DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Lidé: Království Nuvia

Goto down 
AutorSpráva
Raiden
Sedliak
avatar

Počet príspevkov : 143

OdoslaťPredmet: Lidé: Království Nuvia   Pi 21 október 2011, 22:54

Království Nuvia


Hlavní sídlo
Hlavní sídlo nese název Nuvan
Jedná se o prosté město středověkého rázu. Okolo sebe má hlubší vodní příkop a vyznačuje se hradbami 2 úrovní. První ta vnější, je silnější a je na ní postaveno několik obranných věží. Za touto zdí jsou vystavěny kasárny a další vojenské budovy. Slouží hlavně pro vojenské, obranné účely. Za touto oblastí je druhá, vnitřní hradba, oddělující obyvatelnou část města.
Za druhou hradbou se rozprostřívá hlavní ekonomické centrum království s centrem všeho. Ve středu je budova Triumvir, kde sídlí Triumvirát tohoto království. Jedná se o 3 vystavěné radnice nezávysle na sobě, ale jsou propojené mosty a přesně mezi nimi je mezi budovy uzavrená plošina, kde probíhá zasedání Triumvirátu.
Nadále tu najdete hlavní centrum všech cechů, které zabezpečují zemi.
Toto město bývalo pouze vesnicí, do současné podoby bylo dostavěno v průběhu let a stále je ve vývoji.

Způsob vlády
Triumvirát
- V tomto království jsou voleni 3 Triumvirové. Každého volí určitá oblast cechů v hlavním městě. Každý pak obývá jednu radnici v centru Nuvanu. Jejich moc je omezená vůdci produkčních cechů. z kterých jsou voleni.

Znaky obyvatel
Jedná se o chudší Království a proto je většina lidí nenosí zrovna nejlepší oděvy, dokonce ani Triumvirové. Obyvatelé mají vlasy všech barev, ale barva jejich kůže je pouze "bílá" = běloši. Průměrný věk v Nuvii je mezi 70 - 80 lety.

Zvláštní znaky kultury
Celý systém v království je dělen na pracovní cechy. Na každé zaměstnání, povolání, atd... je vytvořen cech pod které spadají všichni ostatní. Cechy se dělí pod 3 Triumviry, ale Triumvirové jsou zároveň voleni z těchto skupin cechů, takže zde panuje vzájemná "symbioza".
V Nuvii neexistuje žádná stanovená víra, většina lidí Nuvianů se řadí tedy mezi ateisty/bezvěrce.
Nuvia se zaměřuje na výrobní činnost a proto tedy má každý její občan vystudovanou "základní školu", kde se učí psát, číst a počítat v obecné řeči. Své zaměření si většinou děti-dospívající volí v 15tém roce života a většinou u této profese zůstávají do smrti.

Vůdci cechů
Druhá nejvyšší třída v Nuvii. Každý pravuje jeden cech a z těchto řad jsou voleni Triumvirové. Vůdcem cechu se může stát muž či žena, kteří splňují určité podmínky. Jejich věk musí být minimálně 45 let, musí mít zkušenosti a důvěru ostatních členů cechu. Vůdce cechu volí všichni členové cechu, kteří se v době volby nacházejí v hlavním městě. Každý vůdce cechu musí idržovat pro cech ochranku, čítající 20-50 vojáků. To je vzhledem k počtu cechů již slušná vojenská síla. Ochranka se skládá z vycvičených vojáků z hlavního města Nuvan.

Armáda
Nuvianská armáda je v poměru s ostatními na horší úrovni. I přes to, že vojáci dostávají profesionální výcvik, není udržování obrovské armády prioritou Království. Vojákem se stává občan navždy a proto se dbá na perfektní výcvik.
Nuvianská armáda se převážně skládá z kopitníků, kteří nesou i krátký luk; nadále z lučišníků v těžší zbroji; lučištnických partizánů - jednotka specializovaná na lehkou výstroj, ale vynikající maskování; lehkou jízdu a jednoho velmi silného odílu Paladin - jednotka schopná bojovat ve většině prostředí, jak na koni tak na zemi, ovšem slabší s lukem.
Armádě velí 6 generálů, kteří pracují pod Triumvirátem.
Armáda sídlí hlavně v Nuvanu, ale několik jednotek křižuje zemi.
Současný počet vojáku činí asi 4000, ale stále cvičí další.

Stručná historie
Historie tohoto království není ani dlouhá, ale ani krátká. Nikdo přesně již neví, kde se vzala skupina tří kmenů, které se spojili a vytvořili vesnici na volné pláni mezi horami. Tak vlastně vzniklo město Nuvan a Triumvirát. Od té doby začali kmeny sbírat další lidi z okolních plánin, hor, nížin, atd... Začalo se tak utvářet království Nuvia. Před nějakými 100 lety byla i zároveň ustanovena pevná hranice Království. Od té doby se začala rozvíjet silně ekonomická stránka země, ale i tak většina vesnic zůstávala v chudší podobě. Spíše se zaměřovali na hromadění zdrojů na pozdější doby. Dokonce ani nebylo vystaveno mnoho měst. Vše se soustředilo hlavně do Nuvanu. Země má ovšem již odedávna vystaveno velký počet vesnic s příjemným prostředím.

Hlavní přednosti království
- velmi silná a dobře stavěná ekonomika
- velké plochy zemědělské půdy a v horách několik dolů na suroviny
- znalost většiny vymožeností, díky zaměření cechů na určité zaměření
- Spokojené obyvatelstvo bez jakýkoliv náznaků negativních činností proti Království

Hlavní negativa království
- menší zlaesněné plochy
- neznalost mořeplavectví
- i když organizovaná, ale málopočetná armáda
- neopevněná města, převážně tedy výskyt vesnic.


Řemesla
Ve skratce jak již bylo řečeno, Nuviané ovládají skoro veškerou výrobu, vynalézavost a další. Díky organizované práci nemají problémy se plně rozvíjet po této stránce. Je to primární zaměření tohoto království.

Zajímavosti
Věžová hranice: Jedinné zabezpečení hranic území Království Nuvia. Jedná se o dlouhodobě budovaný systém věží, které jsou vystavené tak, aby byl za pomoci optického dalekohledu dohled z jedné na druhé. Mají i systém rychlého varování. Každá věž zároveň funguje i jako maják a jedná se o jeden z dobře osvědčených způsobů zabezpečení.

Optický dalekohled: Vynalezen pro potřebu sledování hranice. Poměrně nový vynález, využívající optické čočky (snad každý zná dalekohled). Velmi využívaný v této zemi.

Obchodní stezky: Dokonale zbudovaný a bezpečnostně ošetřený systém přepravních vesnic = vesnice zaměřené pouze na péči o obchodníky a dopravce věcí do hlavního města. Stezky jsou většinou jen vyztužené, ale ne kamené.

Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Lidé: Království Nuvia
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Spoločnosť :: Politológia-
Prejdi na: