DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Prolog: Ulice, uličky a podsvětí

Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3
AutorSpráva
Raiden
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 143

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Ut 01 november 2011, 22:45

Jak jsi se tedy rozhodla, pokračovala jsi přímo za tou skupinou podivných lidí. Ta chodba, kterou jsi právě šla tě nakonec zavedla k jakémusi točitému schodišti. Když jsi se vyškrábala nahoru, uviděla jsi osamocené dveře. Z poza nich vycházeli hlasy, ale nebyli skoro vůbec slyšet. To mohlo znamenat spousty věcí. Mohli být třeba ještě za nějakou zdí nebo tak nějak. Ale bylo by opravdu bezpečné tam nyní jen tak vrazit. Nejspíše ano. Jiná cesta nevedla. Po chvilce se hlasy odmlčeli a začal mluvit pouze jeden. Vypadalo to na ženský hlas. Ale ani tak jsi mu nedokázala pořádně rozumět. Ovšem možná byla vhodná chvíle projít. Jestli sis prohlédla dobře dveře, mohla sis všimnout, že byli namazané jakousi mastnou hmotou, tak aby nevrzali. To mohla být tvá hlavní výhoda.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Anonymní
AnonymnýOdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Ut 01 november 2011, 22:52

Riven Ashe Sivir

Vkradla sa do miestnosti, ale bola to vlastne chodba. Tak sa trošku viac narovnala a šla ďalej opatrne, aby ju nikto neprekvapil. Dostala sa k točiacim schodom. Šla teda opatrne po nich hore až k nejakým dverám. Začula nejaké hlasy, a tak priložila hlavu k dverám, ale ničomu nerozumela. Určite sa dohadovali o nejakom tajnom pláne alebo tak nejak. Nesmie prešvihnúť svoju šancu. Pozrela sa na dvere, mohli sa dať otvoriť, ale bála sa či nebudú vŕzgať. Musela to risknúť, iná cesta nikam neviedla. Chytila kľučku, keď rozprávali, takže by ju pri otváraní dverí počuť nemohli. Stisla kľučku a pomaly ju stiahla dvere. Následne zatlačila trošku čím dvere pomalinky otvorila tak, aby aspoň videla jedným okom do miestnosti. Nechcela, aby ju videli a tak si musela byť istá, či náhodou nestoja naproti dverí, žeby ich videli.
Návrat hore Goto down
Raiden
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 143

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Št 03 november 2011, 15:25

Vešla jsi do většího sálu s velkým stolem, kde byla ovšem dost velká zima. V rohu stál obrovský krb, do kterého by jsi se vešla snad třikrát. Na stole stály staré svícny a to bylo vše. Hlasy vycházeli z menší místnůstky napravo. Viděla jsi dveře a pod nimi ve škvíře světlo. Odedveří vycházelo i teplo, takže tam museli mít roztopený oheň. Hlasy již byli slyšet lépe. Zatím jsi ovšem slyšela pouze to, jak přepočítávali jednu minci po druhé z jejich ukradeného měšce. Tedy spíše pouze ta žena počítala, ale ostatní byli potichu.
Opět se před tebou nacházelo pár možností:
- Čekat a poslouchat ty co byli za dveřmi,
- Prohledat velkou místnost a další chodby okolo,
- Najít únikovou cestu,
- Najít únikovou cestu a uniknout navždy pryč z těchto míst,
- Nějaké tvé řešení...
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Anonymní
AnonymnýOdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Št 03 november 2011, 16:14

Riven Ashe Sivir

Keď videla, že nestoja oproti dverí alebo blízko nich, kde by naň videli, vošla potichu dnu a zatvorila opatrne dvere. Obzrela sa okolo seba po miestnosti. Bola tu dosť zima tak ju striaslo a pozrela sa smerom za hlasom. Počula ako tá žena niečo počíta, asi tie mince. Mno, nič zaujímavé. Musela vymyslieť, že či sa niekde schová ak by dvere otvorili. Preto začala preskúmavať miestnosť. Možno nájde aj únikovú cestu. Keby začali o niečom inom rozprávať, tak by ich začula a pribehla potichu k dverám a počúvala ich. Zatiaľ teda prehľadáva miestnosť. Ani netuší, že by jej šlo o krk, keby ju chytili a to je ona úplne pokojná akokeby o nič nešlo. Mno, až na to príde, tak okúsi ten pravý strach, že by ju šli prepichnúť mečom. Boj s Talonom ešte nezažila, vraj možno aj neskôr alebo sa to naučí sama. Nôž by jej mohol aspoň poslúžiť k niečomu, teda aspoň v to dúfala. Uvidí ako sa veci budú vyvíjať.
Návrat hore Goto down
Raiden
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 143

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   So 05 november 2011, 18:48

Zatímco jsi prohledávala místnost, skončila žena počítání u číslice 1550 zlatých, což byl opravdu velký balík peněz. Pak se rozjela debata. "Takže, peněz máme dost, aby jsme uplatili stráže u bran a mohli sem dovést další naše společníky z Nordanu," pronesla ta ženská za dveřmi. Pak se ozval jiný hlas a to mužský: "No možná uplatíme několik stráží u bran, ale co stráže ve městě? Víš jak to v tomto městě a celé zemi chodí. nemají tu žádnou vysokou zločinost, ale podezdřelý lidí jako ONI si těžko nevšimnou. Možná, kdybychom je dokázali provést tunelama až sem a pak do města chodbami tak by to šlo lépe!" "Myslím, že druhý nápad je hůře proveditelný, nikdo nenajde východ jen tak z venku a my si nemůžeme dovolit opustit tuto pozici předčastně. Chodby jsou staré a včera se jedna již prolomila. Sám jsem odstranil několik lidí co to viděli!" pronesl třetí hlas a taktéž mužský.
O co se to tu jednalo?! Velké spiknutí proti Nuvanu a celé Nuvii? Nebo tu šlo snad o něco jiného. Každopádně když jsi se tak prohledávala jsi zavadila o ubrus na stole a i když to bylo jen malé zavadění, tak na kamenou podlahu spadl nůž. Celým okolím se náhle ozval čistý zvuk kovu. A to znamenalo, že bylo zle! Hlavně pro tebe! Jelikož sousední místnost se naplnila tichem a prudce se po pár vteřinách rozletěli dveře. Stál tam muž v pláštěnce s tasenou dýkou a pak ti další dva za ním. Měla jsi čas maximálně tak zaletět pod stůl nebo vlízt do toho prostorného krbu.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Anonymní
AnonymnýOdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   So 05 november 2011, 19:25

Riven Ashe Sivir

Prehľadávala miestnosť, ale za to bola dosť blízko, aby mohla počúvať čo hovoria. Keď začula ten počet zlatých, skoro onemela. Taký obnos peňazí pokope, o tom ani nepočula ešte. Ale potom ju zaujalo ďalšie vety. Šla pomaly okolo stolu k dverám, aby jej neuniklo žiadne slovo. Oni chceli napadnúť Nuvan? Tak toto je úloha nadmieru nebezpečná a vynesie jej dosť slávy, ale za to by ju to mohlo zabiť. To bude dosť nebezpečné, mala by som byť opatrná. Povedala si v mysli a zavadila o obrus, ktorý sa trochu pohol a z neho spadol nôž na zem. Povedala som opatrná! Zanadávala si v mysli a ihneď musela jednať, pretože v miestnosti začalo byť ticho. Keď sa rozleteli dvere, už bola zaliezla do krbu, pretože pod stolom by to bolo nebezpečné. Tam by sa nedalo poriadne schovať. Keby sa podeň pozreli, tak by ju ihneď zbadali. Tak snáď krb prehľadávať nebudú, či budú? Dobre si to pohnojila, keby ju našli, bolo by po všetkom.
Návrat hore Goto down
Raiden
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 143

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Ne 06 november 2011, 09:25

Jakmile jsi se skryla v krbu, tak všichni tři vběhli do místnosti. Slyšela jsi jen jejich kroky, protože jsi z krbu nemohla vidět ven. Pak se ozval ten muž, který se sám přiznal, že včera někoho zabil: "Kdo je tu?! Vylez ať tě můžeme pochválit za odhalení našeho sídla!" Všichni pak prohledávali místnost, ale tebe zatím nenalezli. Najednou se ta žena sklonila pro nůž spadnutý na zem. "Vidíte, jen kus tohohle pravěkého příboru spadl na zem, podle mě tu nikdo nebude. Jak by se sem také dostal?! Toto místo už lid Nuvanu nezná." Oba muži si jen odfrkli a zamumlali pár nadávek. Po chvilce jsi slyšela kroky a následné zavření dveří.
Kdyby sis komín pořádně prohlédla, všimla sis, že v případě nouze, by jsi mohla vyšplhat s opravdu velkým úsilým někam nahoru, ale přišla by si tak o tu slávu o kterou ti tolik šlo.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Anonymní
AnonymnýOdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Ne 06 november 2011, 09:39

Riven Ashe Sivir

Tisla sa k stene komínu, aby ju vôbec nespozorovali. Ani nedýchala, ale za to jej rýchlo búchalo srdce. To bolo prvý raz, čo sa takto bála. Určite by len tak nevyskočila a nezaútočila. Tak strašne blbá a tvrdohlavá by nebola. Až neskôr by asi skočila do boja bezhlavo, ale teraz nie, teraz určite by sa schovávala. Predsa len Talon ju naučil maskovania sa, aj keď toto bolo skôr skrývanie, tak si vydýchla, že ju Talon učil ako sa rýchlo za niečo schovať, pretože by inak ostala stáť na mieste ako tvrdé I a určite by ju nenechali živú. Započúvala sa do ich hovoru a potom si vydýchla, keď počula zavretie dverí. Pozrela sa hore, teraz dúfala, že jej nejaká krysa skočí na hlavu. Ešteže tu nezbadala žiadneho pavúka, teda, nepremýšľala nad tým radšej, žeby tu boli. Teraz ju tak napadlo, že toto je komín a ten vedie na povrch. Určite by tu nechceli zadymenú miestnosť. Lenže teraz nemohla odísť, a tak vyšla z toho krbu a oprášila sa, ale snažila sa čo najviac potichu. Teraz by sa nechcela prezradiť, pokiaľ by ju prichytili nepripravenú.
Návrat hore Goto down
Raiden
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 143

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Ne 06 november 2011, 10:53

Jakmile Riven vylezla z krbu uslyšela za sebou toho muže: "Aha... takže tady jsi!" Pak už jen cítila ránu do hlavy dřevěnou palicí, která jí omráčila. Hned na to vylezli i ti další dva ze dveří a spokojeně kývli na svého kolegu. Poslední co mohla Riven slyšet, než padla do mdlob bylo: "Odvez jí do Nordanu!" A tímto byl její osud zpečetěn... V budoucnu jí čekalo ještě spousty strastných situacích.

>>> Cesty, věže, kopce, lesy ... alias cestování po Nuvii....
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   

Návrat hore Goto down
 
Prolog: Ulice, uličky a podsvětí
Návrat hore 
Strana 3 z 3Choď na stránku : Previous  1, 2, 3

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: