DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Tajomstvá Srdca

Goto down 
Choď na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Št 26 máj 2016, 00:32

Nikomu sa nechcelo vstávať, no očividne nemali na výber a tak Sashu poslúchli, v takom hurhaji sa aj tak nedalo spať. Kým sa všetci pozviechali, pomedzi otrávené vzdychy, polehávanie, a hundranie, slnečné lúče zaliali táborisko na čistine, a jej kolegovia sa konečne mohli pustiť do diskusie. Každý s ranným nápojom v ruke, sediac za kruhovým stolom, nechápavo pozerajúc jeden na druhého, no pohľady sa upierali najmä na Sashu.
''Takže expedícia, hmm?'' Ozval sa rétoricky Bartyl, vysloviac to na čo všetci mysleli.
''Museli ju založiť len nedávno. Nič nebolo plánované, aspoň sem nie.'' Dodala Done zamyslene a zo zvedavým pohľadom sa otočila na auguruja, ktorý stále posedával na stĺpe.
''Posol, nemáš nejaké bližšie informácie? Ako sa máme rozhodnúť?'' Vyštekla naňho nahlas. Done mala slabý spánok, a zobudilo ju čokoľvek. Počas celej tejto misie bola každá noc pre ňu mizerná. Falteany boli príliš hlučné. Vlky, ghúlovia, iné potvory, neznášala ich. Robili len hluk, a nebolo možné pri ňom spať. Blbá nálada sa jej teda nevyhla ani dnes.
Auguruj sa ohradil, a urazene napol hruď.
''Aj meno mám, mág. Sora, teší ma. A ak je otázka, je aj odpoveď. Expedícia putuje k veľjazeru Manas.''
Metelovi zabehol horúci čaj a hlasne ho vyprskol na stôl. Ostatní sa tiež netvárili spokojne. Manas bolo hlboko, veľmi hlboko vo vnútrozemí. Posledné expedície ktoré sa tam vydali neskončili úspechom; o takom niečom sa ani nedalo hovoriť. Skôr to boli katastrofy, tak hrozné, že aj Engenirth zrušil akékoľvek výpravy do stredu kontinentu. Bol to jednoducho zlý nápad.
''Zbláznili sa? Prečo... tam? Doma na to musia mať veľmi dobrý dôvod. Posielajú ich isto na smrť.'' Odvetil Bartyl, a k jeho poznámke prikývli aj niektorí ostatní.
''Majsterka Awcelen uisťuje, že tentoraz príde úspech. Expedícia zo sebou nesie niečo nové. Novú ochranu. Podľa majstrov by mala postačovať aj na hlbiny Falteanu.'' Vysvetlil Sora, no nepovedal nič viac. Jeho slová boli nanajvýš kryptické, ale predsa len bol poslom, nie vodcom výpravy. Viac informácií a podrobností ste od neho nemohli očakávať.
''Nová ochrana... čo to vôbec znamená? Artefakt? Objavili nejaké zabudnuté kúzlo?'' Vyzvedala Kyras, ale odpovedi sa nedočkala, ani od posla, ani od jej kolegov. Nikto nevedel. A čo sa týkalo pripojenia sa k expedícii, táto informácia priniesla zneistenie. Nie každý chcel riskovať svoj život. No kým ste neboli zo situáciou oboznámení kompletne, nemalo zmysel polemizovať o vašej účasti. Zvláštnejšie bolo, že Slazhar, zvyčajne najhlasnejší a najotravnejší člen skupiny, celý čas bez slova sedel za stolom. Teplý mok v pohári, ktorý pred ním stál celkom vychladol, a saurián sa ho ani nedotkol. Neprítomne hľadel kamsi do diaľky, a zdalo sa akoby existoval v inom svete.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné


Naposledy upravil Horox dňa Št 26 máj 2016, 01:18, celkom upravené 1 krát.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 917

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Št 26 máj 2016, 00:41

Netrvalo dlho a všetci sme si sadli na naše zvyčajné miesto pri .. takom tom spoločnom stole. Ja som bola pomerne spokojná. Zo všetkými zisteniami, aj napriek všetkým rizikám. Každý už dávno poznal môj názor. Do podobných expedícii som bola blázon. Ak som aj mala umrieť, dúfala som, že pred tým v tomto svete zazriem niečo nepredstaviteľné. Niečo, o čom sme nemali ani len poňatia, že existuje. Preto som podobnú možnosť brala všetkými desiatimi, žila som tým. Aj keď sa medzi sebou dohadovali, najviac pozornosti vo mne vyvolal práve Slazhar. Bol ako posadnutý.. a o takých veciach sa v našom obore naozaj nežartovalo.
"Čo si o tom myslíš Slaz?" Spýtala som sa ho a ja som sa obrátila k ostatným. "Ja som sa už rozhodla. Pridám sa k nej. Aký má zmysel stále skúmať okolie či pobrežia? Stále aj tak nachádzame v podstate to isté. Nič viac tu nie je. Ísť hlbšie je jediný spôsob, ako sa dopátrať k novým veciam. Alebo je vám tento štýl práce pohodlný?" Zamračila som sa a odpila som z bylinkového čaju. Nepáčil sa mi ich negatívny prístup.. a že im to dám ešte vedieť. 
"Katastrofa či nie, vždy to stojí za risk. Viete čo sa hovorí. Čím viac neúspechov, tým viac skúseností. Engenirth by nevyslal ďalšiu expedíciu, ak by nemal dôvod myslieť si, že uspeje. Možno bude súčasťou aj nejaký majster.. ah čo to trepem, som si istá že bude." To by naše šance zvýšilo či nie? Oni predsa len boli top z top. Aspoň vo svojich oboroch. Mne by napríklad nevadilo spoznať majstra vynálezcu, ako sme toho trpazlíka radi prezývali.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Št 26 máj 2016, 01:50

Slazhar akoby sa prebral z tranzu, zobudil sa a prudko sa narovnal. Usudzujúc podľa jeho pohľadu nemal poňatia čo sa deje, ani o čom sa doteraz hovorilo. Pri otázke len na Sashu pozeral unavenými očami, a nebol schopný odpovede. Obzeral sa okolo seba, a potom len pokrútil hlavou.
''Prepáč, bol... bol som zamyslený. Cez noc som moc... nenaspal.'' Potichu odvetil Slaz a rukou si pretrel oči.
Všetci kolegovia Sashi celkom nezdieľali jej nadšenie. Bartyl sa tváril akoby uvidel ducha. Na expedícii sa určite nechcel zúčastniť; ale presvedčiť by sa možno dal. Done a Kyras, obe sa viac prikláňali k súhlasu. Mohla to byť jediná, posledná šanca. Takéto výpravy boli vzácne, takmer neexistujúce. A nevyužiť jednu, ktorá smeruje priamo sem? To niečo znamenalo; muselo. Príliš nepravdepodobné na náhodu. Metel sa nerád rozhodoval; skôr očakával rozhodnutie väčšiny skupiny. Slazhar bol mimo situácie, a nevedel ani o čo sa jedná, zatiaľ nehovoril nič. Krátke ticho prerušil Sora, ktorý reagoval na poznámku Sashi.
''Dvaja majstri, pre presnosť.'' Opravil ju a nechal túto informáciu vstrebať do atmosféry. Ak boli dvaja, muselo ísť naozaj o niečo dôležité; veľké. Engenirth samotný nemal toľko majstrov aby mohol posielať dvoch na samovražedné výpravy do najnebezpečnejších končín sveta, tisícky míľ od domova... a porušila sa už základná tradícia jedného majstra na jednu misiu.
''Majster Joka. Majsterka Nerah.'' Prezradil napokon prerastený vták. Podľa ich expertízy ste mohli aspoň približne premýšľať o cieli tejto expedície. Joka, drobný anolián, sa samozrejme dobre vyznal v prostredí Faltean, ktoré bolo polotropické, pomerne vlhké s mnohými vodami, riekami, jazerami. A destinácia bola jazero Manas. V každom prípade bol na podobnú prírodu odborníkom, expertným plavcom a jeho vek a magická schopnosť prinášali aj iné úžitky. Bol jedným z najlepších telopletov, liečiteľov; špecializoval sa aj v obrannej a podpornej mágii.
Na druhej strane, Nerah. Vzhľadom mladé dievča, no realita bola iná. Jej vek nebol známy, aspoň nie mimo kruhu majstrov. Ale mohli ste si byť istí, že jej roky neboli nízke. A jej špecializácia, bola na počudovanie, presný opak Joku. Tmavá mágia, ako by sa dala nazvať. Nie obľubovaná mnohými, ale zároveň potrebná, jedným slovom entrópia. Oslabovanie tela i mysle, vzbudzovanie slabosti, pomalosti, paralýza, vkladanie hororov a hrôz do hláv iných, uspávanie, pri najhoršom aj vysávanie životnej energie či maggyje.
Ale čo bolo najviac zvláštne - obaja títo majstri boli odborníci a znalci ohľadom magických artefaktov. Takých bolo v Engenirthe viac, ale z ich výberu sa niečo začalo črtať...
''Nerah...'' Vzdychla si Kyras. Nie že by ju nemal nikto rád, Nerah len bola, ťažko povedať, veľmi zvláštna. A pre mnohých strašidelná, vzbudzujúca hrôzu. Súviselo to s jej špecializáciou, no spoločnosti Nerah by sa radšej všetci vyhli. Podľa iných majstrov však len Nerah nikto nerozumel; a nikoho z toho nevinili, lebo detaily jej života boli neznáme. Majstri ju rešpektovali, dokonca aj Awcelen. No bolo jasné, že jej správanie a povaha nevyplýva len tak zo zlej nálady.
Prítomnosť Joku však pomohlo výskumníkom prehodnotiť ich účasť na expedícii. Jeho liečiteľské umenie bolo legendárne, a najväčší strach preto pominul.
''Je šanca, že by sme s nimi išli všetci?'' Spýtala sa Done s úsmevom a obzerala po tvárach jej kolegov. A konečne sa ozval aj Slazhar.
''Samozrejme. Ja sa pripojím.''
Kyras stále zneistená prítomnosťou Nerah len mykla plecami, ostatní pasívne prikyvovali. Najlepšie bolo počkať na ich príchod, pred takým veľkým rozhodnutím.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 917

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Št 26 máj 2016, 02:05

Tak dvaja majstri. Niečo mi hovorilo, že sa mi aj vďaka tomuto faktu podarí týchto mojich zlatých a krásnych kolegov uhovoriť. Bolo vôbec k čomu? Preboha.. takúto šancu si nemohol nechať ujsť nikto. Dúfala som, že tu tiež nie som jediná s takou dobrodružnou povahou. Nakoniec som podporu našla u Kyras a Done, za čo som bola celkom vďačná. Teraz už len ostatný. So Slazom som mohla počítať, pravdepodobne. Bol príliš unavený na to, aby sa nenechal ovplyvniť. 
"Nechcem sa do nikoho .. hrnúť alebo niekoho tlačiť ale..." Povzdychla som si a znova som si upila z pohára. " Je to expedícia. Kedy budeme mať možnosť znova zažiť niečo také? Viete koľko vecí, poznatkov a tajomstiev tam budeme môcť odkryť?" Usmiala som sa záhadným spôsobom. "No ták, risk je zisk. V tomto obore to platí dvojnásobne. Býva to zisk za ktorý by mal byť každý z nás ochotný položiť život." Ja som ochotná bola, aj keď som ho nemienila zahodiť. To bol rozdiel, nech si moje slová nikto nepopletie.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Št 26 máj 2016, 13:44

Otázky účasti zostali nezodpovedané po zbytok dňa, tak ste sa rozhodli počkať na príchod expedície. Baliť mnoho vecí ste nepotrebovali, vaše nálezy by ste jednoducho naložili na loď v ktorej prišli, tá sa aj tak vracala na pobrežie Yrithu, a zbytok potom smeroval naspäť do Engenirthu. A čo sa týkalo vecí potrebných na ťažkú výpravu, Engenirth určite nešetril, a poslal čokoľvek čo by mohlo byť potrebné na úspech misie. Slazhar sa pobral naspäť k svojmu stanu, sedel pred ním a celé doobedie znova skúmal ten artefakt. Nemalo zmysel už riešiť čo ten artefakt dokázal, alebo aký bol jeho účel, majstri ho mohli prehliadnuť a oni by pomerne jednoducho zistili čo to je zač. Ostatní len dokončovali svoje malé výskumy, no na žiadnu vychádzku ste sa nepustili, tie sa mohli pretiahnuť na celý deň, a príchodzích ste očakávali už o niekoľko hodín...

Akoby presne na čas, keď slnko vystúpilo na vrch oblohy, auguruj sa prebral z ľahkých driemot.
''Vážení, plavidlo zakotvilo niekoľko míľ západne. Nevhodné miesto pre toho obra, toť. Skupina ide po pobreží. Zbohom! Zatiaľ.'' Zaškriekal nahlas Sora až ste sa niektorí preľakli, vzlietol a za pár momentov ho už nebolo, len miznúca škvrna na západnom obzore. Napätie sa očividne zostrilo; niektorí dúfali, že budú mať viac času na rozhodnutie. No to ste stále netušili čo výprava zo sebou nesie...

Ako prvá sa objavila jazda - čo bolo nečakané, ale takto veľká expedícia jednoznačne mohla mať zvedov a pojazdných prieskumníkov - na dolevoch, ktorá sa špecializovala na husto zalesnené oblasti a podmienky nevhodné pre konskú jazdu. Dolevy boli prakticky zdomácnené, prerastené Yrithské levy, a samozrejme, ich jazdcami boli yrithčania, podľa všetkého z akejsi južnej vetvy Engenirthu. Okrem nich za nimi trielilo aj niekoľko jašteriek osedlaných sauriánmi, ktoré vo vode špliechali tak že to musel počuť aj Isen do stredu sveta.
Na dolevovi sa dostavil aj majster Joka, ktorý bol príliš drobný na vlastné sedlanie, tak ho musel niesť jeden z jazdcov. Pomaličky zostúpil z chlpáča a pokojným krokom sa vydal k vašemu táborisku. Zbytok výpravy pravdepodobne pozostal pozadu. Prišli sem len na verbovanie?
''Žár slnka.'' Pozdravil sa slušne svojím spôsobom, a pohľadom kohosi hľadal.
''Ak sa smem optať, kdo s vás tu vedje?'' Zvedavo vyslovil, a jeho pohľad bez odpovede spočinul na Sashi. Nemohol to presne vedieť, ak si teda na Engenirthe nepozrel presnú informáciu, ale jeho pohľad mal pravdu, Sasha de facto túto misiu viedla. Na týchto misiách neboli potrební vodcovia, nešlo tu o boj, skupina bola viacmenej rovnocenná, rozhodovali ste spoločne.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 917

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Št 26 máj 2016, 14:56

Nie že by sme sa naďalej nejakým spôsobom dohadovali. Nemalo to zmysel. Mala som však podporu minimálne dvoch až troch. To by mohlo fungovať no nie? Sama som sa dala skôr do balenia vecí. Nemala som ich veľa. Vlastne sa nie vždy oplatilo úplne rozkladať tábor. Ak by sa niečo pokazilo, opustené tábory mohli stále znamenať dočasné útočisko v prípade núdze. Kto vie, čo sa môže prihodiť. Engenirth bol pomerne presný. Vták zakrákal niečo na štýl, že sa sem blížia. Expedícia to musela byť naozaj obrovská, dvaja majstri.. a v momente keď prišla jazda, ešte viac mi vystúpili očakávania. Zasunula som do pošvy krátky meč, pripevnila som si ho o opasok a následne som ešte do ruky zobrala luk a o bok pripla tulec zo šipmi. Pochopiteľne zaistený. Nemienila som teraz strieľať. Nebola som vynikajúci lučišník, no bola som s časti elf a môj zrak bol vynikajúci, preto som sa vedela vyrovnať v podstate takmer hocikomu z radov ľucí. Do toho sa pochopiteľne rátala aj vec ako rýchlosť streľby. Moja obľuba však bol práve krátky luk, ktorý bol skôr na krátku vzdialenosť .. no do mojej profesie sa hodil omnoho viac.
Postavila som sa na čelo našej skupinky a voľnou rukou som kývla na pozdrav majstrovi. Následne som len sklonila hlavu na znak istej .. úcty.
"Žár slnka majster, to budem pravdepodobne ja. Oficiálne som veliteľkou tejto výskumnej skupiny." Vyslovila som a následne som sa zvedavo pozrela znova na jazdcov.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Št 26 máj 2016, 16:36

Majster pokynul Sashi aby k nemu podišla, a potom ste ešte kráčali nejakú vzdialenosť od tábora. Očividne si s ňou chcel pohovoriť súkromne, mimo uší jej ostatných spolupracovníkov.
''Nemílim sa ak povjem, že si Saša Terses? Saša, nječo duoležité tebe musím sdeliť.'' Spýtal sa Joka, no sám si aj odpovedal, niečo čo rád robieval, pretože väčšinu odpovedí dopredu už poznal. Ale nechcel aby sa jeho omnipotentná znalosť zdala otravná, a preto často veci ktoré vedel obdaril aj predchodzou otázkou. No to len každého mýlilo, nevediac či Joka skutočne odpoveď nevie, alebo je to len rétorická otázka. Možno sa chcel zakaždým len uistiť aby nebol neslušný?
''Naša espedícja... je veľká. Výsnamná. Musíme biť opaterní. Pred tím ako ťi sdelím duoverné informácie, musím vedjeť či sa chceš súčastniť. Veds že veľké nebespečje nás čaká.'' Vysvetlil v krátkosti. Jeho slová len potvrdili fakt, že viac informácií o výprave nedostanete pokiaľ nesľúbite, že sa k nej pridáte. Majster očakával trocha dôvery, no zároveň vás nemohol nútiť na misiu, ktorá by teoreticky mohla skončiť katastrofálne, možno aj smrťou. Mali ste šancu vrátiť sa na Engenirth, a byť v bezpečí.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 917

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Št 26 máj 2016, 16:46

Nasledovala som majstra trocha bokom. Chápala som, že je treba riešiť niektoré veci mimo uší ostatných. Možno nejaké otázky? Kto vie. Na jeho otázku, teda, ak to vôbec bola otázka, som len prikývla. Odpovedal si však na ňu sám. 
"Počúvam majster." Prikývla som a následne som si vypočula aj to, čo mi zdeliť potreboval. Chápala som, že nám nemôže poskytnúť viac informácií, ak sme sami nechceli byť súćasťou expedície. Dokonca aj slová o nebezpečenstve. ja som svoje rozhodnutie spravila uź dávno.
"Ja budem poctená, ak sa budem môcť k expedícií pridať. Niektorý moji, ľudia však tento názor nezdieľajú. Ak je to možné, rada by som skupinu rozdelila a tých, ktorý nechcú, deportovala späť do Engenirthu." Prehovorila som k nemu rozhodným hlasom. Ja som pripravená bola, pokojne aj zomrieť. Na takéto dobrodružstvo som sa predsa len tešila celý život a konečne, konečne ! sa mi vyskytla príležitosť.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Št 26 máj 2016, 17:24

Joka sa na moment odmlčal, možno prekvapený výberom jej slov, ale potom prikývol hlavou. Konečne sa mohol dostať k tomu dôležitému.
''Mošno vjete že smerujeme k veľjaseru Manas. Milí Sora njekedi nevje dršať sobák. Tebe nemusím vysvetľovať čo to snamená. Jasero je hlboko vo vnútrosemi. Objavili sa informácje že by sa tam mohlo nachádsať... čosi duoležité. Je mne ľúto, no nemuošem sdeliť všedko. Ale veds, vjeme že sa tam nachátsa transfer, podľa všedkého stále funční. Ak by sme ho dokásali spojasdniť, úžas, sláva.'' Začal s vysvetľovaním majster. To čo povedal, ak to teda bola pravda, a vyšlo by vám to, by naozaj bolo úžasné. Transfery boli vzácne, ľahko sa zničili, no ťažko sa vytvárali. Mať priamo v Engenirthe okamžitý presun do jadra kontinentu, na Falteany? Všetko by bolo jednoduchšie, bolo by to revolučné. Výskumníci by mohli zostať doma, a cestovať na Falteany každých pár dní. Mágovia by okolie dokázali vyčistiť, zabezpečiť, založiť tam výskumnú stanicu, znalosti, ktoré by ste mohli získať, boli nekonečné. Expedície by sa mohli obnoviť; nesnažili by sa len dostať mimo pobrežia, mohli by konečne v čerstvom stave prehľadávať široké okolie jazier, možno sa časom dostať aj k Isennoru, alebo do iných významných miest, tisíce rokov zahalených tajomstvom.
''Ale to njeje to čo som neccel sdeliť pred tvojimi kolegami... Sora musel spomenúť nječo čo majsterka Awcelen posjela, nječo čo nám sabespečí ochranu. Bespečie. Nesjeme so sebó dráka. Vivernu. Wladaryk, volá sa.''
Ak si teda zo Sashi nerobil srandu, tak to bola naozaj dôverná informácia. Ani len taká mocná organizácia ako Engenirth nemala prístup ku drakom, aspoň nie v týchto rokoch. A Sasha nikdy žiadneho nevidela. Bolo to niečo neuveriteľné; pre mnohých draky stále predstavovali najvyššie božstvo. Pre mágov väčšinou nie, ale boli aj výnimky. A oni jedného teraz mali zo sebou... áno, bola to wyverna, nie drak alebo drakken. No stále sa jednalo o nadprirodzenú úroveň mágie, znalostí, moci... majstri, akokoľvek mocní, sa zahrávali s ohňom. Doslova.
''Nebój, máme ho pod kontrolou. Blok jeho maggyje. Je to istý tarén, takí esperiment sestjer Celenovích, ale mimorjádne efektívni. Naviše máme milú majsterku Nerah. Drák ho neprebije nech sa snaší ako cce. Ak by sa tak tak stalo, milí 'Daryk bi nás isto pobil, bez mihnútja oka.''
Tauren? Experiment? Blok na dračiu mágiu? Muselo sa jednať o naozaj mocnú mágiu, ak niečo dokázalo blokovať auru dračej maggyje. Neexistovalo nič mocnejšie, už len maggyja Prastarých. Ale tí na rozdiel od drakov vo veľkom pomreli, v Deritrei ich už nebolo mnoho, po temnoveku rozhodne nie.
Avšak Sasha nikdy nevidela taurena, z južných kontinentov, zabudnutých na tisícky rokov, a doteraz pre širokú verejnosť neznámych. Ako sa k nemu Engenirth dostal? Ako sa Engenirth dostal k drakovi? Ako ho chytili? Slová majstra vytvárali viac otázok ako zodpovedali.
''Snáď to na tebja neje príliš. Nikomu nehovor, ani tím, čo chcú ísť. Vješ to len ťi, a len ťi. Stále cceš ísť?'' Spýtal sa zvedavo Joka a nechal Sashi čas aby si dala tieto stručné informácie dokopy, a mohla sa nanovo rozhodnúť.

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Hysterio
Hrdina
avatar

Počet príspevkov : 917

OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   Št 26 máj 2016, 17:44

Ťažko popísať moje pocity, keď som sa snažila prekúsať jeho slovami. Bolo to zvláštne. Naozaj.. veľa informácií a pomerne.. až nepredstaviteľných. Vedela som že je Engenirth top, čo sa týka mágie a jej kontroly no, draci? Wywern? Toto mohlo zapáchať poriadnym problémov. Bude to naozaj obrovská expedícia, navyše transport, to by bolo niečo úchvatné. Aspoň pre Engenirth, pre mňa až tak nie. Bola pravda že by to uľahčilo mnoho ale, kto vie... Stále som sa ale nemusela zamýšľať. Ani som nechápala prečo mi to všetko hovorí. Pochybovala som, že si niekoho ako som ja, Engenirth moc cení. V ich skupine musí byť minimálne dvadsať ďalších ľudí, ktorý sú schopnejší než ja, v podstate v hocičom. 
"Stále chcem ísť majster. Na mojom rozhodnutí podobné fakty, nič nezmenia." Samozrejme že na ňom nič nezmenili, aspoň nie v tom negatívnom zmysle. Stáli sme pred niečím obrovským a ja som toho mohla byť súčasťou. Nemohla som sa dočkať.
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
Sponsored content




OdoslaťPredmet: Re: Tajomstvá Srdca   

Návrat hore Goto down
 
Tajomstvá Srdca
Návrat hore 
Strana 2 z 15Choď na stránku : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Herné fóra :: Srdce Sveta :: Falteany-
Prejdi na: