DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Lidé: Království Amarské

Goto down 
AutorSpráva
Ertai
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 318
Vek : 30
Charakter : Pochybný

OdoslaťPredmet: Lidé: Království Amarské   Ut 18 október 2011, 09:44

Hlavní sídlo:
Královské město Amar. Město vystavěné na ruinách města dávno zapomenutého národa. Někdy nazývané též město 12ti bran, neboť přesně tolik bran protíná jeho hradby. Město je skvělým příkladem Amarské architektury, neboť od svého založení nebylo nikdy dobyto, ačkoliv ho již mnohokrát sevřela nepřátelská vojska. Legenda praví, že dokud bude každou z jeho bran hlídat alespoň jeden voják tak město nemůže padnout. Amar je rovněž centrem obchodu a řemesel pro celé širé okolí.

Způsob vlády:
Monarchie, moc panovníka je do jisté míry omezena Radou Dvanácti. Přesto panovník vládne prakticky neomezeně, Rada Dvanácti může jeho moc spíše jen regulovat. Kdokoliv z Rady Dvanácti má ale právo vyzvat krále na souboj o vládu nad královstvím. S tím ale musí souhlasit 11 z 12ti členů.

Zvláštní znaky obyvatel:
Tzn. "Praví" Amařané bývají až 1.7m vysocí, světlé pleti a z větší části mají zelené oči. Jen málokteří Amařané mají černé vlasy. Průměrný věk dožití je kolem 60ti let. Kromě toho jsou Amařané stejní jako kteříkoliv jiní lidé

Zvláštní znaky kultury:
Amařané vyznávací bytost značné Síly, nikoliv však neomezené, které říkají Dohlížitel. Tato bytost není nepodobná člověku, ale létá na dračích křídlech a dokáže používat silnou magii. Amařané věří, že tento Dohližitel byl jejich předkem a zakladatelem královské linii které v žilách koluje krev prastarých draků. Málokdo ale věří, že Dohlížitel je stále naživu, berou ho spíše jako legendu (něco jako je náš sv. Václav) než jako boha. Jsou ale i tací, kteří věří tomu, že až bude království v nouzi tak se Dohlížitel vrátí aby ho zachránil.

V Amaru existuje dětská práce, děti od 10ti let věku jsou nuceni pracovat 4 hodiny denně na polích nebo pomáhat při řemeslech. V 15ti letech jsou na 1 rok odebráni rodinám a podstoupí základní vojenský výcvik, ale v případě nouze mohli chránit království. Království má pravidelnou armádu, ale ta tvoří jen jakési jádro, elitní jednotky. V případě napadení jsou mobilizování právě tito "záložáci" kteří pak tvoří největší část armády (a také tu postradatelnější).

Zvláštní je také systém péče o sirotky. Pokud nějaké dítě osiří, stává se automaticky majetkem armády. Jádro pravidelné armády Amaru je prakticky tvořeno vojáky, kteří v dětství osiřeli.

Postavení žen v Amaru není zdaleka rovnoprávné s muži, přesto však žena může vykonávat jakékoliv povolání a to včetně vojenské kariéry, zvolí-li si jí. Dívky nejsou odváděny na vojenský výcvik, mohou však jít dobrovolně. Proto jsou v Amarské armádě také ženy. Ženy mohou zasednout dokonce i v Radě Dvanácti, což je nejvyžší post, kterého může žena dosáhnout, neboť moc královny je v Amaru spíše formální (a královna nemůže vládnout říši)

Šlechta:
V Amaru existují samozřejmě i šlechtici. Ti vládnou svým městům, jsou ale podřízení králi. Mají moc nad svými území, ale opět jen takovou, kterou jim přidělí král. Nemají však žádné vlastní vojáky, čímž se zajišťuje jejich věrnost králi. V případě napadení musejí odvádět do královské armády odvedence, podle počtu obyvatel svého území. Každý lord může mít vlastní družinu, její rozměry však nesmí přesáhnout 100 ozbrojených mužů. Tuto družinu nemusí v případě války poskytnout králi. Král je o to může však požádat.

Armáda:
Jak bylo popsáno výše tak armáda Amaru je Armádou pravidelnou, v případě nutnosti doplňována odvody. Jádrem celé armády je těžká jízda a elitní lučišníci. Doplňována je lehkou pohyblivou pěchotou, která kompenzuje nemotornou jízdu. V případě bitvy jsou všechna vojska podřízená centrálnímu velení. V případě, že lord poskytně svojá družinu králi je i tato družina povinna poslouchat centrální rozkazy.

Historie: Království Amarské je jedním z mladších království, jehož historie nesehá daleko do minulosti. Odvozuje však svůj původ z dalších, zaniklých, království, takže jeho historie je vlastně nesmírně dlouhá, byť tak trochu "zapůjčená". Samotný Amar vznikl po dlouhé válce 2 lidských království, která byla nakonec válkou natolik zdecimovaná, že nemohla sama přežít. Proto se stalo něco nečekaného - z bývalých nepřátel se stali spojenci a společně založili království, které již přetrvalo 3 války. Královská linie Amaru se odvozuje právě od potomků králů obou Starých království, kteří zase odvozovali svůj původ od samotného Dohlížitele.

Stav království:
Království zážívá období míru a blohobytu. Jeho hranice sice neustále ohrožují trpaslíci a šarvárky na hranicích jsou na dením pořádku, konflikt ale zdaleka nedosáhl rozměrů války. Jediným problémem je již několik generací slábnoucí linie králů. Poslední král zemřel, majíc jen jediného potomka. Ten vládne království již 20 let, ale jeho žena zemřela na nemoc a on se odmítá znovu oženit. Z jeho krátkého svazku se narodila dvojčata, oba chlapci, kteří jsou však zatím příliš mladí aby po svém nemocném otci převzali království, kdyby zemřel. Toho se mnoho lidí obává, neboť ačkoliv král sám není ještě starý tak je vážně nemocný a nikdo mu nedokázal pomoci...

Hlavní přednosti království:
- Silná armáda
- Bohatství lesů
- Nerostné zdroje kovů
- Početná rybářská flotila
- Stabilita a spokojenost mezi obyvateli

Hlavní nedostatky království:
- Málo zemědělské půdy
- Slabá vojenská flotila
- Slábnoucí a zanikající královská linie
- Neustále ohrožení ze strany trpaslíků (boje o nerostné bohatství)

Řemesla:
Řemesla mají v Amaru bohatou tradici, která je podporována dostatkem všech zdrojů surovin. Proto se v Amaru dají najít překrásné a kvalitní výrobky ze dřeva i kovu. Problémem je však nedostatek zemědělské půdy, která je využita výhradně k pěstování potravin. Proto se v Amaru nevyrábějí tkaniny a musejí se dovážet.

Zajímavosti:

Hraniční val:
Hranice království stáží tzn. hraniční val. Je to systém pevností a hradů, které mají za úkol hlídat celou délku hranic říše. Rovněž chrání obchodní stezky před bandity a trpaslíky. Hrady a pevnosti mají vlastní, malou posádku, v případě ohrožení se domlouvají pomocí majáků a mohou rychle přivolat pomoc.

Královská cesta:
Královská cesta je zpěvněná silnice, která vede celým královstvím od moře. Je dopravní tepnou celého království neboť je sjízdná za jakéhokoliv počasí, značně zrychluje dopravu potravin, surovin i vojsk. Její údržba je poměrně nákladná, ale zisky zdaleka převažují

Hladmor:
Království je značně nesoběstačné co se potravin týče. Málo zemědělské půdy totiž nedokáže zasytit celé království, proto se většina jídla získává z darů moře. V případě neúrody, nebo neúspěchu při rybolovu tak může nastat hladomor. V dobách míru se jídlo dováží, takže to nehrozí, v dobách války by se to ale mohlo stát osudným.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Lidé: Království Amarské
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Spoločnosť :: Politológia-
Prejdi na: