Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Prolog: Dračie dedičstvo

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 I_icon_minitimeSo 29 október 2011, 14:33

Aglas

Vstúpila do miestnosti a na prvý pohľad si Lilynette nevšimla nič zvláštne. Miestnosť bola omnoho väčšia ako tá predtým, ale stále z rovnakého súdku. Bola naozaj obrovská. Na stenách viseli pochodne. Nebola však slabo osvetlená - na vysokom strope uprosted visel mohutný luster zo stovkami sviečok. Dvere za tebou sa zatvorili, nie prudko ale jemne. Napriek materiálu z akého bola miestnosť vystavaná v nej nebolo chladno, ale naopak príjemne teplo. Keď sa tvoj pohľad dostal do stredu miestnosti, chvíľku si nemohla definovať čo sa tam nachádza. Vyzeralo to ako obrovská socha, alebo niečo podobné. V slabom svetle to však bolo ťažké definovať. Potom ťa však prepadlo niekoľko pocitov naraz - strach, prekvapenie, údiv, majestátnosť. Uvedomila si si, že v strede na kamennej zemí sedí...
... Nalvaravu, Lilynette. Vitaj. povedal drak hrubým hlasom, ktorý by dokázal zcediť aj odvážneho hrdinu.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 I_icon_minitimeSo 29 október 2011, 15:13

Lilynette

Pozerala som sa po stenách miestnosti, bola obrovská.. vlastne som chvíľku uvažovala že som sa ocitla niekde u trpazlíkov, v ich bájnych podzemným mestách no.. tu žiadny trpazlíci neboli, vlastne tu nebolo nič. Pohľadom som prešla po nejakej monumentálnej soche keď.. po chrbte mi začali behať zimomriavky, veľmi, veľmi pomaly som sa pootočila späť na tvora, ktorého som zozačiatku považovala za sochu. Pri tom pohľade pi sánka spadla dolu, na tvári som mala naozaj.. prekvapený výraz. Vlastne som úplne onemela. Nezmohla som sa ani na jeden jediný krok. Pocity sa vo mne striedali.. už len tá ohromujúca prítomnosť draka bola taká. .desivá no záhadná zároveň.. Keď na mňa prehovoril tak som stále bola.. viac menej mimo no, sklapla som ústa a nasucho som prehltla. Nevedela som však ako odpovedať, do tejto situácie som sa nikdy nedostala a ani som si nemyslela že sa niekedy dostanem. Nakoniec som sa len mierne uklonila.. stále neschopná slova.. v hlave sa mi však začínali vyvíjať prvé poznatky ktoré som vyčítala zo všelijakyćh knihách.. sivá farba.. biele oči, najnebezpečnejší, ohnivý drak.. prebehlo mi hlavou a len som čakala, čakala som čo bude následovať.. útek neprichádzal v úvahu, bol to drak, nezmohla som proti nemu nič.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 I_icon_minitimeSo 29 október 2011, 16:18

Aglas

Eṉṉai, peṇ payappaṭa māṭṭēṉ. Nemáš sa čoho obávať. vyriekol drak svojím majestátnym hlasom a svojimi prenikavými očami sa zahľadel do očí Lilynette. Ten pohľad sa dal vydržať len veľmi ťažko. Ak Lilynette niečo vedela o sivých drakoch, tak tento sa podľa popisov podobal maximálne. Jeho oči boli biele, ale bolo jasné, že jeho zrak bol veľmi dobrý. Na hlave mal dva vysoké zakrútené rohy, ktoré vyzerali že by mohli preraziť aj hrubé hradby. Jeho krídla aj telo lemovalo mnoho jaziev, niektoré z nich vyzerali veľmi hlboké, ale zároveň prastaré. Navyše, drak bol nezvyčajne veľký - áno, aj obyčajné draky sú síce obrovské, ale tento? Tento bol extra trieda. Dalo by sa povedať, že je jeden z najväčších. A to ešte nemal roztiahnté krídla. Na jeho vzhľade však nezáležalo. Od vojdenia do tejto miestnosti bolo samozrejmé, že prebieha test.
Inta oru māyai alla. Iṉi illai. oznámil uisťujúco. Vedel, že Lilynette nepozná dračiu reč. Tieto reči si ani nemusela všímať. Dalo sa tak nejako však vyčítať, že povedal niečo o ilúzii. Mnohé jazyky vznikli práve zo základu dračieho jazyk a tak niektoré slová dávali vzdialene zmysel. Význam jeho poslednej vety bol asi: Už žiadna ilúzia, ale realita.
Ṭirākaṉ moḻi. Dračí jazyk. Kedysi ho ovládalo uyirōṭu ellām; dnes len pár naparkaḷ. vysvetlil a hneď na to pokračoval: Eṉ peyar Aglas uḷḷatu. Eṉ peyar piṉṉōkki paṭikkavum. Prečítaj moje meno odzadu.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 I_icon_minitimeSo 29 október 2011, 16:37

Lilynette

Moc som jeho slovám nerozumela, teda keď hovoril v dračej reči tak vôbec, keby to zároveň aj neprekladal tak by som asi bola v koncoch. Keď ma ubezpečil že sa nemám obávať tak to síce trocha pomohlo no, skúste sa správať úplne normálne pri živočíchovi ktorého ste zatiaľ videli tak maximálne v knihách a rozprávkach. Bol ohromný, vlastne som ani netušila že by draci mohli byť až takýto veľký, oproti nemu som naozaj bola hroozne maličká. V očiach sa mi aj tak začal čím ďalej tým viac objavovať obdiv. Mohla by som sa na tohto tvora pozerať.. v podstate stále. Znova začal niečo hovoriť, Aglas.. aglas.. mumlala som si v duchu no po vyslovení jeho "inštrukcie" som sa proste .. sekla.. onemela som a stále som tomu nejak nemohla uveriť.. aj keď, kto by tomu neveril keď sa mu to stalo na vlastnú kožu? Salga?.. t..ty si Salga?, spýtala som sa zdráhane. Nevedela som ako zareagovať, pocity sa vo mne miešali, to ohromenie, šok, no zároveň aj úľava. Vlastne som sa viac menej zviezla na zem.. na kolená a následne som si sadla na päty .. trocha som sa k nemu naklonila.. úľavu však vystriedala ostražitosť.. Všetko TU spochybňuj.. pomyslela som si na nápis nad dverami.. N..nemôžeš byť Salga on.. on bol človek.. povedala som už trocha smutnejším hlasom, pochybovala som že by to celé bola iba.. skúška, že by to bol Sagla.. predsa len, stretla som ho ešte pred tým než sme na skúšku dorazili, nemohol mať každý účasník nejakého takéhoto zamaskovaného dračieho priateľa..
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 I_icon_minitimeSo 29 október 2011, 18:29

Aglas

Nechal Lilynette nech túto informáciu vstrebá. Predsa len, všetky tieto nové veci, informácie - to bola na človeka záťaž. Ale mágovia sa s takým niečím musia vyrovnať. V akadémii sú prekvapenia a rýchle rozhodnutia na dennom režime. Aspoň sa takto skôr naučia.
Nadobudnutie akejkoľvek ľudskej podoby je jednoduché. odvetil Aglas neutrálnym tónom. Rozhodol sa, že už nebude Lilynette viac trápiť s dračím jazykom.
Predstav si koľko ľudí v tvojom živote mohli byť draky v ľudskej podobe. dodal aby Lilynette ešte prehĺbil prekvapenie. Sám poznal najmenej 500 drakov, ktorí to občas robili.
Prečo myslíš, že draky pred 300 rokmi náhle zmizli? Je pravda, že sa ich mnoho vrátilo za svojím pánom. Ale tie ktoré zostali, len tak ,,nezmizli.'' Práve začali byť k ľudom ešte bližšie. vysvetlil Aglas. Tieto informácie museli byť pravdivé; vychádzajú predsa z dračích úst. Všimol si však, že Lilynette si na zjav draka ešte len zvyká. To nebolo nič na hanbu.
Uvoľni sa. Vidíš ako zjav ovplyvňuje našu mienku? Len pred chvíľou som bol Salga, chlapec, s ktorým si sa bavila celkom normálne, teraz som Aglas a robí ti problém vysloviť slovo. A keď sa zaujímaš či aj ostatní mali Salgu, odpoveď je áno. V skutočnosti som bol pre ostatných neviditeľný. Tí moggovia v tábore by sa nezačali správať tak, kebyže s tebou uvidia chlapca. Pre každého účastníka som nadobudol podobu, ktorá mu imponuje. Pre teba sa mi zdal vhodný chlapec tvojho veku. vysvetlil ďalšie nejasnosti. Všetko začalo dávať zmysel...
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 I_icon_minitimeSo 29 október 2011, 18:39

Lilynette

Chvíľku som to naozaj ešte vstrebávala.. pozorne som si ešte pár krát premerala Aglasa, vypočula som si všetko čo mi povedal, bola som naozaj pozorný počúvaš.. keby ma vyzval nech to zopakujem od slova do slova tak by som pravdepodobne nezlyhala. Pri poslednej vete som sa však uškrnula.. mohlo byť aj dievča.. zamumlala som takmer nečujne s takým zvláštnym úsmevom a miernym začervenaním.. pohľad som pri tom na chvíľku hodila niekde inde. Nakoniec som premohla menší príval .. smiechu.. nad mojimi vlastnými myšlienkami. Popravde.. nemyslela som si že draci odišli.. nadobro. Povedala som po čom som sa mu pozrela priamo do bielych očí.. prisľúbila som si.. vlastne som sa presviedčala že teraz jeho očiam neuhnem. Nakoniec som sa však postavila.. prešla som až úplne k tomu drakovi, vlastne bol odo mňa len pár centimetrov.. tento krát som znova pohľad zaborila niekam do zeme.. prešla mnou mierna triaška a úsmev na tvári vystriedal taký.. dosť nebezpečný úškrn.. Zrazu som doslova začala päsťami udierať do jeho nohy.. aj keď skôr tak splašene než silno.. Viež že som sa o teba naozaj bála ?? tam si to trocha prehnal ty.. ty.. ty... ty máš šťastie že si taký veľký aaa a silný !! takto ti ani nadávať nemôžem!! zavrčala som mierne podráždene.. človek by si myslel že.. som sa zbláznila.. ale.. ja som už raz bola taká.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 I_icon_minitimeSo 29 október 2011, 20:23

Aglas

Drak sa nenechal vyviesť z miery, ale v očiach sa mu objavilo čiastočné prekvapenie. Títo ľudia sa nikdy nedali správne odhadnúť. Ani ľudské deti. A už vôbec nie ženské pohlavie. Veľmi nepredvídateľné stvorenia to vytvoril Eras. Bol to snád jeho zámer? Asi bol tiež prekvapený tým čo vytvoril. Alebo to z nich urobil Isen? Na to už nezáleží, nedalo sa to zmeniť. V duchu sa musel Aglas nad správaním Lilynette pousmiať.
Na ľudské mláďa si veľmi opovážlivá, kulantai. odvetil. Jeho noha sa ani nepohla keď do nej začala Lilynette búchať. Bol ako socha. Potom však rozprestrel krídla, ktoré ho opticky zväčšili o minimálne dvojnásobok veľkosti. Urobil s nimi asi dve mávnutia a vietor Lilynette odniesol opodiaľ, kde ju jemne položil na zem. Priamy prenos vzdušnej mágie od draka!
Mohla by si mi prosím priniesť vodu? spýtal sa Aglas a mohutnou labou ukázal na veľkú studňu pri jednej stene. Pri studni bolo jedno prázdne veľké vedro.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 I_icon_minitimeSo 29 október 2011, 20:32

Lilynette

Vodu?.. spýtala som sa trocha namosúrene keď ma odvialo od toho tvora ďalej.. pohľadom som skĺzla k studni. Potrebuješ ju na pitie? veď.. draci nemusia piť nie? zašomrala som no jeho oslovenie ma viac menej zarážalo. Nemohol by si mi hovoriť Lily aalebo Lilynette? na cestách si s tým problém nemal.. oborila som sa znova na toho .. monumentálneho tvora po čom som takým ráznym a mierne urazeným spôsobom začala kráčať priamo ku studni.. pf.. dones vodu.. však prečo nie.. akoby nestačilo aby spravil krok a mal by ju sám.. hrmolila som si v mysli a následne som schytila vedro.. prezrela som si ho, nevedela som či to zase nie je nejaký trik ako napr, že na dne je diera alebo tak.. následne som sa pozrela do studne či tam vôbec nejaká voda je. No dobre.. kde je háčik? prebehlo mi znova hlavou.. naozaj som pochybovala že by drak potreboval vodu.. a ešte k tomu jedno vedro vody.. chcela som mu navrhnúť že.. veď v podstate vo mne je voda ale to by asi nemuselo skončiť najlepšie.. začala som si predstavovať celkom morbídne obrázky.. ako ma drak pára na polovicu a pije vodu ktorá je vlastne súćasťou ľudského tela a tekutín.. prišlo mi to tiež ako blbosť páč som pre neho bola až príliš maličká ! V skutočnosti som však mala dobrú náladu, že kvôli mne Salga nezomrel.. že stále žije.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 I_icon_minitimeSo 29 október 2011, 21:34

Aglas

Drak spokojne pozoroval Lilynette ako si tam šomre a rozmýšľa čo má v skutočnosti urobiť.
Vodu, áno. potvrdil jej otázku a nechápal, prečo robí to čo robí keď všetko zodpovedala svojou prvou vetou. Skutočne nepotreboval žiadnu vodu, lebo bol drak a tí ju nepotrebujú. Po druhé bola voda pre ohnivého draka viacmenej škodlivá.
Lilynette, prečo mi nesieš tú vodu? Sama si povedala že draci nemusia piť. spýtal sa Aglas zo záujmom v jeho bielych očiach. Tvoje meno pritom zvýraznil, aby si sa náhodou neurazila.
Ale vidím že v tebe vládne neistota. Počkaj chvíľu, len si to zapíšem. povedal drak informačným tónom, objavil sa pred jeho tvárou zvitok a na zvitku sa objavilo niekoľko krátkych viet v dračom jazyku.
Odpovedaj rýchlo: 5+5! vyriekol rýchlo a spýtavo pozeral na Lilynette.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 I_icon_minitimeSo 29 október 2011, 21:42

Lilynette

Chcela som ju už začal.. hm naberať, nevedela som na čo ju potrebuje ale neriešila som to.. po tom ma však zastavil a ja som sa na neho znova troška pobúrene.. no už pokľudne pozrela.. znova som mala niečo na jazyku keď sa ma spýtal úplne primitívne počty. Desať ! aa.. bože ja neviem na čo potrebuješ vodu, ty si mi kázal priniesť ju. Povedala som po čom som si len povzdychla a na prázdno som sa znova rozišla k nemu, rukami som si pri tom chytila okraje nohavíc, teda provizórnych nohavíc.. pochopiteľne som si ich nechcela dávať dole ale nemala som vrecká a tak sa to dalo považovať za "imrpovizovanie". Bolo však vidieť že som si viac menej odfúkla.. trocha som si dokonca aj zívla.. moja predošlá odpoveď netrvala viac než zlomky sekúnd .. predsa len taký primitívny príklad.. pff.. sama som nevedela či sa mám cítiť urazene alebo nie. Nakoniec som to však zavrhla a čakala som čo na mňa vysype ďalej. V počtoch som bola naozaj dobrá, jednalo sa o logiku, a to bola jedna z mojich silných stránok, aspoň som si to myslela.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo - Stránka 4 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Prolog: Dračie dedičstvo
Návrat hore 
Strana 4 z 6Choď na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Prolog: Pohleď do tmy!
» Prolog: Pelomin
» Prolog: Odvody
» Prolog: Nepokojné plachty
» Prolog: Pomstychtivé krídla

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: