DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Kopije [MELEE]

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Kopije [MELEE]   Po 15 august 2011, 23:10Zoznam všetkých druhov kopijí zo sveta Deritrea. Je pomerne krátky, lebo typov týchto zbraní neexistuje až tak veľa, naopak existuje veľa odrôd k jednému štandardnému typu. Ku každej zbrani pridávam stručný popis a obrázok.

V prípade, že budete cítiť potrebu do zoznamu niečo pridať, pokojne. Toto je len rozpis základných typov kopijí.

Efektivita:
Najväčší dosah zbrane? Trojzubec a bodacie kopije.
Najviac praktická / flexibilná zbraň? Bodacie kopije.
Najsmrteľnejšia zbraň? Sekacie a sekerové kopije.
Najrýchlejšia zbraň? Bodacie kopije.
Najlepšia proti ťažko obrneným protivníkom? Trojzubec a bodacie kopije.
Najlepšia proti ľahko obrneným protivníkom? Sekacie a sekerové kopije.
Najlepšia proti kavalérii? Sekacie a bodacie kopije.
Najťažšia na správne zaobchádzanie / najťažší tréning? Sekerové kopije.
Najpresnejšia zbraň? Bodacie kopije.
_________________________________________

1. Bodacia kopija

Spoiler:
 

Najrozšírenejší typ kopije. Pomerne jednoduchý a lacný na výrobu. O niečo menej efektívny ako sekacie kopije, ale pre armády štandardné kopije stačia. Bodacie kopije sa vyznačujú jedným bodcom na vrchole palice, ktorá môže mať rôznu dĺžku. Bodce sú veľmi rôznorodé, od klasických jednoduchých trojuholníkov až po zložitejšie, ktoré trhajú po zabodnutí aj vnútornosti protivníka. Sú veľmi často využívané aj na lov zvery, okrem lukov. Ich dĺžka je variabilná, niektoré ale môžu dosiahnuť aj tri metre. Sú cenené pre ich dosah a útočný potenciál.


2. Sekacia kopija

Spoiler:
 

Veľmi rozšírený typ kopije. Hlavným atribútom je hlavica podobná meču, preto ''sekacie kopije''. Rôznorodosť tejto zbrane je veľmi vysoká - čepeľ môže byť prakticky čokoľvek pripominajúce čepeľ, pokiaľ je na vrchole kopije. Rovnako ako sekerové kopije, je výborná na každý typ boja - proti ľahko, ťažko obrneným protivníkom, proti kavalérii, dokáže jazdca zhodiť, protivníka vybrániť, potknúť, rozsekať, dobodať, odzbrojiť a všetko ostatné. Rozhodne najefektívnejšia zo všetkých typov kopijí.


3. Trojzubec

Spoiler:
 

Kopija s troma bodcami na konci. Vidle nie sú trojzubec, ten je špeciálne vytvorený na boj. Trojzubec má pomerne dlhý dosah a výbornú schopnosť zaseknúť iné zbrane medzi bodcami a tak odzbrojiť protivníka. Mimo boja sa používa na lovenie rýb. Bodce môžu mať rôzny tvar, dĺžku a počet - jedna z odrôd je Vojenská ''vidlička'', ktorá má bodce dlhšie a len dva, a rôzne iné výbežky na zachytávanie zbraní. Zriedkavo používaný.


4. Sekerová kopija

Spoiler:
 

Dlhé kopije z čepeľou sekery na konci a bodcom na vrchole. Sú to spravidla ťažké zbrane, proti ťažko obrneným vojakom a kavalérii. Týmito kopijami sa dá sekať aj bodať zároveň, čo ju činí veľmi efektívnou zbraňou. Tieto kopije ale nemusia mať bodec - čepeľ sekery môže byť zostrená a predĺžená tak, aby slúžila ako bodec (na obrázku číslo 2). Zbraň je schopná protivníka zhodiť na zem z nôh, poprípade aj z koňa. Je výborná na klasické sekanie, bodanie, blokovanie, odzbrojovanie a vybraňovanie útokov.


5. Tupá kopija

Spoiler:
 

Kopija bez ostrej čepele alebo hrotu na konci. Na vrchole môže byť použité čokoľvek, od štandardných železných / oceľových výbežkov až po malé bodce a ostne. Od ostatných kopijí sa líši len týmto - výhody ako dosah a podobne sú samozrejmosťou. Tupé kopije ale nie sú prispôsobené na zabíjanie, skôr omráčenie.


_________________________________________

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Kopije [MELEE]
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Spoločnosť :: Vojenská veda-
Prejdi na: