Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Opatrnosť nadovšetko

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Opatrnosť nadovšetko Empty
OdoslaťPredmet: Opatrnosť nadovšetko   Opatrnosť nadovšetko I_icon_minitimeNe 11 december 2016, 06:57

Od zvláštnych udalostí, ktoré sa stali po príchode z východnej Isenie, prebehol asi mesiac. Pheys odporučila Lillien aby nechodila na žiadne úlohy; aby zostala v Engenirthe a len trénovala. Nech ste robili čokoľvek, nemohlo to zvýšiť podozrenie Awcelen. Majsterka Pheys sa vlastne stala mentorkou Lillien - zdalo sa že jej napriek predošlým tajomstvám môže veriť, a kryje ju pred Awcelen, a jej sestrami. Mala za ňou ísť s každým problémom, s každou otázkou, a nerobiť nič bez jej vedomia. Lillien teraz už dobre poznala mená majstrov, ktorým mohla jednoznačne veriť. Okrem Pheys a Anema sa medzi nimi nachádzali aj iné známe tváre - Adria, majsterky Emety, aj iní - Emeld, Ienge, Joka, Sirin a Yghtas. Zbytok majstrov bol jednak pre Lillien nebezpečný, jednak neistý, a tak radšej nemala veriť žiadnemu z nich.
Lillien sa viac informácií o svojom pôvode nedozvedela; Pheys naliehala, že sa ich dozvie neskôr, a teraz by ju len vážne ohrozili. No bolo jej jasné že vedia toho viac, omnoho viac, a z nejakého dôvodu sa nechcú podeliť. Snáď to bol dobrý dôvod.
Vlk prekvapivo stále žil. V ten deň keď vás skoro majsterka pristihla v jeho cele sa musela dozvedieť niečo dôležité, niečo čo ho zachránilo pred istou smrťou. Možno v tom mali ruky aj priateľskí majstri, Anemos predsa spomenul že sa mu pokúsia pomôcť. V každom prípade, vlk stále sedel vo svojej cele a trpezlivo čakal na odpoveď Lillien. Sám sa nikam neponáhľal, cieľ jeho úlohy - Lillien - sa nachádzal v Engenirthe. No Pheys v rozhovore s Anemom spomínala akési mučenie, a bolo otázne dokedy vlk prežije...
Hlas, podľa všetkého patriaci Dunalynovi, sa na počudovanie neozval odkedy jej ochránil myseľ pred Awcelen. Lillien mala informácie o Salyi, dokonca aj knihu, no jeho hlas zostal potichu. Bolo možné, že ho záchrana Lillien vyčerpala, no kto to mohol vedieť?
A tak ako sa hovorilo, priateľa si drž blízko, no nepriateľa ešte bližšie, Lillien každý deň vošla do jamy levovej aby sa niečomu priučila. Pracovňa Awcelen bola vskutku desivá, aj samotná prítomnosť majsterky, pred ktorou Lillien držala dobre chránené tajomstvo. Občas mala dojem, že Awcelen o tom vie, a necháva Lillien myslieť si, že vyhrala. Pohľad Awcelen bol taký - vševediaci.
''Veľmajsterka'' bola síce prísnou učiteľkou, no keď sa Lillien snažila, výsledky sa nedali spochybniť. Naučila ju mnohým základom ilúzie, ktorá patrila medzi tie ťažšie kategórie. Učeň tu musel získať precíznosť, dokonalé pochopenie, len aby dokázal vytvoriť bežnú ilúziu. A v tomto prípade išlo len o ilúzie externé, zrkadlové - také, ktoré existujú mimo mysle - a sú súčasťou vonkajšieho sveta. Interné ilúzie, boli výrazne pokročilé. Ovplyvniť myseľ priamo nebola jednoduchá záležitosť. A tak sa Lillien priúčala vyššiemu umeniu, ktoré robilo deštrukčnú mágiu takmer zbytočnou. Predsa len, ilúzia patrila k posledným generáciám maggyje, ktoré draky vytvorili. Po objavení ilúzie samozrejme nasledovala anti-maggyja, disciplína, v ktorej bola Awcelen taktiež výrazne schopná, a po nej už len Temnovek... bolo však zaujímavé premýšľať nad tým, čo by draky mohli ešte dosiahnuť, ak by sa sami nezničili. No Lillien vedela o čo sa Isen snažil vo svoje posledné dni, roky - ovládnuť Šepot, maggyja, ktorá jej bola istým spôsobom známa. Ale zároveň vedela, že sa mu to nikdy nepodarilo.

V jeden ťažký deň, neskoro v noci, sa Lillien vrátila do izby. Po celodennom tréningu s Awcelen, ktorá sa dala nazvať jednoducho metlou, bola na dne svojich síl. Emeta už ležala na svojej posteli, zakrytá po brucho, a niečo si čítala. Emeta príliš neobľubovala knihy, mala radšej praktické cvičenie a vysvetľovanie. Teóriu neznášala - no ak niečo čítala, Adria jej to musela prikázať. Ak niekoho Emeta poslúchala, bola to jej majsterka. Ako Lillien vošla do izby, zdvihla oči od knihy.
''Lil, vybavila som nám úlohu. A ja som sa rozhodla že pôjdeš. Nechcem počuť nič, je to dohodnuté.''
Lillien musela na pokyn Pheys odmietať úlohy (sama netušila prečo), Emeta o tom však nemala vedieť, a tak sa ju už dva týždne snažila dostať von. Za posledný mesiac Emeta stihla dve menšie úlohy, a Lillien ani nevystrčila päty z Engenirthu. No Pheys o tom nemusela vedieť, predsa len Lillien nechávala voľnosť - rozhodne nekontrolovala kto sa prihlásil na akú úlohu. Potichu sa vyšmyknúť z jej dozoru nemusel byť taký problém...


Naposledy upravil Horox dňa Št 24 august 2017, 05:24, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Opatrnosť nadovšetko Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opatrnosť nadovšetko   Opatrnosť nadovšetko I_icon_minitimeNe 11 december 2016, 09:22

Prebehol mesiac, okedy sa Awcelen neúspešne pokúsila odstrániť moje spomienky. Za ten čas sa toho udialo mnohé, no na druhú stranu ani nič moc. Bola som viac menej v domácom väzení, nemohla som opustiť Engenirth podobne, ako tomu bolo za mojich ranných učňovských časoch. Spočiatku to nebolo až také zlé, no časom som začala byť zľahka podráždená. Uź len kvôli faktu, že sa moje dni jeden druhému naozaj podobali. Síce som sa plne venovala môjmu štúdiu a praktickému tréningu, začalo mi chýbať vyjsť niekam von. Na druhú stranu to ale prinieslo aj svoje ovocie. Síce som moje "posedenia" s tetou Awcelen nemala tak úplne v láske, ako učiteľ bola naozaj dobrá. Prísna, tvrdá a nekompromisná. Našťastie som bola dobrým žiakom. Len málokedy som robila chyby a ak už som nejakú spravila, maximálne raz. Aj keď som si o nej poslednú dobu myslela svoje, musela som uznať, že keby ma učila od začiatku len ona, bola by som niekde inde. Síce som už teraz bola neprimerane mladá na moju pozíciu v Engenirthe, pod jej dohľadom, by som bola ďalej. Už teraz som sa posúvala rýchlejšie, než som si myslela že je možné. Bolo to hlavne vďaka nej. Dokonca sa vo mne znova objavila taká tá povaha, ktorá doslova hltá vedomosti, na trénovanie s ňou som sa začínala tešiť.

Keď som sa vracala úplne unavená a zničená po ďalšom z našich cvičení, ani som pomaly nevstúpila do izby a Emeta na mňa vyhrkla niečo z úlohou. že nám ju vybavila a že je už všetko dohodnuté. Nebola som príliš v stave hádať sa, takže si vytipovala naozaj dobrý čas. No na druhú stranu.. som stále bola ten typ, ktorý zo všetkého niečo vyťažiť musel. Pre to som len unavene zodvihla jeden prst a provokačne som sa na Emetu pozrela. 
"Pod jednou podmienkou." Žmurkla som na ňu, po čom som však pomerne, rýchlo.. skončila tvárou zaborenou do postele.
"Pomôžeš mi s kondičkou.. a šermom.." Zamrmlala som. Bola to oblasť, ktorú som posledne naozaj zanedbávala. AJ keď samozrejem nie dnes, keďže som bola úplne mimo.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Opatrnosť nadovšetko Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opatrnosť nadovšetko   Opatrnosť nadovšetko I_icon_minitimeNe 11 december 2016, 10:14

Emeta vedela presne čo robí, v akom stave často Lillien prichádza do izby takto neskoro - ak sa aj chcela brániť, nemala na to energiu, ani náladu. Na jej podmienku len s úsmevom prikývla.
''Ale samozrejme.'' Odvetila a hneď na to sa zamyslela. Lillien bola príliš unavená na to aby počula čo ďalšie si Emeta mrmle pod nos.
''Navlečiem ju do plátu, potom trocha pobeží, ako to robila majsterka mne. To by mohlo fungovať... a... už spí. Eh.''

Ráno sa zjavilo okamžite po tom ako zatvorila oči. Mimoriadne unavené telo a mozog nemajú čas na sny či nočné mory. Emeta polonahá, len v spodnej bielizni, pobehovala po izbe a snažila sa prísť na to čo si zabaliť zo sebou. Lillien si uvedomila, že ani netuší o akú úlohu ide, ani kam idete. Včera ste to akosi nestihli riešiť. No podľa batohu Emety to nebolo susedné mesto...
''Hmm... čosi mi tu chýba.'' Šeptala si pre seba Emeta, premýšľajúc nad čímkoľvek čo si zabudla zabaliť. Zatiaľ si nevšimla že Lillien je hore.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Opatrnosť nadovšetko Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opatrnosť nadovšetko   Opatrnosť nadovšetko I_icon_minitimeNe 11 december 2016, 10:48

Moje ráno nebolo o nič príjemnejšie, ako včerajšia noc. Zobudila som sa úplne rozlámaná, bolel ma takmer každý sval v tele no aspoň hlavu som mala viac menej prečistenú. V tichosti som tak z ľahu sledovala, ako Emeta pobehuje po izbe a snažila som si spomenúť na to, k čomu som sa vlastne poslednú noc upísala. Moc sa mi to nedarilo.
"Eh.. že mi zas niečo ušlo?" Zamrmlala som z takého ešte stále polospánku. Premohla som sa však pohnúť, inak by hrozilo, že znova zadrichmem. Tak som sa teda posadila a len som sledovala, koľko vecí si to vlastne balí. Snažila som sa zatiaľ aspoň rukami trocha upraviť moje roztrapatené vlasy. Musela som vyzerať hrozne.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Opatrnosť nadovšetko Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opatrnosť nadovšetko   Opatrnosť nadovšetko I_icon_minitimeNe 11 december 2016, 11:11

Lillien ju tak nečakane vytrhla zo zamyslenia až Emetu strhlo. Pri pohľade na Lil sa skoro zdalo že sa zľakla, ale skutočne vyzerala akoby celý včerajší deň kopala krompáčom v bani.
''Nič dôležitého. Ale musíš sa zabaliť... za chvíľu máme byť dole. A nechcem nechať Karyna čakať.'' Oznámila jej Emeta akoby Lillien vedela o čom sa jedná. Emeta sa znova vrátila k svojmu batohu a potichu kontrolovala všetky veci. Ani len jedno slovo o vašej úlohe. Zdalo sa že je nervózna, trocha zmätená a v chaotickom rozpoložení, čo bolo pri Emete veľmi nezvyčajné. Vždy sa zdala viacmenej vyrovnaná, pevná, no teraz...
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Opatrnosť nadovšetko Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opatrnosť nadovšetko   Opatrnosť nadovšetko I_icon_minitimeNe 11 december 2016, 11:25

Podvihla som obočie nad jej počiatočnou reakciou. Naozaj som musela vyzerať zničene. No čo už. Nič, čo by ranná kúpeľ nespravila. Keď ale začala hovoriť, len som sa ju pokúsila znova zastaviť rukou. "Karyna.. Karyna.. misia, aká misia? Nemôžem sa zbaliť keď neviem, o čo ide." Zamrmlala som, po čom som sa sama postavila a pomaly som zo seba začala zhadzovať včerajšie oblečenie. Len som dúfala že sa zas nepokazil vodovod, alebo niečo také. Naozaj sa mi s tým teraz nechcelo kašľať. Snažila som sa usúdiť z vecí ktoré si balila, čo by to tak mohlo byť zač no, nemala som šajnu. Stále som bola dosť rozospatá.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Opatrnosť nadovšetko Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opatrnosť nadovšetko   Opatrnosť nadovšetko I_icon_minitimeNe 11 december 2016, 11:52

''Volá sa Karyn, ty trdlo.'' Emeta nečakane zvýšila hlas, no potom sa zatvárila ospravedlňujúco. Ale nepovedala nič.
''Je to senior. Bude nás viesť. Raz za čas s ním... trénujem.'' Vysvetlila jej viac o tejto osobe, ktorá mala byť vodcom na tejto úlohe, a v rýchlosti sa otočila od Lillien, aby nevidela jej potmehúdsky úsmev a líčka červené ako rajčiny.
''A nemusíš sa nejako baliť, netráp sa tým. Je to jednoduchá záležitosť, táto úloha. Len nejaké jednanie s valeánmi. Ale ideme do Madwenu! Už dlho tam chcem ísť, predávajú tam... ehm. Aj tak ťa to nezaujíma.'' Hovorila rýchlo, znova, nezvyčajné pre Emetu, správala sa roztržito a nesústredene. Po tomto chabom vysvetlení o úlohe sa znova vrátila k svojmu batohu a víťazoslávne tam hodila niekoľko ďalších vecí.
''Klusaj do kúpeľne, vyzeráš ako nočná mora. Karyna tresne o zem keď ťa takto uvidí.'' No toto bolo už naozaj bizarné. Odkedy Emete záležalo na vonkajšom vzhľade? Niekto ju musel včera vymeniť.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Opatrnosť nadovšetko Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opatrnosť nadovšetko   Opatrnosť nadovšetko I_icon_minitimeNe 11 december 2016, 12:10

Naklonila som hlavu tak trocha nechápavo na stranu. Čo sa dialo? Je toto stále sen? Prečo by toto všetko Emeta robila? Stiahla som zo seba blúzku a začala som zo seba sťahovať aj spodné prádlo, pri čom som sa rovno naťahovala po uteráku, do ktorého som sa zatiaľ zabalila. Aspoň kým nedojdem do kúpeľne. "Eeeh? Madwen? A to sa nemám baliť?" Trocha som sa prebrala. Musím si toho zbaliť toľko! a za chvíľu nás už čakajú? to si ani nevychutnám kúpeľ.. a tak som sa na ňu tešila. "Sakra!" Rozbehla som sa do kúpeľne, kde som si to naozaj nemienila vychutnávať. Rozmýšľala som, čo je zač ten Karyn, že by to bol jej.. počkať.. nebol to niekto iný? Ah kto vie. Emeta ich strieda ako koleso na voze. 

V kúpeľni som nebola príliš dlho, len som sa rýchlo vydrhla, rovnako ako aj vlasy a určite som sa už netrápila so žiadnym malovaním ani ničím podobným. Moc som si na to nepotrpela, hlavne keď som nemala čas. Znova som si to napochodovala do izby v uteráku a začala som na postel z poličiek a šuplíkov hádzať všetky možné veci, oblečenie.. hĺadala som nejaký batoh.. "Mohla si ma zobudiť skôr!" Posťažovala som sa až zúfalo.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Opatrnosť nadovšetko Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opatrnosť nadovšetko   Opatrnosť nadovšetko I_icon_minitimeNe 11 december 2016, 12:50

Na jej otázku Emeta len mykla plecami a v krátkosti odvetila nech si zabalí čokoľvek len chce. Bolo očividné že teraz ''nemá čas'' venovať sa jej, a rieši vlastné balenie. Po obvinení Lillien odmietavo pokrútila hlavou.
''Aby som znova počúvala že som ťa nenechala spať? Ani náhodou. A navyše si spala tak mierumilovne...'' Zasmiala sa zlomyseľne Eme a za krátko sa znova rozhovorila. O irelevantných veciach, tak ako zvyčajne.
''Chcela by som stretnúť kráľa Madwenu. Ako sa to volal? Hm... teraz si nespomeniem. Kdesi som začula že je milý, galantný... to sú síce pekné veci, ale najmä je urastený fešák. V tej knihe sa o ňom píše.'' Ukázala na posteľ, samozrejme išlo o knihu, ktorú včera čítala. Nešlo teda o nejakú teóriu maggyje, niečo čo by Emete pomohlo nie, bolo to o jej chlapcoch.
''Možno si zohnám jeho portrét. Ale čo by som dala za osobné stretnutie... som si istá, že by som ho v dueli zmlátila. No to sa nepatrí, však? Vy ľudia to beriete... vážne. Ešte by ho to zahanbilo pred vlastnými vojakmi.'' Zamyslela sa zamračene a spýtavo pozrela na Lillien, očakávajúc od nej nejakú inteligentnú poznámku k tejto ''diskusii.''
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Opatrnosť nadovšetko Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opatrnosť nadovšetko   Opatrnosť nadovšetko I_icon_minitimeNe 11 december 2016, 13:07

"Aha.. uhm.. hej." mrmlala som popri rozprávaní Emety, zatiaľ čo som sa začala obliekať. Vyzeralo to tak, ako vždy. Ona sa rozprávala sama zo sebou a ja som na jej rozprávanie len prikyvovala, neuvedomujúc si na čo všetko prikyvujem. Niekedy to práve takto bolo s Em omnoho ľahšie. Natiahla som na seba spodné prádlo, rovnako ako podprsenku. Nasledovala cestovná blúzka, látkové nohavice a vysoké jazdecké boty. Ešte som si na seba dala jeden z mojich elegantnejších cestovných plášťov. Farebne som bola zladená v podstate celá na čierno. Poupravila som si výstrih a spýtavo som sa pozrela na Em, ako asi .. vyzerám, prvý dojem a tak. Až po tom som si uvedomila, že sa ma znova niečo spýtala. Snažila som sa rozpamätať a prekvapivo mi to aj šlo. 
"Ah.. no, zväčša." Pokrčila som ramenom. "Aj tak ťa väčšina z jeho mužov bude chcieť.. no vieš." Pousmiala som sa a začala som hádzať poniektoré veci do cestovného vaku, vlastne dvoch, no obe ponesie kôň takže nič hrozné. Niekoľko ďalších kníh, upevnila som si opasok a prehodila som všetky veci cez rameno, v druhej ruke som držala v pošve upevnený a bezpečne odložený meč.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Opatrnosť nadovšetko Empty
OdoslaťPredmet: Re: Opatrnosť nadovšetko   Opatrnosť nadovšetko I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Opatrnosť nadovšetko
Návrat hore 
Strana 1 z 9Choď na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Veľká Isenia :: Isenia-
Prejdi na: