DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Elfové

Goto down 
AutorSpráva
Redečko
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 303
Vek : 26
Charakter : Kalleb Lotharion

OdoslaťPredmet: Elfové   Po 31 október 2011, 18:30,,...Byli stvořeni pro to, aby bojovali; mistři maskování,
léček a přepadů ze zálohy... Dokázali něco víc?..."


Další názvy rasy:

Alearové, lesní lid

Hlavní sídla:

Emlrodský hvoz
Neldran
Etlas-Torwen

Zvláštní znaky:

Elfové by se svým vzhledem mohli nejvíce přirovnat k lidem. Existuje u nich však více odlišností, než si na první pohled můžete všimnout. Když někde potkáte elfa, první věcí, které si nejspíš všimnete bude jeho krása. Elfové se rodí krásní, krásní umírají a nikdo nejspíš nebude schopen vysvětlit, proč tomu tak je. Je to snad dar, který elfové získávají svým souzněním s přírodou?
Jednou z největších odlišností od lidí, ke kterým bych je osobně přirovnal nejvíce, jsou jejich špičaté uši, podle nichž elfa prostě nemůžete nepoznat. Jejich rozdílnost od ostatních ras však není jen vzhledového rázu. Elfové jsou velmi agilní a dokáží se pohybovat rychleji, než ostatní - převážně v lesích. Jsou hbití a jejich smysly jen tak něco neoklame.
Elfové jsou už od narození spojeni s magií, takže si s ní dokáží poradit lépe, než ostatní rasy.

Zvláštní znaky kultury:

Znaky kultury se liší ve všech elfích zemích. Elfové v Emlrodském hvozdu jsou pyšní a často se nezamýšlí nad svými činy. Kvůli minulosti hvozdu se těmto elfům většinou dobří obyvatelé světa, vyhnou. Emlrodské království kvůli nadřazenému pocitu svých bývalých králů a ješitnosti toho aktuálního, utrpělo spoustu těžkých ran, které se budou hojit ještě dlouho.
Naopak v Etlas-Torwen najdete elfy, kteří se diametrálně liší od těch emlrodských. Žijí víceméně izolovaně, většinou se tam můžete dostat jen po obchodních stezkách. Etlas-Torwenští jsou vděční za každý den, který mohou prožít v míru. Žijí převážně z obchodování, proto je u nich velmi rozšířeným povoláním lovec. Tihle zimní elfové se naučili pokoře a sebekázní, kterou dříve všichni elfové postrádali.
Elfové z Neldranu jsou nejmoudřejší a dalo by se říct, že i nejvyšší ze všech elfů. Po velkém incidentu, který způsobil král Thornos, odešli na východ a založili město Neldran, které obývají převážně vysocí mágové. Na rozdíl od svých emlrodských a etlas-torwenských bratrů, jsou ti neldranští pacifičtí. Neradi se míchají do jiných sporů a radši si hledí svého poznávání magie.

Historie:

Isen určitě nemyslel na to, že celý tenhle svět, který společně se svým bratrem vytvořil, když spolu vedli dlouhodobý boj, mohl vydržet tisíce let. A nejen svět samotný; ti, jenž se po tomhle světě procházejí, mají dlouhou historii. Zaměřme se rasu lesních lidí, kteří svůj život obětovali snaze spojit se s magií přírody na vyšší úrovni, než ostatní.

Právě Isen byl ten, kdo ze své mocné dračí magie stvořil elfy. Mocný lid, který měl největší sílu v tom, že dokázal udeřit v nejnečekanějších a nejpřekvapivějších momentech. Isen byl však pošetilý, když jim nadělil takovou moudrost. Zamýšlel stvořit bojovníky, kteří budou vyhlazovat ty, na které ukáže. Elfové ale nebyli tak hloupí, aby jen poslouchali rozkazy.
Během prastaré války, která trvala skoro 3000 let, se elfové vyvíjeli a tajně spřádali plány na to, jak zmizet z dohledu Isena a ostatních spojeneckých ras. Chtěli žít vlastní životy, nejlépe v lesích. Ukrytí před zraky ostatních.


Pád dračích bratrů a objevení Emlrodského hvozdu

Příležitost se ale vyskytla sama. Isen a Eras společně padli po dlouhém a vyčerpávajícím souboji a tak byly všechny rasy oproštěné od jejich nadvlády. Elfové odešli hledat místo, kde by mohli svobodně žít a mohli zároveň objevovat nové věci. Na severozápadě Erasie bylo právě pro tohle místo jako stvořené.

Emlrodský hvozd. Obrovský les, jehož kráse se jen tak něco jiného, co v přírodě uvidíte, nevyrovná. Elfové si tohle místo zamilovali na první pohled.
V nitru tohoto lesa tedy začalo vznikat elfí království. Zatím bez zvoleného krále.

Elfové stavěli své příbytky zejména v korunách vysokých stromů, kam vedly točité schody, kolem silných kmenů. Všechny ty roky a tvrdá práce, se odrazily na výsledku. Velkolepost elfího království se nedala popsat slovy. Ten, kdo sem třebaže jen jednou zabloudil, uviděl něco, na co do smrti nezapomene. Elfí práce se v přesnosti a rychlosti jistě nikdy nevyrovná té trpasličí, ale cit a láska, se kterou tohle místo vybudovali, byla neuvěřitelná.
Vzniklo tedy království Emlrodské. Stovky velkých dřevěných plošin vysoko v korunách stromů, tisíce příbytků; domků a budov. Dřevěné věže, které sahaly až do korun stromů.


Žádné království ale nemůže být bez krále.


Rod Leafsongů

Jako prvním králem Emlrodského království se stal mladý elf Urthor Leafsong (na obrázku). Zvolila ho drtivá většina elfí populace. Těžko říct, čím je tak očaroval, ale rozhodně to byla zajímavá volba. Nejsem ten, kdo by mohl soudit, zda to byla dobrá či špatná volba. Čtěte dál, a posuďte sami.

Urthor byl mladý a nezkušený, sám se o vládu v Emlrodu moc nehlásil, lidé ho však zvolili a on to přijal. Jeho vláda nezapočala zrovna moc dobře; udělal hned několik špatných rozhodnutí, která elfy stála mnoho. Začalo to s další válkou, kterou vedli s trpaslíky. Nebylo to nic globálního, spíš taková šarvátka mezi dvěma sousedními národy. Nicméně, elfové z toho nebyli příliš nadšení, ale co jim zbývalo, museli poslechnout rozkazy svého pána, kterého si zvolili a jít na bojiště. Tohle už byla mladší generace elfů, která neměla tolik zkušeností jako ta předešlá. Za to trpaslíci byli zkušení a tvrdí, přejeli elfy jak nic a způsobili jim vysoké ztráty.

To byla doba, kdy elfové začali pochybovat o svém rozhodnutí s Urthorovým zvolením a on si toho byl vědom. Bylo to už několik let, co byl ve své pozici a začalo se mu tam líbit. Rozhodl se bojovat proti těm, co šli proti němu. Pořád to byl ale jen mladý a nezkušený muž, který toho sám moc nenabojoval. Byl tolik zaslepen svou královskou mocí, že začal obviňovat i své blízké ze zrady. Jeho bratr nezvládl chování Urthora a zabil jej. Sám poté usedl na trůn.

Urthorův bratr se jmenoval Thorelr Leafsong, byl starší a moudřejší. Vládl lépe než jeho bratr (což uzná každý, kdo není evil overlord); pomáhal svým lidem a usmířil se s trpaslíky. Jeho vláda trvala skoro 900 let. Poté za záhadných okolností zemřel a na trůn usedl jeho syn.


Thornos Krutý

Thornos, potomek Thorelra Leafsonga, usedl na trůn někdy kolem roku 7900. Už na počátku jeho vlády bylo jasné, že to nebude procházka růžovým sadem. Nebyl to muž mnoha slov, spíše činil. A to dost ohavně. Když se mu něco nelíbilo, tasil meč a ubližoval.
Byl to právě on, kdo vyhlašoval válku každému národu, na který narazil.
A také to byl muž, který zavinil něco, kvůli čemu se elfí rasa navždy změnila. V roce 7991 se mu podařilo vybudovat obrovskou armádu; do jejího velení postavil nejkrutější generály, které sám osobně jmenoval. Vyslal je do mnoha bitev, které drtivě vyhráli. Jako by se elfům vrátilo něco z Isena. Všechna moudrost, o kterou se Thorelr snažil, byla pryč a z elfů se znovu stali vrazi a bojovníci. Tentokrát za to ale nemohl Isen; hlavním viníkem se stal Thornos.

Když byl Thornos opravdu na vrcholu a měl vše, po čem vždy tolik toužil. Přišla zvláštní touha mít víc. Rozhodl se, že elfové musí ovládnout magii draků, největších mágů v historii světa. Chtěl, aby byli elfové nejmocnější a nejnadřazenější rasa. A nebylo nic lepšího, co by je do té pozice mohlo dostat, než dračí magie. Thornos sám vyrazil v čele armády 800 000 můžu, aby našel draka, kterého by se jim podařilo zranit a spoutat. Pak by z něj dostali všechny taje jejich magie! To byl plán zaslepeného a naivního muže.

Když byl Thornos na cestě za lovem draka, narodil se jeho syn - Thorwill. Ten svého otce ale nikdy nepoznal, což bylo nejspíš dobře.

Thornos podle všeho padl se svojí armádou kousek od Athanovy kapsy v Osmaském lese, kde údajně narazili na dva draky. Z celé armády se vrátilo asi 600 mužů, kteří utekli. Podle toho, co někteří z nich tvrdili, sám Thornos bojoval s jedním drakem tváří v tvář a vyzradil mu vše o tom, že elfové chtějí dračí magii.


Dračí prokletí

Od Thornosova odchodu uplynula už spousta let, během kterých si elfové začali všímat různých změn. Už nebyli nesmrtelní. Ti, co měli více než 500 let, náhle zemřeli. Mnoho elfů přišlo s teorií, že je to prokletí od draků! Že se zlobí kvůli tomu, co udělal Thornos. V celém Emlrodu se to mezi sebou začalo hádat. Celková společnost se rozdělila na tři velké tábory. Ti, co stáli za Thornosem; ti, kteří přijali prokletí jako dar, protože mají větší motivaci po poznání a věčný život taky není největší zábava a na ty, kteří nechtěli být součástí ani jednoho z ostatních táborů.

A tak se elfové rozdělili. V Emlrodském hvozdu zůstali ti, co stáli za Thornosem, který si je vychoval. Proto jsou Emlrodští elfové většinou sobečtí a zlí. Jako nového krále si zvolili Thornosova syna - Thorwilla. Ten se svému otci v mnoha ohledech podobá. Vládne dodnes.

Část elfů zamířila na sever - do hor. Byli to ti, kteří se nechtěli stát součástí nějakého sporu mezi Emrlodskými a těmi dalšími. V horách vybudovali nový elfí národ - Etlas Torwen.

A ti, kteří "dar" od draků uvítali, založili na východu od Emlrodského hvozdu Neldran. Pozoruhodné město, ve kterém vznikla rada mágů.

Takový byl osud elfů. Nejspíš neměli zůstat spolu. Jak by to asi dopadlo, kdyby tenkrát lid nezvolil mladého a nezkušeného Urthora Leafsonga? Třeba by byl Emlrod pořád tak krásné místo jako když jej elfové objevili. Ale kdo ví. Historie si pro nás připravila takový příběh a my s tím už nic neuděláme. Zbývá jen jedna možnost, psát nový příběh, který se jednoho dne stane historií stejně jako třeba činy Thornose Krutého, jak mu lidé říkali.Případně dopíšu, kdyby něco chybělo

_______________________________________________
Kallebův inventář:
 

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Elfové
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: