DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Otázky a odpovede

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Otázky a odpovede   Po 24 október 2011, 20:31

________________________________________________________

Počas histórie Deritrei sa vyskytli stovky rôznych otázok na mnohé veci, ktoré si obyčajní ľudia ale ani panovníci nedokázali sami zodpovedať. A aj keď nad odpoveďou rozmýšľali dlho a nakoniec sa im podarilo otázku zodpovedať, nebola pre nich dostatočne uspokojivá. Tak sa všetci vzájomne dohodli, že všetky otázky nasmerujú k najvačším vzdelancom Deritrei - mágom v akadémii Engenirth. Bol to logický výber, keďže mágovia vlastnili a aj vlastnia doslova celú múdrosť sveta. Ich knižnice obsahujú každé jedno literárne dielo, ktoré bolo kedy napísané. Najstaršie diela pochádzajú od jedného z dvoch stvoriteľov, samotného Erasa. Majú vek približne 9800 rokov. To znamená, že sa uchovali po celú existenciu sveta. Mágovia s týmto návrhom súhlasili - a tak začali robiť osvetu. S ich vzdelaním a mágiou to nebolo problém. Z ôsmich poverili jedného, ktorý mal na starosti knižnicu, aby spísal Otázky a odpovede. Pomocou znalostí dokázal na otázky odpovedať a pomocou mágie zvitky rozmnožiť, aby sa ušlo každej rase, každému panovníkovi a každému vzdelancovi Deritrei. Tieto Otázky a odpovede fungujú už niekoľko storočí. Kronikári sa striedajú, systém funguje výborne. Po istom čase sa vzdelanosť v Deritrei rapídne zvýšila a vzápätí už každý filozofoval. Bežní ľudia, ale i rôzni vzdelanci, obchodníci, umelci a remeselníci môžu otázky, ktoré sa chcú opýtať, zapisovať do mestskej knihy. Z nich sa niekoľko najlepších vyberie a pošle do Engenirthu.
________________________________________________________

Pre hráčov:
Pokojne sa tu pýtajte otázky, ktoré sa týkajú lore sveta. Rád ich zodpoviem... spýtajte sa čokoľvek, len nech sa to týka Deritrei. Za každú otázku budem rád. Frangil sa aspoň nebude nudiť.
________________________________________________________

Aktuálny kronikár:
Neldranský elfský mág, Frangil Meer
________________________________________________________


_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Otázky a odpovede
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Maggyja :: Fenomén maggyje-
Prejdi na: