Deritrea
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
DomovLatest imagesHľadaťRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

 

 Tajomstvá Srdca

Goto down 
2 posters
Choď na stránku : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15
AutorSpráva
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Tajomstvá Srdca - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Tajomstvá Srdca - Stránka 15 I_icon_minitimeUt 14 jún 2016, 22:35

Prebrať okamie pod svoju kontrolu nebol problém. Bol to zvláštny pocit, lebo niečo také by Sasha ešte prednedávnom nedokázala. Maggyja takého typu bola silná, pokročilá, no jej to nerobilo problém. A Sasha získala akýsi pocit moci, akoby na tomto mieste dokázala viac. Bolo to Darykom? Jeho aurou? Alebo na ňu doliehalo okolie, Falteany, ktoré hýrili nadprirodzenosťou narozdiel od veľkej časti Isenie? Predsa len, doma bola mágia mŕtva, nebyť Engenirthu a jeho mágov. Ale tu? Zdalo sa že tu vládne veľká moc.
Augurujovia sa vyplašene rozleteli na strany keď videli čo Sasha urobila. Pokúsili sa uniknúť, ale tauren im to nedovolil. Vedel že sa prieskumníci budú snažiť vrátiť domov a oznámiť čo sa tu stalo. To ste si nemohli dovoliť. Vy dvaja by ste sa dostali na čierny zoznam a lovili by vás do konca života... alebo ste mohli do Engenirthu prísť neskôr, nikde nebude vedieť čo sa stalo, a získali by ste ľahký prístup na miesto, ktoré Daryk považoval za svoj cieľ.
Gar mávol rukou smerom na oblohu a vtáky nemali šancu - počas letu ich schytili magické reťaze, obmotali sa okolo tiel a stiahli ich na zem. Z pútacou mágiou mal dobré skúsenosti a samozrejme v nej bol expert. O to sa Nerah postarala. Tauren sa len nahlas zasmial a bol šťastný, že konečne môže svoju silu využiť aj sám, a nie len na príkaz jeho otrokárky.

Onedlho sa neďaleko vás na zem zniesol Daryk. Nemohúcne ho nasledovala jeho najnovšia obeť.
''Hipogrif. Bude stačiť.'' Predstavil ovplyvnené zviera. Gar neváhal ani sekundu, vykročil k grifovi a pokúšal sa na neho nasadnúť. Hipogrifovia boli menší ako grifoni, no nemal na výber. A Daryk sa nemienil zdržovať. Pomaly prešiel k Sashi a rozhliadal sa po okolí akoby čosi hľadal.
''Denala, povedz kde sa nachádza ten plaz... saurián. Potrebujem Valuran. Artefakt.'' Zamračene ju požiadal akoby Slaza stretávala každý deň a v momente ho mohla Darykovi predstaviť.
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Tajomstvá Srdca - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Tajomstvá Srdca - Stránka 15 I_icon_minitimeUt 14 jún 2016, 23:08

Taurenovi sa podarilo zbaviť ostatných vtákov, ktorý by mohli v Engenirthe spraviť dosť veľký poplah. Úprimne som si nemyslela, že by prežili let. Predsa len to bolo pomerne veľké vtáctvo a cesta tiež nebola práve najkratšia. Ak by išli po rovnakej, ako sme sem prišli, nedopadlo by to dobre. Tiež by museli spať, zosadnúť, nad vodou sa nič také spraviť nedalo. Istota však bola istota a o túto sa momentálne postaral sám Gar. Keď prišiel Daryk, Gar nasadol na Grifa. Bol síce menší než pôvodný plán ale, musel mu stačiť. Očividne sa mu nechcelo hľadať nič väčšie a ja som sa mu ani nedivila. Keď sa na mňa ale pozrel s tým, kde je ten Saurián, úprimne som nevedela odpovedať. "Neviem, pravdepodobne sa z artefaktu zbláznil. Odkedy sme vás prebudili, nevidela som ho." Možno s tým nebude spokojný, ale nijak si nepomôže. Ako by som aj vedela kde je. Ak sa zbláznil, tak ho už nikdy neuvidíme. Ak však potrebujeme ten artefakt. Kto vie, možno ich bude po Falteanoch viac? No nič podobné som za celú svoju kariéru nevidela. Bolo to len nepravdepodobné. Daryk sa ale možno nejak vynájde.
Návrat hore Goto down
Horox
Kráľ
Horox


Počet príspevkov : 1419
Vek : 31

Tajomstvá Srdca - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Tajomstvá Srdca - Stránka 15 I_icon_minitimeUt 14 jún 2016, 23:48

Daryk sa nechápavo pozrel na Sashu a očividne nemal slov.
''Hovoríš nezmysly. Valel! Sleduje nás v bezpečnej vzdialenosti.'' Zavrčal Daryk a pohľadom sa zameral na jedno miesto, kdesi za kopcami, odkiaľ ste prišli. Jeho oči zbeleli, akoby oslepol. Uprene čosi sledoval v diaľke.
''Ale nie je tak bezpečná ako si myslí...'' Poznamenal napokon z úsmevom keď sa zdalo že niečo zahliadol, niečo čo zaujalo jeho pozornosť.
''Ten saur je chytrý. Ak je nebezpečne chytrý, vo valurane prečkal aspoň jeden deň, a zasiahla ho búrka smrti. Ale ako to zvládla jeho myseľ?'' Hovoril si akoby pre seba uznanlivým tónom a pomaly prikyvoval hlavou.
''Denala. O skutočnom potenciáli valuranu nemáš ani potuchy. Tvoj kamarát sa zblázni... ooh, to áno. Ale len za určitých okolností. Ak dokázal prísť na ochrany valuranu a jeho účel, tak sa ho skutočne obávaj. Je ľahkomyseľný, neopatrný... ale nebojí sa riskovať. A má hlavu. Budem ho chcieť. Nezabi ho.'' Hovoril jej, no vôbec nevysvetlil čo je účel artefaktu alebo prečo je tak mocný.
''Pre valuran by moji bratia zabíjali. Celé tisíce... aj milióny. Isen ich mal všetky zničiť. Jeho chyba. Naše potešenie. Náš veľký brat bol génius... ale takto ďaleko do budúcnosti nemyslel. Alebo áno, kto vie. Mňa samotného náramne zaujíma ako ste valuran našli. A kde. Nie je určený pre smrteľníkov.'' Zvedavo sa na ňu pozrel ale bolo mu jasné že Sasha odpoveď nepozná. Artefakt našiel Slaz, a ona vedela len približne kde ho zobral.
''Niekto mu ho musel predložiť. Niekto tu hrá hru. A nepáči sa mi keď nepoznám detaily nejakej hry.'' Zamračil sa Daryk a nahlas si odfrkol. Veľké hry patrili v minulosti len drakom, a nikomu inému. Nanajvýš to mohol byť iný drak, ale Daryk sa po prvý raz zdal znepokojený. Sashu to neukázal, ale tušil že za celým týmto chaosom stojí niekto, niekto koho by sa mohol obávať aj on.
''Prosím, preleť sa so mnou. Ideme stretnúť tvojho kamaráta plaza.'' Vyslovil a bez čakania vzlietol nad zem. Počkal kým Sasha nasadne na svoju okamiu a potom ste leteli kamsi do stredu kopcovitej trávnatej planiny, na mieste kde ste ešte prednedávnom kráčali v zostave mágov, preživších po masakre pri rokline.

Daryk zosadol na zem, dupol do nej prednými nohami a vyslovil niekoľko krátkych slov, ktorým Sasha nerozumela. Z jeho tela vyšiel pulz, ako tlaková vlna. Na trávu niekoľko metrov od vás sa náhle zosypal Slaz. Na jeho tvári zmätený, vyplašený výraz, akoby videl ducha. Bol špinavý, aj od zaschnutej krvi, a zadýchaný. V ruke pevne držal valuran.
''Vitaj, plaz. Ako sa ti páči valuran?'' Spýtal sa Daryk úprimne zvedavým hlasom, no nechýbal pritom jeho úsmev. Slaz neodpovedal, širokými očami pozeral na draka a potom na Sashu. Bez slova zdvihol ruky a pokúsil sa znova vojsť dovnútra. Daryk dupol do zeme, a tentoraz ho pulz zrazil na zem. Slaz nikam nešiel.
''Ukáž čo sa na teba nalepilo.'' Daryk sa zhlboka nadýchol a smerom na Slaza vydýchol poryv vetra, alebo skôr malý hurikán. Slaz okamžite zo zeme vytvoril bariéru, ktorá víchricu bez problémov zastavila. Sasha vedela že Slaz zemný element nikdy nevyužíval, rozhodne nie na obranu či útok.
''Dobrá reakcia. Valuranu teda rozumieš. Alebo ti to začína dochádzať.'' Povedal pochvalne Daryk, ale potom sa náhle zamračil.
''Zábavy si si užil dosť. Denala, odober mu valuran. Ale nezabi ho.'' Otočil sa drak na Sashu a len vás z úsmevom pozoroval. Podľa všetkého chcel vidieť boj. Sasha však zo sebou mala Nerah. A Slaz bol sám...
Návrat hore Goto down
Hysterio
Legenda
Hysterio


Počet príspevkov : 1063

Tajomstvá Srdca - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Tajomstvá Srdca - Stránka 15 I_icon_minitimeSt 15 jún 2016, 09:46

Kto vie čo si o mne myslel, ale naozaj som netušila, ako by som ho mohla vycítiť na nejakú vzdialenosť. jednoducho som nevedela ako. Daryk ho nakoniec našiel a ja som sa tiež pozrela tým smerom, aj keď takto zdiaľky.. Zaujali ma jeho slová. Búrkou smrti pravdepodobne myslel to niečo, čo započalo temnovek. Nie že by nám niekedy povedali, alebo by sa dalo niekde nájsť, čo presne temnovek spôsobilo. Respektívne nejaký popis. Jediné k čomu sme sa v Engenirthe vždy zmohli, bolo zvalenie viny na drakov. Nie že by to nebolo oprávnené. "Nezabijem." Prisľúbila som mu. Z jeho slov mi však došlo, že získať od neho ten Valuran bude omnoho ťažšie, než som si mohla myslieť. Možno nabral nejaké .. schopnosti? Kto vie akým spôsobom. Mal pravdu, netušila som, čo Valuran ako taký dokáže. Ani to, aký má zmysel. Dokonca ani to ako ho našiel. že by tu bol naozaj niekto tretí? Ale kto? Napadol ma možno len nejaký ďalší drak. Kto iný by mal dostatok umu a sily na to, niečo ako expedíciu z Egenirthu takýmto spôsobom narušiť.
Nasadla som na okamiu a letela som za ním. Celkom som sa divila, že mu stačila. Bola však pravda, že sa pravdepodobne neponáhľal. Ak by to mal byť závod, zmietol by ju jedným poriadnym mávnutím krídiel.  Ešte chvíľu som bola vo vzduchu, kým Slaza Daryk neodhalil a následne aj neuzemnil. Následne som sa tiež zviezla na zem. Popri mne pristála aj Nerah a ja som so záujmom sledovala, ako Slaz vytvoril bariéru zo zeme. To pred tým určite nikdy nerobil. Bola som si tým istá, keďže pracoval v podstate celý čas podo mnou. AJ keď tá hierarchia príliš nefungovala. Prikývla som. Bola pravda, že som na svojej strane mala Nerah, no on mal tú podivnú vec. Priblížila som sa o niečo dopredu. Mala som pred sebou niekoho, kto vedel majstrovsky bojovať na blízko. Mal to v povahe. Tiež ovládal mágiu vody a oćividne sa naučil niečo, o čom som moc nevedela. Mohla to byť zemná mágia no mohlo to byť aj omnoho viac.
"Slaz, nejaká šanca že mi ho vydáš?" Spýtala som sa smerom na artefakt a pomocou Nerah som si doplnila Maggyju. Mala jej určite viac než ja. Hlavne bola majstrom. Ak mal nastať boj, chcela som proti nemu bojovať sama, maximálne s týmto doplnením. Aj tak som ešte nevedela Nerah poriadne ovládať. Mohli by sme si navzájom zavadzať. Nečakala som však na odpoveď a v momente som luskla prstami, pri čom som rukou poukázala na miesto, kde stál Slaz. Z prstov mi vyleteli ohnivé iskry, ktoré si to napálili priamo pred slaza do zeme a dodatočný efekt bol len oheň, ktorý v momente vzplanul. Bolo to len klasické.. zapálenie kyslíka? Dalo by sa povedať. Nepríjemnávec, ale samotný oheň mal pomerne rýchlo zmiznúť. Bolo to len na rozptýlenie a dočasné oslepnutie. On sa ma pokúsi zabiť, musela som byť opatrná.
Návrat hore Goto down
Sponsored content





Tajomstvá Srdca - Stránka 15 Empty
OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Tajomstvá Srdca - Stránka 15 I_icon_minitime

Návrat hore Goto down
 
Tajomstvá Srdca
Návrat hore 
Strana 15 z 15Choď na stránku : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15
 Similar topics
-
» Dobre strážené tajomstvá
» Temné zákutia Srdca

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Srdce Sveta :: Falteany-
Prejdi na: