DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Lidé: Království Falëdros

Goto down 
AutorSpráva
Raiden
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 143

OdoslaťPredmet: Lidé: Království Falëdros   So 22 október 2011, 19:45

Království FalëdrosHlavní sídlo
Království Falëdros nemá ustanovené hlavní město. Jelikož je založeno na podobném základu městských států je každé město naprosto samostatné, ale zároveň žádné není nějak vyjímečné.

Několik významných měst
Feroad
Deleösa
Dis-fon
Ger'ori

Způsob vlády
Kmenová rada
- V každém městě je samočinné vedení. Kmenové rady různých měst vzájemě spolupracují, ale zároveň proti sobě zbrojí. Proto se někdy tomuto království říká: Království v Království.
- V každé kmenové radě je 6 členů.
- Rada je volena na 5ti leté období.

Znaky obyvatel
Jedná se o národ podobný seveřanům v našem světě (vikingům). Jejich průměrná výška je 160-175 cm, jsou mohutnější a mají velké ruce a nohy. Většina mužů si nechává narůst dlouhý vous, který si následně splýtá do copánků, podobně jako vlasy, které mají také další. Barvy vlasů a kůže jsou neomezené. Zajímavé je, že ženy taky nejsou žádné tintítka, ale stavěné podobně jako muži tohoto národa.

Zvláštní znaky kultury
Tento národ je podobný našim vikingům, většina můžů nosí těžkou zbroj ať dělají cokoliv a mají helmu s rohy. Nejpoužívanější zbraní je sekera a nosí jí u sebe skoro každý, dokonce i ženy.
Každé město v tomto království je dokonale samoschopné a proto obsahuje vše potřebné pro přežití. Kolem města je vždy něco polí, nějaký ten důl a výrobna.
Jejich města jsou budované z pevného kamene s velice širokou a nezdolnou hradbou a velkou tvrzí uprostřed. Tvrz sama od sebe je schopná odolávat dlouhou dobu, díky skladům v podzemí. Každé město totiž udržuje své zásoby co nejvíce a obchoduje pomálu.
Další zajímavost je vysoké procento negramotnosti. Většina lidí zde neumí číst ani psát, což se může odrazit v budoucnosti tohoto národa.
Nadále je tu velká láska k mořeplavectví. Přístavní města mají obrovské flotily jak rybářských, tak válečných flotil. Každý občan má minimální základ z mořeplavectví a služby na lodích.

Co se týká náboženství, vzívá tento národ několik severských bohů:
Defêros: Bůh Bohů, neboli velký vůdce ostatních bohů.
Wadros: Bůh válek, vzívá ho většina válečníků, věří, že jim tento bůh dodá v boji sílu.
Tefër: Bůh moudrosti, dlí se k němu převážně rada a šlechtická linie v Falëdrosu.
Tossäda: Bohyně úrody, většina farmářů má někde v blízkosti svých farem její sochu.
Garâdhor: Bůh temnoty, zakázaný bůh, ale několik měst k němu provádí krvavé oběti a díky tomu se je ostatní města snaží tyto města vyhladit.


Kmenová rada
Jak již bylo řečeno je složena z 6ti členů a vede jedno město a přilehlé prostředí. Spravuje i zároveň příděl potravin. výcvik vojáků, diplomatické vztahy a tak dál.
Většinou je složení 4 muži a 2 ženy. Každá rada sídlí v tvrzi ve svém městě.
Většinou má každý z rady nějakou specifickou funkci a to jsou:
- Generál - Velitel vojenských sil na souši
- Stavbyvedoucí - Zadává co kde a jak se bude stavět.
- Admirál - velitel veškerého námořnictva.
- Hospodář - spravuje potraviny.
- Učitel - Vyučuje menší oblast národu v jakési primitivní škole
- Hlavoun - Má na starosti to co zbylo.


Armáda
Jedná se o hlavní zaměření tohoto Království. Každé město má velmi početnou armádu tvořenou převážně z Bersekrů (Bojovník v těžké zbroji s válečnou sekerou); Oddíly kušičníků, Námořníků - ano námořníci mají velmi dobrý bojový výcvik a proto jsou na mořích neporazitelní.
Vojenský výcvik mají převážně muži, ale i spousta žen neváhá jít do boje a nebo se plavit po mořích.
Do armády se začínají nabírat chlapci od 7dmi let, aby byli již od malička utužováni krutým podmínkám.
Armádě velí několik kapitánů, kteří spadají přímo pod Generála.
Každé město si udržuje svojí vlastní armádu, která čítá přes polovinů obyvatel města. Celková vojenská obsazenost je 4/5 celého obyvatelstva. Jedná se tedy o velmi válečný národ.

Stručná historie
Kmeny Falëdrosů již odnepaměti žili v severských oblastech země Deritrea. Jejich migrace závisela na posunu kontinentů, ale vždy žili u moře. jednalo se o první lidský a možná i rasový národ který postavil lodě a začal těžit z darů moře.
Kdysi se také rozdělili na různé rody a tak vznikl městsý způsob království. Tyto samostatné součásti jednoho celku si stvořili vlastní kmenové rady a tak započal i sociální život. Jejich města za tu spoustu let rozrostli do obrovských sídel. Jedna možná nevýhoda, kterou si nejspíš neuvědomili je nemožnost přesunutí lidí z jednoho města do druhého jen tak. Většinou se vždy najdou nějaké námitky. Vztahy v zemi byli odjakživa napjaté, ale nikdy nedošlo na nějaký větší konflikt mezi městy. Jen občas se stvořila aliance a zastavila povstání jménem Garâdhora v některém z měst. Nyní se snad začínají výbojné pokusy o rozvoj do dalších říší.

Hlavní přednosti království
- Dobře stavěné a stabilní města
- Velká vojenská síla
- Slušné zásoby nashromažděné během období
- Několik dobrých dolů na suroviny
- Ještě velká zásoba lesů na stavbu nových a dokonalejších lodí
- Obrovská flotila

Hlavní negativa království
- Málo rozvinuté výzkumy netýkající se námořnictví, vojenství a sociálních věcí
- Malý počet pracovníků, obchodníků a učenců
- Vysoká negramotnost
- Velké neobydlené prostranství mimo města

Řemesla
Ve Falëdoru jsou řemesla zaměřené pouze na určité odvětví. Je to výroba zbraní a zbrojí, mořeplavectví a opevnění měst.

Zajímavosti
Palisada Ochrany: Jediná obranná linie hranic království. Jedná se o primitivní palisadu kolem hranic s ostatními královstvými. Na jediné bráně do říše je velký nápis: Nelezte sem nebo vás setne Wadros!

Dokonalá námořní flotila: Je sestavena ze všech druhů lodí, které si dokážete představit. Sice neovládají děla, ale jejich konstrukce je lehká, ale zároveň velice pevná. Zajímavé je, že i z rybářského člunu se může stát válečná loď. Stačí vytáhnout z podpalubí několik "šípometů" a může se jít do boje.


Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Lidé: Království Falëdros
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Spoločnosť :: Politológia-
Prejdi na: