DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Hanazsha Xezshi

Goto down 
AutorSpráva
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Hanazsha Xezshi   Ut 24 január 2017, 19:05Hanazsha Xezshi bola narodená do rodiny Xaqavatla, pred približne dvadsiatimi rokmi. Jej postavenie už od mala bolo pre to vyššie, než u ktoréhokoľvek iného človeka v ríši, v ktorej jej otec vládol. Je jeho priamym legitímnym a hlavne najstarším potomkom. Momentánne slúži ako správca oblasti, ktorú spravuje banské mesto zvané Hoqvar, čo je veľmi dobrým strategickým úložiskom drahých kameňov a kovu. Kvôli svojmu postaveniu Hana nemala nikdy príliš ťažký život, no aj cez to sa rozhodla byť priam vzorovým vodcom pre svoj ľud. Hana je pre svojich ľudí v podstate klasický a priam dokonalý symbol rovnováhy duše a tela. 

 • Meno: Hanazsha 
 • Priezvisko: Xenzshi
 • Prezývka: Žiara

 • Pohlavie: Žena
 • Vek: 20 rokov

 • Postavenie: Urodzená
 • Mocnosť: Akkak
 • Rodina: Hlavná rodina Xaqavatla

 • Postava: Atletická / Pružná
 • Výška: 165 cm
 • Váha: 60 kg
 • Vlasy: Havranie
 • Oči: Gaštanové

 • Presvedčenie: Lawful neutral
 • Strana: Maggyja
 


To že Hanu považujú za priam dokonalý príklad súladu mysle a tela, nie je len tak pre nič za nič. Hana je po fyzickej stránke prekrásna. Ak by ste hľadali v celej ríši nej rovnú, hľadali by ste do konca svojho života. Hlavne po kultúrnej stránke, má Hana veľmi pôvabné telo, nie je príliš vysoká, nie je príliš nízka. Jej telo tiež nie je príliš útle no nie je ani v obezite. Vlastne je svalnatá a jej svaly je krásne vidieť prevažne na jej nohách, či už v oblasti zadku, stehien či lýtok, alebo napríklad aj na jej chrbte a rukách. No nie je príliš šľachovitá, skôr vyzerá naozaj zdravo. Má pekné, pevné prsia a žensky zaoblený pás. Hana má havranie vlasy. Sú čierne, zväčša rozpustené, na pohľad hebké a zároveň husté a silné. Takmer vôbec jej nevypadávajú. Jej oči pri tom naberajú gaštanovú hnedú, sýtu a pohľad do nich človeka často krát pohltí a vyvedie z miery. Jeden by si až pomyslel, že pochádza z úplne iného sveta. Má plnšiu tvár, určite nie kostnatú, skôr dievčenskú. Vlastne do tváre vyzerá na svoj vek. Čo sa týka tetovaní, u nej je to.. ťažké povedať. Niekedy má, niekedy nie. Záleží od jej maggyje, u nej sú totiž tetovania skôr úschovňou maggyje a kúziel ako takých. Hana je tak trocha exhibicionista. Oblieka sa len do toho najnutnejšieho a skôr aby sa nepovedalo. Má to však hneď neikoľko dôvodov. Prvý je práve istým spôsobom vzor. Vie, že v mužoch a ženách vyvoláva obdiv. Svoju krásu a telo pre to berie ako niečo, čo by malo ľudí inšpirovať a čo by ostatným mala vystavovať. Nie kvôli nadradenosti, alebo nejakým zvráteným túžbam. Jeden z ďalších dôvodov je práve kultúra, ktorú si ctí a ktorá je proste taká, aká je. Ľud Hany sa zväčša oblieka len do boja, či len minimálne. 

Ak už však na sebe niečo oblečené má, trebárs pri dlhých rokovaniach či čisto kvôli faktu, že je niekedy ľahké oblečenie dráždivejšie a upozorňuje viac na osobu než nahota, býva to oblečenie veľmi strohé a jednoduché. Často len kusy látky, ktoré sa tiahnú okolo jej tela a zvýrazňujú jej krivky. Hana si potrpí na tej najkvalitnejšej látke s najväčšou hebkosťou a kvalitou, nehovoriac o čistote. O to sa už stará jej služobníctvo a jej zväčša stačí povedať farbu a typ. Pre to u nej nie je nijak zvláštne nosievať oblečenia s veľmi hlbokým výstrihom, odhalenou časťou tela či pokojne aj celej nohy, chrbta a ramien. No práve táto kombinácia jej len dodáva na kráse a na istom rešpekte, ktorý vzbudzuje. Či už s oblečením alebo bez, často nosieva rôzne náramky a čačky. No nič prehnaného. zväčša len jednu obrúčku okolo bicepsu, nejakú sponu, sem tam opasok a takmer stále náhrdelník či nejakú ozdobu do vlasov. Ak už nosieva topánky, tak sú to spravidla viazané sandále podobné tomu, čo nosievajú Ľudia v púšti. Pochopiteľne je ale stále bojovníčkou a keď ide do boja, nepohrdne brnením, čo je v jej prípade vesta z prekladaných doštičiek v kombinácií dreva, kovu a kože, chrániče na predlaktia, ochrana ramien a pochopiteľne aj helma. Čo sa týka farieb, je to naozaj ťažké povedať. Hana ale obľubuje prevažne niečo, čo splýva s jej pokožkou, je často takmer priesvitné, má nejaký prešívaný vzor alebo je naopak úplne tmavé. Tiež sa u nej v šatníku nájdu fialové látky, pretože túto farbu považuje za tajomnú a hodí sa k jej celkovému vzhľadu. Mimo rôznych doplnkov sa Hana maľuje či iným spôsobom zvýrazňuje svoje črty, len nerada. Takmer to nepoužíva a ak už sa jedná o maľbu na jej tvár, tak je to zväčša kvôli náboženstvu alebo nejakému rituálu. Vlasy si nefarbí tiež, pretože to sama nepovažuje za moc prirodzené a ona je najkrajšia práve bez rôznych prídavkov či pokusov. V skratke, vyzerá ako bohyňa kráčajúca medzi smrteľníkmi. Ako socha, vytesaná tými najlepšími umelcami. Muži po nej túžia, ženy túžia byť aspoň sčasti ako ona. Stačí len jeden pohľad aby niekoho spravila šťastným, či  žiarlivým.


K tomu aby bola považovaná za dokonalú súhru tela a mysle, nestačí len krása či reči, ale aj schopnosti. Hana už od mala každý deň trénuje boj s kopijou, mečom, dýkou či lukom. Niekedy aj všetky tieto zbrane stihne v jednom dni prestriedať, no poslednú dobu sa to nestáva často kvôli povinnostiam. Hana patrí k bojovníkom srdcom aj dušou. Jej telo je pružné, ohybné, silné a útoky výbušné a nečakané. Je schopná naraz bojovať aj s viacerými súpermi a dostať ich do kolien skôr, než by sa sama stihla unaviť príliš na to, aby nebola schopná pokračovať v boji. Výdrž ma taktiež obstojnú. Keby že nie je urodzená a pridá sa k vojsku, teraz by sa dala porovnávať s úrovňou osobných strážcov dôležitých osôb, alebo kapitánov. Momentálne je v celom meste len hŕstka ľudí, ktorí by ju vedeli s prehľadom poraziť, dali by sa spočítať na prstoch jednej ruky. Tých, ktorí sa jej vyrovnajú, je viac, ale stále to nie je veľké číslo.. určite ich nie je viac než napríklad dvadsať. V skratke je Hana dostatočne silná na to, aby dokázala sama obhájiť svoje miesto vo vedúcej pozícii, keby že ju niekto vyzve na súboj. Pravdepodobne by to ale na naliehanie svojich osobných strážcov, priateľov a sluhov, nespravila. Je však veľmi nebezpečná aj čo sa maggyji týka. Keďže je užívateľkou maggyje, zväčša by sa jej reálne vedel postaviť len iný mág alebo niekto, s veľmi zaujímavými artefaktmi či vynálezmi.Jednotlivé kúzla: • Hadia kliatba

 • Tŕňová kliatba

 • Hadi / Tŕne z negatívnej energie

 • Projektil negatívnej energie

 • Navýšenie sily, odolnosti, rýchlosti, reflexov

 • Obalenie zbrane negatívnou energiou

 • Vysatie Energie / Maggyje

 • Plášť z negatívnej energie
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 916

OdoslaťPredmet: Re: Hanazsha Xezshi   St 25 január 2017, 23:06

Najbližší (NPC)

Quahy 
 Hlavná služobná

Vek Quahy nie je úplne známy, no žije už minimálne pätnásť rokov, pri čom ju odkúpili od jednej z otrokárskych spoločností už ako dievča schopné chodiť, rozprávať či dokonca aj písať. Hana ju dostala ako osobnú slúžku približne v jej veku, aby sa mala v mladosti s kým hrať či rozprávať. Quahy a jej výchova prebiehala pod prísnym dohľadom strážcov a starších služobných, ktoré z nej spravili osobu, momentálne najbližšie pohybujúcu sa v okolí Hany ako takej. Robí pre Hanu všetko, na čo si Hana spomenie a má Haninu plnú dôveru a podporu. Aj keď pred pár rokmi Hana vykúpila jej status otroka, Quahy ostala po boku svojej pani aj naďalej.  Už od detstva Quahy k Hane prechovávala hlboký rešpekt, no časom sa to zmenilo na až zbožnosť. Nie je žiadnou záhadou že Hanu z celého svojho srdca miluje, aj keď si je sama vedomá svojho postavenia. Ako hlavná služobná je veľmi schopná v mnohých veciach. Dokáže perfektne variť, má zmysel pre poriadok a čistotu, pozná v podstate každé zákutie Haninej mysle a túžob, zároveň je diskrétna a o súkromných veciach zo života svojej panej nehovorí. Je veľmi šikovná, zručná.. vie ako prať, šiť či dokonca aj maľovať. Taktiež jej nerobí problém starať sa o flóru svojej panej či o svoju pani ako takú. Quahy vie veľmi pekne tancovať, hrať na lutnu, masírovať, strihať a vyzná sa v rôznych spoločenských hrách. Má hnedé kučery, jej pokožka je snedá a má veľmi pekné telo a tvár. Je pekne žensky zaoblená a zväčša chodieva v oblečení, ktoré je vedľa textu zobrazené.


Kou~ma
Prvá družka

Toto dievča tmavej pleti je o dva roky staršie, než Hana. Má 22 rokov a už aj v takto mladom veku patrí k Šamom, vlastne bola v maggyji vždycky schopnejšia, než Hanna. Spoznali sa u jedného z veľšamanov, u ktorého obe dievčatá śtudovali. Aj keď Kou~ma nemá urodzený pôvod, jej talent a schopnosti boli vždy exponencionálne a tak bol veľšaman len rád, že mohol mať študenta, ako ona. Hana bola tiež dobrá ale.. jednoducho sa Kou~me nemohla rovnať. Po čase boli tieto dve dievčatá k sebe stále bližšie, až ich kamarátsky vzťah prerástol v niečo viac. Pred približne troma rokmi sa Kou~ma stala prvou družou Hany a spolu s ňou sa mala presťahovať aj do mesta, v ktorom teraz Hana vládne. Každopádne kvôli jej výcviku a rôznych ceremóniám sa Kou~ma  musela zdržať a plánuje prísť aź nastávajúce dni. Čo sa týka jej schopností a vedomostí, ako sa už povedalo, je to Šam, pri čom k Šamanovi nemá aź tak ďaleko. Je veľmi schopná v Maggyji, v podstate každom odvetí, do ktorého sa kedy pustila. Kou~ma  ale nie je bojovník, ak by ste jej do rúk dali kopiju, nevedela by s ňou narábať. Aj tak je to ale veľmi hravá mladá žena ktorá sa rada hýbe a šantí, nehovoriac o tanci, či napríklad speve. Ak bol niekto niekedy v speve a tanci lepší než Quahy, bola to práve Kou~ma. Mimo to je schopná spraviť klasické domáce práce, aj keď je pomerne lenivá a tak všetko necháva na sluhov. Táto žena je schopná váľať sa celé dni v posteli či v bylinkovej kúpeli, pri nejakej dobrej knihe, zvitkoch či len pri svojich vlastných predstavách. Vyzná sa do politiky, vlastne často Hane radila, keď sa ešte obe nachádzali v hlavnom meste. Je predsa len jednou z najinteligentnejších osôb, na ktoré kedy Hana narazila. Kou~ma je tiež asi jedinou osobou, ktorá môže bez problémov odvrávať a postaviť sa Hane. Respektívne to môžu skúsiť aj ostatné, ale jedine Kou~ma za to neponesie následky, keďže by to Hana nikdy nedovolila. Jednoducho ju má na to príliš rada.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Hanazsha Xezshi
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Postavy :: Aktívne postavy :: Schválené postavy-
Prejdi na: