DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Mogg'za'gawa

Goto down 
AutorSpráva
Ertai
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 318
Vek : 30
Charakter : Pochybný

OdoslaťPredmet: Mogg'za'gawa   Ut 16 august 2011, 15:57


Jiné názvy rasy:
Moggové, „zelenokožci“

Zvláštní znaky:
Obrovská diverzita druhu vzniklá křížením původních tří kast, infravidění (použitelné jen pod zemí), zvýšená regenerace, něktěří jedinci dokáží používat schopnost Fa’ru‘gawa.
Moggské těhotenství trvá pouze 3 měsíce a rodí se mezi 3-7 potomky. Ti jsou navíc schopni se o sebe postarat již ve 2 letech. Moggové se běžně dožívají 65ti let. Potomci šamanské kasty mohou žít i mnohem déle. Moggské ženy jsou však vzácné (jen 1 z 12ti dětí bývá dívka) což pomáhá zabránit populační expanzy.

Fa'ru'gawa:

Schopnost „převzetí“ zvířecích znaků. Nikdo neví, jak tato schopnost vznikla, ale zpočátku jí ovládala jen šamanská kasta a ještě zdaleka ne všichni jedinci. Byla to vlastně jakási pokřivená forma přeměny. Za obrovského soustředění, navíc s předchozí přípravou (meditace v kruhu) mohl jedinec získat pokřivenou formu zvířete i s mnoha jeho schopnostmi (například čich nebo složené oči). V případě převzetí medvěda, nebo například vlka se dala tato schopnost využít taky v boji, vzhledem k nutné meditaci je však toto použítí značně omezené. Přemena se však dala kdykoliv, bez další meditace, zrušit. V dnešní době jí ovládá jen zlomek celé populace (necelé 1%).

Hlavní sídlo:
Kamigawa
Značně velké město vybudované v obrovské podzemní přrodní jeskyni. Oplývá bohatou podzemní faunou. Považováno za nedobytné

Historie:
Mogg’za’gawa znamená doslova „Padlí Moggové“. Nebylo to tak však vždycky. Před mnoha lety, příliš mnoha, než aby si někdo pamatoval kolik jich bylo, existovala civilizace Moggů na povrchu. Jejich říše se rozvíjela a její obyvatelé zakládali nová města. Obyvatelstvo říše bylo rozděleno do tří kast podle druhu, do kterého jedinec patřil.

Mogg’garuna – největší a nejsilnější, ale také nejméně bystří jedinci druhu. Jejich fyzická síla byla značná, byli rovněž obratní a odolní, rození válečníci. Kasta válečníků představovala páteř celé obrany říše.

Mogg’aisko – malí, drobnější jedinci. Jejich fyzická velikost byla sotva poloviční oproti válečnické kastě. Proto představovali kastu dělnickou. Byli páteří ekonomiky a hospodářství. Pracovali jako dělníci, řemeslníci, obchodníci i farmáři. Více než 70% obyvatel patřilo do této kasty. Mnoho z nich ale také pracovalo v armádě, jako průzkumníci, lučišníci nebo podpůrné jednotky.

Mogg’deraba – vzhledem nejpodobnější obyčejnému člověku. Vysocí, ale méně zavalití než Mogg’garuna. Členové šamanské kasty. Elita celé společnosti. Čerpají moudrost z přírody a tu poté zprostředkovávájí zbytku populace.

Po celá staletí existovala jejich říše v míru. Konflikt na sebe však nemohl nechat dlouho čekat. Jak se říše rozpínala, dříve nebo později musela narazit na nepřítele. To se také nakonec stalo. Dnes už si nikdo nepamatuje jak válka vznikla a s kým se vlastně bojovalo, všechny vzpomínky zavál čas, ale bolest z války utišit nedokázal do dnešních dnů. Válka byla hrozivá a trvala mnoho let. Moggové nakonec získali ve válce převahu a zdálo se, že zvítězí. Nepřítel se však uchýlil k odvážnému tahu. Malé komando infiltrovalo samotné srdce říše a pobilo většinu šamanské kasty při překvapivém útoku. Tato pohroma zlomila bojového ducha moggů. Mnoho jich bojovalo do hořkého konce, mnoho se jich rozprchlo na všechny strany aby byli pomalu loveni jeden po druhém. Nakonec však byli moggové prakticky zcela vymíceni. Jen několik málo jich prchlo do podzemí, kde se pokusili o obnovení své bývalé civilizace. Zůstalo jich však příliš málo a tak docházelo k postupnému křížení všech tří kast, což vedlo ke značné diverzitě druhu. Během století která následovala se počty Moggů opět zvětšily, neboť mezi přeživšími bylo mnoho žen. Kastovní systém zanikl, přesto se vlády ujali právě ti, kteří byli potomky šamanské kasty. Jejich prvním velkým sídlem se stalo město Kamigawa, které bylo založeno v obrovské podzemní jeskyni. Nejprve se Moggové ukrývali, když se jejich počet zvětšil začali opět rozšiřovat svá území v bezpečí podzemního světa. Tam také nalezli mnoho rudných žil, které jim přinesly bohatství. K tomu však bylo nutné začít s obchodem. A tak se Moggové vrátili zpět do světa. Nejprve bázliví, velice rychle ale vyrostli v mocnou rasu.

Vzhled a vlastnosti:
Moggové měří mezi 120 a 200cm, podle toho, jakého druhu byli jejich předkové. Zpravidla ale bývají silnější, než vypadají. Nejsou hloupí, ale jen málokterý z nich je chytrý podle elfích měřítek. Nejnápadnější je na nich však zelené zbarvení pokožky. Ta je navíc poměrně odolná. Někteří mají také zvětšené 2 horní, nebo spodní tesáky. Téměř výhradně mají tmavé vlasy, které nechávají růst a splétají je do copů. Na ruce mají 5 prstů, na nohou však jen 3. Mají také vyvinutější čich než lidé.

Rituály a víra:
Moggové uznávají víru v přírodu. Věří, že právě skrze ní je možné získat schopnosti, jako například schopnost přeměny. Příroda dala jejich předkům život, dává vše potřebné k životu, prostor, potravu i materiály. Proto se Moggové chovají k přírodě maximálně uctivě. Když kácejí tak vysazují a berou si jen tolik, kolik je potřeba. Mezi dary přírody Moggové nejvíce oceňují drahokamy a dřevo. Vkusné dřevěné ozdoby pro ně mají větší hodnotu než šperky ze zlata (samozřejmě ale znají touhu ostatních ras po zlatě a znají jeho cenu, nejsou hloupí).

Krátce po narození je každý Mogg na celý den umístěn samotný do speciálního „koše“ který je upleten z živých stromků. Tím se přírodě dokazuje, že jí věří natolik, že jí svěří to nejcenější co mají – své životy a životy svých bezbranných dětí. Rovzněž se tak má posílit svazek každého Mogga s přírodou.

Kvůli neustálému křížení potomků tří původních kast se občas stane, že se narodí dítě znetvořené. Mutace Moggů mohou být velice rozmanité, včetně více funkčních končetin nebo 2 hlav. Právě schopnost regenerace umožňuje mutantům přežít. Kvůli zachování rasy jsou tito mutanti sterilizováni, aby nemohli svojí mutací dále šířit a když jsou dostatečně staří na to, aby sami přežili, (obvykle ve 2 letech) jsou odvedeni na povrch a zanechání svému osudu. Mnoho z nich přežívá a stává se žoldáky nebo atrakcemi v cirkusech.

Způsob boje:
V dávných dobách, když bezpečnost zaručovala jen válečnická kasta, vrhali se válečníci ve spořádaných malých útvarech a těžkými zbraněmi (vesměs obouručnými) rozbíjeli vojenské formace a připravovali tak půdu pro hlavní útok. Podporovali je lučišníci a vrhačí seker. V dnešních dobách zůstává jejich taktika dost podobná, ale vzhledem k „nečistotě“ původních kast se do armády dostávají i méně robustní Moggové, kteří používají zbraně menší. Moggové však válčí neradi. Mnoho mladých ale odchází na povrch kde hledají slávu.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Mogg'za'gawa
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Príroda :: Fauna-
Prejdi na: