DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 9. Chronológia svetovej histórie

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: 9. Chronológia svetovej histórie   Št 09 november 2017, 11:26


Upozornenie: V tejto téme automaticky hrá atmosférická hudba. Ak ju nechcete počúvať, stlačte CTRL+M.
The Elder Scrolls Online ~ Moth, Butterfly, and Torchbug
„x"Zlatovek je deviatym a v poradí deviatym najdlhším historickým obdobím v dejinách Deritrei. Popisuje začiatok usadeného spôsobu života, vznik poľnohospodárstva, domestikáciu farmárskych rastlín a zvierat, prechod z generácie Prvých do generácie Druhých a postupný vývoj kultúry a technológie k prvým civilizáciám.
Začína sa objavom prvej permanentne usadenej kultúry okolo 9 893 DD. Končí vznikom prvej civilizácie (mestského štátu) v roku 539 ND. Zlatovek celkovo trvá 646 rokov.
V jeho rámci sa rozlišujú 4 jednotlivé éry - éry dolnavská, tasamská, geldenská a sanetská.

Dominantnou vedou pri výskume prastaroveku bola archeológia s pomocou vergeológie a verbiológie. Vergeológia skúmala najmä posledné obdobie ľadu a podnebné zmeny ktoré s tým súviseli (ľad ku koncu veku takmer vymizol, pozostal len na extrémnom severe a juhu) a verbiológia rozsiahle genetické miešanie pri každej jednotlivej rase a rôzne fyzické zmeny, ako farba pleti, srsti, šupín, vlasov, očí. Vzhľadom na zvyšujúci sa počet žijúcich ľudí boli vzhľadové a povahové odlišnosti čoraz väčšie. Archeológia sa zaoberala reliktami z oblasti prvotných stavieb a miest, hrnčiarstva a keramiky, poľnohospodárstva, umenia, zbraní, nástrojov a podobne. Vzhľadom na vyššiu moc Druhých, vervedci mali prístup k jasnejším náhľadom. Výskum prastaroveku prebiehal už od 65. storočia. Prastarovek zahŕňa aj prechod cez letopočet, ktorý z historického hľadiska nemá žiadny relevantný význam (vysvetlenie v úvode).


A...


x_______________________________________________________
9 893 DD
...


Pokračujte na tento odkaz:
{STROJOVEK}_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
9. Chronológia svetovej histórie
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: História :: Chronologické dejiny-
Prejdi na: