DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Prolog: Dvojitý meter

Goto down 
Choď na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Prolog: Dvojitý meter   St 26 október 2011, 15:21

Gardan, malé trpasličie mesto pod Ramorskými horami v kráľovstve Garstern

Gardan bolo malé pokojné mestečko, ktorého sa netýkali žiadne vojny a politické rozbroje. Zo severu malo ochranu Ramorského pohoria, ktoré prinášalo príjemné chladné počasie a chránilo pred prípadnými útokmi elfov, na východe bolo chránené kráľovským mestom, na juh bolo dlhé pobrežie a maximálne ostrovy Yosutara, na ktorých žili akýsi čudáci a na západ bola mierumilovná časť Erasie. Trpaslíci si tu žili nadmieru dobre, narozdiel od ostatných kráľovstiev. Elfov zo severu tu viacmenej tolerovali, ak sa v ich očiach ukázali ako slušní a užitoční. V posledných rokoch sa sem nasťahovalo množstvo utečencov z iných kráľovstiev, ktorí prišli hľadať úkryt a bezpečie na východe Erasie - nekonečná vojna proti ľudom to dokáže spôsobiť. Gardančania sa však ničoho nebáli, vojna bola na opačnom brehu Erasie a tak sa ich vôbec netýkala. Teda len trocha - raz za čas prišla armádna jednotka, ktorá odvádzala mladých trpaslíkov do bojov. Tieto odvody sa vyskytli len v posledných rokoch, čo znamenalo, že trpaslíkom dochádzajú kvalifikovaní vojaci a už berú aj neskúsených.

Po hlavnej ulici sa motal zavalitý trpaslík a okoloidúcich ľudí prosil o pomoc. Ostatní ho ignorovali a tak trpaslík už vyzeral zúfalo.
Môj syn... je chorý! Pomôžte! Prosím! Majte trocha súcitu!
Niektorých chytal za ramená, ale odsotili ho. Po chvíli sa zložil na kraji ulice a tam si pre seba niečo smutne šomral. Vyzeralo to tak, že úplne rezignoval.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné


Naposledy upravil Horox dňa Pi 04 december 2015, 14:27, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Anonymní
AnonymnýOdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dvojitý meter   St 26 október 2011, 18:48

Sona Oerbia

Zavítala do nejakého mestečka zo západu. Bolo príjemné počasie, už štyri roky chodila po vonku, takže si na zmeny počasia v Erasii zvykla. Najskôr ale skontrolovala pohľadom, či tu nežijú ľudia alebo elfovia. Našťastie tu žili prevažne trpaslíci, takže sa usmiala a smelo kráčala po meste. Rozhliadala sa okolo seba a pozerala na trpaslíkov a na prostredie, v ktorom sa nachádzala. Spokojne si natiahla ruky dohora, zhlboka sa nadýchla a poriadne sa ponaťahovala. Potom uvolnila telo a následne aj vydýchla a zvesila ruky. Kráčala po hlavnej ulici, nezabočovala zatiaľ do žiadnych uličiek. Zrazu započula volanie o pomoc a zastavila. Pozrela sa tým smerom a videla trpaslíka, ktorý prosil každých okoloidúcich, aby mu pomohli. Nikto mu nechcel pomôcť, skôr ho ignorovali a kráčali ďalej. Nakoniec sa ten trpaslík zložil na zem na kraji ulice. Vykročila k nemu, zohla sa a oprela sa rukami o kolená. "Mára rë, hovorili ste, že váš syn je chorý. Môžem sa naňho pozrieť, pane?" Opýtala sa ho zdvorilo a milo sa usmievala. Dokonca použila aj pozdrav z elfského jazyka. Predsa len ju takéto frázy učila jej mama a elfština sa jej veľmi páči, tak používa len tie základné.


Naposledy upravil Mina dňa So 29 október 2011, 20:30, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dvojitý meter   St 26 október 2011, 19:08

Trpaslík sa najprv na Sonu začudovane zahľadel, potom si však uvedomil čo mu to povedala. Jeho tvár sa rozžiarila šťastím - vyzeralo, že sa naň konečne bohovia usmiali.
Ale samozrejme, samozrejme, ďakujem, milá dievčina.
Vyzerala ako elf alebo človek, no nebol si istý. Ani jednu z tých rás nemusel. Hlavne preto, lebo mu jediný elfský liečiteľ, ktorého si mohol so svojimi financiami dovoliť, odmietol vyliečiť syna. Rýchlo vstal zo zeme, oprášil sa a pokynol Sone aby ju nasledoval.

Po pár minútách Sonu doviedol pred malý útulný domček. Otvoril dvere a spoločne vstúpili. Celý dom bola prakticky jedna veľká miestnosť. V kozube plápolal oheň a na jednej z postelí ležal ťažko chorý mladý trpaslík. Tvár mal spotenú, zťažka dychčal, oči mal zavreté a na posteli sa neustále nepokojne presúval.

V rohu sedel na malej stoličke akýsi elf - pravdepodobne predtým spomínaný liečiteľ - a tváril sa zamračene. Trpaslík naňho nenávistne fľochol a spýtavo sa pozrel na Sonu.
Prosím, neviem koľko vydrží...
Nie dlho. oznámil elf konverzačným tónom.
Mladá dievčina, vy ste liečiteľka? spýtal sa zo záujmom. Trpaslíka ignoroval.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Anonymní
AnonymnýOdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dvojitý meter   St 26 október 2011, 21:01

Sona Oerbia

Pozerala sa naňho a potom sa vystrela, keď sa postavil. Nič nehovorila a nechala sa ním viesť po uliciach. Nasledovala ho až k malému domčeku. Koľko takých domčekov už videla, keď liečila ostatných. Väčšinou to boli bežné choroby a dúfa, že dokáže vyliečiť aj tú, čo má jeho syn. Dosť by ju mrzelo, keby mu nedokázala pomôcť, ale ona verí, že to zvládne.
Zaviedol ju do domčeka a ona sa obzrela okolo seba po miestnosti. Nikde nevidela iné dvere, takže toto bol asi jeden domček. Trpaslík ju doviedol až k posteli jeho syna. Pozrela sa do rohu miestnosti, odkiaľ započula hlas. Bol to nejaký elf, ktorý sedel na stoličke a netváril sa príliš nadšene. Na jeho otázku prikývla. "Áno, som. A vy ste?" Opýtala sa ho a potom sa pozrela späť na toho chorého trpaslíka. Priložila mu ruku na čelo. Je horúci. Povedala si v mysli, keď skontrolovala teplotu. Následne priložila dva prsty k jeho krku a nahmatala tep. Už pri tom zrýchlenom dýchaní sa mu tep zvýšil. Vypadala to ako chrípka, len trošku v pokročilom stave. Podľa toho, ako sebou šklbe, má asi nejaké halucinácie a to spôsobuje vysoká horúčka. Ešte potrebovala vedieť, či je bledý alebo má viac k zelenej farbe. Podľa dýchania tiež mohla niečo vydedukovať viac, či zrýchlene dýcha, či prerušovane a podobne.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dvojitý meter   St 26 október 2011, 21:58

Mladý trpaslík bol skôr v tvári bledý, skoro ako stena. Jeho dýchanie bolo jednoducho zrýchlené, doslova dychčal. Vyzeralo, že je na tom veľmi zle.
Otec podišiel k posteli a začal vysvetlovať:
Takto mi tu leží už niekoľko dní. Určite naňho elfovia kliatbu zoslali, ó, áno, tým som si istý. povedal smutne a zamračil sa na elfa.
Bol to určite on! Jednoznačne. A všetko len dokazuje fakt, že mu nechce zachrániť život! No prečo by ste vyliečili niekoho na koho uvalíte kliatbu?! rozhorčene kričal trpaslík.
Elf sklonil hlavu, zakrútil ňou a pomaly povstal.
Nepočúvajte tu pán Riggora, je nahnevaný len kvôli chorobe jeho syna, za ktorú ja vôbec nemôžem. Aspoň v praxi vidíte, čo dokážu také klebety spôsobiť - myslí si, že dokážem zoslať kliatbu. Ale mojím jediným poslaním je zachraňovať životy a liečiť. Mám však aj isté pravidlá.
Klameš, ty elf jeden! Vy lekári hovoríte, že liečite každého bez ohľadu, či je to nepriateľ alebo priateľ! A jeho nechceš vyli...
Hovorím, že mám isté pravidlá. Tento mladý trpaslík, syn pána Riggora, zabil môjho jeleňa, najlepšieho priateľa, ktorý mi pomáhal pri liečení chorých a slabých. Argument, že bol na love a zastrelil prvého jeleňa, ktorého uvidel, je hlúposť. Videl, že vedľa neho stojím a mám na ňom položenú ruku. Urobil to schválne. Takej osobe nebudem pomáhať. Vyrastie z neho další delikvent. Ako by ich nebolo dosť... zatvoril oči elf krútiac hlavou.
A to by stačilo! skríkol Riggor, schmatol meč zo stola a zahnal sa ním na elfa. Podarilo sa mu len tak tak odskočiť. Trpaslík sa po ňom zbesnene rozbehol.
Ja ti dám delikventa, ty čarodej hnusný!

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Anonymní
AnonymnýOdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dvojitý meter   Št 27 október 2011, 22:30

Sona Oerbia

Po prezeraní sa pozrela na trpaslíka, ktorý sa postavil k nej a začal hovoriť. Nechápala však o čom hovoril. "Kliatbu?" Opýtala sa a pozerala naňho. Potom sa on pozrel na elfa a začal ho obviňovať. Aj ona sa na toho elfa pozrela. Vypadá to, že priateľa tohto liečila zabil ten mladý trpaslík a preto ho vyliečiť nechce. Pozrela sa ponad plece na chorého trpaslíka. Chvíľu naňho hľadela a premýšľala, čo za chorobu ho postihlo. Z myslenia ju prerušilo zvuk meča, ktorý zobral trpaslík zo stola. Ihneď znova pohľadom pozrela na tých dvoch. To už trpaslík zaútočil na toho elfa. Pribehla k nim než stihol spraviť trpaslík ďalší útok. Postavila sa medzi nich a roztiahla ruky a chcela ich tak oddeliť od seba. "Hauta! Bitka nič nevyrieši!" Povedala a najskôr sa otočila k elfovi. "Chápem vašu nenávisť voči nemu. Ale zaujatý voči tomu by ste nemali byť, keď ste teda liečiteľ. Pomôžte mi vyliečiť pacienta. Určite by to tak chcel aj váš spoločník, ktorý vám pomáhal s uzdravovaním." Následne sa otočila na trpaslíka. "Odložte, prosím, ten meč. Skúsim vášho syna vyliečiť. Len mi povedzte, kde váš syn predtým bol a čo robil, než dostal túto nemoc." Povedala a pozrela sa na chorého trpaslíka. Čakať ani nemohla na odpovede, a tak musela rýchlo vymyslieť niečo jednoduché a za to účinné. Pozrela sa späť na trpaslíka pred ňou. "Máte tu čistú studenú vodu a kus nejakej látky? Musíme mu dať obklad pre začiatok."


Naposledy upravil Mina dňa So 29 október 2011, 20:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dvojitý meter   Pi 28 október 2011, 01:13

Trpaslík to myslel celkom vážne. Elf síce odskočil, ale trpaslík sa na neho opäť rozbehol a plánoval ďalší útok. V jeho tvári sa zračila hlboká nenávisť. Liečiteľ ho naozaj tými poznámkami poriadne rozhorčil. Našťastie však Sona včas zakročila. Trpaslík na poslednú chvíľu zmenil trasu zbrane. Nemohol zraniť jedinú ochotnú liečiteľkú v okolí, aj keď sa postavila za toho hnusáka. Sonin nasledujúci dohovor vyvolal v elfovi len nervozitu, ale prikývol na súhlas. To, čo sa stalo, sa už nemohlo vrátiť a tak bolo zbytočné, aby umierali ďalší. Opatrne podišiel ku chorému a dúfal, že naňho rozhnevaný trpaslík zase nezaútočí. Ten už ale meč odložil a Soni začal vyprávať, ako to všetko bolo.
Syn bol v lese na love, keďže si kvalitné mäso nemôžeme dovoliť kúpiť na trhu. Tak nech sa aspoň trocha naučí... povedal som mu nech pozbiera aj nejaké lesné huby, ale nech ich nechutná. vysvetlil trpaslík, už menej nervózne.
A tu to máme našu kliatbu. Absolútne neskúsený zberač zbieral pre neho úplne neznáme huby. Možno dostal hlad a... vyriekol elf pričom neveriacky krútil hlavou.
Trpaslík sa nepatrne na liečiteľa zamračil, ale poslúchol Sonu a doniesol jej kýbeľ čerstvej vody a kus handry.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Anonymní
AnonymnýOdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dvojitý meter   Pi 28 október 2011, 13:57

Sona Oerbia

Usmiala sa, keď sa nakoniec elfský liečiteľ rozhodol pomôcť. Našťastie nepoznal, že je poloeflka, inak by jej nepomáhal, teda aspoň si myslela, že to nevie. Pozrela sa potom na trpaslíka, ktorý jej začal hovoriť o tom ako to bolo. Po jeho slovách uznala elfovi za pravdu. "...otrávil sa hríbmi." Dopovedala namiesto elfského liečiteľa a zamyslene sa poškriabala vo vlasoch. Je veľa hríbov, ktoré dokážu otráviť, ale musí vedieť aký hríb to bol, aby vedela, akú silnú otravu ten trpaslík dostal. "Neviete aké hríby to boli, ktoré zjedol?" Opýta sa ho po tom, čo doniesol trpaslík čerstvú vodu a kus handry. "Hanta." Poďakovala mu, zobrala kýbeľ s vodou a položila ho vedľa trpaslíkovej posteli. Následne handru dôkladne namočila do studenej vody, vyžmýkala a potom položila na čelo trpaslíka. Potom sa pozrela na elfa, ktorý stál pri posteli pri nej. "Keď už nebude handra studená, prosím, znova ju namočte do vody a položte na čelo trpaslíka." Povedala, postavila sa a začala loviť vo svojej taške. Vyťahovala vždy kúsok nejaký pohár s bobuľami či s lístkami a tak, a následne ich aj schovávala a hľadala niečo čo by mu dala zjesť. Pozrela sa na trpaslíka a ďalej sa hrabala vo veciach. "Podľa jeho stavu sa mu to už dostalo do krvi, takže žalúdok to už strávil." Povedala, prišla k oknu a pozrela von. Usmeje sa, keď zbadá bylinu, ktorú potrebuje. Vyjde von a prejde k žihľave. Chytí ju za stonku a odtrhne, aby sa nepopŕhlila a takto to robí ešte s pár okolo a ukladá ich do šatky, ktorú vylovila z tašky. Potom sa vráti späť do doma. Potrebuje vodu postaviť na čaj. "Čaj zo žihľavy dokáže vyhnať z krvi neprajné látky a podporuje tvorbu červených krviniek."


Naposledy upravil Mina dňa So 29 október 2011, 20:29, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dvojitý meter   So 29 október 2011, 02:23

Liečiteľovi sa celý čas na Soni niečo zdalo, ale nemohol si uvedomiť čo to bolo. Proste to prestal riešiť a radšej sa sústredil na pacienta. Trpaslíka sa opýtala aké hríby mohol zjesť, ale ten iba rozhodil rukami a odpovedal: Tu rastie všetko možné. Preboha, nemal som mu dávať zbierať tie huby... čo to len bol za nápad? začal sa ľutovať a zničene klesol do pohodlného kresla pri krbe. Nad tým sa nebolo treba ani zamyslieť - museli to byť riadne jedovaté hríby. Sona mu pripomenula, že by mal ochladiť handru. To ale on vedel. Avšak neodvrával - nezáležalo kto bude viesť liečenie, či on alebo ona.
Po chvíľke prehrabávania sa v jej taške podišla ku oknu. Asi niečo užitočné našla, lebo vyšla von. Doniesla žihľavu. Elfa okamžite napadol čaj, čo aj Sona hneď potvrdila. Trpaslík sa postavil, zobral vodu a dal ju zahrievať.
Na tak mladú elfku máte celkom dosť skúseností. Ste z Emlrodu? spýtal sa zo záujmom liečiteľ. Rozhodol sa zistiť čo mu na Sonii nehrá.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Anonymní
AnonymnýOdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dvojitý meter   So 29 október 2011, 13:15

Sona Oerbia

Pozrela sa na trpaslíka, ktorý bol úplne utrápený, ale usmiala sa. "Nebojte sa. Váš syn bude zdravý. Len nabudúce nech nezmiera hríby, ktoré sú mu neznáme." Povedala a potom sledovala ako sa zohrieva voda. Začala trhať lístky, ale mala šatku na prstoch, aby sa nepopŕhlila a lístky hádzala do vody. Ostatok len vyhodila a oknom na záhradu. Je to prírodné, takže sa to rozloží. Šatku si schovala späť do svojej tašky. Potom sa pozrela na elfského liečiteľa, ktorý sa zaujímal o jej pôvod. "Nie, nie som. Som z Eselgiru." Povedala a na to ako ju nazval elfkou mu nič nepovedala. Vedela, že ak by mu povedala, že je poloelf, tak by odišiel alebo by ju tu začal zhadzovať a vyháňať a podobne. Vlastne ju teraz nenapadlo, že by si z toho, čo mu povedala, mohol vyvodiť, že to tak celkom elfka nie je. Zatiaľ voda začala naberať zelenú farbu z žihľavy, takže o chvíľu bol aj čaj hotový. Pozrela sa na trpaslíka. "Máte tu nejaký čistý pohár, prosím?" Opýtala sa s úsmevom.


Naposledy upravil Mina dňa So 29 október 2011, 20:28, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Sponsored content
OdoslaťPredmet: Re: Prolog: Dvojitý meter   

Návrat hore Goto down
 
Prolog: Dvojitý meter
Návrat hore 
Strana 1 z 3Choď na stránku : 1, 2, 3  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História hry-
Prejdi na: