DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Magická akadémia Engenirth

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Magická akadémia Engenirth   So 22 október 2011, 22:13

Magická akadémia je jediné miesto v Deritrei, kde sa môžete naučiť umeniu mágie, pokiaľ nepočítame drakov roztrúsených po celom svete. Tí však zvyčajne umenie mágie neučia len tak kohokoľvek. Vlastne ho neučia nikoho. Nepočítame neoficiálne skupiny alebo jedincov, ktorí ale nemajú povolenie mágiu používať a sú Engenirthom vyhľadávaní a lovení. Ak chce niekto používať mágiu beztrestne a nepatrí k Engenirthu, musí o to mágov požiadať. Tí mu podľa ťažkých kritérií dajú povolenie alebo ho zamietnu. Aj napriek tomu sa snažia používanie mágie obmedziť na mágov Engenirthu a ostatných veľmi pozorne sledujú.

Akadémia je pomenovaná po dračici Engenirth, ktorú ešte pradávno poveril Eras založením akadémie, kde by sa mohli ľudia sami učiť umenie mágie bez drakov. Engenirth ju vystavala uprostred Erasie na ukrytom mieste, o ktorom sa dozvedeli len vtedajší mágovia. Akadémiu vystavala za obrovským vodopádom a posypala ju množstvom ochranných kúziel. Celú akadémiu uvrhla do ilúzie, cez ktorú videli len draky, a aj to len niektoré. Medzi ľudmi si preto nikto nie je istý, kde sa v skutočnosti akadémia nachádza. Engenirth bola neskôr zabitá Isenom, ktorému sa nepáčilo, že Eras ukázal ľudom ako používať magickú energiu. Navyše bol nahnevaný, lebo ju nedokázal nájsť a zničiť ľudských mágov už na počiatku. Eras a Engenirth akadémiu totižto veľmi dobre ukryli. Isen jej hľadanie napokon vzdal. Mágovia tam prišli a tak sa začalo vyučovanie, ktoré aktívne trvá už tisícky rokov. Po Engenirth prevzal akadémiu drak Neldran, po ktorom je aj celé územie pomenované.

Akadémia bola po celé tisícročia fungovania jadrom výskumu, filozofie a všeobecného knihopisectva, kronikárstva a mágie. Mágovia v nej majú obrovskú knižnicu, kde sa dajú nájsť všetky múdrosti od počiatku sveta. Najstaršie knihy v nej sú napísané dokonca Erasom - tieto knihy majú nevyčísliteľnú hodnotu. Odtiaľto majú mágovia hodnoverné informácie o dobe pred vznikom sveta a o všeobecnej mágii. Mág nie je dobrodruh - mág je výskumník, filozof, vedec a vzdelanec. Mladí učni sa učia starý dračí jazyk, všetky ostatné jazyky Deritrei, všetky magické kategórie a typy mágie, čítajú desiatky kníh, trénujú myseľ a silu vôle, filozofujú o všetkom, spisujú kroniky, píšu knihy a listiny a tak sa z nich stávajú veľmi múdre osoby. Každý mladý mág má svojho majstra - staršieho mága, ktorý je v hlavnej rade. Jeden majster vždy učí dvoch mladých, až kým ich jeden z nich nenahradí vo funkcii staršieho mága.

Učňovstvo trvá od detstva (niekedy sa študentami stanú aj starší ľudia, ale to je veľká vzácnosť) až po dospelosť. Keď jedinec chce ísť na akadémiu, musí cestovať na púšť Aguelského ostrova. Prijímanie je len raz za niekoľko rokov. Nezáleží na veku a vzdialenosti. Na juhu púšťe sa zhromaždujú všetci, ktorí chcú vstúpiť do akadémie. Nie je zriedkavé, že sa tam vyskytnú stovky mladých i starších ľudí. Neznámym testom výberu sa počty uchádzačov znižujú, až zostane len šestnásť najlepších. Tí, ktorí neprejdú, sú premiestnení na južné pobrežie Isenie a môžu sa vrátiť domov a možno skúsiť nabudúce.

Okolo akadémie je veľké množstvo tajomstiev a záhad, tak sa o nej nevie takmer nič. Tieto veci sa dozvedia len tí, ktorí sa na akadémiu dostanú. A možno ani potom nie.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Magická akadémia Engenirth
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Maggyja :: Fenomén maggyje-
Prejdi na: