DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Pohyblivé zbrane [MELEE]

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Pohyblivé zbrane [MELEE]   Po 15 august 2011, 23:09

Zoznam flexibilných / pohyblivých zbraní zo sveta Deritrea. Je pomerne krátky, lebo typov týchto zbraní neexistuje až tak veľa. Ku každej zbrani pridávam stručný popis a obrázok.

V prípade, že budete cítiť potrebu do zoznamu niečo pridať, pokojne. Toto je len rozpis základných flexibilných zbraní - vyznačujú sa pohyblivými časťami alebo tým, že ich celé telo je pohyblivé.

Efektivita:
Najväčší dosah zbrane? Reťazové zbrane a bič.
Najviac praktická / flexibilná zbraň? Bič.
Najsmrteľnejšia zbraň? Reťazové zbrane.
Najrýchlejšia zbraň? Bič.
Najlepšia proti ťažko obrneným protivníkom? Reťazové zbrane.
Najlepšia proti ľahko obrneným protivníkom? Reťazové zbrane.
Najlepšia proti kavalérii? Bič a reťazové zbrane.
Najťažšia na správne zaobchádzanie / najťažší tréning? Bič, reťazové zbrane a viacrúčkové palice.
Najpresnejšia zbraň? Bič.
_________________________________________

1. Urumi

Spoiler:
 

Je to prakticky dlhý meč, len vytvorený z pohyblivej ocele, ostrej dosť na to aby rozrezala mäso a flexibilnej dosť na to, aby sa dokázala zrolovať. Jej používanie je obtiažne a nebezpečné pre neskúsených, zbraň vyžaduje veľmi skúseného bojovníka. Jediná pevná časť je krytá rúčka. Najviac efektívna je na viac protivníkov naraz. Nosí sa okolo pásu ako opasok. Na vykonávanie trestov je brutálnejší ako klasický bič - po takomto treste sa už chrbát obete nikdy nezregeneruje a môže aj zomrieť na stratu krvi.


2. Bič

Spoiler:
 

Klasický nástroj na vykonávanie miernejších trestov - expert v spôsobovaní ostrej bolesti a hlbokých podlhovastých rán. Rovnako ako Urumi vyžaduje skúseného bojovníka, aby sa dal bič použiť v boji. Pre svoju nepredvídateľnosť je bič veľmi nebezpečná zbraň a dokáže spôsobiť nepríjemné zranenia, ale málokedy fatálne. Má aj dlhý dosah a experti s ňou dokážu poľahky odzbrojiť protivníka alebo mu zviazať nohy, aby padol na zem. Bojovníci s bičom sú veľmi obávaní. Od štandardného biča existuje veľa odrôd. Rúčka biča môže byť aj pevná zo železa, ale vtedy stráca zbraň zo svojej rýchlosti a obratnosti. Na konci bičov tiež môžu byť pripojené rôzne zbrane, ako malé čepele alebo tupé tvrdé objekty. V takýchto prípadoch získava bič smrteľný potenciál.


3. Dvojrúčková a trojrúčková palica

Spoiler:
 

Dvojrúčková palica - Dá sa využiť dvoma primárnymi spôsobmi - držanie menšej rúčky a boj veľkou palicou. Táto technika je veľmi nebezpečná pre všetkých, aj používateľa. Pokiaľ nie je skúsený, mohol by sa sám prizabiť. Držanie palice a boj malou rúčkou je jednoduchší spôsob, ale menej účinný. Protivníkom aj tak dokáže spôsobiť rozbitú lebku.
Trojrúčková palica - Názov hovorí sám za seba. Je zložená s troch menších palíc spojených krátkou reťazou. Dá sa výborne použiť na prekvapivé útoky, obranu, je dosť pohyblivá a rýchla. Dá sa s ňou dostať aj za protivníkov štít a tak ho odzbrojiť. Techník je mnoho, stačí len vedieť a vybrať si.


4. Reťazová zbraň

Spoiler:
 

Klasické zbrane, ktoré sa skladajú z pevnej rúčky, reťaze a bojového objektu na konci reťaze. Atribúty reťazových zbraní sú vysoko variabilné. Môže sa meniť veľkosť, materiál a dĺžka rúčky, materiál (posledný obrázok) a dĺžka reťaze a hlavne objekt na konci reťaze - rôzne dýky, zahnuté čepele, ostnaté gule, krátke palice s rôznymi výbežkami, ako bodce a podobne. Variácií sú desiatky. Na efektivite však neuberá ani jedna. Reťazové zbrane sú v bojoch z pohyblivých zbraní používané najčastejšie. Pomerne jednoducho sa s nimi zaobchádza, dokážu viac prekvapiť ako meče a hlavne sú obávané.


_________________________________________

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Pohyblivé zbrane [MELEE]
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Spoločnosť :: Vojenská veda-
Prejdi na: