DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Gáldhiem

Goto down 
AutorSpráva
Black
Nikto
avatar

Počet príspevkov : 47
Vek : 23
Charakter : Gáldhiem - Trapslík

OdoslaťPredmet: Gáldhiem   Ut 25 október 2011, 22:26


Meno: Gáldhiem, syn Balmungov

Priezvisko:

Pohlavie:
Muž

Vek:
34

Rasa:
Trpaslík

Miesto Pôvodu:
Pochádza s mesta Garstern, z rodu prastarých.

Bydlisko:
Bezmenný ostrov, pevnosť Dar - Dum.

Rodina:
Otec :  
Balmung : Jeden z tých bohatších a vplyvnejších trpaslíkov, má pekných 116 rokov a 1 syna.  Už dlhé roky má spoločný obchod so svojím bratom a pekne im to vynáša.  Majú na to talent a náležité ho využívajú avšak na rozdiel od svojich synov sa vždy pohybujú v medziach zákona.  Gáldhiem s otcom trávil pri práci veľa času, a tak sa naučil kopec obchodníckych fínt a oblbovacích fígľov. Čo sa týka vojny, nikdy v nej nebol, to radšej podplatil koho mohol aby tam nemusel...

Mama :  Venuje sa hlavne domácnosti, vo voľnom čase spracúva šperky a kreslí obrazy...

Zoltanor (Bratranec) : Najobľúbenejší človek v jeho živote. Ťažko ich vidieť od seba, čokoľvek sa stalo vždy v tom boly spolu.  Berie ho ako brata.

Frakcia:
Bojuje za práva trpaslíkov proti ľudom ale viac menej je to kvôli tomu aby nemusel ísť do vezenia.


Povolanie:
Profesionálny vojak v trpasličej armáde, hodnosť pešiak.

Popis povolania:
Zabíjanie na rozkaz nadriadených a čistenie záchodov.

Talent:
Odjakživa mal talent na zločin. Zozačiatku to boly malé huncútstva ako kradenie jabĺk zo stánkov a podobne až to prerástlo vo vačšie krádeže a obchodovanie s drogami. Nakoniec mal skončiť vo vezení ale namiesto toho poputoval do armády kde musí slúžiť.

Schopnosti/Zručnosti:
Je šikovný v boji so štítom a mečom čo trénuje už od svojich 6 rokov ako každý trpaslík z ich mesta.  V boji zachováva chladnú hlavu a vďaka jeho agresivite sa nikoho nebojí alebo to aspoň nedáva najavo.  Ma tiež veľmi šikovné a rýchle ruky čo využíva pri zlodejčine, a podvodoch.  Pozná snáď všetky podvody v hrách a tak si tým privyrába.  Má dobrú pamäť a reflexy.
Čo sa týka boja používa jedenapolručný meč a štít.

Mágia:
Nijako ju neovláda a ešte nikdy nevidel nikoho kto by ju ovládať vedel.


Politické presvedčenie:
Nijako sa politike nevenuje, je na to  ešte príliš mladý a pojašený.

Vzťahy k ostatným rasám:
Okrem ľudí a elfov žiadne nepozná.
Ľudia : Nemá ich rád pretože oni nemajú radi jeho.
Elfovia : Sú to namyslený ušopleskovia.

Ciele: Stať sa bohatým obávanym týpkom. A ešte byť vysoko postavený.


Povaha:
Pohoďácka, rád sa zabáva a rýchlo sa nahnevá.  Rád sa tiež v krčme bjie a spieva. Ale to len keď je pod vplyvom alkoholu.

Obľúbené:
Jedlo, alkohol, trpaslíčky, spoločnosť, obchodovanie, jeho bratranec  Zoltanor.

Neobľúbené:  
Bolesti hlavy po opici, vezenie, zákony, ľudia.

Fóbie/Strachy:
Strata slobody, zraku alebo brady. A ešte sa trochu bojí  tmy ale to sa Zoltanor nesmie dozvedieť.

Životopis:
Zoltar, se stejně jako jeho bratranec narodil ve stejný rok a tak se jejich život vzhledem k blízkým vztahům rodin, tedy hlavně ze strany otců, kteří mají dodnes společný obchod, spojoval. Jak šli roky Gáldhier i Zoltar pomalu a jistě stárli a už od jejich mladých věků to s nimi šlo trošku z kopce. Byli lehce problémoví a často trávili čas u svých otců v obchodě, kde se vlastně přiučovali základy, jak obchodovat a prodat předmět. Zoltar však chvílemi navštitoval i svou matku, která mu zas vysvětlovala všechno o bylinkářství a co si z toho zapomatoval předal právě Gáldhierovi ve chvilkách nudy, když trávili čas flákáním se jen tak po vesnici. Jak však stárli vydali se pomalu každý tedy aspoň na chvíli na jinou cestu. Zoltar začal za zádami rodiny trénovat s klackem, na jehož koncu byl připevněn kámen a považoval to za kladivo. Gáldhier se naopak vrhl do trénování se štítem a něčemu, co mělo být podobné meči. Často se stávalo, že se společně střetli a trénovali spolu a tak se krásně doplňovali, přeci jen ve dvou se táhlo o dost lépe. Nakonec se však bratranci dohodli, že boj budou používat spíš jako vedlejšák a rozhodli se vydat spíš do cest obchodu. Zpočátku obchodovali v menším množství a také legálně, s přibývajícím věkem se však začali nořit do prodeje v rozporu s veškerými pravidly. Začali tvořit něco podobné dnešním drogám a to jen díky jejich znalostem o botanice, ještě mnoho se však museli učit. Vždycky chodívali do sklepa pod Zoltarovým domem, jelikož u něj doma nikdo moc nepobýval a tak šla výroba snadno. Na začátku vyráběli pořádný sajrajty a ostatní si povětšinou stěžovali, s příchodem doby to šlo ale líp a líp. Gáldhier stejně jako jeho bratranec byli vcelku ve slušným balíku a to bez pomocí jejich rodiny, obstarali si jeden dům společně a s výrobou nepřestávali.. V jeden příhodný den však byli nachytáni a měli pouze dvě možnosti. Jelikož ti nahoře věděli, že jsou vcelku zruční v boji mohli jít buď do války a kdyby přežili mohli by normálně žít opět s prakticky čistým rejstříkem a nebo skejsnout v base na dlouhou dobu. Oba se nakonec rozhodli pro možnost první a jít tedy do války. Pomocí lodí se i s dalšími vojáky dostali na Bezejmenný ostrov, kde nyní právě válka mezi trpaslíky a lidmi probíhá. Moc se jim do války nejspíše v tu dobu nechtělo, ale jakou měli možnost. Když pomysleli na to, že můžou být volní o něco dřív a rozjet potom výrobu v hodně velkým měřítku, jediné co je však poutalo byla právě válka. Gáldhier i Zoltar se tedy snaží válku přežít a přitom vymýšlet plány, jak zase naplnit prázdné pytlíky zlaťáků.

Theme postavy :
Spoiler:
 

Výzor/Foto:

Spoiler:
 
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Gáldhiem   Ut 25 október 2011, 22:46

čistenie záchodov :lol:
namyslený ušopleskovia :lol:

:cheers:
To sa mi páči. Smile
Ale snád raz budeš leštiť mince a nie záchody... Very Happy
Schválené.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Gáldhiem
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Neaktívne postavy-
Prejdi na: