DomovFAQHľadaťZoznam užívateľovUžívateľské skupinyRegistráciaPrihlásenie
Vítej, cizinče! Copak tě přivádí do těchto končin? Zabloudil jsi? Nebo se chceš stát součástí tohoto velkolepého dobrodružství? Třeba to není náhoda, že jsi se dostal právě na tohle místo. Co když to budeš právě ty, kdo změní chod dějin našeho světa? Je to jen na tobě!

Share | 
 

 Luky a kuše [RANGED]

Goto down 
AutorSpráva
Horox
Kráľ
avatar

Počet príspevkov : 1264
Vek : 25

OdoslaťPredmet: Luky a kuše [RANGED]   Po 15 august 2011, 23:03

Zoznam všetkých druhov lukov a kuší zo sveta Deritrea. Typov lukov je pomenej, za to existuje mnoho odrôd. Ku každej zbrani pridávam stručný popis a obrázok.

V prípade, že budete cítiť potrebu do zoznamu niečo pridať, pokojne. Toto je len rozpis základných strelných (lukov) zbraní.

Luky a kuše je možné ''posilniť'' elementálnymi projektilmi, ako napríklad jedovatý alebo ohnivý šíp.

Efektivita:
Najväčší dosah zbrane? Krátky a dlhý luk.
Najviac praktická / flexibilná zbraň? Krátky luk.
Najsmrteľnejšia zbraň? Arbalest.
Najrýchlejšia zbraň? Opakovacia kuša.
Najlepšia proti ťažko obrneným protivníkom? Arbalest a štandardná kuša.
Najlepšia proti ľahko obrneným protivníkom? Krátky a dlhý luk.
Najlepšia proti kavalérii? Dlhý luk a kuša.
Najťažšia na správne zaobchádzanie / najťažší tréning? Krátky a dlhý luk.
Najpresnejšia zbraň? Všetky sú veľmi presné, ale kuše najviac.
_________________________________________

1. Dlhý luk

Spoiler:
 

Najčastejšie používaný typ luku. Ich dĺžka je variabilná, môžu byť veľmi dlhé až dĺžkou blízke krátkym lukom. Najbežnejším lukom nie je pre nič za nič - považuje sa všeobecne za najlepší kompromis pri výbere lukov. Má veľmi veľký dostrel, je dostatočne flexibilný, dá sa spevniť ''káblom'', je najjednoduchší na výrobu a prakticky najlacnejší.


2. Krátky luk

Spoiler:
 

Jednoduché krátke a malé luky známe pre svoju smrteľnú efektivitu. Majú neuveriteľný dostrel - až 536 metrov. Sú veľmi praktické, flexibilné a rýchlejšiu streľbu ako dlhé luky. Sú vhodné pre kavalériu - výborne sa s nimi strieľa a mieri na klusajúcom koni.


3. Kuša

Spoiler:
 

Kuša je zložená z dvoch častí - malého luku, ktorý je prekrížený ''zásobníkom''. Strieľa hrubé a pevné projektily. Je omnoho pomalšia ako luk, ale za to jej projektily sú vystrelené väčšou silou a prieraznosťou. Tiež nemá dosah luku. Veľmi efektívna zbraň, ale menej používaná ako praktický luk. Vyžaduje menej námahy ako luk. Okrem štandardnej kuše (prvý obrázok) existuje niekoľko druhov kuší:
Arbalest (druhý obrázok) - Mohutná verzia klasickej kuše. Dá sa považovať za najsilnejšiu strelnú zbraň, ktorá existuje. Jej silu nepredčí nič. Má mnoho nevýhod, ako napríklad jej chýba flexibilita, rýchlosť a praktickosť. Aj skúsený kušiník dokáže vystreliť len 2 projektily za minútu.
Opakovacia kuša (posledný obrázok) - Opačná verzia - opakovačka je omnoho rýchlejšia ako štandardná kuša, za to jej projektily neprinášajú až tak veľkú silu (ale stále je ničivá). Prebíjať je možné jednou rukou a aj to len jedným pohybom.


_________________________________________

_______________________________________________
''Ich tvrdohlavosť a nenapraviteľnosť tvárou v tvár skaze je obdivuhodná, ale v konečnom dôsledku hlúpa.''
- generál Delwan Gammter na adresu valeánov bojujúcich o zachovanie ich výsadného spoločenského postavenia aj napriek tomu, že časy dračie skončili a započali časy temné
Návrat hore Goto down
Zobrazit informácie o autorovi
 
Luky a kuše [RANGED]
Návrat hore 
Strana 1 z 1

Povolenie tohoto fóra:Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Deritrea :: Hra :: Svet Deritrea [DATABÁZA] :: Spoločnosť :: Vojenská veda-
Prejdi na: