DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Trpaslíci

Goto down 
AutorSpráva
Ertai
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 318
Vek : 30
Charakter : Pochybný

OdoslaťPredmet: Trpaslíci   Pi 26 august 2011, 21:20


Jiné názvy rasy:

Hlavní město:
Trpaslíci mají momentálně 3 hlavní sídla, neboť jejich lid je rozdělen do tří suvereních království.
Elgirn – město vybudované uvnitř duté hory. Vykutané během staletí práce. Hlavní sídlo skalních trpaslíků. Právě toto město bylo první, které obnovilo po staletích komunikaci s rasou Moggů. Zabývají se obchodem a jsou skvělými řemeslníky.
Urnore – město zbudované na místě, o kterém se věří že před dávnými časy sloužilo jako dračí pohřebiště. Staří a nemocní draci jsem létali zemřít. Pravdou je, že trůn ve městě je vyřezán z dračí lebky. Hlavní sídlo stepních trpaslíků. Ti narozdíl od svých ostatních příbuzných neradi válčí na otevřeném poli, dávají přednost lsti a útokům ze zálohy.
Garstern – město které vyrostlo na 3 pahorcích. Tyčí se nad celou krajinou jako železná koruna. Doslovný překlad města je „Medvědí pevnost“ ale do podvědomí vešlo spíše pod jménem „Delhig“ – železná stráž. Ve městě sídlí trpaslíci, kteří si říkají prastaří. Jsou nejagresivnější rasou trpaslíků, vysoce agresivní

Zvláštní znaky:
Trpaslíci jsou vzrůstem menší než lidé, ale mnohem rozložitější. Mají neobyklou fyzickou i magickou odolnost. Nejsou sice silnější než průměrný člověk, ale jsou neúnavní. Dokáží vytrvat dlouhou dobu bez potravin či vody a jsou rovněž neuvěřitelně odolní proti přírodním vlivům. Neplatí na ně většina jedů a jen málo trpaslíků kdy onemocnělo.

Historie:
Trpaslíci jsou prastarou rasou. Nikdo už přesně neví kdy a jak se objevili, je však jisté, že tu byli již dávno před příchodem lidí. Od samotného počátku byli trpaslíci vynikající řemeslníci a jejich výborné výrobky, hlavně zbraně a zbroje, jim přinesli bohatství. Jen těžko by se v těch dobách našel konflikt, ve kterém by alespoň jedna strana nepoužívala trpasličí výzbroj. Vše se ale změnilo s příchodem lidí. Lidé toužili po bohaství trpaslíků a brzy se rozhořel mohutný konflikt, který zcela zachvátil všechna trpasličí království. Během tohoto konfliktu zemřely desetitisíce lidí i trpaslíků. Trpaslíci tuto válku nakonec vyhráli, ale né před tím, než bylo mnoho jejich měst nadrobro zničeno. Lidé s z konfliktu vzpamatovali docela rychle, ale trpaslíci si rány lízali daleko déle, neboť trpaslíků se rodí málo a jen málo z nich se rozhodně pro to mít potomky. Celá historie trpaslíků je vlastně historií válek, neboť trpaslící válčí rádi a často. Se skřety, lidmi, elfy a když se nenajde další soupeř tak dokonce s vlastními příbuznými z jiných sídel. Přesto dokáží být neuvěřitelně pohostinní a pokud si někdo získá přátelství trpaslíka, získá tak přítele na celý život. Trpasličí zbraně a zbroje také zůstávají cennou komoditou. Do dnešních časů se dochovala jen 3 z mnoha trpasličích království, mezi kterými vládne křehká aliance. Přetrvala ale také dávná nenávist k lidem, která se projevuje zejména ostrým odporem proti rozšiřování lidských království. Už nejeden lidský lord poznal, že trpasličí sekery nelze podceňovat.

Vzhled a vlastnosti:
Trpaslíci si již tradičně zakládají na svých dlouhých vousech. Délka vousů, ale také množství ozdob v nich, slouží jako rozeznání statusu mezi trpaslíky. Trpaslíci také milují zlato a vkusně zpracované šperky z něj, zvláště pak elfí výrobky, neboť elfí práci se zlatem se ta trpasličí nevyrovná. Většina trpaslíků má tmavší kůži než lidé a mají také méně vlasů. Někteří trpaslíci jsou tak rozložití, že jsou skoro stejně „širocí“ jako vysocí.

Rituály a víra:
Trpaslíci vyznávají své předky, nikoliv bohy. Nejvýznamější trpaslíci jsou proto oslavování natolik, že se opravdu přibližují pompéznosti, se kterou lidé oslavují své bohy. Dle jejich víry jsou děti kamene. Nikdo si sice nepamatuje, jak se z kamenů stali trpaslíci, přesto když trpaslík zemře jeho tělo je uloženo zpět do kamene, ze kterého povstal. Největší neúctu se kterou se trpaslík může setkat po smrti je ta, když je jeho tělo ponecháno na pospat zvěři. Proto se, zejména po velkých bitvách, trpasličí těla spalují, neboť jejich ukládání do kamene by bylo zdlouhavé. Nejsou tím však zneuctěni, právě naopak jsou oslavování jako ti, kdo položili životy za svoje domovy, za svoje rodiny.

Způsob boje:
Trpaslíci jsou opravdu hrozivý válečníci. Vydrží mnoho ran než padnou a vydrží bojovat mnohem déle, než kterákoliv jiná rasa. Trpaslíci nepoužívají štíty nebo střelné zbraně. Používají hlavně obouruční těžké zbraně a zbraně vrhací. Dokáží sestavovat obléhací stroje, které si poradí s každým opevněním. Jakmile se u opevněného města objeví armáda trpaslíků tak je zle, protože trpaslíci jsou schopní vydržet celé měsíce obléhat jediné město. Málokdy se však stane, že se proti nim město vydrží bránit tak dlouho. Tuto taktiku nesdílejí stepní trpaslíci, kterí dávají přednost spíše „hit&run“ akcím, přepadům a někdo by řekl kozáckým útokům. Používají zvláštní, pásovci podobné tvory na kterých jezdí. Nedobývají opevněná města, raději přepadají vesnice a karavany.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Ertai
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 318
Vek : 30
Charakter : Pochybný

OdoslaťPredmet: Re: Trpaslíci   Pi 25 január 2013, 16:28

Trpasličí klany:

Klany trpaslíků mají vesměs neuvěřitelně dlouhou historii a odvozují svůj původ od některého z dávných hrdinů, či mimořádných řemeslníků. Ačkoliv už nikdo nemůžu s jistotou určit, zda je to skutečně pravda, tak trpaslíci tomu věří bezvýhradně. Původně trpasličí klany válčily jeden s druhým o moc či slávu, nebo z jakéhokoliv jiného důvodu, ale pokračujicí hrozba ze strany lidí nakonec způsobila, že si trpasličí klany podaly ruce a utvořily 3 mocná království, které se postavila lidské hrozbě na odpor. Během první války dokázala 3 království zničit lidské armády a uhájit své pozice.

Trpasličí klany Elgirnu:
V Elgirnu se nacházejí 3 velké klany. V minulosti jich existovalo více, ale některé menší byly zcela vyhlazeny ve válce, zbylé se sjednotily, nebo ztratily význam a dnes jsou již pro chod království prakticky bezvýznamené.

Jméno klanu:
Pah'Mokahr

Prapředek klanu:
Mokahr Železo - prastarý trpasličí válečník, který se svými společníky zabil mocného ohnivého draka, který ohrožoval jeho město. Jako jediný však přežil bitvu. Díky němu získalo jeho město drakovo bohatství a vyrostlo v mocné středisko, které se později stalo samostatným královstvím a Mokahr Železo se stal jeho prvním králem. Jeho potomci později vládli až do první války s lidmi, během které bylo město zničeno a většina jeho lidu pobita v bitvě. Přeživší ale utvořili klan, který přežil do dnečních dní

Popis klanu:
Pah'Mokahr je klanem válečníků, o tom není pochyb. Mladí trpaslíci skládají zkoušku dospělosti tak, že musí ulovit nějaké velké zvíře, nebo zvítězit v některém velkém turnaji. Od útlého věku jsou trpaslíci obou pohlaví trénováni, aby mohli bránit čest a tradice svého klanu. A je co hájit, díky svým schopnostem v boji je klan velice vážený mezi ostatními klany ze všech měst. Nejedno vítězství bylo dosaženo díky morálce, schopnostem a hlavně disciplíne klanu Pah'Mokahr.

Vůdce klanu:
Hwargh Železo II. - Král Elgirnu

Tradice a slavné dny:
Rak Mohak - Den zničení, je to připomínka dne, kdy bylo království klanu zničeno lidmi. Oslavuje hrdinný boj, při kterém zůstala odvaha a čest trpasličích válečníků nezlomena a město dobyto jen za cenu obrovských ztrát na straně lidí. Ačkoliv ten den zemřelo přiliš trpaslíků na to, aby někdo znal jejich jména, tak jsou všichni oslavováni jako hrdinové. Každá rodina, které může odvozovat svůj původ od někoho z padlých to považuje za obrovskou čest

Zkouška dospělosti - Zkouška dospělosti je test, při kterém musí každý trpaslík ukázat, že je dostatečně silný, aby se připojil k dospělým svého klanu. Mladý trpaslík musí ulovit nebezpečného predátora, vyhrát v duelu nad mocným soupeřem, nebo zvítězit ve velkém turnaji.

Pohřební rituály - Během pohřebních ritálů trpaslíků z tohoto klanu jsou nad jejich mohylami předčítány slavné skutky a bitvy, kterých se zemřelý účastnil a nepřátelé, které porazil. Čím delší pohřeb, tím větší čest a sláva. Nejdelší pohřby v historii klanu trvali i několik dní.


Jméno klanu:
Aeriad

Prapředek klanu:
Gizram Aeriad - Mistr kovář a řemeslník. Byl to právě on, kdo vymyslel speciální způsob slévání železa, který se používá od té doby až do dnešních časů (byť ve vylepečné metodě). Jeho objev vedl k výrobě lepších, lehčích a pevnějších zbraní ale hlavně mnohem lepších zbrojí. Tento oběv zcela změnil průběh války a ve velké míře pomohl trpaslíkům zvítězit v 1. válce.

Popis klanu:
Klan Aeriad patří k váženým klanům, jen málokterý mu může soupeřit v kvalitě výrobků. Nicméně s přibývajícími lety se počet jeho členů zmenšuje a klan ztrácí na důležitosti. Důvodem k tomu je odchod mladých trpaslíků do války, ze které se jich až příliš mnoho nevrátilo. Dalším důvodem jsou stále tenčící se žíly kovů, které se nenacházejí již v takové míře.

Vůdce klanu:
Gizram Aeriad VI.

Tradice a slavné dny:
Draa'agh tenrok - Nazývaný také "Kovotepecký den" je svátek, při kterém trpaslíci vytvářejí drobné ozdoby z ušlechtilé ocely, které pak rozdávají jeden druhému. Ve velké míře se používá k prezentaci nejnovějších technik zpracování kovu či k soutěžím. K tomuto svátku se obvykle přidávají i trpaslíci z jiných klanů, aby získali obdiv ostatních

Zkouška dospělosti - Zkouška dospělosti je zkouškou zručnosti. Trpaslík musí v horách či dolech najít vhodnou rudu, tu musí zpracovat a vytvořit z ní zbraň, kterou poté věnuje mladšími členovi rodu. Obvykle se mezi dárcem a obdarovaným vyvine pouto, které dokáží chápat jen trpaslíci
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Trpaslíci
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Ostatné :: História :: História databázy-
Prejdi na: