspoň nejaký drak. Chcela som vždy vedieť ako oni chápali mágiu. Ale... to muselo byť niečo iné. Pochybujem, že by sme ich znalosť vôbec začali dokázať chápať.'' Zasmiala sa pri svojej mierne spitej poznámke, a potom sa jej znova na perách objavil ten, TEN, úsmev, a ak ho Lilly uvidela, vedela čo bude nasledovať.
''Vieš ako draky obľubovali valeánov... čítala som o tom viacero kníh, o ich vzťahoch. Je to hrozná myšlienka, ale myslím... myslím, že by som určite aspoň jedného dokázala zviesť.'' Zachichotala sa potichu, potom sa ospravedlňujúco zahľadela na Lilly, očakávajúc jej reakciu.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Staré krivdy - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 15 I_icon_minitimeUt 01 december 2015, 18:29

Lillien

"Baví." Prikývla som s úsmevom tak trocha ako.. no malá. Bola som nadšená. Už len pri vysvetľovaní som sa pomerne dosť zapálila. Muselo byť celkom profitujúce mať takú biflošku, akou som bola ja. Jej definícia umenia no.. vážne, len som sa nad tým musela pousmiať. Túto spomienku nechám pravdepodobne niekde vo svojom hlbokom vnútri a o pár desaťročí to Emete pripomeniem. Ako sa mi to raz skúsila vysvetliť.. obe sa na tom zasmejeme. Ja si síce možno odnesiem modrinu ale kto vie.
Po tom to začalo znova.. tie jej reči. V duchu som si predstavila ten pohľad draka.. a Emety. Vedela som že vedeli draci meniť svoje podoby, bol to v podstate klasický shapeshifting.. ale, vážne? mala som pocit že obľubovali Valeánov v úplne inom zmysle, ako "čítala" Emeta. No počuť Emetu ako rozpráva o tom že vôbec nejakú knihu čítala bola celkom.. nepredstaviteľná predstava. Minimálne poriadne divná. Aj tak ma však myšlienka na ňu a draka zneistela. V podstate som len na ňu ostala civieť s neurčitým pohľadom.
"Ehm.. eh.. ja.. asi pôjdem za.. tetou." Zamrmlala som tak do vetra. Nejaký.. aspoň teda niečo! ako sa dostať z tejto situácie.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Staré krivdy - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 15 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Staré krivdy
Návrat hore 
Strana 15 z 17Choď na stránku : Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Veľká Isenia :: Isenia-
Prejdi na: