Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Prolog: Dračie dedičstvo

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Prolog: Dračie dedičstvo Empty
OdoslaťPredmet: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo I_icon_minitimePi 28 október 2011, 00:13

Undská púšť, južná časť Aguelského ostrova

Undská púšť bola omnoho menšia ako Nuadhská, ale o to nepríjemnejšia - vysoké teploty prakticky znemožňovali život. Jediný život v jej okolí bol na pobreží Undy, kde boli síce stále veľké teploty, ale zároveň bolo podnebie spríjemnené blízkym morom. Nachádzalo sa tu len niekoľko malých dedín, ktoré nikto nenavštívil aj desiatky rokov. Prechádzali nimi len uchádzači o magickú akadémiu - áno, neplavili sa tam žiadne lode. Uchádzači museli prejsť celé pobrežie Aguelského ostrova po svojich, alebo v karaváne, ktoré tam občas chodili. Už len takáto dlhá cesta sa dala považovať za prvý test - niekoľko stoviek uchádzačov to všetko vzdalo už niekde uprostred cesty na Aguel, a tak sa počty pomerne zredukovali. Tento rok očakávali mágovia veľkú účasť, lebo ľudia vojnu vyhrávali a pomery v kráľovstvách boli omnoho lepšie ako v posledných rokoch. Skúšky boli vždy nebezpečné a mohli pri nich pokojne zomrieť ľudia, avšak tentoraz plánujú mágovia prijímanie bez zbytočných úmrtí.

Zareewa

Malá dedinka z postaršími obyvateľmi na východnom pobreží Undskej púšte. Mali tu malý palmový les, prekrásnu lagúnu a panenské pláže. Vyzeralo to tam ako vo sne. Ročne tu prechádzalo niekoľko stoviek ľudí, ktorí išli ďalej na juh - za prijímaním. Fungovala tu jedna hospoda, ktorá zároveň fungovala ako oficiálna informačná kancelária pre uchádzačov o magickú akadémiu. Aspoň tak ju nazval starý ujko, ktorý krčmu vlastnil. Moc mu nevynášala, ale v tejto oblasti od peňazí nič nezáležalo.
Lilynette sa v dedinke zastavila, ako všetci ostatní. Nedalo sa jej vyhnúť, ak ste nechceli šlapať cez púštne duny v extrémnych horúčavách. A ako každý iný, vydala sa do krčmy, jediného miesta kde vyzeralo že niekto alebo niečo žije. Nikto totižto nevedel ako pokračovať - južne viedli dve cesty.


Naposledy upravil Horox dňa Pi 04 december 2015, 13:53, celkom upravené 2 krát.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Prolog: Dračie dedičstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo I_icon_minitimePi 28 október 2011, 00:26

Lilynette

Po dlhom, dlhom čase som došla do dedinky menom Zareewa. Bola som celkom spotená, predsa len nebola som moc zvyknutá na tunajšie podmienky. To teplo sa dalo nazvať iba jedným slovom a to "neznesiteľné". Zotrela som si pot z čela po čom som sa chcela, hlavne schladiť. Vstúpila som do miestnej krčmy kde bol ako taký chládok, alebo som si to aspoň myslela. Síce som sa týmto miestam veľmi rada vyhýbala, niečo ako prvotriedny hostinec som tu asi čakať nemohla. Aj tak som dúfala že tu bude panovať dobrá nálada, síce som nikoho nepoznala, vždy je veselšie pri troche hudbe a spevu. Oči sa mi začali stáčať po nejakých chalanov v mojom veku, ako aj po dievčatách, ja som v nich rozdiel nevidela. Nakoniec som sa však skalopevne rozhodla že "to" počká a tak som sa pretlačila až k baru. Najlepší zdroj informácii je vždy barman Lily, zapamätaj si to, on roznáša pivá a počíva príbehy, novinky a udalosti ktoré rozprávajú ako pocestný, tak aj domáci. Prebehla mi v hlave otcova rada. Nebola som moc hlučný typ a tak som sa barmanovu, alebo barmankynu pozornosť snažila upútať takým milým a nevinným úsmevom. Moje oblečenie bolo celkom strohé, na začiatku cesty som mala ešte ako tak slušné veci no, za ten rok aj dačo som troška podrástla, teraz som na sebe mala skôr špinavé a učmudené veci ktoré vyradili a nechali mi rôzny kočovníci ktorých som po cestách stretávala. Pôvodne bielu košeľu ktorá však mala teraz takú hnedú farbu, od prachu a od púšte. Hnedé nohavice ušité očividne z vrecoviny no, človek si na cestách moc nevyberá.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Prolog: Dračie dedičstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo I_icon_minitimePi 28 október 2011, 00:35

V bare ,,Na konci sveta'' nebolo až také rušno. Kde tam sedelo niekoľko starcov, ktorí sa nahlas smiali každých pár sekúnd. Očividne si vyprávali akési vtipné historky. Už museli mať predsa nejaký ten piatok za sebou. V dedine nežilo príliš veľa mladých ľudí, lebo tí odchádzali do Isenie alebo Erasie za lepším životom. Tu naozaj nebolo nič. A keď sa niekto mladý objavil, všetci hneď usúdili, že je to uchádzač. Barman stereotypne utieral pult mokrou handrou a čistil poháre. Tiež to bol jeden z postarších obyvateľov dedinky. Akonáhle Lilynette vstúpila, všetci zdvihli hlavy od svojich pohárov. A všetci hneď vedeli čo tu asi tak na konci sveta môže pohľadávať mladá dievčina vo svojich najlepších rokoch. Nič zaujímavé v posledných dňoch. Barman zdvihol tiež hlavu od pultu a na úsmev Lilynette odpovedal vlastným úsmevom. Vrátil sa k poháru, ktorý leštil už dve minúty. Keď sa rozhovoril, pohľad uprel na lesknúci sa pohár.
Tak čo, smerujeme na juh? Idete nejako neskoro, nie? O pár hodín to že vraj začína.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Prolog: Dračie dedičstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo I_icon_minitimePi 28 október 2011, 00:45

Lilynette

Uhm.. o pár hodín? myslíte prijímanie na akadémiu? ksoo tak skoro.. ? hovorila som skôr pre seba, tá správa ma viac menej úplne vykolajila. Zdal osa mi divné že tu nie sú moc výstavné exempláre a že je tu nejak málo ľudí. Rukou som si znova prešla po čele a po vlasoch.. stihnem to.. určite to stihnem.. prebehlo mi hlavou na čo som sa znova len pousmiala. Mohli by ste mi prosím povedať, ktorá cesta tam presne vedie? sú dve a..no.. spýtala som sa znova no nevedela som tú vetu dokončiť. Tá správa ma očividne zaskočila viac než som si sama myslela. O pár hodín.. o pár hodín !! cestujem už tak dlho !! hovorila som si no ostávala som kľudná. čakala som na odpoveď a bola som pripravená hockedy vyraziť. Ani som si nemienila objednať nič na pitie, síce to nebolo zrovna zdvorilé ale, nemala som peniaze a po jeho správe už očividne ani čas. Pivo by mi aj tak nespravilo dobre a voda určite tiež niečo stojí.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Prolog: Dračie dedičstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo I_icon_minitimePi 28 október 2011, 01:27

Barman sa opäť pousmial. Vedel, že od neho každý chce vedieť cestu. A na každého platil aj starý dobrý trik - že prijímanie začína o niekoľko hodín. Takto získali uchádzači strach a ponáhľali sa. A to znamenalo, že robili unáhlené závery. Barman vlastne nemal ako vedieť o prijimaní takmer nič, lebo z dedinky vychádzal len zriedkavo. To si mladíci očividne ani neuvedomovali. Ale bola pravda, že dedinou už prešlo niekoľko stoviek ľudí. Mnoho mládencov, pomenej starcov. Zúfalcov najviac. Trik bol aj s dvoma cestami - každý jeden si myslel, že len jedna z nich je správna a tak automaticky zašiel za barmanom. Obe cesty sa však po niekoľkých kilometroch spájali do jednej. Na púšti to je však ťažko spoznať. Jednu cestu vlastne vytvoril barman pred desiatkami rokov a prikázal karavanám, aby ňou chodili. Tak po istom čase vyzerala rovnako ako tá prvá. A klamstvo bolo na svete!
Barman týmito hlúposťami spoľahlivo zarábal na každom zúfalcovi.
Ktorá cesta? Neviem si rozpomenúť... možno mi pomôže pár mincí? Ten ich lesk, viete... zlepšuje pamäť. zákerne sa pousmial. Starci z blízkeho stola, ktorí to pravdepodobne započuli, sa začali nahlas smiať. Všetci dedinčania vedeli o čo ide...
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Prolog: Dračie dedičstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo I_icon_minitimePi 28 október 2011, 01:36

Lilynette

Chvíľu som na neho civela ako na debila.. ukľudni sa.. uukľudni sa.. hovorila som si v hlave po čom som sa len pár krát zhlboka nadýchla a vydýchla. Následne som si premerala barmana, tento krát takým čisto profesionálnym a skúmavým pohľadom. Klamete. šepla som po čom som sa pousmiala. Všetko mi to do seba začalo zapadať, ten úškrn, ohlasy dedinčanov. Bolo mi jasné že si takto zarobil už slušnú kôpku peňazí. Alebo som si to aspoň myslela.. následne som sa len postavila. Dovidenia páni, pozdravila som znova šeptom a vyšla som z podniku.. zúfalci. zašomrala som tesne pred tým než som opustila prach dverí. Zatreskla som ich za sebou, dúfala som že sa im minimálne vylomili pánty no zas tak som si neverila. Chvíľku mi trvalo kým som došla k tým dvom cestám. Znova som sa len pousmiala a vydala som sa tou ktorá sa zdala taká.. pustejšia, teda, vyzerali takmer na chlp rovnako no, radšej som mienila pokúšať šťastie ako platiť niekomu, kto si na tom očividne dosť zarábal.. aj tak by som nemala zaplatiť čím.. vlastne som ani nemala na výber. Slnko mi pripekalo na hlavu no len som si cez ňu prevliekla nejakú handru, aby som mala aspoň aký taký tieň. Rozmýšľala som nad tým koľko ešte vydržím takto ísť. Vyskytla sa tu celkom reálna možnosť fatamorgán no rozhodla som sa neodbočovať z cesty, nech už by ma na okraji lákalo čokoľvek.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Prolog: Dračie dedičstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo I_icon_minitimePi 28 október 2011, 11:56

Barman sa ani nezatváril prekvapene. Nie všetci sa dali oklamať - existovalo aj pár šikovných, ktorí akosi tušili o čo ide. Na také mladé šťena to nie je zlé. Po tom ako vyšla a povedala ,,zúfalci'', sa skupinka zase zasmiala. Barman na nich nepríjemne pozrel.
Ale už aj buďte ticho! zašomral nervózne a pokračoval v umývaní pultu.
Akosi ti to nevyšlo, čo...? spýtal sa jeden z nich a zase sa začali smiať.

Obe cesty sa rozchádzali a naozaj vyzerali ako by viedli úplne inam - v púšti, teda na jej okraji, všetko vyzeralo rovnako a tak si z toho nemohla mať dobrý pocit. V diaľke za tebou nič, ani pred tebou. Cestička pokračovala rovno do púšte a mizla za najbližšou dunou. Na niektorých miestach sa cesta úplne strácala z dohľadu. Aj po pár kilometroch sa druhá cestička neobjavila. Nevyzeralo to práve najlepšie...

... náhle si však započula za sebou zvuk behu. K Lilynette bežal mladý chalan, asi rovnakého veku ako ona. Bol spotený, udychčaný a jeho oblečenie bolo celé mokré. Na chrbáte mu visel poloprázdny batoh... čo sa týkalo celkového vzhľadu, nebol na tom lepšie ako Lilynette.
Ahoj! Tiež... ideš na... prijímanie?! spýtal sa nadšene keď dobehol k Lily. Sklonil sa, oprel ruky o kolená a zťažka vydychoval.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Prolog: Dračie dedičstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo I_icon_minitimePi 28 október 2011, 12:08

Lilynette

Kráčala som celkom dlhú chvíľu, vlastne sa to už ani nedalo nazvať chvíľou. Celá cesta bola taká jednostranná. Proste všade to isté, piesok a kam som iba dovidela ďalší piesok. To isté začalo platiť aj keď som sa o nejaký čas obzrela za seba. Proste nič, cítila som sa naozaj divne no nemienila som sa vracať, aspoň kým sa nepresvedčím že na konci tejto cesty nie je nič. Pár krát som si dala aj pauzu, aj keď som musela vodou šetriť tak som sa proste musela pár krát napiť, k čomu by mi bola voda keby som tu skapíňala od smädu? Po nejakom čase som už znova kráčala.. na hlave som mala nejaký zdrap handry, či oblečenia. Po tom som však započula kroky za sebou, vlastne to bol skôr beh. Zvedavo som sa pootočila, vlastne som dúfala že to nebude nejaký bandita aj keď, tu by určite nestriehli, v tom teple sa sotva dalo žiť. Nakoniec ku mne pribehol nejaký mladý chalan čo ma hneď odtiahlo od nepríjemných myšlienok. Keď sa ma spýtal či tiež idem na prijímanie tak som ešte počkala kým sa vydýcha. Nemal by si bežať v takomto teple, ešte niekde odpadneš a čo potom? už ťa nevzkriesi ani drak.. Zamumlala som po čom som sa však žiarivo usmiala. Uhm áno, volám sa Lilynette, a ty ? Odpovedala som a zároveň som aj nadhodila otázku, podala som mu ruku, nepovažovala som ho za nebezpečného.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Prolog: Dračie dedičstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo I_icon_minitimePi 28 október 2011, 18:32

Chlapec mohol odpovedať až po jednej minúte, keď konečne nabral nejaký ten dych. Utrel si pot z čela. Na poznámke Lilynette sa pousmial.
Ani... ani drak ma nevzkriesi. Ha, to je ale vtip. zasmial sa schuti.
Ja sa volám Salga... divné meno, čo? Ale to je teraz jedno. Som príjemne prekvapený, že tam ide niekto tak mladý ako ja... úprimne, čakal som tam samých starcov. Ani neviem prečo. Tí mágovia, sú viete akí... takí podivní. vysvetlil stručne a konečne zaujal normálny postoj. Vyzeral naozaj vyčerpane, ale v očiach mal odhodlanie.
Pôjdeme spolu? Ani neviem kam máme ísť, ale hľadám miesto, kde bude veľa ľudí na kope. Tu nájdeš najviac ľudí na kope asi v tej krčme, takže... spýtal sa unáhlene a rýchlym krokom vykročil dopredu.
Inak, ako si sa dozvedela o tomto skúšaní...? Mne sa tá informácia doniesla akoby náhodou... nie je to tak, že si ťa mágovia vlastne vyberú? Otec povedal, že to je hlúposť ale ja som utiekol z domu. Nechal som im list, samozrejme, ale... nuž, snád nebudú nešťastní. Aj tak sa na mňa stále sťažoval... rozhodil rukami Salga a pokračoval.
... mám pocit, že nás mágovia sledujú aj teraz... čo keď už aj toto čo robíme je skúška? Možno nás skúšajú už teraz... nejako určite.
Salgovi sa ústa nezatvorili a nezatvorili. Napokon zase stratil dych a spomalil chôdzu. Lilynette mala konečne šancu odpovedať...
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Prolog: Dračie dedičstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo I_icon_minitimePi 28 október 2011, 18:49

Lilynette

Pozorne som ho počúvala, neprerušovala som ho a nechala som nech vyrozpráva ten svoj príbeh. Na tvári sa mi objavil taký mierne neistý úsmev. Nechceš si na chvíľu oddýchnuť? spýtala som sa ho najprv po čom som sa len .. teraz už úprimne usmiala. Uhm, kľudne poďme spolu, myslím že v dvojici sa bude cestovať veselšie.. aaa.. tú krčmu mi nespomínaj, ten krčmár drístal žvásty a zarába si na nevedomosti druhých. Je to také.. pochabé.. a zúfalé !! rozhorčila som sa no o chvíľku som sa znova len usmiala. Dozvedela? heeem, pred rokom aj.. aj dačo mi otec povedal že budú o nejaký čas prímačky, či tá skúška cez ktorú si vyberajú študentov. O dva dni na to som odišla, neutiekla som, síce ma rodičia púšťali neradi ale, aj tak vedeli že ma nezastavia. Zaškerila som sa takým mierne .. lišiackym úsmevom. Hum.. myslíš? že nás sledujú aj teraz? no.. len som pokrčila ramenami a znova som sa pousmiala.. to nezistíme kým tam neprídeme nie? Dodala som a znova som vyrazila na cestu.. samozrejme som išla trocha pomalšie, vyzeral naozaj unavene a tak som ho nechcela preháňať. Rozmýšľala som pri tom o rôznych veciach.. mala som kopec otázok a keďže som nechcela aby cesta prešla v tichosti tak som sa len ku Salgovi trocha viac priblížila. Uuuhm.. aj ty si čítal, či počul že majú v akadémii knihy a spisy od počiatku sveta? spýtala som sa tajomne a s takým, príjemným priateľským no spýtavým hlasom.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Prolog: Dračie dedičstvo Empty
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dračie dedičstvo   Prolog: Dračie dedičstvo I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Prolog: Dračie dedičstvo
Návrat hore 
Strana 1 z 6Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Prolog: Pohleď do tmy!
» Prolog: Pelomin
» Prolog: Odvody
» Prolog: Nepokojné plachty
» Prolog: Pomstychtivé krídla

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: