DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Prolog: Ulice, uličky a podsvětí

Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorSpráva
Raiden
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 143

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Ut 01 november 2011, 14:30

Za tu chvíli co jsi čekala se nic zvláštního nestalo. Jen jsi slyšela šouravé kroky nad deskou a to bylo asi tak vše. Protože pokaždé když se poklop zavíral, tak se většinou zavíral prudce, takže následný větrný poryv zase zafoukal kameny. Mělo to jak své pro, tak své proti, jelikož nyní nikdo nemohl přijít na to, že tam někde byla skrytá cesta.
Riven se nacházela v úzké chodbě, která se prudce svažovala dolů. Bylo to schodiště, které vypadalo opravu starodávně, možná od počátku království. Ovšem to tě asi nezajímalo. Jelikožbylo celé schodiště osvětlované pochodněmi, nemusela sis žádnou brát s sebou. Cesta do neznáma se před tebou otevírala, stačilo jen vykročit.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Anonymní
AnonymnýOdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Ut 01 november 2011, 14:36

Riven Ashe Sivir

Vydýchla si potichu, keď počula len kroky, ktoré idú preč. Pozrela sa okolo seba. Nikde inde cesta len tá dole po schodoch. Zahľadela sa do diaľky, ešte chvíľu stála. Dúfala, že toto nebude žiadny labyrint alebo iná blbá stavba, ktorá by mala zmiasť votrelca. Na pasce by si tiež mala dať pozor, ktovie, či tu niečo nie je nastražené. Vypadalo to tu tak staro, že by tie pasce už zhnili a vôbec na čo by ich tu dávali, keď im sem asi ešte nikto nevkročil. Asi teda. Aspoň ona si to myslí. Vykročila teda rýchlo po schodoch, ale za to sa snažila čo najviac potichu. Ani ju nenapadlo, že nemá žiadnu zbraň, ale ona si poradí. Mávať s nejakou palicou či niekoho udrieť by jej problém robiť nebolo. Ešteže jej slúžia jej akrobatické kúsky.
Návrat hore Goto down
Raiden
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 143

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Ut 01 november 2011, 14:44

Chvíli se zdálo, že tam opravdu žádná past již nebyla. Jenže to byla chyba. Mohla sis dávat pozor jaký jsi chtěla, ale potom co jsi sestoupila na 50tý schod od vrchu se najednou něco stalo. Něco tiše zadunělo, tiše cvaklo a najednou se nad každou pochodní vysypal písek a celou pochodeň udusil. Byl to poslední funkční mechanizmus, tedy aspoň to tak zatím vypadalo. Každopádně jedinná pochodeň nyní svítila byla ta úplně nahoře a pak jsi též zahlédla světýlko úplně dole, ale bylo dost malé. Vypadalo to na opravdu dlouhý sestup a jelikož všude byla tma jak v pytli, měla jsi jen malé šance, že byj si se nezabila, kdyby jsi šla bez světla. Proto byla jedinná možnost se zase vrátit nahoru a sebrat tu louči. Ovšem měla by sis dávat opravdu pozor až jí budeš vyndávat, proč... no to se dozvíme příště.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Anonymní
AnonymnýOdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Ut 01 november 2011, 14:56

Riven Ashe Sivir

Rýchlim krokom stúpala nižšie a nižšie a vtom tichu začula divné zvuky. Zrazu sa zo strán začal sypať piesok na každú pochodeň. Všetky to zahasilo až na tú úplne hore a úplne dole. "Keby som nebola zvyknutá na takéto pasce, tak by som sa normálne zľakla.. mm.. moment, ja predsa na to nie som zvyknutá." Povedala si pre seba potichu, keď tento útok rozdýchavala. Poškriabala sa vo vlasoch a pozrela sa dole. Mohla tam byť ďalšia pasca ešte v tej tme, ale tomu by sa asi neubránila, keby to nevidela. Šla teda hore po schodoch, kde si bola istá, že žiadna pasca na schodoch nie je. Prešla k pochodni, ktorá bola na stene a natiahla k nej ruku. Tesne pred pochodňou sa zastavila. Hmm, niekto asi veľmi chce, aby som to vytiahla, keď to sa sem ten piesok nehrnul. Ďalšia pasca. Začala už pokojne premýšľať, pretože s horkou hlavou by si toho ťažko všimla. Začala si tú pochodeň obzerať aj to kde bola zasunutá. Nič zvláštne si nevšimla, asi nemala dosť skúseností s pascami. Talon jej aj hovoril o pasciach, ale k takýmto sa ešte ani nedostalo. Skúsila to teda risknúť, chytila pochodeň a vytiahla ju.
Návrat hore Goto down
Raiden
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 143

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Ut 01 november 2011, 15:08

  Tak a stalo se! Riven vytáhla pochodeň tak prudce, že se malé lanko, které do teď nebylo vidět přervalo. Najednou se nad ní otevřel poklop ven a po vteřince zase zavřel. Právě si znemožnila odchod touto cestou, jelikož poslední pochodeň sloužila k otevírání průchodu z této strany a navíc tě to mohlo opravdu pekelně vylekat. No ale což, pochodeň jsi měla a byl čas se vydat dolů ze schodů, jelikož jiná cesta zde již nebyla. Jakmile jsi sešla opravdu velmi dlouhé schodiště, uvítala tě prostornější chodba, kam by se vešli 3 lidé vedle sebe. Podle vzhledu chodby a následného schodiště ti nejspíše došlo, že se jednalo pouze o malý východ z většího komplexu.
  Celá chodba byla prázdná až na pár mrtvolek krys. Po kratší cestě jsi dorazila k dveřím.Zajímavé bylo, že ani u dveří nebylo žádné světlo. Jedinné světlo jsi s sebou nesla ty a pak tu ještě byla ta louče na konci schodiště, která ovšem byla připevněná napevno. Jesltli jsi se odhodlala otevřít dveře čekalo tě za nimi konečně světlo z dalších loučí. Ovšem během otevírání dveří se stalo něco velmi nepotěšujícího, vydávali příšerný vrzavý zvuk, který se v chodbách rozhléhal široko daleko.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Anonymní
AnonymnýOdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Ut 01 november 2011, 15:21

River Ashe Sivir

Držala pevne v ruke pochodeň a zrazu sa rozleteli nad ňou dvere. Skoro až vykríkla od vydesenia, ale našťastie to dokázala udržať. A ako sa dvere rýchlo otvorili tak aj zatvorili. Vydychovala a radšej sa ani neopierala o stenu, aby tam nebola ďalšia pasca. Prvý krát sa nachádza v takýchto nebezpečných situáciach, takže by sa len blázon nebál. Avšak si aspoň zoberie so sebou skúsenosti, teda ak v týchto útrobách nezomrie. Pozrela sa znova hore. "Tak si budem nájsť inú cestu von." Povedala a kráčala po schodoch dole. Snažila sa byť naozaj už opatrná a už bola dosť ostražitá. Už sa nenechá naľakať. Našťastie sa už dole nič nestalo, ale to jej neubralo na ostražitosti. Pokračovala širšou chodbou a pozrela kútikom oka na pochodeň, teda skôr na plameň. Nedôverčivo si ho držala trošku viac od tela, ale nedávala ho k stene. Ešte by sa tu niečo našlo čo by zapálila. Dostala sa do väčšej chodby, ktorá bola úplne bez svetla, teda okrem jej. Podarilo sa jej dosť až k dverám. Chytila kľučku a otvorila ich, ale ozval sa dosť nepríjemný zvuk, ktorý ohlásil, že je večera vchádza miestnosti. Vkročila teda do miestnosti a zatvorila tie dvere za sebou.
Návrat hore Goto down
Raiden
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 143

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Ut 01 november 2011, 16:15

Za dveřma se ti ukázala prostornější chodba, plná polorozpadlých beden a shnilých prken. Navíc byl vzduch cítit strašlivě zatuchle, což bylo dost nepříjemné. Navíc, nejspíše nebyl dobrý nápad nosit oheň v prostoru kde bylo tolik dřeva. Světlo zajišťovalo několik lamp zavěšených u stropu, které vypadali dosti používaně. Bylo tedy jisté, že toto stále ještě fungovalo jako skladiště.
Najednou se před tebou začínali otvírat dveře. Bylo to na druhé straně skladiště u jakéhosi rozcestí. Otevírali se tam dokonce troje dveře najednou. Dovnitř byli 3 lidé. Muž v pláštěnce, jakási vysoká žena s hadím náramkem a starší muž. Dohromady pak prošli posledními dveřmi co tam zbývali. Měla jsi velké štěstí, že jsi byla skrytá za zbytkem beden.
Nyní jsi měla spoustu možností:
- Jít okamžitě za nima,
- Prozkoumat ostatní chodby,
- Prohledat toto skladiště, jestli se tam nenachází nějaká zbraň,
- nějaké tvé řešení....
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Anonymní
AnonymnýOdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Ut 01 november 2011, 16:45

River Ashe Sivir

Pozerala sa opatrne okolo seba po miestnosti. Ťažšie sa jej tu dýchalo, bol tu dosť hnusný vzduch. Pozrela sa na pochodeň a potom na veci okolo. Väčšina z nich bola z dreva, takže asi nebolo múdre chodiť s pochodňou. Odložila ju do rohu, kde si ju všimnúť nemohol nikto zo strany naproti. Potom začula otvárajúce sa dvere. Skrčila sa k debnám a pozorovala tri postavy ako vyšli každý z iných dverí. Ďalej šli do posledných dverí. Pozrela sa okolo seba. Určite sú ozbrojený a troch by naraz dole nedala. Vlastne nedala by ich vôbec, veď ona bojovať na blízko nevie. Mohol ju ten Talon zároveň učiť s dýkami, ale netuší či to vôbec učí. Teda dúfa, že áno, inak si nájde niekoho kto ju to naučí. Teraz by sa to mohla naučiť aj sama, keby šlo do tuhého. Šla teda prehľadať skladisko, ale bez toho, aby vydávala nejaký zvuk. Našťastie ju učil zakrádať a maskovať, takže by ju nemali počuť. Dúfala, že nájde nejakú zbraň a potom by šla za nimi. Nechcela by nejaké nemilé prekvapenia.
Návrat hore Goto down
Raiden
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 143

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Ut 01 november 2011, 20:38

Hledala jsi asi tak 10 minut po celé této místnosti, ale jedinné co jsi našlo byla dřevěná palice z dost těžkého kusu dřeva a pak jeden dosti rezavý kuchyňský nůž. To bylo v této místnosti vše. Navíc ten vzduch byl čim dál více odpornější a tak bylo nejspíše nejlepší se přesunout do jiné části komplexu. Ovšem co jsi chtěla dělat teď? Jít přímo za těmi lidmi, zloději. Nebo prozkoumat ostatní chodby, či se ti nenalezne příležitost získat ještě něco krom toho nože a palice. Bylo to rozhodnutí buď a nebo. Cesta zpět nevedla a čas se krátil. Kdo ví, kdy se mohli začít vracet tamti lidé. Ale čert věděl jestli se vůbec budou vracet.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Anonymní
AnonymnýOdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   Ut 01 november 2011, 20:49

Riven Ashe Sivir

Pozerala sa snáď všade a to jediné, čo našla bola palica, ktorú ani skoro nedokázala udvihnúť a potom len hrdzavý nôž. Vybrala si ten nôž, ale nespoliehala naňho. Ale keby ním niekoho porezala, tak by mohol dostať otravu krvi. Po lezení v lešeniach, kde sú hrdzavé rúry, sa jej to už stalo, takže mala s tým trochu skúsenosti. Teda skôr ako sa zraniť, v tom mala skúsenosti. Tak ho teda zobrala a pobrala sa k tým hlavným dverám veľmi potichu. Ešte sa zamyslela, či by šla do tých ostatných chodieb, ale stratila by veľa času. Tí traja mohli zatiaľ odísť preč alebo dokončiť nejaký plán. Možno tam diskutovali o nejakom a teraz by prepásla šancu si ho vypočuť. Tak teda šla do tých hlavných dverí. Pomaly ich otvorila, ak teda boli zatvorené, a vkradla sa dovnútra. Ak zatvorené neboli, tak len opatrne načúvala a potichu sa vkradla do miestnosti.
Návrat hore Goto down
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Ulice, uličky a podsvětí   

Návrat hore Goto down
 
Prolog: Ulice, uličky a podsvětí
Návrat hore 
Strana 2 z 3Choď na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: