DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Čepele [MELEE]

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Čepele [MELEE]   Po 15 august 2011, 23:10

Zoznam všetkých čepelí zo sveta Deritrea. Sme vo fantasy a meče ku fantasy patria ako prsty k ruke - meč by dokonca mohol byť aj najpoužívanejším fantasy symbolom (okrem draka). Ku každej zbrani pridávam stručný popis a obrázok. Popis naozaj stručný, lebo snád každý vie čo to meč je a ako sa s ním zaobchádza. Tiež predpokladám, že takmer všetci hráči budú mať ako svoju primárnu zbraň nejaký druh meča.

V prípade, že budete cítiť potrebu do zoznamu niečo pridať, pokojne. Toto je len rozpis základných mečov a ostatných čepeľových zbraní.

Efektivita:
Najväčší dosah zbrane? Rovný obojručný meč.
Najviac praktická / flexibilná zbraň? Dýka.
Najsmrteľnejšia zbraň? Zakrivený obojručný meč.
Najrýchlejšia zbraň? Dýka.
Najlepšia proti ťažko obrneným protivníkom? Rovný obojručný meč.
Najlepšia proti ľahko obrneným protivníkom? Zakrivený jednoručný meč.
Najlepšia proti kavalérii? Zakrivený obojručný meč.
Najťažšia na správne zaobchádzanie / najťažší tréning? Zakrivený obojručný meč.
Najpresnejšia zbraň? Zakrivený obojručný meč.
_________________________________________

1. Krátky jednoručný meč

Spoiler:
 

Tento typ meča je veľmi podobný dýkam alebo nožom. Jeho dĺžka však už naznačuje, že to je meč, síce krátky, ale stále meč. Dá sa podobne ako dýka nosiť ako poistná sekundárna zbraň a do boja niesť inú zbraň. Ako primárnu zbraň ju používa maximálne ľahko obrnená infantria, niekedy aj ťažko obrnená s mohutnými štítmi. Zbraň je svižnejšia, rýchlejšia a obratnejšia ako klasický meč, ale za to má malý dosah a tak aby ju niekto dokázal ovládať, musí byť veľmi skúsený v boji.


2. Zakrivený jednoručný meč

Spoiler:
 

Veľmi často využívaný meč. Bežná zbraň u vojakov, dobrodruhov, mestských stráží, fakticky u kohokoľvek, podobne ako rovné jednoručáky. Flexibilita, rýchlosť, jednoduchosť a sila útoku je to, čo tento meč robí takým populárnym. Existujú desiatky odrôd, desiatky techník boja s týmto typom meča. Viac bežne už môžete vidieť len rovné verzie týchto mečov.


3. Rovný jednoručný meč

Spoiler:
 

Všeobecne najpoužívanejšia a najpopulárnejšia zbraň na svete. Nosí ju snád každý. Je taká častá, až je neoriginálna. Každý už vie aké techniky táto zbraň prináša a tak sa proti nej dokáže poľahky obrániť. Nespočetne odrôd, nespočetne techník boja - to prináša popularita. Okrem tejto zbrane v Deritrei už viac uvidíte len stromy a kamene.


4. Zakrivený obojručný meč

Spoiler:
 

Ako názov prezrádza, tento typ mečov potrebuje na boj dve ruky a ich čepeľ je mierne zahnutá alebo zakrivená - čepele sú spravidla dlhé a štíhle, bez zárezov. Dĺžka čepele je variabilná. Ostrosť tohoto typu je neuveriteľná. Jediným švihom dokáže rozseknúť niekoľko ľudí naraz a bez problémov odsekávať končatiny, vrátane hlavy. Zbraň je veľmi flexibilná, rýchla a svižná - skúsený bojovník s ňou rozsekne bojovníka ešte skôr než sa uvedomí. Všeobecne veľmi obávaná zbraň a ako stvorená na rýchle, doslova jedno-sekové boje a duely. Tieto meče používajú ľahko obrnení bojovníci, niekedy aj ťažkoobrnenci.


5. Rovný obojručný meč

Spoiler:
 

Podobne ako zakrivený obojručák, tento typ meča je na tom podobne, len jeho čepeľ je rovná, často s pozdĺžnym zárezom. Bez oboch rúk sa prakticky nedajú použiť, lebo sú ťažké a dlhé. Ich ostrosť nie je taká veľká ako pri zakrivených obojručákoch, ale za to majú omnoho lepší potenciál na traumatické (tupé) zranenie, a zároveň aj rezné a bodné. Brnením dokáže úder od tejto zbrane otriasť a pri úderoch na prilbu môže nastať otras mozgu. Tento typ meča je pomalší, ale za to je v rukách experta hrôzostrašná zbraň. Predovšetkým ich nosia ťažko obrnení vojaci.


6. Nôž / dýka

Spoiler:
 

U rôznorodosti pri dýkach ani nemá zmysel písať. Každý vie, že nože a dýky môžu vyzerať akokoľvek, pokiaľ majú krátku čepeľ a nejakú tú rúčku. O ich využití by sa dali písať aj celé slohy. Okrem domácnosti, farmy, prežitia v prírode, práce je ale hlavné využitie na boj. Alebo skôr na vraždy. Dýku nosí okrem primárnej zbrane takmer každý jeden vojak, bojovník a dobrodruh, ako pomôcku, sekundárnu zbraň, záchrannú poistku a pre bezpečnosť. Ich využitie je nekonečné, záleží od používateľa. Na svoje si príde každý, ale hlavne zlodeji a vrahovia.


_________________________________________

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Čepele [MELEE]
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Spoločnosť :: Vojenská veda-
Prejdi na: