DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Hádzacie zbrane [RANGED]

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Hádzacie zbrane [RANGED]   Po 15 august 2011, 23:08

Zoznam druhov rôznych zbraní na diaľku (nemusia byť povinne hádzacie) zo sveta Deritrea. Ku každej zbrani pridávam stručný popis a obrázok.

V prípade, že budete cítiť potrebu do zoznamu niečo pridať, pokojne. Toto je len rozpis základných zbraní na diaľku.

Už sú spomenuté inde: Nusappa a Vrhacia sekera ( http://deritrea.poeticforum.com/t29-sekery-melee ). Ich primárny účel je hádzanie, ale viacmenej patria do triedy Sekier. Preto ich tu popisovať nebudem.

Efektivita:
Najväčší dosah zbrane? Prak.
Najviac praktická / flexibilná zbraň? Prak a hádzacie nože.
Najsmrteľnejšia zbraň? Oštep, prak a hádzacie nože.
Najrýchlejšia zbraň? Prak, oštep a hádzacie nože.
Najlepšia proti ťažko obrneným protivníkom? Oštep.
Najlepšia proti ľahko obrneným protivníkom? Prak, oštep a hádzacie nože.
Najlepšia proti kavalérii? Bolas na kone, prak a oštep na jazdcov.
Najťažšia na správne zaobchádzanie / najťažší tréning? Prak a bumerang.
Najpresnejšia zbraň? Flusátko, oštep a hádzacie nože.
_________________________________________

1. Prak

Spoiler:
 

Projektilová zbraň na diaľku, väčšinou strieľa tupé (tvrdé) projektily, ako kamene a rôzne. Má veľký dostrel (400 m), letiace projektily sú extrémne smrteľné - dokážu bez problémov dolámať kosti alebo rozlomiť lebku. Prak je aj pomerne presný v správnych rukách, ale hlavne má silné projektily. Rýchlosť paľby je tiež vyššia. Prak je veľmi jednoduchý na výrobu a je lacný, takže si ho môže zaobstarať každý. Dokážu spôsobiť traumu aj ťažko obrnenému protivníkovi, ľahko obrnený pravdepodobne neodíde bez minimálne jednej rozdrvenej kosti. Projektily môžu byť akékoľvek - rôzne ťažké kamene, špeciálnej hliny, ale najlepšie sú z olova - presné, rýchlejšie, neviditeľné počas letu a malé. Skúsený používateľ praku dokáže vystreliť jedným zatočením. Existuje niekoľko odrôd, ako napr. Palicový prak (palica na ktorej konci je prak, extrémne silný, dokáže strielať silnejšie a ťažšie projektily na rovnaké vzdianelosti ako klasický prak) alebo Keastre (ťažká šípka použitá v klasickom praku, získava podobnosť s lukom).


2. Bolas

Spoiler:
 

Hádzacia zbraň s dvoma záťažami na konci dvoch spojených šnúr. Funguje hlavne na zamotávanie nôh zvery ale dá sa použiť aj na protivníkov. V niektorých prípadoch dokážu záťaže zlomiť aj kosť. Existuje niekoľko druhov, najmenej má 1 záťaž a najviac až do 9 záťaží.


3. Šípka / flusátko

Spoiler:
 

Jednoduchá drevená zbraň tvorená jednou tubou na strieľanie šípok a ľahkých projektilov. Sila a dolet projektilu je ovplyvnená len schopnosťou používateľa. Projektily, teda šípky, sú väčšinou namočené v jede, napr. aby paralyzovali obeť. Veľmi zriedkavá zbraň, za to pomerne efektívna (proti ľahko obrneným bojovníkom alebo zvieratám).


4. Oštep

Spoiler:
 

Najrôznorodejšia časť hádzacích zbraní. Typov oštepov existujú desiatky, od krátkych, drevených a ľahkých až po dlhé, železné a ťažké (do dvoch metrov). Môžu sa používať priamo v boji, alebo priamo pred bojom na blízko, na oslabenie formy protivníkov. Niektoré veľké majú obrovskú silu, dokážu protivníka prebodnúť a zároveň odhodiť pár metrov dozadu. Zničia štít aj brnenie. Trafenie oštepom zvyčajne končí smrťou. Bojovníci s oštepami môžu zasypať nepriateľov a pritom sa nedostať k ich dosahu - takto dokážu zničiť aj ťažko obrnené formácie. Oštepy môžu byť použité aj v boji na blízko, ale na to špeciálne slúžia kopije. Na lepšie hádzanie sa používa Waumera (posledný, štvrtý obrázok) - oštep v prípade použitia tohto jednoduchého zariadenia dokáže letieť omnoho väčšiu vzdialenosť a s omnohou väčšou silou.


5. Harpúna

Spoiler:
 

V mnoho je harpúna podobná oštepu, ale používa sa predovšetkým na lovenie rýb alebo morských cicavcov. Bez problémov dokáže zviera prebodnúť. Môže byť použitá aj ako zbraň proti nepriateľom, ale na to je najlepší oštep.


6. Bumerang

Spoiler:
 

Pomerne jednoduchá hádzacia zbraň vyrobená z dreva. Bumerang môže byť rôznej veľkosti, materiálu a tvaru. Existujú dva základné druhy bumerangov:
Vratný bumerang - Tento typ sa používateľovi vráti, pokiaľ je správne hodený. Na boj sa ale moc využiť nedajú, viac menej iba na lov zvierat.
Nevratný bumerang - Tieto môže byť využité aj v boji na blízko alebo na zranenie protivníka, ale oštep je zase lepšie využiteľný. Dokáže doletieť v priemere 200 metrov.


7. Hádzací nôž

Spoiler:
 

Nože špeciálne vyrobené a zaťažené na hádzanie. Sú dosť odlišné od štandardných bojových nožov. Sú vyrobené z jedného kusu železa alebo oceľe a bez rúčky (nemusí byť). Efektivita záleží od váhy noža. Tie ľahké dokážu letieť rýchlejšie, ale nemusia cieľu spraviť žiadne poškodenie. Ťažké bez problémov cieľ zabijú, ale vyžadujú viac námahy na správne hádzanie. Dolet noža nie je veľký, ale za to je smrteľný, ako by sa od noža očakávalo.


_________________________________________

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Hádzacie zbrane [RANGED]
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Spoločnosť :: Vojenská veda-
Prejdi na: