DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Podzemní rostliny

Goto down 
AutorSpráva
Ertai
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 318
Vek : 30
Charakter : Pochybný

OdoslaťPredmet: Podzemní rostliny   Ut 16 august 2011, 18:08

Ačkoliv v podzemí nesvítí Slunce, které je životadárné pro většinu rostlin na povrchu, přesto tu roste mnoho rostlin a hub, které se dají použít k mnoha účelům. Mnoho z nich ani nemá jména v obecné řeči, neboť jen málokdo z obyvatel povrchu se kdy vydal do podzemí a žil. Přesto některé mají alespoň jména hovorová.

Maka'gawa – známá také jako invazivka. Je to velice vzácná rostlina vysoká asi 20cm. Roste výhradně v podzemí, takže neobsahuje žádný chlorofil. Živý se bakteriemi z podloží, na kterém roste. Nemá listy a stonek má fialovou barvu. Její květ, rovněž fialový, obsahuje jed, který je v 50% smrtelný. V opačném případě má zajímavý efekt, naprosto zruší imunitní systém dané osoby, ta se ale rovněž stane imuní na efekty jedu. Jed je natolik agresivní, že zničí všechny nemoci. Dokud člověk tento jed užívá je tedy imuní na jakékoliv nemoci a většinu dalších jedů, jakmile ho užívat přestane...

Iku'gawa – rovněž nazývaná Pachová houba nebo Restaea. Tato houba je v podzemí velice běžná, na povrchu roste jen v tmavých jeskyních nebo močálech. Při poškození vydává tato houba pach, který je nepříjemný a štiplavý. Zkušení lovci jí používají jako ochranu, neboť její pach odpuzuje většinu predátorů s citlivým čichem. Pach se vytrácí během asi 3 hodin. Vařením (teplem nad 45°C) se pach vytrácí okamžitě a houba se dá jíst, je výživná, ale prakticky bez chuti.

Merri'gawa – také skelná tráva je běžná rostlina v podzemí. Je to téměř 3 metry vysoká bílá tráva, která je mimořádně odolná. Špatně hoří a pokud se nezničí i s kořeny tak rychle vyroste znovu. Na první pohled je neškodná, ale tam kde roste ona, neroste nic jiného. Obsahuje drobné háčky, které se dokáží zachytit na kůži většiny tvorů. Ve větším množství dokáže chytit i větší zvířata, nebo dokonce humanoidy. Ti potom umírají vysílením, nebo žízní. Už mnoho oblastí bylo touto trávou zcela zamořeno a staly se neobyvatelnými. Zkušení alchymisté dokáží z této trávy připravit nesmírně účinné projímadlo.

Line'gawa – druh podzemního mechu. Roste ve velkých trsech na vlhkých místech a obsahuje malé množství léčivých látek. V případě, že se usuší a pak vyvaří dá se odvar použít na urychlení drobných zranění. Rovněž pomáhá od bolesti. Hojně používaný k léčbě plynatosti u dětí.

Lesko'gawa – rostlina, která roste na místech pokrytých trusem hlubinného netopýra. Její stonek je průhledný a má mnoho malých kvítků černé barvy. Vytváří malé bobule, které obsahují nebezpečný jed, který může způsobit dočasnou paralýzu. Květy obsahují neškodnou látku, která však dokáže několikanásobně znásobit sílu jedu bobulí. Kombinovaný jed dokáže i zabít.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Ertai
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 318
Vek : 30
Charakter : Pochybný

OdoslaťPredmet: Re: Podzemní rostliny   Pi 25 január 2013, 14:43

Krya'gawa - Mezi lidmi nazývané Podzemní melouny jsou velké fialové dužnaté plody, které se nachází poměrně hojně v podzemních prostorách. Jsou základním potravním prvkem většiny podzemních živočichů. Má trpkou chuť a může vyvolat zvracení, pokud není správně oloupán. Rozdrcená šlupka se dá upravit k vytváření fialového barviva

Iryu'gawa - Na povrchu zcela neznámá rostlina, proto nemá označení v běžném jazyce. Není nijak výrazná, protože má jen malou plodnici. Důležitý je její kořen, který má velice silné léčivé účinky. Jeho přípravu však zvládají jen někteří šamani. Kořen se dá využívat jak k vnitřnímu, tak vnějšímu užití, působí proti zánětům a také pomáhá s hojením vážných zranění

Metlorova zhouba - Známá i na povrchu především díky osudu známého průzkumníka Metlora. Ten jako první objevil cesty do podzemí, kde se ale nadýchal výtrusů této houby. Ty byly silně halucionogení takže když se Metlor vrátil na povrch začaly ho stíhat přízraky. Začal být paranoidní a nakonec v zoufalosti zavraždil vlastní manželku a 3 děti, nakonec byl chycen, když nahý jedl písek na pláži. To nejlépe vystihuje účinky této rostliny. Její účinky na lidi jsou silně halucinogení, účinky na ostatní jsou neznámé
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Podzemní rostliny
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Flóra-
Prejdi na: