DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Sona Oerbia

Goto down 
AutorSpráva
Anonymní
AnonymnýOdoslaťPredmet: Sona Oerbia   Ut 25 október 2011, 21:37Pohlavie
žena

Vek
19

Rasa
Polo človek a polo elf

Miesto Pôvodu
Erasia, mesto Eselgire

Bydlisko
Nemá žiadne, cestuje

Rodina
Brand Kassadin – otec, človek, 49 rokov
Lyanara Oerbia – matka, elfka, 119 rokov
Nocturne  Kassadin- nevlastný brat, človek, 22 rokov

Frakcia
––

Povolanie
Liečiteľka

Popis povolania
Chodí po mestách a lieči rôzne zranenia či choroby. Lieči pomocou bylín, elixírov, zašívaním ihlou a niťou a obväzmi.

Talent
Dokáže sa rýchlo naučiť a pochopiť veci o lekárstve či bylinárstve

Schopnosti/Zručnosti:
Dokáže veľmi dobre narábať s niťou a miešať rôzne elixíry na liečenie.

Naučené
bylinárstvo
- rozoznanie rastlín a bobúľ
- dokázať nájsť rastliny v rôznych oblastiach
Lekárstvo
- diagnostikovanie chorôb či zranení - jednoduché
- obväzovanie
- liečenie prikladaním byliny na ranu – jednoduché
- liečenie jedením byliny - jednoduché

Nenaučené
bylinárstvo
- drvenie bylín či bobúľ
- kombinovanie
- výroba elixírov
lekárstvo
- diagnostikovanie chorôb či zranení - rozšírené
- liečenie prikladaním byliny na ranu – rozšírené
- liečenie jedením byliny – rozšírené

Mágia:
––

Politické presvedčenie:
V politike sa veľmi nevyzná. Neostáva v mestách príliš dlho, či v krajinách, aby vedela viac. Vie len, že ľudia bojujú proti trpaslíkom.

Vzťahy k ostatným rasám:
K ľuďom a k elfom nemá dobrý vzťah, pretože ju vyháňajú kvôli tomu, že je poloelfka. Jediné rasy, ktoré pozná sú: ľudia, elfovia a trpaslíci. Ostatných nepozná, ale inak by nemala s nimi problém, ale vzhľad Moggov by ju desil.

Ciele:
Nájsť poslednú stránku kroniky o elixíroch, kde je návod na výrobu elixíru večného života a nájsť bylinu smrti.


Povaha:
Sona je veselé a priateľské dievča. Pomáha ostatným a je usmievavá po mame. Po otcovi je naivná a dôverčivá. Sama o sebe je dosť tvrdohlavá a bezstarostná. Pre priateľov by obetovala čokoľvek, vrátane svojho života. Taktiež aj pre jej pacientov a ostáva pri nich tak dlho, dokiaľ nie sú zdraví alebo dokiaľ si nie je istá, že už budú v poriadku. Smrť pacienta považuje za porážku, vyčíta si to a upadne do depresie. Dokáže sa z nej dostať, ale toho pocitu, že niekomu nedokázala zachrániť život, sa len tak nezbaví.

Obľúbené:
Miluje prírodu a pestré farby. Taktiež aj korálky a šperky, ktoré si vyrábala spoločne s mamou. Má rada kvetiny všetkého druhu. Miluje aj hudbu a dážď.

Neobľúbené:
Temné a depresívne miesta. Mrzuté a neveselé bytosti. Pochmúrnu hudbu alebo príliš hlučnú a tvrdú. Zvädnuté kvety a bytosti, ktoré kvety pestujú, ale nestarajú sa o ne.

Fóbie/Strachy:
Hydrofóbia (strach z vody – jazerá, rieky, a pod.)
Hypsofóbia (strach z výšok a hĺbok)
Siderfóbia (strach pred búrkou a bleskami)

Životopis:

Sona sa narodila na západe Erasie v meste Eselgire, kde ľudia, elfovia a trpaslíci žijú spoločne a v mieri. Žil tam muž menom Brand Kassadin so svojim synom Nocturnom. Jeho manželka zomrela, keď mal Nocturne necelý rok. On vyrábal zbrane a živil tak seba a svojho syna. Lenže im to nestačilo, ale dokázali prežiť zo dňa na deň.
Mal 181 centimetrov, 19 rokov, krátke čierne vlasy a hnedé oči. Bol chudý, ba až vychudnutý, pretože vždy kŕmil svojho syna všetkým jedlom a on jedol len to, čo malý nezjedol. Bol to dobrák, nikdy by neublížil nikomu bez dôvodne. Bol naivný a dôverčivý.
Jedného dňa Nocturne ochorel. Ľudský lekár v meste ho nechcel vyliečiť, pretože Brand nemal peniaze. Keď sedel utrápene nad postieľkou svojho syna a starostlivo mu utieral studenou handrou pot z čela, prišiel do ich domčeka jeho najlepší a jediný priateľ Nasus.
Nasus bol tiež človek, mal 36 rokov, 185 centimetrov, hnedé krátke vlasy a hnedé oči. Bol strednej postavy a nikdy netrpel hladom. Má aj ženu s dvoma malými synmi ako Nocturne a dobre sa im darí. Brand mu zachránil život pred vozom, ktorý letel z kopca po ceste a rútil sa priamo na Nasusa. Boli vtedy ešte mládenci a Nasus bol Brandovi vďačný. Postupom času sa z nich stali najlepší priatelia.
Nasus prišiel na návštevu aj s jedlom a pitím, aby sa spolu najedli. Keď sa dozvedel o jeho situácii, poradil mu, aby zašiel k rodine elfov menom Oerbia v tomto meste. Tam vedeli z byliniek liečiť choroby a zranenia. Brand síce nemal čím zaplatiť, ale mohol to skúsiť. Šiel teda podľa inštrukcií Nasua k ich veľkému domu. Zaklopal a pozvali ho priateľsky dovnútra. Povedal im o jeho synovi, ale keďže nemal čím zaplatiť, odmietli pomôcť. Sklamane sa vrátil domov a Nasu, ktorý zatiaľ Nocturna strážil, povedal, že je Nocturne na tom horšie. Stratil vtedy všetku nádej, že sa jeho syn vylieči.
V ten večer, keď pršalo, zaklopal niekto na dvere. Bola to elfka, zahalená v plášti, z rodiny Oerbia, ktorá sa ponúkla, že malého vylieči. Jej sa nepáčilo, ako odmietli vyliečiť malé a bezbranné dieťa, ktoré by mohlo ešte v živote veľa dokázať. Prišla k Nocturnovi a vyliečila ho vďaka elixírom miešaný z byliniek z jeho nemoci. Brand jej bol veľmi vďačný a sľúbil, že jej to všetko splatí. Ona ale odmietla, len chcela vedieť jeho meno. Navzájom sa predstavili a elfka si dala dole svoj plášť.
Volala sa Lyanara, bola to nádherná elfka s hrdzavými, dlhými a kučeravými vlasmi a hlbokými zelenými očami. Mala krásne tvarovanú postavu ako aj všetky elfky a naozaj sa výborne vyznala v bylinárstve a v liečení.
O pár mesiacov, ako  sa často stretávali, sa do seba zaľúbili. Jej rodina ale nechcela, aby si zobrala tak chudého človeka. On ich dokázal presvedčiť jeho zručnými schopnosťami. Síce im nedovolili sa zobrať, ale dovolili im spolu žiť. Bývali v nádhernom dome a Lyiny rodičia jej dali z ich bohatstva dosť, aby spolu mohli žiť bez trpenia hladom. Brandovi sa už konečne začalo dariť a Lya sa stala lekárkou v meste. Lya vychovávala Nocturna ako vlastného syna. O dva roky neskôr sa im narodila dievčatko, ktorej meno dali Sona.
Brand a Lya sa začali potom viac venovať Sone ako Nocturnovi, preto sa aj Nocturne začal blázniť po meste a mal kvôli tomu veľa nepríjemností. Skazil tým aj Nasusových dvoch synov v jeho veku, ktorý sa k nemu pridali. Samozrejme, že ho za to rodičia hrešili a snažili sa ho ukázniť.
Sona rástla a stalo sa energetickým, mierumilovným, optimistickým a veselým dievčaťom. Nemala špicaté uši ako jej matka, ale inak bola celá po nej aj čo sa týka veku. Bola krásna, mala hrdzavé kučeravé vlasy a hlboké zelené oči. Už od malička sa od mami učila lekárstvu a bylinárstvu. Mama bola dosť prísna, ale robila to s láskou, pretože chcela, aby jej dcéra bola taká istá lekárka ako ona. Preto ju aj nepúšťala von hrať sa, musela byť stále doma pri skleníku a učiť sa od mami všetky veci, ktoré musela vedieť. Sona sa aj hrabala vo veciach jej mami a našla kroniku o vyrábaní elixírov. Moc tomu nechápala, ale zistila, že bola vytrhnutá jedna strana. Spýtala sa mami, kde je tá strana a čo na nej bolo a Lya jej povedala, že tam bol návod na vyrobenie elixíru večného života. Táto kronika sa predávala z generácie na generáciu, kniha bola veľmi stará a strana zmizla už veľmi dávno. Preto to Sonu začalo aj zaujímať.
Lenže Sona nechcela byť v dome držaná. Chcela cestovať a objavovať. Utiecť sa jej podarilo v jej pätnástich rokoch. Našťastie už vtedy dokončila štúdium u svojej matky, tak si myslela, že ju hľadať nebudú. Zobrala si so sebou aj kroniku svojej mami. Odišla v noci potichu, ani svojmu nevlastnému bratovi Nocturnovi to nepovedala.
Od tej doby cestuje sama po krajinách. Ľudia a elfovia ju prijať medzi seba nechcú, tak si vždy nájde útočisko pri iných rasách. Živí sa bylinkami a bobuľami v prírode. Našťastie vie, ktoré sú jedlé a ktoré nie, takže sa neotrávi. V mestách si zarába svojimi liečiteľskými a bylinárskymi schopnosťami. Po pritom hľadá informácie o poslednej stránke kroniky, ktorá v nej chýba.

Binding rod:
 

Sona Themes:
 


Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Sona Oerbia   Ut 25 október 2011, 22:31

Vizuálne, aj všeobecne veľmi pekné. Navyše dík za hudbu k čítaniu postavy, vždy sa zíde. Smile
A nemám absolútne čo vytknúť, myslím že je všetko OK, tak postavu môžem schváliť.
Som rád, že sa objavil prvý liečiteľ... myslím, že budú veľmi užitoční. Neutral

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Sona Oerbia
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Neaktívne postavy-
Prejdi na: