DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Zoltanor

Goto down 
AutorSpráva
Lyall
Nikto
avatar

Počet príspevkov : 42

OdoslaťPredmet: Zoltanor   Ut 25 október 2011, 22:25


Jméno
Zoltanor, syn Girův.

Přezdívka
Všichni mu říkají většinou Zoldan, což je vlastně jen zkrácení jeho původního jména.

Pohlaví
Muž

Věk
Nedávno dosáhl 34 let.

Rasa
Trpaslík.

Místo původu
Garstern, rod prastarých.

Bydliště
Nyní Bezejmenný ostrov, pevnost Dar-Dum.

Rodina
Často sice tráví čas se svým bratrancem a převážně jeho rodinou, no na svou samozřejmě nezapomíná. Vcelku bohatý otčín však na Zoldanora nic moc nepřidává a tak si žije jako každej jinej pajzl.

Matka - Jeho máma žije a má bylinkářství, což je možná zvláštní obor, ale je tomu tak. Jako malého ho naučila nějaké základní znalosti o kytkách a tak, to poté předal i bratrancovi v momentě, kdy se začali nudit.
Otec - Rodilý obchodník, obchoduje s nejrůznějším zbožím.. Většinou koupí za levnější sumu a prodá za dražší pomocí jeho přemlouvacího talentu (nebo něco na ten způsob). Měl odejít do války, ale lehce se s ní vykoupil. Vlastní i společný obchod s jeho jediným bratrem, jehož syn je bratranec Zoldana. Patřil k velmi bohatým trpaslíkům.
Bratranec - Pro Zoldanora se stal něco jako bratrem a velkou oporou. Už od dětství ve všem jedou spolu.. Od chození spolu ven a dělání blbostí až po zapojení do války proti lidem.

Frakcia
Krom podvědomě vytvořené skupiny s jeho bratrancem patří vlastně do frakce trpaslíků, která je nyní v bitvě proti lidem. Není to však z vlastního rozhodnutí, nýbrž kvůli tomu, aby nemusel jít do basy.

Povolaní
Ovečka ve válce proti lidem/Pěšák.

Popis povolaní
Nyní je jeho prací zabíjet lidi ve válce a pracovat tak jako obyčejný pěšák. Nic jiného ho teď netrápí, až tedy na to jestli vlastně přežije nebo v té bitvě zahyne.

Talent
Za jeho prvotní talent se dá pokládat to, že skvěle zachází se svými zbraněmi, obouručáky, nejvíc si však rozumí se svým kladivem a kladivy celkově. Dále má obrovskou zásobu obchodních metod, při kterých toho druhého přiměje ke koupi nabízenému předmětu.

Schopnosti
Mezi jeho hlavní schopnosti patří zacházení s obouručáky a poté přemlouvání lidí ke koupi. Poslední je od matky a to znalost rostlinné říše, tu zná fakt dost dobře, protože stejně jako u táty v obchodě, tak i u mámy v jejím obchodě trávil dosti času a tak prostě zná. Tyto vědomosti postupně dokázal předat i svému bratrancovi, později se jim to i v jejich kšeftech dosti hodilo. Mimoto má i vcelku šikovné ruce ve smyslu zlodějiny, tohle se zase přiučil on od svého "bratra". Jinak má jedinečné schopnosti v oblasti boje, ovšem to každý trpaslík.

Magie
Nic moc mu to neříká. Ví, že existuje, zájem o ní je však prakticky na nule.

Politické přesvědčení
Nezajímá se o to, jak to jde v politice. Raději doufá, že v klidu přežije bitvu a pak rozjede kšefty ve velkým.

Vztahy k ostatním rasám
Lidé - K této rase má Zoltanor postoj prakticky neutrální. Nechová k ním zášť, jak většina trpaslíků, ale zas je ani nemá rád a nemusí se s nimi přátelit. Zabíjet by je však dokázal jedna báseň, nějaký sebevětší problémy mu to nedělá.
Pelomini - Chová k nim převážně dost neutrální postoj. Nevadí mu, že žijou a tak, hlavně že mu nestěžují život. Tedy aspoň prozatím.
Elfové - Vůbec si jich nevšímá, moc ho nerozčilují. Jediná věc, která je zajímá jsou jejich unikátní výrobky, ale to je konec.
Ostatní rasy - O rasách jako Tanbrení či Valeáni nemá prakticky ani páru, vlastně ani neví, že existují. Neznalost těchto ras nejspíš spočívá v tom, že s nimi trpaslíci neměli nějaký sebevětší problém.

Cíl
Hrabat se prakticky v penězích. Případně se stát nějakým vazalem králem a pokoušet se nějakým způsobem okrádat všechny rasy, co mu bude nahánět do kapsy obrovské sumy.

Povaha
Zoltanor je především vtipálek, když dojde však na nějakou věc osobní, popřípadě boj dokáže se až řádně naštvat a stát se tak velmi agresivním. Když se však v žádném konfliktu neocitá stává se i vcelku chytrým i smlouvavým. Za tu dobu se naučil stát i trpělivým, hlavně tedy při obchodování a věcech na ten způsob. Nemá však zrovna největší city k romantice, nějak to prostě nechápe.. To nejspíše přijde až časem. Nutno také dodat, že se rád dívá a hýčká svůj oranžový "fous", nerad by o něj přišel.

Oblíbené
Nejvíc samozřejmě peníze a peníze. Rád si libuje v penězích a i když zapojením do války své veškeré mění ztratil se bude snažit opět zbohatnout a ještě daleko víc. Jinak miluje dobré jídlo.. Buď syrové nebo hodně dobře připravené maso, jakékoliv. Přes hovězí ke kuřecímu. Třetí pozici zabírá "hrabání se ve špíně", to znamená, že má prostě v oblibě ilegální věci, tedy věci v rozporu s daným řádem a i když ví, co to obnáší, stále si v této branži naprosto libuje. Dodatečně si někdy i s oblibou zabojuje proti někomu s větší nebo rovnocennou silou.

Neoblíbené
Chudoba.. Nesnáší stavy, kdy je prakticky na mizině a radši rychle doufá, že se to brzy změní. Nedovařené jídlo, tak buď ho podávám krásně syrové a nebo dobře uvařené, jinak to prostě nejde. Mezi tohle by se též mohl zařadit pobyt v base, jednou už unikl, avšak musel za to jít do vojny.. Představa boje je pro něj však daleko hezčí, než sezení za mřížemi nebo rovnou i veřejnou popravou.

Fobie  
Mezi jeho největší fobii patří to, že mu někdo zastřihne "fúsa". Druhé místo nejspíše obhajuje veřejná poprava a takovéto potupné věci.

Životopis

Zoldan, se stejně jako jeho bratranec narodil ve stejný rok a tak se jejich život vzhledem k blízkým vztahům rodin, tedy hlavně ze strany otců, kteří mají dodnes společný obchod, spojoval. Jak šli roky Gáldhier i Zoldan pomalu a jistě stárli a už od jejich mladých věků to s nimi šlo trošku z kopce. Byli lehce problémoví a často trávili čas u svých otců v obchodě, kde se vlastně přiučovali základy, jak obchodovat a prodat předmět. Zoldan však chvílemi navštitoval i svou matku, která mu zas vysvětlovala všechno o bylinkářství a co si z toho zapomatoval předal právě Gáldhierovi ve chvilkách nudy, když trávili čas flákáním se jen tak po vesnici. Jak však stárli vydali se pomalu každý tedy aspoň na chvíli na jinou cestu. Zoldan začal za zádami rodiny trénovat s klackem, na jehož koncu byl připevněn kámen a považoval to za kladivo. Gáldhier se naopak vrhl do trénování se štítem a něčemu, co mělo být podobné meči. Často se stávalo, že se společně střetli a trénovali spolu a tak se krásně doplňovali, přeci jen ve dvou se táhlo o dost lépe. Nakonec se však bratranci dohodli, že boj budou používat spíš jako vedlejšák a rozhodli se vydat spíš do cest obchodu. Zpočátku obchodovali v menším množství a také legálně, s přibývajícím věkem se však začali nořit do prodeje v rozporu s veškerými pravidly. Začali tvořit něco podobné dnešním drogám a to jen díky jejich znalostem o botanice, ještě mnoho se však museli učit. Vždycky chodívali do sklepa pod Zoldanovým domem, jelikož u něj doma nikdo moc nepobýval a tak šla výroba snadno. Na začátku vyráběli pořádný sajrajty a ostatní si povětšinou stěžovali, s příchodem doby to šlo ale líp a líp. Gáldhier stejně jako jeho bratranec byli vcelku ve slušným balíku a to bez pomocí jejich rodiny, obstarali si jeden dům společně a s výrobou nepřestávali.. V jeden příhodný den však byli nachytáni a měli pouze dvě možnosti. Jelikož ti nahoře věděli, že jsou vcelku zruční v boji mohli jít buď do války a kdyby přežili mohli by normálně žít opět s prakticky čistým rejstříkem a nebo skejsnout v base na dlouhou dobu. Oba se nakonec rozhodli pro možnost první a jít tedy do války. Pomocí lodí se i s dalšími vojáky dostali na Bezejmenný ostrov, kde nyní právě válka mezi trpaslíky a lidmi probíhá. Moc se jim do války nejspíše v tu dobu nechtělo, ale jakou měli možnost. Když pomysleli na to, že můžou být volní o něco dřív a rozjet potom výrobu v hodně velkým měřítku, jediné co je však poutalo byla právě válka. Gáldhier i Zoldan se tedy snaží válku přežít a přitom vymýšlet plány, jak zase naplnit prázdné pytlíky zlaťáků.

Výzor
Zoldan:
 

Zbraň
Zoldan u sebe nosí v bitvě vcelku velké kladivo, není však větší, než on sám.. Kladivo má tak 50-60 centimetrů, tyčka za kterou se jeho zbraň drží je ze železa, zakončení, kteřým působí škody však z běžné oceli. Na levé ruce má mimoto jakýsi plát, který je vcelku odolný jak běžný štít, tento plát zabírá celou vřetenní kost.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Zoltanor   Ut 25 október 2011, 22:40

Možno sa mu raz podarí stať sa boháčom... a potom bude mať možnosť vyriešiť tú chudobu. Smile ak bude dostatočný šikovný

Inak sa mi postava veľmi páči, zajtra aj môžem začať s písaním. Schválené.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Zoltanor
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Neaktívne postavy-
Prejdi na: