Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Jak správně psát herní příspěvky?

Goto down 
AutorSpráva
Redečko
Kráľ
Redečko


Počet príspevkov : 303
Vek : 31
Charakter : Kalleb Lotharion

Jak správně psát herní příspěvky? Empty
OdoslaťPredmet: Jak správně psát herní příspěvky?   Jak správně psát herní příspěvky? I_icon_minitimeSo 13 august 2011, 00:44

Jak správně psát herní příspěvky? 331d24i

Pokud jste nováček ve hrání textových RPG, tak by bylo nejlepší, kdyby jste si nejdříve pořádně pročetli, jak vlastně hrát. Na hraní textové RPG není nic složitého. Stačí se pořádně vžít do role vaší postavy, představit si dokonale situaci a dokázat jí popsat tak dobře, jak to jen jde. Dám vám tu nějaký krátký příklad.

V první řadě napište jméno vaší postavy - nejlépe celé. Pomáhá to ostatním hráčům, aby věděli, s kým mají tu čest. Navíc, pokud máte víc postav, dají se tak rozlišovat.

____________________________


Felleoth (jméno postavy podtrhněte. Stačí jej označit a zmáčknou U nebo kombinaci kláves alt + u)

(teď se dostaneme k popisu situace)
Felleoth se zrovna nacházel uprostřed obrovského sálu. Seděl u stolu s ostatními vojáky, kteří jej doprovázeli v mnoha krvavých bitvách, jak vítězných, tak prohraných. Z jedné prohrané se před pár hodinami vrátili. Těžko říct, proč král svolal tuhle sešlost, ale asi to bylo právě kvůli jejich návratu. Takové malé povzbuzení, aby neztráceli hlavu a dál věřili sami v sebe. Vlastně, dávalo by to pak smysl v tom, že tu byli jen samí vojáci. Ty nejnižší hodnosti samozřejmě seděli co nejdál od krále. Naopak kapitáni a generálové byli jen několik málo metrů od něj. Felleoth zakroutil hlavou a podíval se do talíře, který byl před ním. Neměl zrovna moc chuť na jídlo, protože v bitvě ztratil svého dobrého přítele Euguena. Komu ale záleželo na životech prostých vojáků. Však to byli jenom pouhé loutky pro toho chlápka na trůnu. Felleoth neměl svého krále moc v lásce, ale respektoval ho. Sám nevěděl, jestli je to pro to, že je to jeho povinnost nebo prostě pro to, že z něj ten respekt sršel. Možná něco z obojího? Felleoth celou dobu přemýšlel a tak koukal nezaujatě před sebe. Z toho ho ale vyrušil voják, který seděl vedle něj a hrábl mu do talíře. Felleoth se na něj podíval a zamračil se. (teď přejdeme k přímé řeči. Tu značíme tučným písmem a uvozovkami. Označte to, co vaše postava říká a stiskněte B nebo kombinaci kláves alt + b) "Hej, co sakra děláš?!" Vykřikl na toho sprostého vojáka. Co si o sobě vůbec myslel? Felleoth stejně nechtěl jíst, tak ho nechal. Místo toho na drzo vstal a zamířil k východu. (a teď zase k myšlenkám Smile ty značíme kurzívou, tedy - I nebo kombinaci kláves alt + i) "Idiot.." Zakroutil hlavou a zmizel ve dveřích.

____________________________




Tak, jak vidíte, psal jsem to ve třetí osobě. Myslím si, že je lepší psát ve třetí osobě. Dřív jsem psal v první a postupem času mě začalo frustrovat to, že se všude objevovalo slovo "jsem" a taky to, že všechny postavy, co jsem hrál byly jako přes kopírák. Když píšete v první osobě, dáváte do té postavy hodně ze sebe, kdežto ve třetí osobě je to spíš jako by jste psali příběh té postavy, co jste si vymysleli a ne sebe. Snad to dává aspoň trochu smysl. Mně tedy ano Very Happy Samozřejmě můžete psát klidně i v první, hlavu vám neutrhnu Smile Doufám, že to aspoň trochu pomohlo nováčkům Smile

Děkuji za pozornost.
Návrat hore Goto down
 
Jak správně psát herní příspěvky?
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Pravidlá hry-
Prejdi na: