Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Oči v temnote

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1, 2
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Oči v temnote - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oči v temnote   Oči v temnote - Stránka 2 I_icon_minitimePo 07 máj 2018, 20:56

Nech sa dialo čokoľvek, situácia sa znova opakovala. Pocit na jej čele sa vrátil, a Syviis vystrelila. Jej samotnej sa zdalo že strieľa bez akejkoľvek skúsenosti, no trasa náboju hovorila o niečom inom. V okolí sa rozleteli kusy dreva. Náboj netrafil stred terča presne; diera sa nachádzala asi o palec vedľa. Na takú diaľku a bez tréningu to už nemohlo byť šťastie. Ajek bol aj napriek tomu unesený. Pribehol k Syviis a skúmavo na ňu pozeral. "Si si celkom istá, že si nikdy nedržala v rukách pušku?" Spýtal sa nechápavo. Presná streľba bola nad jeho chápanie. Pokiaľ si bol vedomý, Syviis neovládala žiadnu maggyju v tomto smere. Sám vedel, že ten terč by mal problém trafiť aj on sám, a to sa považoval za pomerne dobrého strelca. Tento rozruch si nemohli nevšimnúť aj ostatní. Pripojila sa k vám Salvia, ktorá tieto strelecké pokusy sledovala z diaľky. "Syv, je to... úžasné. Mám istú teóriu, ale najprv mi prezraď - pocítila si niečo počas streľby? Povedzme, keď si mierila na svoj cieľ?"
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Oči v temnote - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oči v temnote   Oči v temnote - Stránka 2 I_icon_minitimePo 07 máj 2018, 21:03

Syviis

Situácia sa opakovala a keď som pušku namierila smerom k zemi a pohľad som odvrátila od skopu, ani som sa nemusela na svoj terč pozrieť. Vedela som, že som ho trafila. Nevedela som ako ale.. bola som o tom presvedčená. Aj tak som sa však pozrela do diaľky na miesto, kde bolo jasne vidieť jak gulka stromom prešla. Bola síce kúsok vedľa od terča, no len.. palec to.. bolo málo. Mohol to byť pravdepodobne aj vietor? Nebolo to normálne.
"Ako by som si mohla byť celkom istá hm ?"
Spýtala som sa ho, no nemyslela som to zle. Aj keď hlas bol možno trocha podráždený. Že by som našla jednu z vecí, v ktorých som bola dobrá?
Keď sa ozvala Salvia, pohľad som nasmerovala k nej.
"No, ťažko povedať Tak nejak som vedela že.. to trafím. Rovnako ako aj s tým ovocím." Jednou rukou som si pošúchala čelo, ktoré trochas vrbilo. Nebol to ten typ, ako keď vás niečo štipne. Skôr také vrnenie.
"Proste som.. to vedela." Dodala som znova. Bolo to zvláštne, ale bolo to tak. Nevedela som si to vysvetliť.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Oči v temnote - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oči v temnote   Oči v temnote - Stránka 2 I_icon_minitimePo 07 máj 2018, 22:11

Salvia pri jej odpovedi súhlasne prikyvovala a potom sa zamyslela. No v tejto chvíli jej to celkom nedochádzalo. Medzitým sa Ajek rozhodol prezrieť Vielu, no neobjavil nič zvláštne. Len jediná možnosť dávala zmysel. "Ty, moje dievča, máš prirodzený talent. Nemyslím že ma strelíš do zadku - iba ak by si chcela." Poznamenal úsmevne. Ajek obdivoval akýkoľvek bojový talent, a teraz nemal na výber; Syv musel preukázať patričný rešpekt. Zatiaľ čo sa Salvia prehrabávala v mysli, a teda desiatkach kníh, ktoré čítala o maggyji a artefaktoch, pridali sa k vám Melke, Kabim a zopár ghúlov, ktorí zo strachom sledovali zbraň v rukách Syviis. V tom sa Salvia capla po čele. "Bakra... znamenie, ktoré... ach, ako to bolo presne? Znamenie spojené so svetom démonov. Teraz si neviem presne spomenúť. Išlo o nejaké spojenie Clony a... to-to je jedno. Ale jedna z tých... povedzme, schopností, bolo to, že Bakra dokáže..." Vykoktala sa konečne Salvia, no predtým ako vetu dokončila ju Kabim schmatol za rameno. Salviu to celkom vyplašilo. Zahľadel sa jej do očí a odmietavo pokrútil hlavou. Očividne to chcela prezradiť, ale Kabimovi radšej neodporovala; len sa ospravedlňujúco obzrela na Syviis. "Salvia. Už ani slova o tom prekliatom znamení. A Syviis. Prosím, nech tvoja jediná cesta smeruje k potlačeniu vplyvu a napokon k odstráneniu znamenia, ktoré hyzdí tvoju krásnu tvár. Nevšímaj si ho. Prinesie ti... len temnotu." Vyslovil Kabim kryptické slová s miernym úsmevom. Salvia celkom zmĺkla; Kabim to myslel vážne.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Oči v temnote - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oči v temnote   Oči v temnote - Stránka 2 I_icon_minitimeUt 08 máj 2018, 20:37

Syviis

V rukách som stále držala pušku, ktorej meno som stihla zabudnúť. Len som sa na ňu pozerala a rozmýšľala som nad slovami v podstate ako Ajeka, tak aj Salvii.
"Talent ?" Trocha som sa uškrnula. Nemyslela som sa, že to malo čo robiť s talentom. Pravdepodobne to bola iba nejaká.. nevedno čo, aj keď Salvia a Kabim očividne mali svoje informácie. 
"Čo to je znamenie Bakra?" Spýtala som sa. Aj keď tá otázka zo mňa skôr vypadla. Vyzeralo to tak, že Kabim o ňom nechce ani počuť a ja som netušila, čo bolo zač. Bola som príliš zvedavá na to, aby som si nevšimla zmienku o znamení u Salvii pred tým, než jej Kabim skočil do reči.
Skôr než som však dostala odpoveď, len som prikývla. Nemala som zatiaľ žiadny názor. Nevedela som čo by som od toho znamenia mala očakávať. Nepoznala som, ako to funguje a .. vyzeralo to tak, že to od týchto dvoch ani nezistím. No nemala som dôvod Kabimovi protirečiť. Nech už rozprával v akomkoľvek .. nárečí, alebo ako to povedať.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Oči v temnote - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oči v temnote   Oči v temnote - Stránka 2 I_icon_minitimeŠt 10 máj 2018, 08:07

Ako mohla čakať, nikto jej neodpovedal. Salvia tak mohla chcieť urobiť, ale Kabim vám venoval pohľad, ktorý hovoril za všetko - o znamení už ani slova. "Sústreďme sa na prítomnosť." Pousmial sa tajomne a pomalým krokom odchádzal. Salvia pokrčila plecami a zdala sa nahnevaná; knihy a zvitky o znameniach študovala odkedy Bakru prvý krát zahliadla na čele Syviis, a teraz jej o tom Kabim zakázal hovoriť. Jednoznačne o tom vedel viac ako ktokoľvek zo skupiny, no teraz nebol vhodný čas zisťovať jeho skryté pravdy. "Presne tak, stále máme jednu osadu na vypálenie!" Zaručal Ajek tak že to snáď musel počuť celý les, a s hlasitým rehotom ghúlom nariadil pochod. "Hýbte sa, lenivci. No ták! Štíty v rukách! Úsmev na perách!" Hnal ich ako stádo pred sebou, a ghúlovia na seba nenechali čakať. Ajeka sa báli ako diabla a bez jediného slova poslúchli každý jeho príkaz. Syviis si vtom uvedomila, že o pláne útoku nič nevie. Nikto jej o ňom nepovedal; vedela len že ho má na starosti Melke. Ako jej prezradil, chcel aby sa zdržala mimo bitky, no s jej novou zbraňou sa situácia zmenila. Rovnako aj ostatní sa vydali do kroku, smerom k Savionu. "Každý pozná svoju úlohu. Snažte sa a zvládneme to." Poznamenal Melke pričom pohľadom na krátko zavadil o Syviis, no neprehovoril k nej.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Oči v temnote - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oči v temnote   Oči v temnote - Stránka 2 I_icon_minitimePo 14 máj 2018, 21:17

Syviis

Opakovačku som si prevesila cez rameno a spolu s ostatnými som sa vydala na pochod lesom. Teda skôr tak.. za ostatnými. Moja úloha sa za poslednú pol hodinu zmenila asi tak tri krát. Pôvodne som si myslela, že budem priamo v akcii. Po tom, že sa jej úplne vyhnem a teraz? Teraz pekne vzadu.. plánovala som odstreľovať nepríjemné a ťažko dosiahnuté cieľe. Nech už bol plán akýkoľvek, ja to nezačnem, kým ma k tomu nevyzvú. No.. s tým hurhajom čo robil pochod ghúlov a Ajekove revanie.. o nás budú vedieť dávno pred tým, než tam nakráčame.
Po ceste sa môj pohľad stretol na Melkemu. Tak nejak som sa začala pýtať samej seba, pre čo mu vlastne na mne tak záleží. Nepoznali sme sa tak dlho a .. nemyslela som si, že má v povahe uchýliť každého jedného tvora tejto prepnutej a šialenej doby. Lebo človek? Sakra.. mohla som sa na neho pozerať, ale človek som určite nebola.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Oči v temnote - Stránka 2 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Oči v temnote   Oči v temnote - Stránka 2 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Oči v temnote
Návrat hore 
Strana 2 z 2Choď na stránku : Previous  1, 2

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Veľká Isenia :: Isenia-
Prejdi na: