Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Staré krivdy

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Staré krivdy - Stránka 12 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 12 I_icon_minitimeŠt 13 august 2015, 21:37

Sauriáni si zanedlho uvedomili, že vojaci, proti ktorým bojujú, sú v skutočnosti mŕtvi, špecificky nemŕtvi; oživení. Niektorí z toho boli otrasení, vystrašení - nemŕtvi neboli vôbec bežný jav, väčšina ľudí ich nikdy za život nevidela. Stovky rokov dozadu bola situácia iná, ale dnes? A nikto nemal skúsenosť ako proti nim bojovať. Na povel Koma jeho bojovníci vbehli medzi vás a oživených strážnikov. Tým vám zabezpečili pokoj pri boji s hlavným nepriateľom, Mezalom. Nemŕtvi nemali inú možnosť; ak sa chceli dostať k Issyn či Lillien, museli sa prebiť cez nahnevaných sauriánov.
Omosi svižne pribehol k Lillien a spýtavo na ňu pozeral. V tejto situácii ste sa nemali objaviť. Mezal bol očividne mocný renegát, a kódex jasne hovoril o tom, že proti takýmto mágom nemáte v žiadnom prípade bojovať. Aj napriek tomu slušne čakal na rozkazy, prípadne na nejakú taktiku.
Ako ste sa dlhé roky učili, pri boji s inými mágmi bolo najprv potrebné nepriateľa podrobne analyzovať - jediná chyba, a mohli ste zomrieť. Aké boli jeho sily? Slabosti? Ako sa pohyboval? Aký typ mágie používa a ako to možno využiť proti nemu?
Sauriáni boli v boji úspešní; Mezal banditov síce oživil, no bolo to obyčajné nekromantské kúzlo, využité hromadne, čo znamenalo, že nemŕtvi neboli nejako výborní bojovníci. Problém tu bol iný - akonáhle nemŕtvy padol na zem, o niekoľko sekúnd znova vstal. Pri každom novom oživení Mezal krátko zahýbal prstami a pozeral sa tým smerom. Komo v boji nepoľavil, no na Issyn zamieril niekoľko výkrikov o pomoc. Vedel, že jeho bojovníci proti nemŕtvym nemôžu bojovať donekonečna.
Issyn prikročila k Lillien.
''Musíme... musíme sa rozdeliť. Dokážem sa zbaviť nemŕtvych, ale nemôžem zároveň bojovať proti Mezalovi.'' Povedala a rýchlo sa obracala z jednej strany na druhú. Bojujúci sauriáni, kúzliaci Mezal... nevedela sa rozhodnúť. Sami proti Mezalovi šancu nemali, ale naopak, čo zmohli proti horde nesmrteľných bojovníkov?
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Staré krivdy - Stránka 12 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 12 I_icon_minitimeŠt 13 august 2015, 22:30

Bolo to pomerne ťažké rozhodovanie. Na jednu stranu som si všimla že Sauriáni ako taký nemali príliš oproti nemŕtvim šancu. Nevedeli ako proti nim bojovať..vlastne nevedeli vôbec ako proti niekomu efektívne bojovať. Skôr mali taký barbarský štýl, to ma trápilo. Na druhú stranu mág, ktorý bol pravdepodobne silnejší, než Issyn ako taká. Na jendu stranu sme museli zastaviť nemŕtvych, na druhú stranu to nešlo bez boju proti Mezalovi. Chcela som sa vrhnúť na pomoc Sauriánom no nebola som si istá, či to Issyn sama zvládne, vlastne som neverila že to zvládne.. a mňa by Sauriáni aj tak moc nepočúvali.
"Omosi, choď im pomôcť proti boju s nemŕtvymi, koordinuj ich.. využite štítový wall alebo niečo.. taktiky proti nim poznáš.. Musíte ich udržať kým neporazíme Mezala." Nešlo ani tak o to, či sme na neho mali šancu, alebo nie. Mohli sme ho buď poraziť, alebo sme boli mŕtvi. Buď on, alebo nemŕtvy.. ktorá smrť je lepšia? Určite tá, pri ktorej mám aspoň malú šancu na prežitie.. a tým bol boj. 
"Pomôžem ti.." Zasunula som meč späť do pošvy a pripravila som si obe voľné ruky. Toto nebol protivník, ktorý sa dal tak jednoducho poraziť pomocou  zbraní. Začala som kráčať od Issyn bokom preč, aby sa musel naraz sústrediť na dva cieľe, nie len na jeden. Kráčala som pomaly, prikrčená s oboma rukami načiahnutými pred sebou.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Staré krivdy - Stránka 12 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 12 I_icon_minitimeŠt 13 august 2015, 23:22

Sauriáni sa z Omosiho schopnosťami dokázali ako tak dať dokopy, a vytvoriť nejaký protiútok, ktorý nemŕtvych zatlačil dozadu. Ani Omosiho pomoc však neznamenala, že budú mocť tento boj dlho prežiť. Museli ste sa z Mezalom poponáhľať...
Mág sa na vás obe pozrel; a nechápavo pokrútil hlavou.
''Vy... niečo plánujete, všakže? Chcete ma zabiť?'' Zosmutnela jeho tvár a pokojne pokračoval v používaní nekromancie. Vás si jednoducho prestal všímať.
Issyn ale jeho poznámku ignorovala, zdvihla ruky a Lillien vo vzduchu pocítila silný prúd magickej energie, pulzujúci smerom od jej rúk.
Mezalove ruky sa náhle splietli, a niekoľko tiel, ktoré vstávali zo zeme, spadli naspäť na zem. Nahlas sa zasmial.
''Majsterka, znova tie vaše drobné triky... skúste niečo lepšie.''
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Staré krivdy - Stránka 12 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 12 I_icon_minitimePi 21 august 2015, 19:31

Ťažko povedať, čo som si v tú chvíľu mala myslieť, čo som mala robiť, Bojovať proti nemu? V podstate som nemala dôvod na to aby som Issyn zradila. Aj keď.. well who knows.
Neplánovala som to však spraviť. Aspoň zatiaľ nie. Uvidíme čoho je schopný zač tento maník. Keď Majsterka vytvorila magický prúd sršiaci z jej rúk, na Mezala to nemalo moc účinok no v momente som dúfala že aspoň na chvíľu stratí pozornosť a nebude čak´t pomerne väčšiu ľadovú kryhlu, ktorá by mala v pláne mu rozraziť hrudník. Uvidíme či to bude pôsobiť, alebo nie. Potrebovali sme sa ho zbaviť rýchlo, no nemohli sme to uspechať.. už len kvôli tomu, že by nás aj najmenšia chyba stála život.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Staré krivdy - Stránka 12 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 12 I_icon_minitimePi 27 november 2015, 23:01

Zdalo sa, že Mezal dokončil svoju nekromanciu, pretože sa prestal venovať nemŕtvym, ktorých oživil, a pozornosť presunul na vás dve. Na poslednú chvíľu sa vyhol ľadovej kryhe, ktorú naň poslala Lilien, a odskočil zo dva metre nabok. Pousmial sa a znova podobným spôsobom zdvihol ruky. Náhle sa Moryllovo bezvládne telo zdvihlo zo zeme, a aj napriek tomu že bol v bezvedomí, sa začal hýbať akoby bol pri vedomí. Jeho pohyby však neboli naturálne, muselo ísť o nejaké bábkarstvo. ''Moryll'' zdvihol zo zeme prvý meč ktorý našiel a stále zo zatvorenými očami zaútočil na Lilien. Jeho útoky neboli koordinované, ale útočil tak ako mu Mezal prikazoval, a to bolo so smrteľným zámerom. Ak by ho Lilien nebrala vážne, mohol by ju vážne zraniť alebo dokonca aj zabiť. Rozhodne sa však nemohla sústrediť na boj s Mezalom.
Issyn chcela Lilien rýchlo pomôcť, ale samozrejme, Mezal jej to nedovolil. Do rúk schytil svoju palicu, bleskovo sa k Issyn dostal, a donútil ju obraňovať sa niekoľkými presne mierenými údermi.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Staré krivdy - Stránka 12 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 12 I_icon_minitimePi 27 november 2015, 23:12

Lillien

Odskočil z dráhy môjho útoku, úprimne som si nemyslela, že by to pre neho bola veľká hrozba a že by sa mi nebodaj takýto druh podaril. No nemala som čas rozmýšľať nad takýmito vecami. Začal sa totiž ku mne približovať Moryll ktorého Mezal pravdepodobne začal ovládať. Toto bol problém..  Musela som vyblokovať jeho prvý pokus o sek a následne aj ten druhý. V šerme som bola naozaj dobrá no nepáčil sa mi zámer jeho útokov. Chcel ma zabiť. Teda.. nebol to on. Bolo mi jasné že ho len ten mág ovládol nejakým kúzlom. Dúfala som len, že sa Omosimu darí viac než nám. Pri jeho ďalšom výpade som sek natvrdo zablokovala mečom a pri tomto pohybe som Morylla kopla do kolena. Bude ho to bolieť a pravdepodobne sa po prebratí nebude vedieť postaviť, no lepšie ako mu vážne ublížiť. Následne som ustúpila a vystrela som k nemu ruku s otvorenou dlaňou. Z nej na Morylla vyšla niečo ako ľadová spŕška, ktorá mala v pláne spomaliť a úplne zastaviť jeho pohyby tým, že vytvorí ľadový obal okolo jeho tela, nôh, rúk a podobne.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Staré krivdy - Stránka 12 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 12 I_icon_minitimeSo 28 november 2015, 12:54

Issyn Mezalove útoky úspešne vybránila, ustúpila o niekoľko krokov dozadu a z ruky jej vyšľahli blesky, ktoré sa formovali do akejsi zbrane. No nešlo o zbraň v pravom slova zmysle, nebola hmotná, predsa len, išlo o elektrinu. Po pár sekundách sa energia sformovala do akéhosi podlhovastého biča, a bez váhania ním niekoľkokrát zaútočila po Mezalovi. Mezal útok bičom zachytil svojou palicou (asi vedel čo Issyn naňho použije a tak sa rozhodol použiť drevenú - nevodivú zbraň). Elektrina sa obmotala okolo palice, a nechcela pustiť. Aj napriek tomu že palica bola drevená, elektrina sa pomaly začala plaziť nižšie k jeho ruke. Mezal bleskovo nechal skamenieť jeho dlaň, a smrteľnú plazivú energiu bez problémov ignoroval. Palicu prudko pritiahol k sebe, Issyn sa mierne zapotácala, ale elektrický bič sa len natiahol do dĺžky. Nespadla na zem, ale predĺženie biča ju trocha vyčerpalo, a to bol, zdalo sa, cieľ Mezala.
''Ste pomalá, majsterka.'' Zdvihol druhú ruku Mezal, a Issyn zozadu schmatol Geldor Tarhn, ktorý doteraz ležal na zemi. Mezal ho ovládal podobne ako Morylla. Issyn sa z jeho zovretia dostala rýchlo - plnou váhou sa hodila dopredu, na čo Geldora cez seba prehodila a on pristál hlavou na tvrdej zemi. Elektrinu pretiahla do druhej ruky, a jedinýkrát ňou šľahla po ''kapitánovi,'' ktorý po útoku začal dymiť, horieť a vrieskať na celé pľúca. Zdalo sa, že jej útok Geldora prebral, no nebol práve v bojovej pohotovosti.
''Dievčatá, nemám na vás čas.'' Zavrčal nahlas, a na Issyn vrhol silnú tlakovú vlnu. Akosi zabudla prerušiť elektrické biče, ktoré mala v oboch rukách, a nebola schopná vlnu vybrániť. Odletela niekoľko metrov dozadu.
Medzitým sa Lillien snažila zastaviť Moryllov útok. Bez problémov dokázala vybrániť jeho útoky, a nebol pre ňu priamym nebezpečím, ale musela sa venovať jemu, a nie Mezalovi - to bol problém. Zdalo sa, že ľad ktorý na Morylla Lillien použila, mal podobný efekt ako elektrický bič Issyn na Geldora. Tento šok ho čiastočne prebral, a prestal po Lillien útočiť.
''Ale nechám vám jeden dar. Na pamiatku.'' Dokončil svoju vetu Mezal, akoby v stotine sa presunul za Morylla, a zozadu ho prebodol priamo cez stred hrude. Moryll zaúpel, už celkom zobudený z ilúzie, alebo bábkarstva, alebo z čohokoľvek, čo naň Mezal použil. Začal sa potácať, nechápajúc, čo sa deje. Stále bol z časti zamrazený, a dalo sa povedať, že mu mágia Lilien aktívne predlžovala život. Z rany sa vydrala krv, ale nebol to prúd.
Mezal vošiel do trosiek domu, ktorý predtým zničil, a vošiel do ohňa, a akoby sa v dyme náhle vyparil.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Staré krivdy - Stránka 12 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 12 I_icon_minitimeSo 28 november 2015, 13:32

Lillien

Môj súboj .. ak sa to dalo nazvať súbojom, bol prerušený tlakovou vlnou, ktorá ma zhodila z nôh a ja som dopadla na zem, popri čom mi meč vyletel z ruky. Keď som sa konečne zviechala zo zeme, všimla som si pomerne desivú vec. Bol to práve Moryll, z ktorého práve Mezal vyťahoval meč. Tá rana.. to nemohol prežiť žiadny mág. Predsa len aj mi sme mali svoje limity.  
"Moryll!" Vykríkla som vystrašene a rýchlo som sa k nemu rozbehla. Periférnym videním som videla, ako Mezal vchádzal do plameňov no moja priorita neležala v jeho osobe. 
Dobehla som až k Moryllovi a snažila som sa ho položiť na zem. Neverila som že to prežije. V hrudi sa nachádzali až príliš.. dôležité spoje s orgánmi ako takými. Možno keby že ho zmrazím.. no nikdy som to nerobila. Len tým by som ho mohla zabiť ale.. mala som na výber? Liečivú mágiu som neovládala vôbec. Niečo ako spájanie tkání a kto vie čo všetko bolo úplne mimo moju ligu. Možno by to však dokázal sám ale.. bol v šoku.. čo som mala robiť? Prvý krát za celý čas v Engenirthe som si vôbec nebola istá čo robiť. Ak však nespravím nič tak zomrie...
"Moryll tvoje veci.. máš v nich niečo, niekde?" Spýtala som sa ho a dúfala som, že to ešte chvíľu vydrží.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Staré krivdy - Stránka 12 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 12 I_icon_minitimeSo 28 november 2015, 13:45

Issyn rovnako videla čo sa stalo, o Mezala sa v tejto chvíli nezaujímala, a pribehla k vám dvom. Jeho zranenie bolo zlé, ale zdalo sa, že Mezal schválne nezasiahol žiadne vitálne orgány. Meč sa vyhol srdcu, no bolo možné, že prebodol jedno z pľúc.
Moryll chcel niečo povedať, ale jeho snaha nepostačovala. Namiesto slov zakašlal a z jeho úst vyšla krv. No aj napriek tomu bol stále v šoku, prekypoval adrenalínom, a rukou začal čosi hľadať na svojom opasku. Bol to ten kryštál - rytan. Rýchlo ho schmatol, no vypadol mu z rúk na zem. V panike začal rozhadzovať rukami a kopať, chcel kryštál rýchlo nájsť.
Bolo jasné, že Issyn neovláda liečebnú mágiu. Bezradne sa prizerala trápeniu Morylla, no napadla ju podobná vec ako Lilien.
''Zamraz ho, to by malo fungovať. Ja ti dokážem pomôcť, mojou vlastnou energiou.'' Povedala a sklonila sa k Lilien. Zo záujmom sledovala kryštál, ktorý Moryllovi vypadol z ruky.

Medzitým sa boj sauriánov proti nemŕtvym banditom skončil. Akonáhle Mezal unikol, nemŕtvi spadli na zem, už konečne mŕtvi a v pokoji. Jeho mágia prestala fungovať, a všetci si mohli vydýchnuť. Najmä Omosi, ktorý uvidel čo sa stalo a rýchlo kráčal k zomierajúcemu Moryllovi.
''Pri rieke Bohov! Ja... mám... mal by som mať niečo na zastavenie krvácania.'' Začal sa hrabať vo svojom batôžku, a vytiahol z neho malú škatuľku naplnenú akýmsi práškom.
Prášok vysypal na otvorené zranenie, aj z predu a zozadu. Rukou ho pritlačil, a o niekoľko sekúnd sa prášok nalepil na Moryllovu kožu, a vytvoril akoby sekundárnu ''kožu,'' ktorá krvácanie aspoň na nejaký čas zastavila. Ale problém bol vnútorný, a z Morylla stále unikal život.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Staré krivdy - Stránka 12 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 12 I_icon_minitimeSo 28 november 2015, 13:54

Lillien

Všimla som si že sa s niečím začal babrať.. a že mu to vypadlo. Bol to ten kameň. Spomínala som si, že mi o ňom niečo hovoril keď ho využil v tom hostinci. Rýchlo som ho zobrala zo zeme a nechala som Omosiho, nech mu zastaví krvácanie.
"Nemôžme ho zmraziť, on je telolepec a.. nemali by sme ho ako preniesť do Engenirthu.." Zamrmlala som a len som mu ukázala kameť.
"Upokoj sa.. " Šepla som a dúfala som, že to bude fungovať aj na neho. Keďže to však sám vyberal tak, to asi bola pravda. Dúfala som že sa dozviem niečo viac a že Omosiho prášok bude.. fungovať. Pravdepodobne to nebola alchýmia ale nejaká zmeska niečoho, čo zapchalo ranu a tak zamedzilo krvácaniu.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Staré krivdy - Stránka 12 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Staré krivdy   Staré krivdy - Stránka 12 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Staré krivdy
Návrat hore 
Strana 12 z 17Choď na stránku : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Veľká Isenia :: Isenia-
Prejdi na: