DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Svetlonoška + Bahenný červ

Goto down 
AutorSpráva
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Svetlonoška + Bahenný červ   Ne 30 október 2011, 23:17

Meno: Svetlonoška
Typ: Lietavý hmyz
Úroveň nebezpečenstva: 1- pri predávkovaní
Obrázok:


Popis:
Svetlonoška je lietavý hmyz, je veľmi odolná a prispôsobivá voči klimatickým podmienkam takže sa nachádza v podstate na celom svete. Liečitelia ju tiež nazývajú aj "prvá pomoc". Sama o sebe nedokáže človeka vyliečiť či podobne, jej telo je však vytvorené prevažne z tekutín ktoré doslova "zastavujú" postup niečoho ako jedov, infekcii či podobne. Neničia ich a ani ich nezadržia navždy, vlastne len na pár hodín. Pri dlhšom užívaní však dokáže "liečeného" otráviť. Rozmnožujú sa veľmi rýchlo a často sa používajú v lekárstve.

Meno: Bahenný červ
Typ: červ
Úroveň nebezpečenstva: 0
Obrázok:

Popis: Je to obyčajný bahenný červ ktorý sa nachádza v pôde.. zväčša v hĺbke asi takých 10-20 cm pod zemou. Tiež je to jeden z červov ktorý sa používa v lekárstve, napríklad na odstránenie hmyzu či podobne. Nebezpečný nie je, nedokaže nijak ublížiť človeku, jeho životnosť je úmerná tomu koľko má potravy .. najviac však tri týždne. Dorastá do veľkosti asi piatich centimetrov, je slepý, nemá oči, vlastne sa nedá povedať o tom že by mal nejaký "rozum".. on proste žije pre to aby žral a rodil ďalších červov. nachádza sa aj v zdochlinách zvierat, živý sa v podstate všetkým na čo narazí.

Schválené Horoxom.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Svetlonoška + Bahenný červ
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: