Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Pouštní lid

Goto down 
2 posters
AutorSpráva
Ertai
Kráľ
Ertai


Počet príspevkov : 318
Vek : 35
Charakter : Pochybný

Pouštní lid Empty
OdoslaťPredmet: Pouštní lid   Pouštní lid I_icon_minitimeŠt 15 september 2011, 16:20

Další názvy rasy:
Otrokáři, Lid pouště

Hlavní sídlo:
Velká modrá oáza – většina lidí pouště si nestaví příbytky (ačkoliv existují desítky osad). Cestují v malých karavanách nebo loveckých partách a buď loví otroky, nebo je prodávají. Právě ve Velké oáze se scházejí karavany z celé pouště kvůli obchodu.

Zvláštní znaky:
Pouštní lidé jsou velice podobní lidem. Jsou však o něco méně mohutní a mnohem pružnější. V boji se specializují na rychlost a hbitost, kterým se může rovnat opravdu jen málokdo. Jsou také trochu tmavší, aby se lépe vyrovnali s životem na poušti. Mají speciální oční víčka, které chrání jejich oči i při písečné bouři. Jejich těla vylučují jen minimum tekutin, neboť voda je na poušti vzácná. Jejich oči i vlasy postrádají pigment, takže jsou vesměs bělovlasí a žlutoocí.

Zvláštní znaky kultury:
Kultura písečných lidí je zvláštní, neboť je jednak matriarchální a hlavně je založená na otrocké práci. Ženy mají dominantní slovo ve společnosti. Všechny karavany, všechny obchody, všechny osady... vše vedou ženy. Dokonce i bojem se zabývají téměř výhradně ženy. Jelikož ženy se zabývají téměř vším a fyzickou práci zase obstarávají otroci tak na muže příliš práce nezbývá. Mnoho mužů odchází hledat štěstí mimo poušť, další slouží jako hlídači otroků. Většina z nich však pracují právě jako otrokáři, samozřejmě vedení ženou.

Historie:
Historie pouštího lidu je prakticky zapomenutá, neboť většina z nich nepovažovala za nutné zapisovat svojí historii. Nejstarší existují zápisy pouštního lidu jsou tak obchodní smlouvy. Z těch se toho příliš vyčíst nedá. Zdá se však, že původně to byli lidé, které jejich chamtivost zahnala až do války, která zničila jejich zemi i civilizaci a vyhnala přeživší do pouště. Právě proto začali vládnout ženy, zdálo se, že jejich přístup je méně agresivní. Jak se z nich stali otrokáři už neví nikdo. Pravděpodobně k tomu vedl objev vynálezu, kterému říkají prostě „obojek“. Obojek je kovový nákrčník, který dokáže šokovat svého nositele. Právě díky němu se z otroků stal výnosný obchod. Jen málokdo, kdo dostane šok obojku je ochotný dostat druhý. Proto jich většina zapadne hezky do řady. A otroci se stali páteří, která z hrstky potulných nomádů vytvořila mocnou říši, která prosperuje podivným způsobem. Jejich říši se nikdo nepokouší dobýt, protože na poušti není co dobývat a potulné dobrodruhy a obchodníky přepadají ženská komanda, známá jako fúrie, ženy pouště.

Rituály a víra:
Lidé pouště nevěří v božstva. Když každý jednotlivý den je boj o přežití ve vyprahlé pustině, tak na víru nezbyde místo. Dalo by se říci, že jsou fatalisté věřící v predestinaci. Při narození jim Osud uloží úkol, ke kterému spějí po celý život. Proto mezi nimi neexistuje moc zákonů a trestů, neboť ať udělají cokoliv tak věří v to, že to byla vůle osudu. Těžko říct kolik z nich tomu opravdu věří a jen nevyužívají víry k omluvě vlastních činů.
Děti pouštního lidu se od malička připravují na tvrdý život v poušti. Od 5ti let se učí jezdit na pouštních jelenech a střílet z foukačky. Od 7mi let se starají o zotročené děti. Většinou ve 12ti letech opouštějí rodinu a přidávají se k jiné karavaně nebo se usazují v osadách. Věří se totiž, že by je život s rodinou mohl změnit, mohli by změknout a poušť by je zahubila.

Způsob boje:
Pouští lid bojuje často. Musí, neboť bez boje se nedají získávat otroci. K tomu jsou určena komanda známá jako fúrie. Speciálně vycvičené ženy, které se v barvách pouště skrývají v písku a přepadají karavany, obchodníky nebo osady nedaleko pouště. Nenosí brnění, protože na poušti by v nich bylo příliš vedro. Používají foukačky s otrávenými šipkami a dlouhé, štíhle čepele, rovněž natřené jedy. Jed však nemá za úkol cíl zabít, pouze ochromit. Pro případ otrockých bouří jsou cvičeni mužské jednotky – hlídači. Ti nejsou příliš vycvičeni, používají podobné zbraně jako fúrie, protože mrtvý otrok není dobrý k ničemu. V případě ohrožení nějaké osady slouží jako pěšáci. Hlavní zbraní není disciplína ani výzbroj, ale obrovská obratnost. Muži i ženy jsou totiž schopní akrobacie, které dosáhne málokdo jiný.

Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Pouštní lid Empty
OdoslaťPredmet: Re: Pouštní lid   Pouštní lid I_icon_minitimeSt 02 január 2013, 07:57

Všetko čo sem napísal Nawaki je správne, ale rád by som napísal rozširujúci doplnok k jeho informáciám.

Všeobecne k rase a národu

Púštni ľudia sú národná a etnická skupina žijúca predovšetkým na Nuadhskej púšti na juhu Isenie. Niektoré ich osídlenia sa nachádzajú aj mimo púšte, napríklad na Aguelskom alebo Falteanskom ostrove, kde žijú spoločne s domácimi domorodcami v spoločnej symbióze. K Nuadhskej púšti tiež patrí aj Nalský ostrov. V blízkosti púšte sa nachádzajú aj stovky menších ostrovov. Pozemné hranice zdieľajú s ľudskými kráľovstvami južnej Isenie, predovšetkým z Yrithským kráľovstvom. A čo sa týka pobrežných hraníc, na severe je to Artinské more, na severozápade Rigilské more, na juhu Dellorský oceán a na východe Lawenské more. S Aguelom ich spája Pryonský prieplav. Ich jazyk nie je jednotný a zároveň jediný. Na Nuadhskej púšti, v jej okolí a na ostrovoch existuje až vyše 1500 rôznych jazykov ktorými hovoria, no všeobecne sa zaraďujú do štyroch veľkých jazykových rodín. Identita púštnych ľudí je síce stará, ale všeobecne sa počíta medzi mladšie národy a etniká. Dá sa povedať že ich historický vznik sa odohral pred tisíckami rokov, ale kultúrny nastal až neskôr. Pôvodne to boli ľudia akých v Isenii nájdete bežne a dodnes. Ich krajinou je Nuadh, ich historickou krajinou v minulosti bola južná Isenia, kde sa teraz nachádza Yrith. Kmene, v ktorých žijú dnes, sú takmer rovnaké aké boli v minulosti, až na niekoľko výnimiek a zmien. Ich medzinárodný kontakt sa obmedzuje len na ostatných domorodcov na juhu Deritrei, a tak sa dajú považovať za celkom uzavretý národ. Sú známi svojím jedinečným politickým zriadením - matriarchátom, rozvinutým otrokárstvom, nezvyčajnou farbou pokožky a celkovo ich exotickosťou ktorá ich vymedzuje od ostatných národov Deritrei.

O jazyku dopíšem
O histórii dopíšem
Návrat hore Goto down
 
Pouštní lid
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: